• Występy przedszkolaków z okazji Dnia Babci i Dziadka

      16.02.2021

      Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie to jedno z najpiękniejszych świąt, do którego wszystkie przedszkolaki przygotowały się z wielkim zaangażowaniem i emocjami.

      W tym roku każda grupa przedszkolna przygotowała piosenkę, która została nagrana i zmontowana w film, który prezentujemy Państwu dzisiaj.

      A w kolejnych postach - niespodzianki. Oprócz piosenek dzieci z oddziałów przedszkolnych, wspólnymi siłami nagrały krótką inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie".

      A nasze oddziały zerówkowe odnalazły swoje aktorskie talenty w inscenizacjach:

      "Czerwony Kapturek",

      "Prezenty i życzenia dla Babci i Dziadka",

      "Odwiedziny krasnoludków w domku Babci i Dziadka".

      Zaglądajcie Państwo na naszą stronę.

      W kolejnych dniach nowe posty z występami naszych dzieci.

      Zapraszamy do oglądania i udostępniania naszym Babciom i Dziadkom.

     • Bale karnawałowe w Oddziałach Przedszkolnych

      09.02.2021

      Karnawał to czas balów i zabawy. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia w czasie pandemii w naszych Oddziałach Przedszkolnych zamiast jednego dużego balu karnawałowego, odbyły się bale w poszczególnych grupach. Dla naszych przedszkolaków to był dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, piratów, strażaków i wiele innych postaci i zwierzątek. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca i chętnie uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez nasze wspaniałe panie wychowawczynie. Cudowna atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

     • Nowe tablety dla "Szóstki"

      28.01.2021

      Z ogromną przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie znalazła się wśród placówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej przekazał 25 sztuk „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”, z których każdy składa się z nowoczesnego tabletu Blow PlatinumTAB10 4G V1 wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiaturą bezprzewodową (Bluetooth) z etui i rysika oraz logotypów w formie naklejki na etui tabletu.

      „Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzielonej w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB jako operator OSE został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług razem z oprogramowaniem.

      Wartość dostarczonego Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE wynosi 24 261,75 zł brutto. Nowy sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w razie konieczności do realizacji zdalnego nauczania.

      Dziękujemy!

     • "Ekologia na Szóstkę"

      25.01.2021

      Udało się! Stowarzyszenie Razem dla Szóstki przystąpiło do otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w roku 2021 i zdobyło dofinansowanie na realizację projektu "Ekologia na Szóstkę". Celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków i uczniów szkoły, w tym konieczności dbania o środowisko naturalne, zaangażowanie środowiska lokalnego w działania proekologiczne. Poprzez realizację programu pragniemy osiągnąć trudne zadanie edukacji ekologicznej, jakim jest zmiana nawyków i przyzwyczajeń dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

     • Ferie zimowe w naszej szkole

      22.01.2021

      W dniach 04.01-15.01.2021r. odbyły się w naszej szkole półkolonie zimowe pod hasłem „W krainie przygód”. Jak co roku nasi uczniowie mogli liczyć na mnóstwo atrakcji. Wiele zajęć odbywało się na świeżym powietrzu, między innymi zabawy na śniegu, zjeżdżanie na sankach, lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami i korzystanie ze szkolnych placów zabaw. Odbyły się również zajęcia przyrodnicze w parku prowadzone przez Panią Grażynę Sadowską z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

      Na Strzelnicy odbyła się gra terenowa „Kaszebska Stegna” połączona z ogniskiem, którą przygotowały Pani Wioleta Romanowska z Kościerskiego Domu Kultury ze wspomnianą wcześniej Panią Grażyną Sadowską z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało.

      Uczestnicy naszej szkoły dwukrotnie spędzili czas na koniach, gdzie mogli czesać i karmić zwierzęta, jak również na nich pojeździć. Na koniec piekli kiełbaski i grzali się przy ognisku.

      Spędzając czas w szkole korzystali ze wszystkich możliwych atrakcji. Bawili się na sali gimnastycznej, grali w tenisa stołowego, korzystali z chusty animacyjnej, gier interaktywnych i planszowych. Korzystali także z sali komputerowej i kinowej. Odbyły się również wyścigi samochodów zdalnie sterowanych, co okazało się dużą frajdą nie tylko dla chłopców. Nie zabrakło zajęć artystycznych, gdzie dzieci robiły bałwanki, łapacze snów i jednorożce z pomponów oraz upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Uczniowie doskonalili swoje umiejętności kulinarne piekąc gofry i robiąc koktajle owocowe. Dzieci rozwijały również swoje talenty na zajęciach plastycznych i muzycznych. Świetną zabawą okazały się KALAMBURY, KARAOKE I MAM TALENT (gdzie prezentowały swoje talenty).

      Wszyscy uczestnicy zimowiska byli zadowoleni i wspaniale wypoczęli dzięki ciekawym zajęciom i pięknej zimowej pogodzie. Nikomu się nie nudziło - najlepszym dowodem na to były każdego dnia uśmiechnięte buzie dzieci.

     • Powrót do szkoły po feriach

      13.01.2021

      Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie;

      Dnia 18 stycznia 2021r. dzieci klas I-III nareszcie wracają do szkoły.

      Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują wytyczne i procedury dotyczące przeciwdziałaniu zarażeniu COVID – 19. Mając na uwadze dobro i zdrowie uczniów, rodziców i wszystkich pracowników zwracamy się do Państwa z apelem, aby dzieci naszej Szkoły w przestrzeniach wspólnych /na korytarzu, w szatni, świetlicy, placu zabaw itp./ używały maseczek zakrywających usta i nos. Podczas lekcji nie ma takiego obowiązku. Jednocześnie przypominamy, że ciągle obowiązują procedury funkcjonowania Szkoły w okresie pandemii i tym samym zakaz wchodzenia do placówki osób postronnych.

      Zalecamy, by uczniowie dezynfekowali dłonie jak wchodzą do Szkoły, natomiast w trakcie pobytu myli ręce wodą i mydłem. Zbyt częste dezynfekowanie rąk może doprowadzić do zmian skórnych wymagających długotrwałego leczenia /szczególnie w okresie zimowym./

      Przypominamy Państwu, że zgodnie ze Statutem naszej Szkoły mają Państwo prawo usprawiedliwiać samodzielnie nieobecności swojego dziecka ze względu na chorobę do 8 dni w semestrze. Jeśli uczeń pozostaje w domu ze wzgędu na kwarantannę, izolację lub zachorowanie na COVID-19 tych dni nie wliczamy do tej puli. Wystarczy informacja od Państwa przesłana do wychowawcy przez e-dziennik lub inną drogą elektroniczną.

      Informujemy, że uczniowie wchodzą do szkoły zgodnie z zamieszczoną grafiką. Klasy pierwsze wejściem A /do szatni jak dotychczas/; klasy drugie i trzecie wejściem głównym /do szatni przy głównych schodach/.

      W sytuacjach jednostkowych, gdy uczeń dojeżdża do szkoły i jest dużo wcześniej w Kościerzynie bardzo prosimy o kontakt z wychowawcą, który przekaże stosowne informacje pracownikom obsługi, by takie dziecko nie musiało stać przed wejściem.

      Zwracamy się także do Państwa z apelem ze strony władz Miasta, by dzieci jeśli to tylko możliwe nie korzystały z komunikacji miejskiej. Obostrzenia związane z zagrożeniem epidemicznym oraz nonszalancja niektórych pasażerów to niepotrzebne zagrożenie dla naszych dzieci.

      Przypominamy, by uczniowie przynosili do Szkoły zmienne obuwie i używali go. Jak wszyscy wiemy, tylko skuteczna higiena i przestrzeganie zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia są w stanie zapewnić nam wszystkim ochronę.

      Prosimy o zapoznanie się z planem lekcji, ponieważ uległ on drobnej modyfikacji.

      Pozdrawiamy serdecznie życząc Państwu zdrowia.

      M. Kreft

      R. Tybora

       

       

     • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

      06.01.2021

      Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” online, który odbył się 12 listopada. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

      Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy!

      Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 26

      Klasy 2

      Maja Janikowska klasa 2 25 punktów laureat, II miejsce w kraju

      Tomasz Cieszyński klasa 2 24 punkty laureat, III miejsce w kraju

      Marcela Wałdoch klasa 2 24 punkty laureat, III miejsce w kraju

      Natalia Zabrocka klasa 2 23 punkty laureat, IV miejsce w kraju

      Mila Kropidłowska klasa 2 22 punkty laureat, V miejsce w kraju

      Nikola Głowacka klasa 2 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Miłosz Kobiela klasa 2 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Kacper Ginter klasa 2 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Vanessa Wolska klasa 2 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Aleksander Nadolski klasa 2 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

      Klasy 3

      Kuba Wojciechowski klasa 3 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Anna Czech klasa 3 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Maja Podgórska klasa 3 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Klasy 7

      Oliwia Saworska klasa 7 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Jakub Wierzba klasa 7 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

     • Ogłoszenie

      03.01.2021

      Przypominamy, że w dniach 04-15 stycznia w godz. 9.00 – 13.00 w naszej szkole odbędą się półkolonie w formie zimowiska. Zgłoszone dzieci przychodzą do szkoły w ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych (wyjście w teren) i maseczkach ochronnych oraz przynoszą ze sobą zmienne obuwie i strój gimnastyczny. Jutro (4.01) wychowawcy grup będą czekali na dzieci przed szkołą (wejście główne). W trakcie zajęć opiekunowie poinformują dzieci o regulaminie i planie zimowiska.

     • DAR SERCA DLA MAŁEJ MARYSI

      24.12.2020

      22 grudnia 2020 r. miała miejsce wyjątkowa chwila, jako Stowarzyszenie "Razem dla Szóstki" oficjalnie i z wielką przyjemnością przekazaliśmy uzbierane środki z kiermaszu świątecznego dla Marysi. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, kwota 7615 złotych przeznaczona będzie na poprawę zdrowia ślicznej Marysi. Już 3 stycznia dziewczynka pojedzie na turnus rehabilitacyjny metodą Vojty o wartości 4660 zł. Te siedem dni ćwiczeń to najlepszy prezent. Dziękujemy darczyńcom za okazane serce, wsparcie dzieci i rodziców w robieniu ozdób, zaangażowanie wolontariuszy Stowarzyszenia.

     • PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      23.12.2020

      Drodzy Rodzice Przedszkolaków, Przyjaciele „Szóstki”

      Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, zdrowia i radości każdego dnia.

      Nasze Przedszkolaczki w ciągu ostatnich tygodni, pod troskliwą opieką Pań wychowawczyń przygotowywały dla Państwa prezent. Nie dane nam było spotkać się z Państwem jak dotychczas na koncercie świątecznym. Jednak skrupulatnie zarejestrowaliśmy te cudowne chwile, byście mogli Państwo podziwiać i docenić swoje Pociechy w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Życzymy podczas oglądania wielu wzruszeń i dumy ze swoich dzieci.

      Dyrekcja SP6

     • Sukces naszych uczniów w konkursie „Kaszubska kartka z życzeniami na Boże Narodzenie”

      22.12.2020

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie  „Kaszubska kartka z życzeniami na Boże Narodzenie”, zorganizowanym przez  Kościerski Dom Kultury oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku  Filię  w Kościerzynie.  Uczestnicy mieli za zadanie przygotować autorskie prace plastyczne w postaci kartki z życzeniami, umieszczając na nich motyw plastyczny lub tekst związany z Kaszubami. Technika i format prac był dowolny.

      Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem  -  do organizatorów  wpłynęły 133 prace. Wszystkie były bardzo pomysłowe i jurorzy mieli niemały dylemat, by wyłonić te najciekawsze. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych osób, znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

      W  kategorii  kl. I-IV:  1. miejsce zajęła Katarzyna Jaszewska  z kl. IV b,

                                          3. miejsce – Agata Gintowt z kl. II d,

       a wyróżnione zostały: Lena Kuźma  z kl. II b

                                           oraz Dominika Napientek  z kl. IV a.

      W  kategorii  kl. V – VIII: 1. miejsce zajęła Wiktoria Leszczyńska z kl. VII e,

      wyróżniony został Juliusz Pestka z kl. VII e.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy wykonali piękne prace.

      Kaszubskie kartki bożonarodzeniowe można podziwiać na wystawie w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie do końca stycznia 2021 r. (po uprzednim umówieniu się na wizytę).

       

       

     • "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI". PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6.

      22.12.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele „Szóstki”

      W ciszy oczekiwania na wigilijną gwiazdkę przyjmijcie gorące życzenia radości płynącej ze Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech ten błogosławiony czas, który jest symbolem pokoju, rodzinnego ciepła i atmosfery miłości, pozwoli nam znowu uwierzyć, że na świecie jest wiele dobra, które często przychodzi do nas w drugim człowieku. Życzymy Wszystkim Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, życzymy Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzymy sobie i Wam zdrowia, bo jest ono dziś najcenniejszym darem.

      Jednocześnie dziękujemy Wam kochani za mijający rok, pełen wrażeń, wyzwań i ciężkiej pracy. Nie dane nam było przygotowanie koncertu świątecznego w takiej formie jak dotychczas. Mimo to mamy dla Wszystkich, którym droga jest „Szóstka”, mały prezent.

      Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie dzieciom z klasy IId, uczniom uczęszczającym na lekcje języka kaszubskiego, dziewczętom „CHÓRnika” oraz Weronice z klasy IVc. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych cudownych Absolwentów. Wspaniale jest móc na Was liczyć. Koncert powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli SP6 - Pani Joanny Peplińskiej, Joanny Radtke, Barbary Gostomskiej, Sylwii Wienke, Anny Polak-Wyrowińskiej, Rafała Tybory. Podziękowania kierujemy także do Nadleśnictwa Kościerzyna, które jak każdego roku pomogło stworzyć świąteczną dekorację.

      I „niech Ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas, niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask…”

      Życzymy cudownych wrażeń podczas oglądania przygotowanego materiału.

     • KOLĘDOWANIE NA EKRANIE

      09.12.2020

      Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z całymi rodzinami do udziału w szkolnym konkursie „Kolędowanie na ekranie”. Konkurs polega na dostarczeniu do dnia 20 grudnia 2020 roku filmiku, w którym uczeń sam lub wraz z innymi domownikami/ osobami spokrewnionymi prezentuje jedną wybraną kolędę/utwór o tematyce bożonarodzeniowej/pastorałkę. Poniżej (pod plakatem) umieszczono Regulamin konkursu wraz z załącznikiem (zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie i upowszechnianie wizerunku na potrzeby konkursu on-line).

     • SZÓSTKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT

      09.12.2020

      Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji Samorządu Uczniowskiego pt. "Szóstka przygotowuje się do świąt". Więcej informacji można znaleźć w załączonym filmiku.

      Termin przysyłania zdjęć i filmików: 20 grudnia. Przesłanie filmiku lub zdjęcia jest jednoznaczne ze zgodą na jego publikację na stronie internetowej szkoły oraz szkolnej stronie na Facebooku.

     • MIKOŁAJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      08.12.2020

      7 grudnia to był dzień pełen wrażeń dla naszych Przedszkolaków, które pod choinką znalazły prezenty od Świętego Mikołaja. W powietrzu unosił się zapach pieczonych pierniczków, dzieci miały okazję pięknie je ustroić. Odbyło się wielkie ,,pisanie” listów do Świętego Mikołaja. Zewsząd było słychać dźwięki kolęd. Oczy i serca cieszyły własnoręcznie wykonane ozdoby i kartki świąteczne. Na sam koniec Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, kiedy znalazły się całkiem blisko Św. Mikołaja.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
 • Galeria zdjęć

   brak danych