• Zmiana organizacji pracy szkoły

      30.10.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      W związku z decyzją MEN w dniach 26 października 2020r. – 8 listopada 2020r. zajęcia dla klas IV-VIII będą odbywać się w formie zdalnej. Zajęcia dydaktyczne będą realizowane zgodnie z planem lekcji z wykorzystaniem platformy Google Classroom i Google Meet. Wszystkie zajęcia w klasach I-III oraz w oddziałach „zerówek” odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

     • Budowa ogrodzenia wokół Podwórka Talentów Nivea

      25.10.2020

      24 października pracownicy firmy Novum Edukacja ze Szczytna zakończyli budowę i montaż ogrodzenia wokół Podwórka Talentów Nivea w Kościerzynie.

      Estetyczne, bezpieczne i niezwykle trwałe przęsła ogrodzenia wykonano z materiałów najwyższej jakości, które odporne są na warunki atmosferyczne. Ogrodzenie, dedykowane specjalnie do placu zabaw, wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo bawiących się na nim dzieci, ale również uniemożliwi wstęp zwierzętom. Dodatkowo zamontowano funkcjonalne ławki, które pozwolą na chwilę odpoczynku dla przebywających na placu zabaw rodziców i opiekunów. 

     • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA KLAS PIERWSZYCH

      15.10.2020

      13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Na chwilę, kiedy dzieci z klas pierwszych staną się pełnoprawnymi uczniami wszyscy czekali bardzo niecierpliwie. Ten moment poprzedziły liczne przygotowania – dzieci poznawały swoją szkołę, kolegów, swoje prawa, ale też i obowiązki. Wspólnie z wychowawcami przygotowywały również całą uroczystość, podczas której zachwyciły talentem recytatorskim oraz umiejętnościami wokalnymi. Uroczysty apel uświetniły również występy taneczne uczniów klasy 2d pod opieką p. Joanny Radtke.

      Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Małgorzata Kreft symbolicznie pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a następnie wspólnie z wychowawcami pozowały do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.

      Życzymy Wam samych miłych i pogodnych chwil w naszej ukochanej szkole. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie „Szóstkę”. Pamiętajcie, że jest to szczególny rok szkolny – rok kiedy nasza szkoła obchodzi swoje 35. urodziny.

     • „Trzeba żyć mimo wszystko”

      09.10.2020

      Kuba – mimo, że byłeś z nami tylko rok, odcisnąłeś w naszych sercach ślad, który nigdy nie zniknie. Dzisiaj zadajemy sobie pytanie, kto z nas więcej nauczył się dzięki temu, że dane nam było być razem. Bilans wypada zdecydowanie na Twoją korzyść. To Ty nauczyłeś nas więcej. Pokazałeś nam wszystkim, jak kochać życie, jak o nie walczyć, jak spełniać marzenia, jak kochać ludzi. Dlatego dziękujemy za każdy moment Twojej obecności, za uśmiech na lekcjach, za wspólne przerwy, za optymizm każdego dnia. Dałeś nam wspaniałą lekcję życia pełnego nadziei, wiary i miłości. Pokazałeś całym sobą, że warto walczyć o każdy dzień…

      Dziękujemy Tobie z całego serca.

      Zawsze już będziesz uczniem „Szóstki”, zawsze „Szóstka” będzie z Ciebie dumna i zawsze będzie Twoją szkołą.

      Kuba – do zobaczenia na wiecznej lekcji…

      Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy „Szóstki”

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

      04.10.2020

      2 października kolejny raz nasza szkoła brała udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMT Day). W tym roku po raz pierwszy do akcji przystąpiły również klasy 2-3. Podczas lekcji nauczyciele organizowali ciekawe zabawy, konkursy i zawody sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

      Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszyscy mieli okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nagrodą za pozytywne zdanie egzaminu w starszych klasach był tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

      06.10.2020

      29 września 2020 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy mały jubileusz głośnego czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

      Od dawna dobrze wiemy, że czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, wzbogaca słownictwo. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

      W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki. Starsi uczniowie mogli wysłuchać fragmentów „Dziennika Cwaniaczka”, „Magicznego drzewa”, „Zwiadowców” oraz „Borową ciotkę” w języku kaszubskim. Natomiast grupom „zerówki” wychowawczynie zaprezentowały fragmenty „Neli małej Reporterki”.

      Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

     • NIEWIELE TRZEBA, ABY SPRAWIĆ DZIECIOM RADOŚĆ

      27.09.2020

      Kochane dzieci, drodzy mieszkańcy Kościerzyny i okolic.

      W piątek 25 września oficjalnie otwarte zostało „Podwórko Talentów Nivea” przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Dziękujemy wszystkim Szacownym Gościom, którzy uświetnili tą uroczystość swoją obecnością. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Starostę Alicję Żurawską, Pana Burmistrza Michała Majewskiego, zastępcę Burmistrza Dawida Jereczka, Przewodniczącą Rady Miejskiej Helenę Kaszubowską – Nitz, Panią wizytator Kuratorium Oświaty Jolantę Kowalewską, Księdza proboszcza z Wielkiego Mędromierza – absolwenta naszej szkoły Wojciecha Trapkowskiego i wiele innych osób, którym gorąco dziękujemy za obecność.

      Po zamontowaniu urządzeń i udostępnieniu ich dzieciom, kolejki do skorzystania z nich przeszły nasze oczekiwania. Nasze dzieci długo czekały na miejsce, które uatrakcyjni im pobyt w szkole i przedszkolu, w czasie zajęć świetlicowych i po zakończeniu lekcji.  Zamontowane urządzenia na placu zabaw to kosztowna inwestycja. Została sfinansowana przez Firmę Nivea w kwocie 250 000 zł. w ramach corocznego konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Włożyliśmy wiele wysiłku w przygotowania do rywalizacji konkursowej i dzięki wspólnej pracy „Szóstki”, rodziców naszych uczniów i przedszkolaków oraz wszystkich przyjaciół szkoły, którzy głosowali na naszą kandydaturę zdobyliśmy w tym roku – za drugim podejściem pierwsze miejsce w Polsce wśród miast od 20 do 60 tysięcy mieszkańców.

      Nie było w piątek wśród nas przedstawicieli inwestora i wykonawcy, na co wpływ miał trudny czas pandemii. Niemniej jednak w imieniu własnym, rodziców, a przede wszystkim dzieci chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania firmie Nivea - inwestorowi i firmie Novum Edukacja – wykonawcy naszego placu zabaw. Dziękujemy również kolejny raz wszystkim, którzy uwierzyli, że nasze marzenie może się spełnić i wspierali wszystkie nasze wysiłki. Już niebawem dzięki wsparciu władz miasta Kościerzyny nasz plac zabaw zostanie ogrodzony, co znacznie poprawi bezpieczeństwo korzystających z niego maluchów.

      Spełnione marzenia są bezcenne. Wierzymy, że to cudowne miejsce będzie przynosić radość wszystkim najmłodszym kościerzakom i dzieciom z okolicznych miejscowości. Dziękujemy wszystkim za życzenia i podarunki dla przedszkolaków od Pana Tomasza Szali. Nowy plac zabaw dla dzieci oraz nowy bezpieczny parking to inwestycje, które uświetniają mijającą w tym roku 35. rocznicę powstania naszej szkoły. To piękny prezent dla „Szóstki”.

      Dyrekcja SP6

      M. Kreft

      R. Tybora

     • Podwórko Talentów Nivea w "Szóstce"

      12.09.2020

      We wtorek, 8 września, nastąpił odbiór techniczny Podwórka Talentów Nivea w Kościerzynie. Oficjalne otwarcie odbędzie się niebawem w terminie uzgodnionym z inwestorem.

      Cieszymy się, że z placu zabaw mogą cieszyć się już wszyscy mali mieszkańcy Kościerzyny. Zgodnie z regulaminem inwestora z Podwórka Nivea mogą korzystać dzieci pod opieką rodziców lub innych osób dorosłych. Pragniemy poinformować, że od piątku plac zabaw objęty jest całodobowym monitoringiem w celu wyeliminowania niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań niektórych uczestników. Bardzo prosimy osoby dorosłe o zwracanie uwagi nastolatkom, że plac zabaw jest dla dzieci, a nie dla młodzieży. Dziękujemy za pomoc w tym zakresie. Pamiętajmy, że Podwórko Nivea to nasz wspólny sukces i dbajmy o to, by jak najdłużej służyło najmłodszym kościerzakom.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      26.08.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
       

      Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 1 września 2020 roku.
      W tym roku szkolnym, ze względu na panującą epidemię, nie będzie uroczystej inauguracji na sali gimnastycznej. 

      Uczniowie wchodzą do szkoły oznaczonymi wejściami i wskazaną przez wychowawców drogą kierują się do wyznaczonych sal zachowując bezpieczny dystans.
       

      Serdecznie zapraszamy na spotkania organizacyjne uczniów naszej szkoły wg następującego porządku:
       

      Godzina 8.00 – 9.40

      klasy 8 i 7 – spotkanie z wychowawcami

      8a – s. 209

      8b – s. 203

      8c – s. 205

      8d – s. 207

      7a – s. 201

      7b – s. 115

      7c – s. 206

      7d – s. 204

      7e – s. 114

       

      Godzina 9.15 – 10.55

      klasy 6 – spotkanie z wychowawcami

      6a – s. 111

      6b – s. 110

      6c – s. 109

      6d – s. 1

      6e – s. 128

      6f – s. 4

       

      Godzin 10.30 – 12.00

      klasy 5 i 4 – spotkanie z wychowawcami

      5a – s. 10

      4a – s. 11

      4b – s. 12

      4c – s. 13

       

      Edukacja wczesnoszkolna;

      Godzina 8.15 – 10.00

      klasy 3 – spotkanie z wychowawcami

      3a – s. 133

      3b – s. 15

      3c – s. 16

       

      Godzina 9.15 – 11.00

      klasy 2 – spotkanie z wychowawcami

      2a – s. 131

      2b – s. 132

      2c – s. 135

      2d – s. 134

       

      Klasy pierwsze – 1 września 2020r. godz. 11.15 sala gimnastyczna – wyjątkowo tego dnia wejście od strony Orlika (klasa 1c i 1d) i przez salę gimnastyczną (klasa 1a i 1b - dolne wejście do sali gimnastycznej). Uczeń + jeden rodzic. Konieczne jest zachowanie dystansu społecznego i reżimu sanitarnego dorosłych – maseczki i dezynfekcja rąk.

      Informacja o przydziale uczniów do klas zostanie przekazana w sali gimnastycznej, można ją także otrzymać drogą telefoniczną w sekretariacie szkoły po weryfikacji danych osobowych przez pracownika. Po spotkaniu na sali klasy pierwsze z wychowawcami + jeden rodzic udadzą się do sal lekcyjnych wg grafiku:

      1a – sala 201

      1b – sala 132

      1c – sala 131

      1d – sala 15

      WYPOSAŻENIE_UCZNIA_KLASY_PIERWSZEJ.pdf

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych