• Ogłoszenie

      07.07.2022

      Drodzy Absolwenci;

      uprzejmie informujemy, że zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty musicie odebrać osobiście w sekretariacie szkoły w dniu 8 lipca 2022 r. (piątek) według poniższego harmonogramu:

      godz. 08.00 – 08.30 – klasa 8a

      godz. 08.30 – 09.00 – klasa 8b

      godz. 09.00 – 09.30 – klasa 8c

      godz. 09.30 – 10.00 – klasa 8d

      godz. 10.00 – 10.30 – klasa 8e

      Odbiór zaświadczenia należy pokwitować podpisem.

     • Gratulujemy Absolwentom „Szóstki”!

      01.07.2022

      Kochani Absolwenci, Drodzy Rodzice;

      1 lipca 2022 r. CKE uwolniła wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Pewnie już sprawdziliście jak Wam poszło.

      Jesteśmy z Was niezmiernie dumni. Uzyskaliście bardzo wysokie wyniki. Wasza średnia ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych jest powyżej średnich wyników powiatowych, a także wyższa niż wyniki wojewódzkie i krajowe.

      Uzyskaliście łącznie dwadzieścia trzy maksymalne wyniki z egzaminu (100%) – 13 z języka angielskiego, 1 z języka niemieckiego, 4 z języka polskiego i 5 z matematyki.

      Uczennica klasy 8b - Iga jako pierwsza w historii naszej Szkoły Podstawowej uzyskała z trzech przedmiotów egzaminacyjnych 100%.

      Gratulujemy z całego serca Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom.

       

      Drodzy Absolwenci "Szóstki"!

      Gratulujemy Wam świetnych rezultatów na egzaminie! Pokonaliście Samych Siebie. Jesteście Wspaniali, bo poza stresem egzaminacyjnym musieliście się zmierzyć z niełatwą sytuacją wymuszoną pandemią, a mimo to fantastycznie sobie poradziliście. Jesteśmy pewni, że osiągnięte wyniki pozwolą Wam dostać się do wymarzonej szkoły.

      Życzymy Wam powodzenia w dalszej edukacji i satysfakcji z dokonanego wyboru.

     • Podziękowania

      25.06.2022

      Szanowni Nauczyciele i Pracownicy,

      Kochane Przedszkolaki i Uczniowie Szóstki;

      Drodzy Rodzice;

      Początek wakacji, to także czas podziękowań i życzeń.

      Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom „Szóstki” składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku, radości, oraz chwil spędzonych z najbliższymi.

      Przedszkolakom życzymy zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do zajęć przedszkolnych.

      Rodzicom dziękujemy za współpracę ze szkołą, szczególnie w trudnym czasie nauki zdalnej. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i pracę, którą wnieśli Państwo w naukę Waszych dzieci w tym trudnym okresie. Wasze wsparcie było dla nas bezcenne.

      Drodzy Uczniowie, przed Wami długo wyczekiwane wakacje. Dziękujemy Wam za ten rok szkolny, który pomimo pandemii spędziliśmy wspólnie. Życzymy Wam udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Dbajcie o siebie i odważnie stawiajcie czoła nowym wyzwaniom. Zasłużyliście na wspaniały odpoczynek. Wykorzystajcie ten czas mądrze!

       

      Kochani Absolwenci!

      Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem.

      Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. /A. Einstein/

      Z całego serca życzymy Wam wszystkim spełnionych marzeń i właściwych wyborów,

      oddanych przyjaciół i wsparcia najbliższych oraz nieustraszonego dążenia do wyznaczonych celów. Żegnamy Was serdecznie i życzymy wysokich lotów, bezpiecznych upadków i dalszej udanej wędrówki przez życie.

      Praca z Wami i dla Was była prawdziwym darem.

      Pozdrawiamy

      Dyrekcja SP6 w Kościerzynie

     • Zakończenie roku szkolnego i uroczyste pożegnanie klas trzecich

      23.08.2022

      24 czerwca 2022 roku o godz. 12.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich.

      Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów klas 1-3, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, w tym Pana Burmistrza.

      W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia wręczenia nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy w osiągnięciu sukcesu.

      Miłą niespodziankę dla Trzecioklasistów przygotowali uczniowie klas drugich, którzy dobrym słowem i piosenką pożegnali starszych kolegów.

      Na koniec uroczystości wystąpiła Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz życząc wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, a Trzecioklasistom - aby w trakcie trwania wakacji nabrali sił i energii na nadchodzące od września nowe wyzwania w klasie czwartej.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach 4-7

      23.08.2022

      24 czerwca o godz. 10.30 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-VII.

      Był to dzień podsumowania ciężkiej i wytężonej pracy.

      Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie podsumowała miniony rok szkolny 2021/2022.

      W czasie uroczystego apelu uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych.

      Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy! Teraz nadszedł czas zasłużonych wakacji. Drodzy Uczniowie - spędzajcie je wesoło i bezpiecznie!

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Oddziałach Przedszkolnych

      23.08.2022

      „Chociaż słońce jasno świeci, trochę smutne są dziś dzieci.

      Bo koniec roku, przedszkola mija czas, teraz wakacje czekają nas”.

      W dniu 23 czerwca 2022 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, a także pożegnanie starszaków z oddziałów „0”. Minęło dziesięć wspaniałych miesięcy wspólnych zajęć i zabaw, aż nadszedł czas wakacji i rozstania. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a wszyscy obecni docenili to ogromnymi brawami.

      Po wyjątkowej części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji. Następnie starszaki otrzymały książki i dyplomy ukończenia przedszkola. Dla dzieci było to wyjątkowe pożegnanie, bowiem od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. W tym dniu nie zabrakło również życzeń, podziękowań, a nawet łez wzruszenia.

      Życzymy wszystkim dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas i o swoim przedszkolu.

      Drodzy Rodzice! Dziękujemy za współpracę, za wszelkie działania wspierające nasze przedszkole, za zrozumienie oraz zaangażowanie, życzliwość i bezinteresowną pomoc!

     • Lekcje języka włoskiego w naszej szkole

      22.06.2022

      W tym roku szkolnym pierwszy raz nasze dzieci z zerówek rozpoczęły naukę języka włoskiego.

      Zajęcia odbywały się dla chętnych maluchów i trwały od 14 marca do 13 czerwca.

      Przez kilka miesięcy dzieciaki nauczyły się wybranych zwrotów powitalnych i przedstawiać się w języku włoskim. Poznały liczby od 1 do 10 oraz wybrane nazwy kolorów.

      Nauczyły się dwóch piosenek pt.: ,,Uno, due, tre..." i ,,Panie Janie". Podczas festynu szkolnego wraz z uczennicami z kl. 2a, 2d i 3c zaśpiewały te piosenki.

      Uczennice z kl. 2a, 2d i 3c przygotowały również na festyn następujące plakaty: ,,Liczby", ,,Przybory szkolne"  i ,,Zwierzęta", które były wystawione na włoskim festynie.

      Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach tego pięknego i melodyjnego języka, jakim jest język włoski.

      BUONE VACANZE BAMBINI!!!

     • Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Mikrofon Burmistrza Kościerzyny

      19.06.2022

      W dniu 14 czerwca 2022 r. po przerwie związanej z pandemią do kalendarza kościerskich imprez kulturalnych powrócił, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6, Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Mikrofon Burmistrza Kościerzyny.

      XII edycja Konkursu odbyła się w Sali Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie.

       

      Laureatami tegorocznego Konkursu zostali:

       

      w kategorii klas 1-3

      1 miejsce: Antonina Bielawa SP nr 3

      2 miejsce: duet Maja Żuchlińska i Liliana Zamkowska SP nr 6

       

      w kategorii klasy 4-6

      1 miejsce:

      Ex aequo

      Liliana Okuniewska SP nr 2

      i Nadia Pranczk SP nr 1

      2 miejsce: Marta Ostrowska SP nr 6

       

      w kategorii klasy 7-8

      1 miejsce:

      Ex aequo

      Eryk Lipski SP nr 1

      i Zuzanna Kaszubowska SP nr 6

      2 miejsce: Oliwia Skwierawska SP nr 3

      3 miejsce: Maria Wardal Szkoła PRYMUS

       

      Serdecznie gratulujemy !

       

     • Wycieczka na Hel – Początek Polski

      19.06.2022

      Dnia 3 czerwca br. uczniowie klas 8e i 8c wzięli udział w wycieczce na Hel.

      Jest to niezwykle urokliwe miasto położone w województwie pomorskim, w powiecie puckim, na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim.

      Podczas wycieczki uczniowie przejeżdżali wzdłuż Półwyspu Helskiego przez słynne miejscowości uzdrowiskowe: Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę, aż do celu naszej wycieczki – Helu.

      Przespacerowali się malowniczymi uliczkami oraz drewnianą promenadą wzdłuż plaży, aż do portu rybackiego. Odwiedzili fokarium, należące do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zobaczyli mieszkające tam foki i pokaz karmienia fok.

      Zwiedzili latarnie morską oraz przepłynęli statkiem „Ocean” po Zatoce Puckiej.

     • Wyjście do Stacji Uzdatniania Wody w Kościerzynie

      19.06.2022

      W dniach 17, 19 maja i 7 czerwca uczniowie klas 7b, 7c, 7d, 7f oraz 8e, 8b, 8c wzięli udział w wyjściu do Stacji Uzdatniania Wody w Kościerzynie.

      Celem wycieczki było poznanie procesu uzdatniania wód gruntowych od momentu poboru wody do chwili dostarczenia jej mieszkańcom.

      Uczniowie zapoznali się z procesem technologicznym usuwania żelaza i manganu z wody, napowietrzania jej oraz ozonowania celem usunięcia bakterii i wirusów. Następnie uczniowie poznali sposoby racjonalnego gospodarowania wodą.

      Omówiony został również obieg wody w przyrodzie.

     • Moc atrakcji i mnóstwo dziecięcych uśmiechów na szkolnym festynie w „Szóstce”- 09.06.2022

      12.06.2022

      Społeczność szkolna przy wsparciu przyjaciół i Rady Rodziców w czwartkowe popołudnie zorganizowała dla uczniów i ich bliskich festyn pod hasłem „Z Szóstką zdrowo i kolorowo”.

      Tego dnia w szkole zapanowała prawdziwie radosna atmosfera zabawy.

      Festyn rozpoczął się występami naszych uroczych przedszkolaków, które zaprezentowały swoje talenty artystyczne z okazji zaplanowanego „Dnia Rodziny”. Dzieci swoimi występami dostarczyły rodzicom i opiekunom mnóstwo pięknych i wzruszających chwil.

      Następnie zaprezentowali się nasi starsi uczniowie. Pięknie zatańczyły dzieci z klasy IIId pod kierunkiem Pani J. Radtke oraz dziewczynki z klasy VIIc.

      Na instrumentach muzycznych zagrali nasi uczniowie pod opieką Pani A. Dargacz. Nie zabrakło oczywiście występu naszego szkolnego „CHÓR-nika” z Panią J. Peplińską.

      W części artystycznej zaprezentowali swoje talenty również uczniowie z Ukrainy – Sofiia (kl. 4a) i Mariia (kl. IIIb).

      Wielką atrakcją festynu były ogromne, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, na których dzieci mogły ćwiczyć wspinaczkę i równowagę.

      Dzięki zaangażowaniu Pani Jolanty Pollak uczestnicy festynu mogli skorzystać z profesjonalnych zajęć „Zumby” i wspólnie zatańczyć do największych hitów dziecięcych. Natomiast Państwo Stencel częstowali najmłodszych przepyszną watą cukrową.

      Dziękujemy również Pani Teresie Preis za zorganizowanie warsztatów „papieru czerpanego” oraz ekologicznych – z segregacji śmieci.

      Przybyli goście mogli też skorzystać z fachowej porady dietetyka – Pani Natalii Puchalskiej.

      Tego dnia szkolna stołówka zamieniła się w przytulną kawiarenkę, gdzie pracownicy szkoły i Rada Rodziców częstowali pysznościami. Za „dar serca" można było skosztować smacznych ciast, deserków czy poczęstować się chlebem ze smalcem. Rodzice naszych uczniów z Ukrainy przygotowali również swoje narodowe specjały.

      Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd policyjnego radiowozu, karetki pogotowia i ogromnego wozu strażackiego. Bardzo dziękujemy naszym kościerskim służbom, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie Pań W. Wałdoch i B. Wolskiej.

      Funkcjonariusze Policji przypomnieli naszym gościom o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Dzieci mogły porozmawiać z treserami psów policyjnych i poznać umiejętności ich czworonożnych podopiecznych w symulowanych sytuacjach.

      Pracownicy Pogotowia zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Uczestnicy festynu mogli skorzystać m.in. z fantomów i pod czujnym okiem profesjonalistów przypomnieć sobie lub nauczyć się jak takiej pomocy udzielić.

      Straż pożarna zaprezentowała wyposażenie wozu strażackiego i przypomniała, jak ważne jest, by każdy już od najmłodszych lat znał numer telefonu alarmowego 112, by wezwać pomoc w razie potrzeby.

      Dla najmłodszych przybyłych gości nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji i warsztatów tj. foto-budka, modelowanie balonów, studio fryzur, malowanie twarzy, gry planszowe, papierowe zwierzaki, kwiaty z bibuły, lampiony, gniotki antystresowe, lepienie z masy solnej, papierowe aniołki, gry matematyczne, zagadki geograficzne, mega-kolorowanki oraz zajęcia tematyczne z języka kaszubskiego, włoskiego i ukraińskiego.

      Gdy słońce przebiło się z pochmurnego nieba na szkolnym Orliku odbyły się zawody sportowe, gry i zabawy integracyjne. Bawiliśmy się z chustą animacyjną, malowaliśmy na folii i puszczaliśmy ogromne bańki mydlane. Podczas festynu odbyły się również rozgrywki szachowe. Wolontariusze w przebraniu naszej maskotki – przedszkolnego Misia, częstowały przybyłych gości cukierkami.

      Podczas festynu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Pogoda, choć kapryśna pozwoliła uczestnikom w pełni wykorzystać zaplanowane atrakcje - dzięki temu przybyli goście mogli przyjemnie i wesoło spędzić czas. Zorganizowane wydarzenie dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń, stając się przy tym świetną atrakcją do integracji międzypokoleniowej i międzykulturowej.

      Dziękujemy wszystkim Nauczycielom naszej szkoły oraz Pracownikom, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy także do Rodziców i mieszkańców Kościerzyny, którzy tego dnia odwiedzili mury „Szóstki” oraz do sponsorów, którzy wsparli nasze działania.

      Do zobaczenia na kolejnym festynie w „Szóstce”!

     • Zaproszenie

      06.06.2022

      Serdecznie zapraszamy na festyn szkolny, który odbędzie w czwartek 9 czerwca 2022 r.

      Rozpoczęcie zaplanowano o godz. 16.00 przy kompleksie boisk „Orlik”. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie dobrego humoru, świetniej zabawy i muzyki.

     • „Szóstka” – jako pierwsza z kościerskich Szkół Podstawowych została beneficjentem konkursu Erasmus+

      03.06.2022

      Nasza szkoła bierze udział w konkursie ogłoszonym przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, w ramach sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1.

      Nasz wniosek „Podnoszenie kompetencji metodycznych i językowych nauczycieli jako szansa na sukces edukacyjny uczniów” (nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041925) został bardzo wysoko oceniony i zatwierdzony do realizacji. Zajęliśmy siódme miejsce w Polsce.

      Tym samym uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 21 502 euro na realizację działań w obrębie projektów krótkoterminowych (KA122-SCH). Koordynatorem projektu jest Pani Jarosława Norek - nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.

      W ramach realizacji projektu osiem nauczycielek z naszej szkoły wyjedzie na szkolenia metodyczno-językowe do Dublina, Florencji, Barcelony i Berlina. W czasie zaplanowanych kursów uczestnicy poznają nowe, innowacyjne metody nauczania oraz nowoczesne i skuteczne techniki i formy pracy z uczniami.

      Zdobędą praktyczne doświadczenie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji i dowiedzą się jak poprawić zarówno miękkie umiejętności uczniów, jak i ich krytyczne i kreatywne myślenie.

      W czasie kursów nauczyciele udoskonalą metody zarządzania klasą poprzez TIK tak, aby zoptymalizować pracę na lekcjach. Ponadto zapoznają się z podstawami metody CLIL, aby w przyszłości korzystać z nich w czasie zajęć. W końcu, doskonaląc swój warsztat pracy nauczyciele odświeżą i poszerzą swoje kompetencje językowe. Dzięki temu w przyszłości jeszcze bardziej zaangażują się w udział w projektach międzynarodowych i innowacjach pedagogicznych.

      Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia pomogą nam w kolejnych konkursach Erasmusa zorganizować wymianę międzynarodową młodzieży.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001 RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych