Szanowni Państwo,

Nasza szkoła uzyskała pełny dostęp do platformy edukacyjnej w ramach usługi Google Suite dla Szkół i Uczelni. Jest to pakiet bezpłatnych aplikacji Google, dostosowanych specjalnie do potrzeb szkół. Umożliwiają one efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Jednym z elementów Google Suite jest platforma edukacyjna Google Classroom, która w naszej szkole już działa.

Dla ułatwienia korzystania z aplikacji utworzyliśmy w naszej szkole wszystkim klasom foldery (kafelki) i wysłaliśmy na Gmaila uczniom zaproszenie do klasy. W ten sposób uczeń będzie miał wszystkie przedmioty z lekcjami w jednym folderze (kafelku), jedno pod drugim (zadanie pod zadaniem) i nie będzie musiał przechodzić z przedmiotu do przedmiotu (których w każdej klasie jest kilkanaście). Znacząco skróci to czas pracy przed komputerem i uprości korzystanie z aplikacji.

Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnej aplikacji Classroom na smartfony i tablety

dostępnej np. w Sklepie Play (bardzo pomocna w sytuacji, gdy kilka osób w domu korzysta z jednego komputera). Na pewno pisanie np. wypracowania na smarfonie jest uciążliwe, ale w aplikacji bardzo szybko możemy sprawdzić informację o nowych lekcjach i zadaniach oraz bezpośrednio z telefonu przesłać zdjęcia (bez konieczności przesyłania ich do komputera).

Szanowni Państwo,

aby zapewnić Państwa dzieciom, a naszym uczniom możliwość efektywnego uczestniczenia w zajęciach i opanowania treści podstawy programowej, pozyskaliśmy pełną licencję do platformy edukacyjnej Google.

Dzięki temu możemy rozpocząć nauczanie on-line z wykorzystaniem wizji i fonii. Aby platforma działała prawidłowo wskazane jest, by uczniowie mieli konto pocztowe na Gmailu.  W związku z tym prosimy, by rodzice założyli swoim dzieciom takie konto, a jego adres przesłali przez e-dziennik wychowawcy klasy. Adres gmail powinien mieć postać;

imię.3pierwszeliterynazwiska.klasaSP6@gmail.com

np. jarek.wro.7eSP6@gmail.com

Szczegółowe informacje prześlemy Rodzicom przez e-dziennik.

Poniżej znajduje się instrukcja zakładania konta pocztowego Gmail oraz korzystania z platformy edukacyjnej Google Classroom.