• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

      06.01.2021

      Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” online, który odbył się 12 listopada. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

      Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy!

      Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 26

      Klasy 2

      Maja Janikowska klasa 2 25 punktów laureat, II miejsce w kraju

      Tomasz Cieszyński klasa 2 24 punkty laureat, III miejsce w kraju

      Marcela Wałdoch klasa 2 24 punkty laureat, III miejsce w kraju

      Natalia Zabrocka klasa 2 23 punkty laureat, IV miejsce w kraju

      Mila Kropidłowska klasa 2 22 punkty laureat, V miejsce w kraju

      Nikola Głowacka klasa 2 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Miłosz Kobiela klasa 2 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Kacper Ginter klasa 2 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Vanessa Wolska klasa 2 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Aleksander Nadolski klasa 2 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

      Klasy 3

      Kuba Wojciechowski klasa 3 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Anna Czech klasa 3 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Maja Podgórska klasa 3 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Klasy 7

      Oliwia Saworska klasa 7 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Jakub Wierzba klasa 7 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

     • Ogłoszenie

      03.01.2021

      Przypominamy, że w dniach 04-15 stycznia w godz. 9.00 – 13.00 w naszej szkole odbędą się półkolonie w formie zimowiska. Zgłoszone dzieci przychodzą do szkoły w ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych (wyjście w teren) i maseczkach ochronnych oraz przynoszą ze sobą zmienne obuwie i strój gimnastyczny. Jutro (4.01) wychowawcy grup będą czekali na dzieci przed szkołą (wejście główne). W trakcie zajęć opiekunowie poinformują dzieci o regulaminie i planie zimowiska.

     • DAR SERCA DLA MAŁEJ MARYSI

      24.12.2020

      22 grudnia 2020 r. miała miejsce wyjątkowa chwila, jako Stowarzyszenie "Razem dla Szóstki" oficjalnie i z wielką przyjemnością przekazaliśmy uzbierane środki z kiermaszu świątecznego dla Marysi. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, kwota 7615 złotych przeznaczona będzie na poprawę zdrowia ślicznej Marysi. Już 3 stycznia dziewczynka pojedzie na turnus rehabilitacyjny metodą Vojty o wartości 4660 zł. Te siedem dni ćwiczeń to najlepszy prezent. Dziękujemy darczyńcom za okazane serce, wsparcie dzieci i rodziców w robieniu ozdób, zaangażowanie wolontariuszy Stowarzyszenia.

     • PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      23.12.2020

      Drodzy Rodzice Przedszkolaków, Przyjaciele „Szóstki”

      Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, zdrowia i radości każdego dnia.

      Nasze Przedszkolaczki w ciągu ostatnich tygodni, pod troskliwą opieką Pań wychowawczyń przygotowywały dla Państwa prezent. Nie dane nam było spotkać się z Państwem jak dotychczas na koncercie świątecznym. Jednak skrupulatnie zarejestrowaliśmy te cudowne chwile, byście mogli Państwo podziwiać i docenić swoje Pociechy w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Życzymy podczas oglądania wielu wzruszeń i dumy ze swoich dzieci.

      Dyrekcja SP6

     • Sukces naszych uczniów w konkursie „Kaszubska kartka z życzeniami na Boże Narodzenie”

      22.12.2020

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie  „Kaszubska kartka z życzeniami na Boże Narodzenie”, zorganizowanym przez  Kościerski Dom Kultury oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku  Filię  w Kościerzynie.  Uczestnicy mieli za zadanie przygotować autorskie prace plastyczne w postaci kartki z życzeniami, umieszczając na nich motyw plastyczny lub tekst związany z Kaszubami. Technika i format prac był dowolny.

      Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem  -  do organizatorów  wpłynęły 133 prace. Wszystkie były bardzo pomysłowe i jurorzy mieli niemały dylemat, by wyłonić te najciekawsze. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych osób, znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

      W  kategorii  kl. I-IV:  1. miejsce zajęła Katarzyna Jaszewska  z kl. IV b,

                                          3. miejsce – Agata Gintowt z kl. II d,

       a wyróżnione zostały: Lena Kuźma  z kl. II b

                                           oraz Dominika Napientek  z kl. IV a.

      W  kategorii  kl. V – VIII: 1. miejsce zajęła Wiktoria Leszczyńska z kl. VII e,

      wyróżniony został Juliusz Pestka z kl. VII e.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy wykonali piękne prace.

      Kaszubskie kartki bożonarodzeniowe można podziwiać na wystawie w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie do końca stycznia 2021 r. (po uprzednim umówieniu się na wizytę).

       

       

     • "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI". PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6.

      22.12.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele „Szóstki”

      W ciszy oczekiwania na wigilijną gwiazdkę przyjmijcie gorące życzenia radości płynącej ze Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech ten błogosławiony czas, który jest symbolem pokoju, rodzinnego ciepła i atmosfery miłości, pozwoli nam znowu uwierzyć, że na świecie jest wiele dobra, które często przychodzi do nas w drugim człowieku. Życzymy Wszystkim Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, życzymy Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzymy sobie i Wam zdrowia, bo jest ono dziś najcenniejszym darem.

      Jednocześnie dziękujemy Wam kochani za mijający rok, pełen wrażeń, wyzwań i ciężkiej pracy. Nie dane nam było przygotowanie koncertu świątecznego w takiej formie jak dotychczas. Mimo to mamy dla Wszystkich, którym droga jest „Szóstka”, mały prezent.

      Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie dzieciom z klasy IId, uczniom uczęszczającym na lekcje języka kaszubskiego, dziewczętom „CHÓRnika” oraz Weronice z klasy IVc. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych cudownych Absolwentów. Wspaniale jest móc na Was liczyć. Koncert powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli SP6 - Pani Joanny Peplińskiej, Joanny Radtke, Barbary Gostomskiej, Sylwii Wienke, Anny Polak-Wyrowińskiej, Rafała Tybory. Podziękowania kierujemy także do Nadleśnictwa Kościerzyna, które jak każdego roku pomogło stworzyć świąteczną dekorację.

      I „niech Ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas, niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask…”

      Życzymy cudownych wrażeń podczas oglądania przygotowanego materiału.

     • KOLĘDOWANIE NA EKRANIE

      09.12.2020

      Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z całymi rodzinami do udziału w szkolnym konkursie „Kolędowanie na ekranie”. Konkurs polega na dostarczeniu do dnia 20 grudnia 2020 roku filmiku, w którym uczeń sam lub wraz z innymi domownikami/ osobami spokrewnionymi prezentuje jedną wybraną kolędę/utwór o tematyce bożonarodzeniowej/pastorałkę. Poniżej (pod plakatem) umieszczono Regulamin konkursu wraz z załącznikiem (zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie i upowszechnianie wizerunku na potrzeby konkursu on-line).

     • SZÓSTKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT

      09.12.2020

      Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji Samorządu Uczniowskiego pt. "Szóstka przygotowuje się do świąt". Więcej informacji można znaleźć w załączonym filmiku.

      Termin przysyłania zdjęć i filmików: 20 grudnia. Przesłanie filmiku lub zdjęcia jest jednoznaczne ze zgodą na jego publikację na stronie internetowej szkoły oraz szkolnej stronie na Facebooku.

     • MIKOŁAJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      08.12.2020

      7 grudnia to był dzień pełen wrażeń dla naszych Przedszkolaków, które pod choinką znalazły prezenty od Świętego Mikołaja. W powietrzu unosił się zapach pieczonych pierniczków, dzieci miały okazję pięknie je ustroić. Odbyło się wielkie ,,pisanie” listów do Świętego Mikołaja. Zewsząd było słychać dźwięki kolęd. Oczy i serca cieszyły własnoręcznie wykonane ozdoby i kartki świąteczne. Na sam koniec Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, kiedy znalazły się całkiem blisko Św. Mikołaja.

     • „Serce może ofiarować, ręka tylko dać”

      03.12.2020

      Kochani Mieszkańcy Kościerzyny i okolic!

      W najbliższą sobotę, 5 grudnia, o godz. 10.00 rozpocznie się licytacja charytatywna on-line pod nazwą „Kiermasz Świąteczny dla Marysi”. Licytowane przedmioty to ozdoby świąteczne wykonane przez Uczniów Szóstki, które w dniach 5-7 grudnia będą wystawiane na aukcjach w dwóch turach godzinowych 10.00-15.00 oraz 15.00-20.00.

      Wiemy, że to nie jest łatwy rok. Tym bardziej jednak Bądźmy Razem. Sprawmy wspólnie, by dla Malutkiej Marysi ta iskierka nadziei, która nam przyświeca stała się realną szansą na odzyskanie zdrowia. Kościerzyna może wszystko. Już raz to WSPÓLNIE udowodniliśmy. Teraz też damy radę. Nie zawiedźmy tej Malutkiej Kruszynki. Bądźcie razem z Nami. Warto pomagać! Link do licytacji https://www.facebook.com/Razem-Dla-Sz%C3%B3stki-101801561787474

     • Rekrutacja uzupełniająca do Projektu Zdolni z Pomorza

      02.12.2020

      Powiat Kościerski wraz z Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego zaprasza do udziału w Projekcie „Zdolni z Pomorza - powiat kościerski" młodzież, która interesuje się: matematyką, fizyką, informatyką, biologią, chemią lub kompetencjami społecznymi (np. j.polski, historia, WOS, sztuka, współpraca, itp.) będącą obecnie uczniami:

      * VII - VIII klasy szkoły podstawowej,

      * szkoły ponadpodstawowej.

      Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów klas VII i VIII interesujących się fizyką i chemią.

       

      W ramach projektu dla uzdolnionych uczniów zaplanowaliśmy m.in.:

      * ciekawe zajęcia pozalekcyjne,

      * warsztaty rozwijające kreatywność,

      * spotkania akademickie na największych pomorskich uczelniach,

      * stypendia,

      * obozy naukowe.

       

      Aby uczeń mógł wziąć udział w Projekcie należy w terminie od 27 listopada 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. złożyć do Starostwa Powiatowego - Biuro Obsługi Interesanta, ul. 3 Maja 9C w Kościerzynie 5 poniższych dokumentów:

      1. Arkusz nominacji [1],

      2. Oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych przez Starostwo

      [2],

      3. Oświadczenie klauzula informacyjna RODO [3],

      4. Wniosek o przeprowadzenie badań diagnostycznych [4],

      5. Oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych przez Poradnię

      Psychologiczno-Pedagogiczną [5].

      Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:

      http://www.powiatkoscierski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=39&menu=46&dzialy=46&akcja=artykul&artykul=1776

     • Konkurs fotograficzno-plastyczny pt. "Jesień w moim mieście"

      26.11.2020

      W listopadzie w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzno-plastyczny pt. “Jesień w moim mieście”. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Wyróżnione nagrodą zostały następujące zdjęcia i prace: 

      Zdjęcie Kornelii z klasy VI B - Jesień na ul. Strzeleckiej w Kościerzynie

      Zdjęcie Poli z klasy V A - Jesień na Rynku w Kościerzynie

      Zdjęcie Amelii z klasy VII A - Jesień w lesie (zdjęcie z psem)

      Praca Zuzi z klasy II B 

      Praca Dominiki z klasy IV A

      Gratulacje! Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych fotografii. 

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      21.11.2020

      21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

      Nasi uczniowie również zaangażowali się w obchody tego święta – wykonali wspaniałe kartki z pozdrowieniami dla uczniów Szkoły Podstawowej w Baboszewie (woj. mazowieckie). W zamian nasza szkoła otrzymała piękne kartki od koleżanek i kolegów z Baboszewa. W akcji "Wymiany Pocztówkowej" uczestniczyły też nasze maluchy z Oddziałów Przedszkolnych.

       

     • Ogłoszenie

      09.11.2020

      11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to święto o charakterze państwowym, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Święto Niepodległości zostało ustanowione w 1937 roku, następnie zniesione w 1945 roku, a później przywrócone w okresie transformacji systemowej w 1989 roku. 11 listopada jest więc dniem wolnym od pracy i szkoły. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, 12 i 13 listopada 2020r. są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć szkolnych. W te dni szkoła nie organizuje nauki zdalnej. Świetlica szkolna będzie dostępna zgodnie z godzinami swojej pracy dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały bez zmian.

      Nauczycielka muzyki naszej szkoły – Pani Anna Zazula wspólnie z koleżankami przygotowała dla uczniów recital muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy do wysłuchania.

     • Ogłoszenie

      03.11.2020

      Informujemy, że biblioteka szkolna w czasie nauczania zdalnego pełni popołudniowe dyżury według poniższego harmonogramu:

      Poniedziałek   15.15 – 17.00

      Czwartek  15.15 – 17.00

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych