• IMIENINY SZKOŁY

      27.03.2021

      21 marca to dzień, kiedy urodził się Patron naszej szkoły - ks. dr Bernard Sychta. W tym tygodniu obchodziliśmy więc Imieniny Szkoły. To już 29. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 6 imienia ks. dr. Bernarda Sychty. Ta pamiętna uroczystość odbyła się 21 marca 1992 roku.

      Z tej okazji oddziały „zerówkowe” odwiedziła pani Barbara, która uczy w naszej szkole języka kaszubskiego. Podczas zajęć dzieci poznały abecadło, zwyczaje, kulturę, pieśni i literaturę kaszubską. Prowadząca zajęcia wzbogaciła spotkania o różnorodne pomoce dydaktyczne – przedszkolaki poznały m.in. strój kaszubski i hafty kaszubskie.

      Dzieci wspólnie z panią Basią śpiewały "Kaszubskie nuty" (Kaszëbsczé nótë, inaczej: kaszubski Alfabet) tradycyjną pieśń - wyliczankę, która stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów folkloru kaszubskiego.

      Ponadto w pozostałych oddziałach przedszkolnych panie wychowawczynie przybliżyły dzieciom postać Patrona naszej szkoły, pokazały alfabet kaszubski i wzory kaszubskie.

      Maluchy były zainteresowane tematem i wszystkie, bez wyjątku aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Pięknym podsumowaniem dnia okazały się wspólne zdjęcia w holu głównym szkoły przy wizerunku naszego Patrona.

      W klasie pierwszej dzieci będą miały możliwość zapisać się i uczęszczać na zajęcia języka kaszubskiego.

     • Powitanie Wiosny w Oddziałach Przedszkolnych

      23.03.2021

      Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, wszystko budzi się do życia, wokół jest coraz bardziej zielono i słonecznie. Dzieci z naszych Oddziałów Przedszkolnych co roku uroczyście witają wiosnę. Tak było też i tym razem, choć przywitaliśmy ją w poniedziałek ponieważ tegoroczny Kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny przypadł w niedzielę.

      Oczywiście przygotowania do Powitania Wiosny rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to dzieci na zajęciach zapoznawały się z oznakami wiosny, uczyły się piosenek o tematyce wiosennej, czy też tworzyły wiosenne ozdoby w swoich salach. Gdy wreszcie nadszedł ten oczekiwany moment witania wiosny, przedszkolacy byli gotowi do świętowania.

      Wszystkie dzieciaki obchodziły ten wyjątkowy dzień w swoich grupach, ale wspólnym elementem były niewątpliwie wiosenne kolory w ubiorach naszych podopiecznych. Poza tym nie zabrakło tego dnia licznych konkursów, quizów, zadań od Pani Wiosny, przygotowywania owocowych szaszłyków, a także pięknych wiosennych prac plastycznych oraz zabaw tanecznych.

      Liczymy na to, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości już u nas na dobre.

     • KOMUNIKAT

      22.03.2021

      Wracamy do nauki zdalnej od 22 marca 2021r. do 11 kwietnia 2021r.

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      W środę 17 marca Minister  Adam Niedzielski ogłosił, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych przejdą ze stacjonarnego na zdalny tryb nauczania.

      Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw. 

      Placówki wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego,

      Szkoły będą miały obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19. 

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN. 

      Z poważaniem

      Małgorzata Kreft

      Podstawa prawna:

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br. 

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.Rozporządzenie​_wydawane​_z​_art​_30b​_(COVID-19).docx 0.04MB


       

     • ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW - 10 KWIETNIA 2021 (SOBOTA)

      21.03.2021

      Witajcie!

      Zespół "Bateryjki" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie w składzie: Natalia, Julia, Wiktor, Maks i Kamil melduje gotowość do wykonania zadania. Bacznym okiem obserwuje i ciepłym słowem wspiera nas pani Beata.

      BATERYJKI z górnej półki.

      Maks, Natalia - level HARD.

      Wiktor, Julia, no i Kamil,

      każdy z NAS korony wart.

      Wirus depcze nam po piętach,

      Obostrzenia ciśnie w nas.

      My się jego nie boimy

      i na konkurs TEN spieszymy.

      Z odpadami TU walczymy

      i baterie gromadzimy.

      Zapraszamy - JUŻ działamy.

     • Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie!

      03.03.2021

      Rodzicu, szukasz szkoły przyjaznej, uczącej myślenia i dającej gruntowną wiedzę?Szkoły, w której Twoje dziecko będzie szczęśliwe i bezpieczne?

      POSTAW NA „SZÓSTKĘ”! To najlepszy wybór!

      Informujemy, że 1 marca 2021 r. rozpoczęła się w naszej Szkole rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i klasy czwartej sportowej.

      Więcej informacji znajdą Państwo na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022 oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r. Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

     • Zapraszamy do "Szóstki"

      28.02.2021

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      Z radością informujemy, że z dniem 1 marca 2021r. rozpoczynamy w naszej Szkole rekrutację do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i klasy czwartej sportowej.

      „Szóstka” oferuje swoim uczniom i przedszkolakom możliwość wszechstronnego rozwoju, bardzo dobrą bazę edukacyjną oraz świetnie wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów, dla których dobro dziecka jest nadrzędnym celem.

      Jesteśmy otwarci na ścisłą współpracę z Rodzicami w szeroko rozumianym procesie edukacyjno–wychowawczym. Pragniemy, aby nasi wychowankowie byli otwarci na świat, kreatywni i odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

      Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2021/2022

     • Rekrutacja do klasy czwartej sportowej

      28.02.2021

      "Trening buduje wewnętrzne wartości. Wzmacnia. Uczy szacunku i wiary we własne możliwości".

      Szanowni Rodzice! Drodzy Trzecioklasiści!

      Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie zaprasza w swoje gościnne progi uzdolnionych sportowo i kochających sport uczniów klas trzecich, którzy chcą rozwijać swoje talenty, umiejętności i pasje. Stworzymy przyszłym czwartoklasistom optymalne warunki łączenia zajęć dydaktycznych, rozwijania zainteresowań sportowych i podnoszenia swoich umiejętności w tej dziedzinie.

      Dysponujemy doskonale wykształconą kadrą pedagogów oraz trenerów, dzięki którym uczniowie nie tylko dynamicznie rozwijają się fizycznie, ale mają też zapewnione warunki, by we właściwy sposób przygotować się do egzaminów zewnętrznych i nauki w szkołach średnich. Mamy najlepszą bazę sportową – halę sportową, 2 sale gimnastyczne, 1 salę na zajęcia korekcyjne, kompleks boisk "Orlik", salę z lustrami, dostęp do basenu.

      Sport uczy systematyczności i obowiązkowości. Dzięki niemu dziewczęta i chłopcy nabywają umiejętności współpracy w grupie, potrafią się wspierać i motywować do wysiłku oraz uczą się wspólnie rozwiązywać problemy i pokonywać przeciwności. Sport to także szansa na zdrowy rozwój – w świecie, gdzie coraz mniej czasu przeznaczamy na ruch i rozwój fizyczny, a coraz więcej na przesiadywanie przed komputerem lub smatfonem.

      Sport – to także szansa na zbudowanie właściwych relacji rówieśniczych, opartych na rywalizacji fair play, szacunku dla przeciwnika i umiejętności odnoszenia sukcesów i przeżywania porażek.

      W klasie sportowej realizowany będzie rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin – w tym w klasie IV – 2 godz. zajęć na basenie.

      Zasady rekrutacji:

      bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi i zaświadczeniem lekarza medycyny sportowej;

      pisemna deklaracja rodziców lub prawnych opiekunów;

      pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej.

      W roku szkolnym 2021/2022 utworzona zostanie jedna klasa czwarta sportowa.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Testy sprawnościowe w ramach rekrutacji do klasy czwartej sportowej odbędą się 7 i 8 kwietnia o godz. 16.00.

      Więcej informacji na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022 oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

     • Rekrutacja do klas pierwszych

      28.02.2021

      Zapisy do klas pierwszych

      Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. dr. B. Sychty w Kościerzynie

      Chcąc spełnić oczekiwania Rodziców oraz marzenia i aspiracje uczniów, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie pragnie przedstawić tegorocznym siedmiolatkom interesującą ofertę edukacyjną.

      Nasza szkoła jest placówką, w której uczniowie nie są anonimowi. Ich sukcesy i osiągnięcia są dumą i radością całej społeczności szkolnej.

      Oferujemy swoim uczniom doskonałe warunki nauki. Sale lekcyjne są duże, dobrze wyposażone i nowoczesne. Szkoła posiada halę sportową, sale gimnastyczne, kompleks boisk "Orlik" oraz 2 place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea. Nasi wychowankowie odnoszą wiele sukcesów w konkursach wiedzy oraz w zawodach sportowych.

      Naszym uczniom oferujemy:

      szkołę przyjazną i bezpieczną

      naukę języka angielskiego i kaszubskiego

      zajęcia sportowe na sali gimnastycznej

      bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych

      możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań

      opiekę logopedyczną

      opiekę pedagoga i psychologa szkolnego

      opiekę w świetlicy szkolnej od godz. 7.00 do 17.00

      dożywianie w szkolnej stołówce

      zajęcia szachowe rozwijające kreatywność i logiczne rozumowanie

      gimnastykę korekcyją

      zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

      zajęcia na sali z lustrami

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdeczne zapraszamy do "Szóstki"!

     • Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych

      28.02.2021

      Szanowni Rodzice!!!

      Informujemy, iż z dniem 1 marca 2021 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 6 lat do grup przedszkolnych działających w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Zapisowi do oddziału przedszkolnego podlegają obowiązkowo wszystkie dzieci urodzone w 2015 r.

      Wszystkim naszym przedszkolakom oferujemy:

      - edukację przedszkolną na najwyższym poziomie

      - świetnie wykwalifikowaną i kreatywną kadrę

      - zajęcia z języka angielskiego

      - opiekę pedagoga i psychologa

      - zajęcia logopedyczne

      - zajęcia gimnastyki korekcyjnej

      - zaplecze sportowo-rekreacyjne (kompleks boisk "Orlik", sale gimnastyczne, place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea)

      - własną kuchnię i stołówkę

      - magiczny dywan

      - możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych

      - zajęcia w godzinach od 7.00 do 17.00 przez cały rok

      - świetlicę przedszkolną

      - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w miarę potrzeb

      - zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      - wczesne wspomaganie rozwoju

      - zajęcia w sali z lustrami

      Dysponujemy nowymi przestronnymi pomieszczeniami specjalnie przystosowanymi do potrzeb najmłodszych dzieci. Kadra pedagogiczna zapewni Państwa dzieciom wszechstronny rozwój i należycie przygotuje je do podjęcia w kolejnych latach edukacji szkolnej.

      W trakcie roku szkolnego dzieci przygotowują liczne inscenizacje słowno-muzyczne, które przedstawiają rodzicom i uczniom.

      Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci rozwijają wszechstronnie swoją osobowość, nawiązują prawidłowe relacje z rówieśnikami oraz są przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

       

     • "Czerwony Kapturek" w wykonaniu grupy przedszkolnej PLUSZAKI

      19.02.2021

      Dzieci z grupy PLUSZAKI miały okazję spróbować swoich sił w tworzeniu przedstawienia, gdzie wcieliły się w role postaci z bajki pt. „Czerwony Kapturek”.

      Wkład pracy każdego przedszkolaka okazał się kluczowy do powstania tego dzieła, co sprawiło, że wszyscy byli zmotywowani i podekscytowani. Inscenizacja jest niespodzianką dedykowaną naszym kochanym Babciom i Dziadkom.

      Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przedstawienia. Kto wie, czy właśnie nie widzimy pierwszych kroków przyszłych wielkich aktorów…? ;)

     • Występy przedszkolaków z okazji Dnia Babci i Dziadka

      16.02.2021

      Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie to jedno z najpiękniejszych świąt, do którego wszystkie przedszkolaki przygotowały się z wielkim zaangażowaniem i emocjami.

      W tym roku każda grupa przedszkolna przygotowała piosenkę, która została nagrana i zmontowana w film, który prezentujemy Państwu dzisiaj.

      A w kolejnych postach - niespodzianki. Oprócz piosenek dzieci z oddziałów przedszkolnych, wspólnymi siłami nagrały krótką inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie".

      A nasze oddziały zerówkowe odnalazły swoje aktorskie talenty w inscenizacjach:

      "Czerwony Kapturek",

      "Prezenty i życzenia dla Babci i Dziadka",

      "Odwiedziny krasnoludków w domku Babci i Dziadka".

      Zaglądajcie Państwo na naszą stronę.

      W kolejnych dniach nowe posty z występami naszych dzieci.

      Zapraszamy do oglądania i udostępniania naszym Babciom i Dziadkom.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001 RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych