• Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

      31.05.2022

      W sobotę 28 maja w ,,Szóstce” odbył się turniej szachowy z okazji ,,Dnia dziecka”. Do turnieju zgłosiło się 60 uczniów ze szkół podstawowych i ,,zerówek” miasta i gminy Kościerzyna. Z powodu dużej liczby zawodników turniej rozegrano w dwóch grupach. W pierwszej rywalizowali uczniowie rocznika 2012 i młodsi (37 zawodników), a w drugiej - rocznik 2011 i starsi (23 zawodników).

      Dzięki licznym sponsorom każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrody! Był kubek z elementem szachowym (dla każdego uczestnika), karnety na basen, bilety do kina, gry edukacyjne, książki szachowe i gadżety elektroniczne.

      W przerwach pomiędzy kolejnymi rundami przygotowano drożdżówki i słodycze.

      Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na partię dla każdego zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, który już od wielu lat prowadzi nasze turnieje.

      Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:

      Rocznik 2012 i młodsi:

      1. Jan Knut – SP nr 6 Kościerzyna

      2. Jan Rolbiecki – SP Wielki Podleś

      3. Blanka Ugowska – SP nr 6 Kościerzyna

      Roczniki 2011 – 2009:

      1. Seweryn Zabrocki – SP Gołubie

      2. Jakub Chajewski – SP nr 6 Kościerzyna

      3. Igor Zieliński – SP nr 6 Kościerzyna

      Rocznik 2008 i starsi:

      1. Alan Aszyk – Krasiński – SP nr 6 Kościerzyna

      2. Maciej Łącki – SP nr 6 Kościerzyna

      3. Marcin Borkowski – SP nr 6 Kościerzyna

      Serdecznie gratulujemy!

      Dokładne wyniku turnieju można znaleźć na stronie chessarbiter:

      grupa pierwsza: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_3221/

      grupa druga i trzecia: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1970/

      Organizatorami turnieju byli Monika Skowrońska-Templer i Marek Ferdynus -nauczyciele SP nr 6 w Kościerzynie oraz Mirosław Nowak z ,,Akademii Młodego Szachisty”.

      Już dzisiaj zapraszamy na kolejne turnieje, które odbędą się w naszej szkole.

     • Wielki sukces naszych wokalistek w Czersku

      26.05.2022

      Za nami XX Jubileuszowy Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" – Czersk 2022.

      Naszą szkołę w tym roku reprezentowały:

      Zuzanna Kaszubowska – 1. miejsce w kategorii klas 7-8 SP

      Kornelia Datta - kategoria klas 1-3 SP

      Lilka Zamkowska i Maja Żychlińska - 1. miejsce w kategorii klas 1-3 SP zespoły

      CHÓRnik – 3. miejsce w kategorii klas 7-8 SP oraz 1. miejsce w kategorii dodatkowej - piosenki Anny Jantar.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu zdolności muzycznych i wokalnych oraz zdobywania czołowych miejsc w kolejnych konkursach piosenki.

     • Wycieczka do Chełmna - miasta zakochanych

      15.05.2022

      12 maja br. uczniowie klas 8b, 8e i 5b brali udział w wycieczce do Chełmna. To niezwykle urokliwe miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim w dolinie Dolnej Wisły.

      Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawej historii tego miejsca. Szczególną uwagę zwróciły przepiękne stylowe kamieniczki, mury miejskie z basztami, a także renesansowy ratusz. Ciekawostką była też informacja, że Chełmno od niedawna nazywane jest miastem zakochanych.

      Przyjazna atmosfera tego prastarego grodu sprawiła, że niejeden z uczniów obiecał sobie w najbliższym czasie pojechać do Chełmna jeszcze raz.

     • Sukces naszych piłkarzy

      15.05.2022

      12 maja 2022 r. na Orliku w Karsinie odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2009/2010, którzy okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając 1️. miejsce w turnieju i tym samym wywalczyli awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim

      Gratulujemy serdecznie.

     • Zebrania z Rodzicami

      05.05.2022

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 9 i 10 maja 2022 r. (poniedziałek, wtorek) odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami. 

      Serdecznie zapraszamy.

      Poniżej w załączniku zamieszczono harmonogram spotkań.

      Jednocześnie informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły (planowany 06.05.2022 r.) oraz Festyn Szkolny (planowany 02.06.2022 r.) zostały przeniesione na dzień 09.06.2022 r.

      Wywiadówki_MAJ_2022_.pdf

     • KOMUNIKAT

      05.05.2022

      Przypominamy, że w naszej placówce obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na teren szkoły: rowerów, deskorolek, łyżworolek, hulajnóg i innych sprzętów, których używanie na terenie szkoły może naruszyć zasady BHP.

      Uczniowie przyjeżdżający do szkoły na rowerze lub hulajnodze zobowiązani są do pozostawienia sprzętu przed szkołą i zabezpieczenia go przed kradzieżą poprzez przypięcie do stojaków rowerowych znajdujących się przed budynkiem szkoły. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za źle zabezpieczone mienie.

     • OGŁOSZENIE

      05.05.2022

      Informujemy, że 28 maja 2022 r. (sobota) o godzinie 9.30 w naszej szkole odbędzie się Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka.

      Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Kościerzyna. Rywalizacja będzie przebiegać w 3 kategoriach wiekowych:

      - rocznik 2012 i młodsi

      - roczniki 2009 – 2011

      - rocznik 2008 i starsi

      Do udziału w turnieju można zapisać się samemu na stronie chessarbiter:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1970/

      Zapisać się można również 20 minut przed rozpoczęciem turnieju lub dostarczyć formularz zgłoszenia do organizatora turnieju - Pana Marka Ferdynusa (sala nr 14).

      Serdecznie zapraszamy!

     • Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Oddziałach Przedszkolnych

      30.04.2022

      Dzień 3 maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia
      Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyźmie,
      o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

      Upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych Przedszkolaków było celem uroczystości,
      która odbyła się w piątek 29 kwietnia 2022 r.

      Akademia rozpoczęła się od pięknego polskiego tańca - poloneza, po nim nastąpiła część artystyczna. Dzieci słowem, piosenką i tańcem oddawały szacunek symbolom narodowym oraz miłość do ojczyzny. Przybliżyły znaczenie tego święta w historii naszej ojczyzny. Podczas uroczystości nie zabrakło flagi państwowej, hymnu, kotylionów.
      Był to wyjątkowy montaż słowno-muzyczno-taneczny. Maluchy zaprezentowały swoje
      umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dzieci w galowych strojach prezentowały się niezwykle uroczyście.

      Dzień ten był dla Przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

     • Uroczyste apele z okazji Świąt Majowych

      30.04.2022

      „Tamte  dni –  to bezcenne kartki pamiętnika

      Pisane nie tylko myślą, ale także i sercem.

      Kartki stare, ale żywe – bo nie można o nich zapomnieć.

      Bo to one kolorem swoich wspomnień

      Zabarwiły teraźniejszość, odsłoniły słońce chmur,

      Zabrały niebezpieczeństwo,

      A zostawiły tylko blask tamtych dni”.

      W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Majowych - Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Konstytucji 3 Maja.

      Apele rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Później młodzi artyści przedstawili ciekawe informacje na temat 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Dnia Flagi RP oraz najważniejszej daty 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodzimy jej 231. rocznicę.

      Jak wspomnieli uczniowie nasza Konstytucja, która powstała w 1791 roku, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych). Wszyscy wykonawcy na scenie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało  akademii uroczysty charakter. Były również przepiękne piosenki oraz taniec. Ten montaż słowno-muzyczno-taneczny był dla całej społeczności szkolnej krótką lekcją historii i skłonił wszystkich do refleksji oraz zadumy.

      Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie będą mogli świadomie obserwować i  przeżywać nadchodzące święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

      Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej Ojczyzny, traci swoją tożsamość. Bądźmy dumni z naszych symboli narodowych i bycia Polką i Polakiem.

     • Uczennica "Szóstki" Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

      26.04.2022

      „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość,  nauka, analiza, poświęcenie. A przede wszystkim miłość do tego, co robisz.”

      22 kwietnia 2022 r. w auli Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego miała miejsce Wojewódzka Gala Wręczenia Zaświadczeń Laureatom Konkursów Przedmiotowych.

      Było to szczególne wydarzenie, gdyż nasza uczennica Zuzanna  Kaszubowska z klasy 8e została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Zuzanna otrzymała zaproszenie na tę ważną uroczystość, gdzie z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty - pani Małgorzaty Bielang odebrała zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Laureata.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Zuzi dalszych sukcesów! 

     • Sukces naszych piłkarzy ręcznych w rozgrywkach ogólnopolskich

      26.04.2022

      W dniach 22-24.04.2022 piłkarze ręczni z klasy 8a rozgrywali w Olecku mecze podczas 1/16 Finałów Mistrzostw Polski Młodzików.

      W pierwszym dniu ulegliśmy zespołowi UKS Diament Ostrołęka, natomiast dwa następne dni przyniosły zwycięstwa naszej drużynie z MLKS Czarni Olecko oraz KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

      Mimo dwóch wygranych spotkań nie awansowaliśmy do 1/8 Finałów, poprzez ujemny bilans bramkowy w grupie zajęliśmy 3. miejsce.

      Tabela końcowa:

      1. UKS Diament Ostrołęka - 6 pkt

      2. MLKS Czarni Olecko - 6 pkt

      3. KS Sokół SP6 Kościerzyna - 6 pkt

      4. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - 0 pkt

      Chłopakom należą się ogromne brawa, walka o wejście do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski toczyła się do samego końca.

      Sezon kończymy na miejscu 17-24 w Polsce.

      Gratulacje dla chłopaków i trenera!

     • Komunikat

      14.04.2022

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym komisje rekrutacyjne przedstawiły wyniki postępowania o zakwalifikowanie się dzieci do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie oraz do klas pierwszych.  

      Informujemy, że do oddziałów „zerówkowych” zakwalifikowano wszystkie zgłoszone dzieci.

      Informację o wynikach rekrutacji dzieci z roczników 2017, 2018, 2019 można uzyskać osobiście w sekretariacie szkoły 15 kwietnia 2022 r. (piątek) w godz. 14.00-15.30 lub w przyszłym tygodniu od wtorku 19 kwietnia do piątku 22 kwietnia w godz. 8.00-15.00. Nie udzielamy informacji telefonicznie.

      Rodzice wszystkich dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszej szkole zobowiązani są do podpisania deklaracji woli uczęszczania do naszego przedszkola – do dnia 22 kwietnia 2022 r. (druk dostępny w sekretariacie szkoły). Jest to warunek przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.

      Jednocześnie informujemy, że do klas pierwszych zakwalifikowano wszystkie zgłoszone dzieci.

       

     • Zbiórka elektroodpadów zakończona sukcesem!

      10.04.2022

      Kolejna zbiórka elektroodpadów w naszej szkole pod opieką AuraEko odniosła sukces. Zbiórka ta była możliwa dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej młodzieży, opiekunów, instytucji takich jak: Nadleśnictwo Kościerzyna, Urząd Miasta Kościerzyna, Spółdzielnie Mieszkaniowe, gazeta "Życie Kaszub" oraz dzięki aktywnemu udziałowi mieszkańców Kościerzyny. Wszystkim bardzo dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

     • Sukces w konkursie "Matematyka na wesoło"

      07.04.2022

      W ostatni wtorek (5.03.2022) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Matematyka na wesoło”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Brało w nim udział 12 uczniów po 2 z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Windorpska (kl.2a) oraz Maciej Majkowski (kl.2a). Martyna osiągnęła duży sukces, bo zajęła III miejsce. Najważniejsza jednak była możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami oraz zdobycie doświadczenia przed kolejnymi konkursami. GRATULUJEMY!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001 RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych