• Wizyta alpak i lam z okazji Dnia Dziecka

      01.06.2021

      1 czerwca z okazji Dnia Dziecka jak co roku dla naszych przedszkolaków przygotowaliśmy liczne atrakcje. Jednak największą niespodzianką okazała się wizyta alpak i lam. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat tych wspaniałych zwierząt, zabrać je na spacer, pogłaskać a nawet nakarmić przysmakami. Dzieci przedszkolne były zachwycone futrzanymi gośćmi. Jutro (2 czerwca) zwierzęta odwiedzą nasze starszaki z zerówek.

     • "Cudownych Rodziców mam"

      27.05.2021

      Dzieci są przyszłością narodu, dzieci są radością rodziców. Przecież to właśnie Mama i Tata są dla nich najważniejsi, Mama śpiewa kołysanki, ociera łzy, tuli, a Tata - bawi się, uczy jazdy na rowerze, gry w piłkę... Z dnia na dzień dzieci stają się bardziej samodzielne, inne, niepowtarzalne, oryginalne... Ale zawsze kochają swoich Rodziców! Kochają ‘za’, może ‘wbrew’, czasem ‘mimo’ lub ‘po prostu’ i ‘bez powodu’ BEZWARUNKOWO. I zwykle każde dziecko czy duże, czy małe bez zastanowienia stwierdza: Cudownych Rodziców mam! Nasze starsze przedszkolaki - Misiaki, Niedźwiadki i Pluszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały z okazji Dnia Mamy i Taty specjalną niespodziankę. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, życzymy miłego odbioru, niezapomnianych wrażeń i mnóstwa wzruszeń.

     • „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!”, czyli jak najmłodsi świętowali Dzień Mamy i Taty

      26.05.2021

      „Mama” i „Tata” to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. „Mama” i „Tata” to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

      Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku w naszych oddziałach przedszkolnych – to Święto Mamy i Taty.

      W tym roku przedszkolaki z grupy Słodziaki, Tulisie, Puchatki i Gumisie wraz ze swoimi wychowawczyniami już 24 maja przygotowały specjalną niespodziankę – przedstawienie słowno-muzyczne z okazji Dnia Mamy i Taty.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z występu, życzymy miłego odbioru i wielu niezapomnianych wzruszeń.

     • Ogłoszenie

      24.05.2021

      PŁATNOŚĆ ZA OBIADY DO 27.05.2021

      Nr konta 73 1160 2202 0000 0002 2395 4448

      NALEŻNOŚĆ ZA MIESIĄC MAJ:

      Klasy 1-3 64,00 zł

      Klasy 4-5 12,00 zł

      Klasy 6 12,00 zł

      Klasy 7 12,00 zł

      Klasy 8 28,00 zł

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. I-III

      23.05.2021

      Dnia 12 marca 2021 r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski Poezji Polskiej, w którym uczestniczyło 32 uczniów kl. I-III. Jury po wysłuchaniu recytatorów przyznało nagrody, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Nagrody i dyplomy wręczono zwycięzcom dnia 14.05.2021r.

       

      WYNIKI KONKURSU

      I miejsce - Kinga Kalkowska Ic

      II miejsce - Lena Kuźma IIb

      III miejsce - Martyna Miętka IIIc

       

      Wyróżnienia:

      Agata Felskowska Ia

      Ewa Andryk IIa

      Filip Ronkowski IIc

      Julia Stolc IIIc

      Lilianna Rumpczyk IIIb

      Małgorzata Groborz Id

      Nikodem Cyra IIb

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

      14.05.2021

      Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie;

      Rozpoczynamy od dnia 17 maja 2021r. czas nauki stacjonarnej. Przypominamy informacje na temat powrotu uczniów do Szkoły, które przesłaliśmy Rodzicom 30 kwietnia br. przez e-dziennik.

      Minister Edukacji i Nauki wspólnie z Premierem RP zapowiedzieli stopniowy powrót dzieci do szkół. W związku z powyższym przedstawiamy Państwu harmonogram działań oraz zasady powrotu do nauki stacjonarnej.

      Harmonogram:

      1. Od 4 maja 2021r. do nauki stacjonarnej wróciły dzieci z I etapu edukacyjnego /klasy I-III/.

      2. Od 17 maja 2021r. wracają do nauki stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII. W pierwszej fazie ma być to nauka w systemie hybrydowym.
      Jeśli zalecenia MEiN w tym zakresie nie zmienią się to przewidujemy, że w okresie:

      17 do 18 maja 2021r.klasy czwarte i piąta oraz klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      19 do 20 maja 2021r.klasy szóste i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      21 i 24 maja 2021r.klasy siódme i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      25, 26, 27 maja 2021r. – Odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej.

      Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej z puli dni dyrektorskich będzie także dzień 28 maja 2021r.

      Wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej zgodnie z obowiązującym planem lekcji dnia 31 maja 2021r.

      W czasie pobytu w szkole obowiązują nadal wszystkie procedury dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w celu przeciwdziałania zarażeniu wirusem Sars-Covid-19; dystans, maseczki, dezynfekcja.

      Poniżej przedstawiamy informacje MEN na temat wytycznych obowiązujących podczas powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego. Zamieszczamy także grafikę z informacjami – w jaki sposób uczniowie wchodzą do szkoły na zajęcia / jak we wrześniu/.

      Cały czas obowiązują w naszej Szkole „Procedury postępowania w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem Sars-Covid – 19”. Do Szkoły wchodzą TYLKO UCZNIOWIE i PRZEDSZKOLAKI.
      Bardzo prosimy Rodziców o wsparcie dzieci w powrocie do szkoły.

      Pozdrawiamy życząc miłego weekendu.

      M. Kreft

      R. Tybora

      Wytyczne-MEN-MZ-i-GIS-maj-2021r..pdf
       

     • Ogólnopolski Test Umiejętności Trzecioklasisty

      09.05.2021

      6 i 7 maja 2021 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do pierwszego w życiu ważnego egzaminu - Ogólnopolskiego Testu Umiejętności Trzecioklasisty, którego organizatorem jest wydawnictwo Nowa Era.

      Uczniowie w pierwszym dniu pisali test z języka polskiego, a w drugim z matematyki. Celem sprawdzianu jest zgromadzenie informacji o poziomie wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania, wiedzy o języku oraz praktycznych umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

      Wyniki i analizy będą bardzo pomocne w rozwijaniu kompetencji naszych uczniów w dalszych latach nauki. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowe stroje, napisali test, a teraz czekają na wyniki.

      Wszystkim trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników!

     • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

      04.05.2021

      Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

      Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

      Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

      • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.

      Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym.
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
     • Obchody Świąt Majowych w Oddziałach Przedszkolnych

      04.05.2021

      Maj to niezwykły miesiąc w historii naszego kraju. W pierwszych trzech dniach maja obchodzimy w Polsce trzy ważne święta, i tak 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie, zaś 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

      Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza kolejne majowe święto - bowiem 3 maja upamiętnia przyjęcie przez nasz kraj niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. W trosce o kształtowanie poczucia tożsamości, przynależności do swojego narodu oraz rozwijanie wartości patriotycznych wśród naszych małych Polaków, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przyłączyły się do uczczenia tych ważnych dla naszego kraju wydarzeń.

      W piątek, 30 kwietnia 2021 r., przedszkolaki uczciły tak ważne i wyjątkowe dla każdego Polaka Święta Majowe. Ubrane w barwy biało czerwone podzieliły się swoimi wiadomościami na temat tych Świąt z rówieśnikami, a także wzbogaciły swoją wiedzę o nowe informacje. Podczas różnych inicjatyw dzieci utrwalały wiedzę o naszym kraju, symbolach narodowych, uczyły się patriotycznych pieśni i wierszy oraz wykonywały prace plastyczne.

      Uwieńczeniem patriotycznych zajęć było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego. Ten dzień bez wątpienia był dla przedszkolaków przygotowaniem do życia w społeczeństwie oraz ważnym elementem kształtowania w nich postaw patriotycznych, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej.

     • „KANGUR W NASZEJ SZKOLE”

      23.04.2021

      W czwartek, 22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły z klas II – VIII brali udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Turniej organizowany jest już od 1992 roku i patronują mu: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka.

      Celem tego konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkoły, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz budzenie nawyku współzawodnictwa.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

     • WAŻNY KOMUNIKAT

      21.04.2021

      Przypominamy, że Rodzice i Opiekunowie wszystkich dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy naszej szkole zobowiązani są do dostarczenia do sekretariatu do dnia 23 kwietnia 2021r. (piątek) oświadczenia woli. Jest to warunek przyjęcia dziecka do wybranego oddziału przedszkolnego. W sytuacji niedopełnienia tego obowiązku, kandydat zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych. Poniżej w załączniku druk do pobrania.

      Oświadczenie_woli_wyboru_oddziału_przedszkonego.pdf

       

     • KOMUNIKAT

      16.04.2021

      Szanowni Rodzice

      Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym komisja rekrutacyjna przedstawiła wyniki postępowania o zakwalifikowanie się do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.  

      Informujemy, że do oddziałów 6-latków /zerówki/ zakwalifikowano wszystkie dzieci z rocznika 2015. Rodzice dzieci sześcioletnich zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu SP6 potwierdzenie woli uczęszczania do naszego przedszkola – do dnia 23 kwietnia 2021r. do godz. 1200.

      Informację o wynikach rekrutacji dzieci z roczników 2016, 2017, 2018 można uzyskać drogą telefoniczną od godz. 1400 dnia 16 kwietnia 2021r. lub w przyszłym tygodniu od godz. 800 do godz. 1200. W celu uzyskania informacji drogą telefoniczną trzeba podać nr PESEL dziecka.

      Można także uzyskać informację o wynikach rekrutacji w sekretariacie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego w godz. 730-1500 począwszy od poniedziałku 19 kwietnia 2021r.

      Rodzice wszystkich dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy naszej szkole zobowiązani są do dostarczenia do sekretariatu do dnia 23 kwietnia 2021r. oświadczenia woli. Jest to warunek przyjęcia dziecka do wybranego oddziału przedszkolnego.

      Jednocześnie informujemy, że do klas pierwszych zakwalifikowano wszystkie dzieci z rocznika 2014.

      Poniżej druki do pobrania:

      Oświadczenie_woli_wyboru_oddziału_przedszkonego.pdf

      Deklaracja_pobytu_dziecka_w_oddziale_przedszkolnym.pdf

      Deklaracja_pobytu_dziecka_w_zerówce.pdf

       

     • IMIENINY SZKOŁY

      27.03.2021

      21 marca to dzień, kiedy urodził się Patron naszej szkoły - ks. dr Bernard Sychta. W tym tygodniu obchodziliśmy więc Imieniny Szkoły. To już 29. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 6 imienia ks. dr. Bernarda Sychty. Ta pamiętna uroczystość odbyła się 21 marca 1992 roku.

      Z tej okazji oddziały „zerówkowe” odwiedziła pani Barbara, która uczy w naszej szkole języka kaszubskiego. Podczas zajęć dzieci poznały abecadło, zwyczaje, kulturę, pieśni i literaturę kaszubską. Prowadząca zajęcia wzbogaciła spotkania o różnorodne pomoce dydaktyczne – przedszkolaki poznały m.in. strój kaszubski i hafty kaszubskie.

      Dzieci wspólnie z panią Basią śpiewały "Kaszubskie nuty" (Kaszëbsczé nótë, inaczej: kaszubski Alfabet) tradycyjną pieśń - wyliczankę, która stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów folkloru kaszubskiego.

      Ponadto w pozostałych oddziałach przedszkolnych panie wychowawczynie przybliżyły dzieciom postać Patrona naszej szkoły, pokazały alfabet kaszubski i wzory kaszubskie.

      Maluchy były zainteresowane tematem i wszystkie, bez wyjątku aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Pięknym podsumowaniem dnia okazały się wspólne zdjęcia w holu głównym szkoły przy wizerunku naszego Patrona.

      W klasie pierwszej dzieci będą miały możliwość zapisać się i uczęszczać na zajęcia języka kaszubskiego.

     • Powitanie Wiosny w Oddziałach Przedszkolnych

      23.03.2021

      Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, wszystko budzi się do życia, wokół jest coraz bardziej zielono i słonecznie. Dzieci z naszych Oddziałów Przedszkolnych co roku uroczyście witają wiosnę. Tak było też i tym razem, choć przywitaliśmy ją w poniedziałek ponieważ tegoroczny Kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny przypadł w niedzielę.

      Oczywiście przygotowania do Powitania Wiosny rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to dzieci na zajęciach zapoznawały się z oznakami wiosny, uczyły się piosenek o tematyce wiosennej, czy też tworzyły wiosenne ozdoby w swoich salach. Gdy wreszcie nadszedł ten oczekiwany moment witania wiosny, przedszkolacy byli gotowi do świętowania.

      Wszystkie dzieciaki obchodziły ten wyjątkowy dzień w swoich grupach, ale wspólnym elementem były niewątpliwie wiosenne kolory w ubiorach naszych podopiecznych. Poza tym nie zabrakło tego dnia licznych konkursów, quizów, zadań od Pani Wiosny, przygotowywania owocowych szaszłyków, a także pięknych wiosennych prac plastycznych oraz zabaw tanecznych.

      Liczymy na to, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości już u nas na dobre.

     • KOMUNIKAT

      22.03.2021

      Wracamy do nauki zdalnej od 22 marca 2021r. do 11 kwietnia 2021r.

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      W środę 17 marca Minister  Adam Niedzielski ogłosił, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych przejdą ze stacjonarnego na zdalny tryb nauczania.

      Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw. 

      Placówki wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego,

      Szkoły będą miały obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19. 

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN. 

      Z poważaniem

      Małgorzata Kreft

      Podstawa prawna:

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br. 

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.Rozporządzenie​_wydawane​_z​_art​_30b​_(COVID-19).docx 0.04MB


       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych