• Podsumowanie Miejskiej Gry Terenowej

Gra terenowa „Matematyka wokół nas”

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

11 grudnia 2021 roku w piękne, sobotnie przedpołudnie w Kościerzynie miało miejsce historyczne wydarzenie – Miejska Gra Terenowa. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez młodych wolontariuszy Szkoły Podstawowej Nr 6.

Do udziału w grze zgłosiło się 19 par: dwuosobowe drużyny składające się z osoby dorosłej (rodzica lub opiekuna) i ucznia klasy IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Szkoły Podstawowej Nr 6.

Po przywitaniu i zapewnieniu, że to przede wszystkim DOBRA ZABAWA, nastąpiło losowanie kolejności rozpoczęcia gry. Każda drużyna otrzymała KARTĘ GRACZA, kartki w wylosowanym kolorze oraz wskazówkę, dokąd należy się udać po pierwsze zadanie. Zespoły miały do pokonania dziesięć punktów, gdzie mierzyły się z zadaniami zapisanymi za pomocą kodów QR, które musiały odczytać za pomocą czytników, rozwiązały krzyżówki, zagadki matematyczne.

Na zakończenie imprezy na uczestników czekała gorąca herbata i drożdżówki.

Ostatnim punktem gry było uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów.

Organizatorzy dziękują Fundacji mBanku za sfinansowanie całego przedsięwzięcia, dyrekcji SP nr 6 za wsparcie i pomoc w organizacji oraz pracownikom Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy bardzo dzielnie pokonali wszystkie konkurencje.

Organizatorki gry: Dorota Kowalewska i Beata Każyszka.

Zdjęcia z przebiegu Miejskiej Gry Terenowej są już w naszej galerii!

• sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
      • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland