• Spotkanie z dietetykiem w ramach profilaktyki zdrowotnej

      05.10.2021

      W ramach profilaktyki wychowawczej szkoła współpracuje z różnymi instytucjami oraz specjalistami.

      W miesiącu wrześniu odbyły się w  klasach I–III,  we wszystkich grupach przedszkolnych oraz wybranych klasach starszych warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej na temat ”Co nam szkodzi - czyli wpływ produktów spożywczych na nasze zdrowie”, które prowadziła Pani dietetyk Natalia Puchalska.

      Uczniowie zapoznali się ze składem oraz ilością szkodliwych substancji w produktach spożywczych, w tym napojach energetycznych, poznali zdrowe zamienniki słodyczy, uczyli się również czytania „Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla Dzieci i Młodzieży”. Pani dietetyk uświadomiła uczniów o szkodliwym i uzależniającym działaniu cukru dodanego do produktów spożywczych. Starszych uczniów zapoznała również o szkodliwym wpływie na organizm środków odurzających, między innymi alkoholu.

      Nasze przedszkolaki i nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i z wielkim zaangażowaniem konstruowali piramidę żywieniową. Na zakończenie zajęć wszyscy częstowali się przygotowanymi przez panią dietetyk zdrowymi słodkościami w postaci rodzynek.

     • Kolejny sukces naszych sportowców

      05.10.2021

      W piątek, 1 października, na obiektach Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Miejskie Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

      Nasze dwie reprezentację chłopców spisały się wyśmienicie wygrywając w dwóch kategoriach wiekowych, a tym samym awansowały do finałów powiatowych, które odbędą się 5 października w Lubaniu

      Serdecznie gratulujemy.

     • Uczennice "Szóstki" w Finale Ogólnopolskim akcji „Ręczna na Orliku 2021”

      01.10.2021

      Nasze Dziewczęta wraz z opiekunami dotarły dzisiaj do Kielc, gdzie zagrają w Finale Ogólnopolskim akcji „Ręczna na Orliku 2021”. Cała „Szóstka” i Kościerzyna trzymają za Was kciuki! Jesteśmy dumni, że uczennice Naszej Szkoły reprezentują województwo pomorskie!

      W piątek w Hali Legionów odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, losowanie, a także odprawa sędziowska i szkolenie POLADA dla uczestników.

      Ceremonię otwarcia turnieju finałowego swoją obecnością zaszczycił m.in. Sławomir Szmal - światowej sławy polski bramkarz, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki ręcznej, były zawodnik Vive Kielce, który zawsze wpiera inicjatywy zachęcające młodych ludzi do uprawiania sportu.

      „Ręczna na Orliku 2021” to projekt realizowany przez Fundację „Orły Sportu”. Dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego partnerem jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

      W sobotę od rana do wieczora toczyć się będzie rywalizacja na boisku. Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę, a impreza ma zakończyć się o godzinie 15.00. POWODZENIA!

     • "Szóstka" najlepsza w szachach drużynowych

      02.10.2021

      W czwartek, 30 września, odbyły się eliminacje miejskie Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach drużynowych. W zawodach, które odbyły się w KOSiR, reprezentujące naszą szkołę drużyny wygrały w swoich kategoriach wszystkie mecze i zakwalifikowały się do następnego etapu rozgrywek.

      Skład zwycięskiej drużyny w kategorii Igrzyska Dzieci:

      Blanka Ugowska – kl. 2a

      Fryderyk Bystron – kl. 5c

      Tymoteusz Meyer – kl. 5a

      Jakub Chajewski – kl. 5a

      Skład zwycięskiej drużyny w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

      Eliza Rekowska – kl. 8d

      Maciej Łącki – kl. 8b

      Alan Aszyk – Krasiński – kl. 8e

      Marcin Borkowski – kl. 7a

      Opiekunem zwycięskich drużyn jest Pan Marek Ferdynus.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenie na kolejnym szczeblu zawodów.

     • Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

      01.10.2021

      Dnia 27 września w Naszej Szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Jest międzynarodowym świętem obchodzonym w całej Europie dnia 26 września każdego roku. Jego celem jest zgłębienie wiedzy na temat języków i kultury krajów europejskich.
      Tego dnia wszyscy mieli okazję zagłębić się w różnorodność językową innych krajów. Uczniowie z klas IV - VIII zaprezentowa
      li barwy wybranego kraju europejskiego wykorzystując do tego celu kolory swojego codziennego stroju. Z zaangażowaniem i ciekawością uczniowie przygotowali typowe stroje w barwach wylosowanego kraju oraz przedstawiali wybrane zwroty, elementy w obcych językach. Z okazji szkolnego święta języków ogłoszono konkurs pt. "Picture Dictionary", w którym przedstawiano obrazkowo różne przedmioty w obcych językach. Pomysłowe prace wywieszono na gazetce szkolnej.

      Na poziomie klas IV-VI zostały wylosowane kraje, których kulturę należało zaprezentować na forum klasy. W oddziałach V i VI przeprowadzono quiz wiedzy o flagach europejskich. Klasy VII wzięły dział w anglojęzycznym konkursie z wykorzystaniem narzędzi TIK pt. "English for everyone", a klasy VIII z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w konkursie pt. "How to make a perfect cup of English Tea?". Zwycięzcy w nagrodę mieli okazję spróbować prawdziwej angielskiej herbaty i ciastek maślanych. Ponadto, uczniowie klasy 7f przygotowali gazetkę o ciekawostkach z krajów niemieckojęzycznych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów.
      Dzień był pełen pozytywnych wrażeń dla wszystkich i z pewnością na długo zostanie w pamięci.

     • mPotęga po raz ósmy – dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki dla naszej szkoły

      29.09.2021

      Projekt - gra terenowa „Matematyka wokół nas” zgłoszony do konkursu przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kościerzynie został nagrodzony grantem programu mPotęga w VIII Edycji Programu.

      Projekt zakłada zorganizowanie miejskiej gry terenowej, która pozwoli połączyć różne aktywności uczestników. Najważniejsze będą tu umiejętności matematyczne, oprócz nich przydatne okażą się umiejętności sprawnościowe oraz umiejętność logicznego myślenia.

      We wrześniu odbyły się już pierwsze spotkania organizacyjne zespołu zajmującego się przygotowaniem gry terenowej - określenie zasad i trasy gry.

      Z założenia w projekcie udział wezmą dwuosobowe drużyny składające się z osoby dorosłej /rodzica lub opiekuna/ i ucznia, których zadaniem będzie przejść trasę w jak najkrótszym czasie wykonując po drodze zaplanowane przez organizatorów zadania.

      Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

      mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy.

      Za swoją konsekwentną działalność w mPotędze, mBank otrzymał nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie w 2016 r.”

       

     • Szachowy Turniej Kwalifikacyjny w naszej szkole

      02.10.2021

      W sobotę 25 września w naszej szkole odbył się II Szachowy Turniej Kwalifikacyjny. Przeznaczony był on dla uczniów z kościerskich szkół. W rozgrywkach szachowych uczestniczyło 20 zawodników, w tym 3 dziewczęta. Turniej składał się z 7 rund, każdy zawodnik miał pół godziny na partię. Po zaciętych pojedynkach 3 uczestników wypełniło normę na IV kategorię. Z naszej szkoły byli to Jakub Chajewski z klasy Va oraz Alan Aszyk-Krasiński z klasy VIIIe. Obaj podwyższyli swoje kategorie. Pierwsze piątki uzyskało następnych 5 zawodników w tym 4 z naszej szkoły. Są to: Arn Romanowski – kl. Vc, Jakub Milanowski – kl. Vb, Igor Zieliński – kl. VIa oraz Nikodem Kropidłowski – kl. IIIc. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, któremu należą się podziękowania za profesjonalne przeprowadzenie zawodów i poświęcony czas. Następny turniej kwalifikacyjny zostanie przeprowadzony na wiosnę przyszłego roku. Wcześniej, bo w grudniu, zostanie przeprowadzony kolejny turniej Mikołajkowy w szachach, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

      Szczegółowe informacje na temat turnieju można znaleźć na stronie internetowej:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2812/

     • Kościerzyna - Bezpieczne Miasto

      22.09.2021

      17 września w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drodze. Już po raz dziesiąty w ramach programu „Kościerzyna – Bezpieczne Miasto” pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe. Tego dnia „Szóstkę” odwiedził dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

      Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z Panem Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Maluchy odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

      Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu „Kościerzyna – Bezpieczne Miasto” oraz programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły.

      W imieniu uczniów i wychowawców klas pierwszych serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

        

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

      16.09.2021

      15 września w naszej szkole najmłodsi uczniowie m.in. z klasy 1b, 2a, 2b, 3c, 3d obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odwagi. Dzień ten pozwolił dzieciom odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Dzieci miały okazję zapoznać się z książką pt. The Dot, którą napisał Peter H. Reynolds. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Tego dnia nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje piękne prace plastyczne, których motywem przewodnim oczywiście była kropka. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

     • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      02.09.2021

      Wakacje się skończyły i w środę, 1 września, w naszej szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. W tym dniu odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, a na sali gimnastycznej krótka uroczystość, w której wzięli udział pierwszoklasiści wraz z rodzicami.

      1 września to również jeden z najważniejszych dni w roku dla wszystkich przedszkolaków. Każdy z nich tego szczególnego dnia przestępuje przez próg przedszkola w odświętnych strojach. Niektóre dzieci są podekscytowane, inne niepewne, a na twarzach jeszcze innych maluje się zdziwienie.

      Wszystkim naszym uczniom i przedszkolakom życzymy samych radosnych dni i osiągnięcia wytyczonych celów edukacyjnych. Bądźcie odkrywcami i bawcie się nauką.

     • Ogłoszenie

      01.09.2021

      UWAGA!

      Od dnia 01 września 2021 roku obsługę bankową szkoły prowadzi

      Bank Spółdzielczy w Kościerzynie przy ulicy Świętojańskiej 1.

      Nowy numer rachunku to:

      25 8328 0007 2001 0015 7632 0007

      (opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny)

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001 RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych