• OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

      01.04.2022

      Jak co roku w marcu obchodziliśmy Imieniny Szkoły. To już 30. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 6 imienia ks. dr. Bernarda Sychty. Ta pamiętna uroczystość miała miejsce w naszej szkole 21 marca 1992 roku.

      W tym roku z okazji Imienin Szkoły odbył się uroczysty apel, który przebiegał pod hasłem wiosny i Kaszub. Celem tej uroczystości było przypomnienie sylwetki patrona szkoły ks. dr. Bernarda Sychty i przybliżenie piękna naszego regionu.

      W radosny nastrój wprowadzili wszystkich zgromadzonych uczniowie klas drugich, którzy przygotowali piękne wierszyki oraz piosenki o wiośnie i o Imieninach Szkoły.

      Starsi uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Patrona, jego pracę naukową i działania na rzecz Kaszub. Dzieci recytowały też wiersze w języku kaszubskim.

      Kulminacyjnym momentem uroczystości był występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Młoda Kościerzyna”. Występ wzbudził wiele emocji i bardzo spodobał się, a młodzi artyści zebrali gromkie oklaski.

      Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie wszystkim uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu oraz gościom z ZS-P nr 3, którzy swoim występem uświetnili obchody Dnia Patrona w naszej szkole. Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości.

     • SZACHOWE TURNIEJE KWALIFIKACYJNE W "SZÓSTCE"

      31.03.2022

      W ostatni weekend – 26-27 marca, odbyły się w naszej szkole Szachowe Turnieje Kwalifikacyjne dla uczniów szkół podstawowych i średnich miasta i gminy Kościerzyna. Pierwszy turniej odbył się w sobotę. Do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników, w tym 7 dziewcząt. Turniej odbywał się w systemie szwajcarskim. Zawodnicy rozegrali 7 partii po pół godziny na zawodnika. Rywalizacja była bardzo zacięta. Bezkonkurencyjny okazał się uczeń naszej szkoły Marcin Borkowski z klasy 7a, który wygrał 6 partii i jedną zremisował. Dzięki temu uzyskał od razu normę na IV kategorię. Jeszcze 2 zawodników taką normę zdobyło oraz kolejnych 8 uzyskało swoją pierwszą kategorię (V). Z naszej szkoły byli to: Paweł Turzyński (2d), Jakub Główczewski (2a), Jan Knut (3d) oraz Julian Szalewski (3c).

      Drugi turniej był dwudniowy i rozgrywany był w systemie kołowym. Brało w nim udział 8 zawodników. Pięciu z IV kategoriami i trzech z V kategoriami. Każdy zawodnik rozegrał 7 partii po godzinie dla każdego. Niektóre partie były bardzo zacięte i trwały blisko 2 godziny. Do ostatniej partii toczyła się zacięta walka o uzyskanie normy na III kategorię. Ostatecznie tylko 2 zawodników uzyskało taką normę. Niestety trójce uczniów naszej szkoły nie udał o się tego osiągnąć. Na koniec zwycięzcy turniejów otrzymali pamiątkowe puchary.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach i już teraz na nie zapraszamy. Najbliższy turniej w naszej szkole odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Będzie to turniej z okazji ,,Dnia Dziecka”.

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. I- III

      30.03.2022

      Dnia 09 lutego 2022 r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski Poezji Polskiej, w którym uczestniczyło 35 uczniów kl. I-III. Jury po wysłuchaniu recytatorów przyznało nagrody, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

      WYNIKI KONKURSU

      I miejsce – Maja Żuchlińska Ia

      II miejsce – Małgorzata Groborz IId

      III miejsce – Iwan Kroll IIc

      Wyróżnienia:

      Nikodem Cyra III b

      Jakub Gronczewski II a

      Julia Konkel III c

      Emil Neubauer III d

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW - 9 KWIETNIA 2022 (SOBOTA)

      23.03.2022

      Zespół "Szalone AMEBY" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie w składzie: Iwetta, Julia, Nikola, Angelina i Kamila oraz Pani Beata serdecznie zaprasza do zbiórki elektroodpadów, która odbędzie się w sobotę 9 kwietnia 2022 r. w godz. 8.00-15.00 przy parkingu SP nr 6. Zbieramy: mały sprzęt AGD, komputery, monitory, telewizory, radia, pralki, lodówki, zmywarki, kuchenki, baterie, itp.

      „Dziś poważnie zaczynamy

      i na konkurs się „wbijamy”.

      Franek, szkolny szkielet nasz

      całym duchem wspiera nas.

      Iwetta, Julia i Nikola - nasze zadanie to rymowanie

      i ekologiczne działanie.

      Angelina i Kamila - potrafimy świetnie rapować

      oraz w teamie współpracować.

      Elektroodpady to ważne sprawa

      - i o to ta cała wrzawa!!!”

     • Ogłoszenie

      18.03.2022

      W naszej szkole odbędą się dwa Turnieje szachowe kwalifikacyjne, które umożliwią uzyskanie kategorii szachowej.

      - 26 marca (sobota) o godz. 9.30 turniej na V i IV kategorię dla zawodników z rankingiem 1000 – 1200;

      - 26 i 27 marca (sobota i niedziela) o godz. 9.30 turniej na III kategorię z rankingiem 1250 – 1400.

      Do turnieju można zapisać się samemu na stronie chessarbiter (linki poniżej):

      na V kategorię: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1348/

      na III kategorię: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1349/

      Zapisać się można również 15 minut przed turniejem lub dostarczyć formularz zgłoszenia do organizatora Pana Marka Ferdynusa (sala nr 14). Uczniowie którzy nie są zarejestrowani w systemie chessarbiter muszą wypełnić deklarację i dostarczyć do organizatora lub sędziego przed zawodami.

      Serdecznie zapraszamy.

     • Wielki sukces uczniów klasy 8a i ich trenera

      06.03.2022

      Uczniowie z klasy 8a - Nikodem Łada, Bartłomiej Reichel, Wiktor Tabarkiewicz wraz z trenerem Mariuszem Czają reprezentowali województwo pomorskie podczas 1/2 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej, która odbyła się w Kwidzynie.

      Nasza kadra wojewódzka zajęła 1. miejsce w turnieju i awansowała do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

      Pomorskie 32-21 Zachodniopomorskie

      Pomorskie 26-26 (karne 4-2) Wielkopolskie

      Pomorskie 32-21 Kujawsko-Pomorskie

      Finały odbędą się 29.03-02.04 w Dąbrowie Białostockiej

      Gratulacje i życzymy powodzenia!

     • Zapraszamy do "Szóstki"

      27.02.2022

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      Z radością informujemy, że z dniem 1 marca 2022 r. rozpoczynamy w naszej Szkole rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

      „Szóstka” oferuje swoim uczniom i przedszkolakom możliwość wszechstronnego rozwoju, bardzo dobrą bazę edukacyjną oraz świetnie wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów, dla których dobro dziecka jest nadrzędnym celem.

      Jesteśmy otwarci na ścisłą współpracę z Rodzicami w szeroko rozumianym procesie edukacyjno–wychowawczym. Pragniemy, aby nasi wychowankowie byli otwarci na świat, kreatywni i odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2022 r.

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

      Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2022/2023

     • Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych

      27.02.2022

      Szanowni Rodzice!!!

      Informujemy, iż z dniem 1 marca 2022 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 6 lat do grup przedszkolnych działających w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2022 r.

      Zapisowi do oddziału przedszkolnego podlegają obowiązkowo wszystkie dzieci urodzone w 2016 r.

      Wszystkim naszym przedszkolakom oferujemy:

      - edukację przedszkolną na najwyższym poziomie

      - świetnie wykwalifikowaną i kreatywną kadrę

      - zajęcia z języka angielskiego

      - opiekę pedagoga i psychologa

      - zajęcia logopedyczne

      - zajęcia gimnastyki korekcyjnej

      - rytmikę

      - zaplecze sportowo-rekreacyjne (kompleks boisk "Orlik", sale gimnastyczne, place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea)

      - własną kuchnię i stołówkę

      - magiczny dywan

      - możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych

      - zajęcia w godzinach od 7.00 do 17.00 przez cały rok

      - świetlicę przedszkolną

      - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w miarę potrzeb

      - zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      - wczesne wspomaganie rozwoju

      - zajęcia w sali z lustrami

      Dysponujemy nowymi przestronnymi pomieszczeniami specjalnie przystosowanymi do potrzeb najmłodszych dzieci. Kadra pedagogiczna zapewni Państwa dzieciom wszechstronny rozwój i należycie przygotuje je do podjęcia w kolejnych latach edukacji szkolnej.

      W trakcie roku szkolnego dzieci przygotowują liczne inscenizacje słowno-muzyczne, które przedstawiają rodzicom i uczniom.

      Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci rozwijają wszechstronnie swoją osobowość, nawiązują prawidłowe relacje z rówieśnikami oraz są przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2022/2023 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-2022-2023

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

     • Rekrutacja do klas pierwszych

      27.02.2022

      Zapisy do klas pierwszych

      Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. dr. B. Sychty w Kościerzynie

      Chcąc spełnić oczekiwania Rodziców oraz marzenia i aspiracje uczniów, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie pragnie przedstawić tegorocznym siedmiolatkom interesującą ofertę edukacyjną.

      Nasza szkoła jest placówką, w której uczniowie nie są anonimowi. Ich sukcesy i osiągnięcia są dumą i radością całej społeczności szkolnej.

      Oferujemy swoim uczniom doskonałe warunki nauki. Sale lekcyjne są duże, dobrze wyposażone i nowoczesne. Szkoła posiada halę sportową, sale gimnastyczne, kompleks boisk "Orlik" oraz 2 place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea. Nasi wychowankowie odnoszą wiele sukcesów w konkursach wiedzy oraz w zawodach sportowych.

      Naszym uczniom oferujemy:

      szkołę przyjazną i bezpieczną

      naukę języka angielskiego i kaszubskiego

      zajęcia sportowe na sali gimnastycznej

      bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych

      możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań

      opiekę logopedyczną

      opiekę pedagoga i psychologa szkolnego

      opiekę w świetlicy szkolnej od godz. 7.00 do 17.00

      dożywianie w szkolnej stołówce

      zajęcia szachowe rozwijające kreatywność i logiczne rozumowanie

      gimnastykę korekcyją

      magiczny dywan

      zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

      zajęcia na sali z lustrami

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2022 r.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2022/2023 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-2022-2023

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdeczne zapraszamy do "Szóstki"!

     • Akcja pomocy dla Uchodźców z Ukrainy

      27.02.2022

      W ekstremalnych sytuacjach bierność jest przestępstwem.

      A przyzwoitym jest człowiek wtedy, kiedy pomaga słabszym.

      Marek Edelman

      Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie, Drodzy Mieszkańcy Kościerzyny;

      Od poniedziałku – 28 lutego 2022r. SP nr 6 włącza się w akcję zbierania artykułów dla Uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji niesienia pomocy.

      Bądźmy Razem w tych trudnych chwilach.

      Społeczność SP nr 6

     • Ogłoszenie

      12.02.2022

      Przypominamy, że w dniach 14-25 lutego w godz. 9.00 – 13.00 w naszej szkole odbędą się półkolonie w formie zimowiska. Zgłoszone dzieci przychodzą do szkoły w ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych (wyjście w teren) i maseczkach ochronnych oraz przynoszą ze sobą zmienne obuwie i strój gimnastyczny. W poniedziałek (14.02) wychowawcy grup będą czekali na dzieci przed szkołą (wejście główne). W trakcie zajęć opiekunowie poinformują dzieci o regulaminie i planie zimowiska.

     • ŻYCZENIA NOWOROCZNE

      31.12.2021

      Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom, Przedszkolakom, Rodzicom i Przyjaciołom „Szóstki” z całego serca życzymy wspaniałego Nowego Roku; wypełnionego jasnymi dniami, wieczorami pełnymi nadziei, beztroskimi porankami oraz kolorowymi snami.

      Niech Nowy Rok pozwoli Nam wszystkim zrealizować plany, dotrzymać podjętych zobowiązań, pokonać trudności i odnosić sukcesy w każdej dziedzinie. Na nadchodzący Nowy Rok składamy też życzenia wszelkiej pomyślności, sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Sukcesów w nauce i pracy oraz w życiu osobistym. Podejmowania trafnych decyzji w trudnych sytuacjach. Nade wszystko zdrowia i spokoju ducha.

      Serdecznie pozdrawiamy i polecamy przedszkolny hit Gangu Swojaków. Jest to praca konkursowa przygotowana przez grupę MISIAKI pod kierunkiem wychowawczyni Pani Magdaleny Szala. Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” nastąpi już 17 stycznia 2022 r. Trzymamy kciuki!

      Dyrekcja SP6

       

     • Życzenia na Boże Narodzenie

      24.12.2021

      Drodzy Uczniowie, Kochane Przedszkolaki, Szanowni Rodzice, Przyjaciele „Szóstki”

      W ciszy oczekiwania na wigilijną gwiazdkę przyjmijcie gorące życzenia radości płynącej ze Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech ten błogosławiony czas, który jest symbolem pokoju, rodzinnego ciepła i atmosfery miłości, pozwoli nam znowu uwierzyć, że na świecie jest wiele dobra, które często przychodzi do nas w drugim człowieku. Życzymy Wszystkim Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, życzymy Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzymy sobie i Wam zdrowia, bo jest ono dziś najcenniejszym darem.

      Jednocześnie dziękujemy Wam kochani za mijający rok, pełen wrażeń, wyzwań i ciężkiej pracy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19;
    83-400 Kościerzyna
    83-400 Kościerzyna
    Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007
    Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001

    RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6
    BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych