• Ogłoszenie

      06.12.2019

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie 

      Serdecznie zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy i kiermasz ozdób świątecznych – wykonanych przez uczniów naszej szkoły – dnia 12 grudnia 2019r.

      Informujemy, że w grudniu zmianie uległ termin konsultacji dla Państwa. Odbędą się one także dnia 12 grudnia 2019r. /w czwartek/.

      Kiermasz odbędzie się w godzinach 16.00-18.00 w holu głównym szkoły.

      Koncert Bożonarodzeniowy – godz. 18.00 – sala gimnastyczna.

      Konsultacje dla Rodziców – spotkania z wychowawcami – w godzinach 16.30- 17.45.

      Samorząd Szkolny zaprasza tego dnia do kawiarenki usytuowanej na sali gimnastycznej,
       gdzie będzie można skosztować wypieków świątecznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

      Liczymy na Państwa obecność.
      Pozdrawiamy serdecznie

      M. Kreft, R. Tybora

     • III Mikołajkowy Turniej Szachowy w naszej szkole

      08.12.2019

      W sobotę 7 grudnia w naszej szkole odbył się kolejny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Kościerzyna. W III Turnieju Mikołajkowym wzięło udział 51 uczniów. Współorganizatorem turnieju była ,,Akademia Młodego Szachisty”. Sędzią zawodów był Piotr Kwidzyński z Polskiego Związku Szachowego. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim, 7 rund po 10 min. na zawodnika. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: młodziki – 12 zawodników, juniorzy młodsi – 16, juniorzy - 23.

      Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Przy tej samej liczbie punktów o miejscach decydowały dodatkowe punkty pomocnicze.

      Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach:

      Młodziki:            1. Kucharski Albert SP 2

                                2. Repiński Wiktor SP Prymus

                                3. Milewczyk Michalina SP 2

       

      Juniorzy młodsi: 1. Bystron Fryderyk SP 6

                                 2. Meyer Tymoteusz SP 6

                                 3. Zieliński Igor SP 6

                                 4. Chajewski Jakub SP 6

       

      Juniorzy:             1. Lemka Ksawer SP Wielki Podleś

                                 2. Browarczyk Wiktor SP 3

                                 3. Maciej Łącki SP 6

      Pełne wyniki turnieju są dostępne na stronie internetowej http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5975//.

      Dzięki wsparciu licznych sponsorów każdy uczestnik turnieju szachowego otrzymał nagrodę, a między rundami można było poczęstować się słodkościami.

      Serdecznie zapraszamy na kolejne turnieje, które odbędą się w przyszłym roku.

     • Wizyta św. Mikołaja w Oddziałach Przedszkolnych

      08.12.2019

      Na naszych przedszkolaków 6 grudnia czekało mnóstwo atrakcji! Od rana na szkolnym korytarzu czekała już na dzieci przystrojona choinka, a całe Oddziały Przedszkolne dzięki dekoracjom, dzieciom i wychowawcom ubranym tego dnia na czerwono i w mikołajowych czapkach zamieniło się w krainę św. Mikołaja. W pewnej chwili niespodziewanie On sam złożył nam wizytę! Wszystkie dzieci otrzymały z rąk sympatycznego brodacza batoniki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły za co bardzo dziękujemy. Przedszkolaki zaśpiewały przy choince naszemu gościowi piosenkę pt. „Kochany Panie Mikołaju”. Oprócz tego każda grupa miała dodatkowe atrakcje: Słodziaki bawiły się w szkolnej harcówce, która zamieniła się tego dnia w plac zabaw, oglądały świąteczny film na tablicy interaktywnej; Tulisie i Puchatki odwiedziły Zozolandię, a Misiaki, Niedźwiadki i Gumisie już dzień wcześniej były w kinie na filmie pt. „Królowa Lodu 2”.

      A to jeszcze nie koniec atrakcji! Oprócz pisania listów do św. Mikołaja, wykonania jego portretu, na dzieci czekały też w salach małe upominki, a największy, wspólny prezent na koniec - tego dnia nasze Oddziały dzięki sponsorom i zaangażowaniu dyrekcji wzbogaciły się o nowoczesny DYWAN INTERAKTYWNY! Ma on wiele fantastycznych funkcji edukacyjnych i w niezwykły sposób rozwija spostrzegawczość oraz integrację sensoryczną dzieci. Dzięki niemu nasze przedszkolaki będą się świetnie bawić i jednocześnie poznawać wiele nowych i ciekawych rzeczy o otaczającym ich świecie. Dzieci były zachwycone! Gorąco i mikołajkowo dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w sfinansowaniu tego zakupu, a w szczególności Państwu Barbarze i Zbigniewowi Sandelewskim.

     • Spotkanie z Mikołajem na kościerskim Rynku

      08.12.2019

      Na ten dzień najmłodsi mieszkańcy Kościerzyny czekali z niecierpliwością. W piątek, ku uciesze szczególnie tych najmłodszych, do centrum miasta przybył św. Mikołaj. Sympatyczny brodacz rozmawiał z dziećmi i wręczał im słodkie upominki. Na spotkanie ze św. Mikołajem udały się również dzieci z naszej szkoły – klasy Ic i Id.

      Wszyscy wspólnie śpiewali świąteczne piosenki i doskonale się bawili. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Kościerski Dom Kultury.

      Świąteczne życzenia najmłodszym mieszkańcom miasta składali też burmistrz Kościerzyny Michał Majewski oraz wiceburmistrz Dawid Jereczek.

     • Mikołajkowy wyjazd do teatru

      07.12.2019

      Dnia 6 grudnia uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”.

     • Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt klas V-VI

      09.12.2019

      5 grudnia z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się coroczny Powiatowy Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt klas V-VI. Była super zabawa, pełne emocji spotkania oraz sportowa rywalizacja. W turnieju uczestniczyło 11 zespołów. Zwyciężyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Kamila Herman, Angelika Stencel, Sophie Serafino i Laura Orlikowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz najlepsze trzy drużyny świąteczne upominki oraz puchar. Nagrodę fair play otrzymała Amelia Pałubicka-Knopik. Szczególne podziękowania należą się sędzinom, uczennicom klas VIII.

     • Dyskoteka andrzejkowa w Oddziałach Przedszkolnych

      06.12.2019

      28 listopada w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Piękne dekoracje, skoczna muzyka i fantastyczne, błyszczące stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnej zabawy. Zanim jednak zabawa rozpoczęła się na dobre, panie przygotowały dla każdej grupy kilka wróżb pełnych czarów i magii, bo wiadomo, że andrzejki są doskonałą okazją do poznania przyszłości… Było świetnie, wesoło i tajemniczo!

     • Dyskoteka andrzejkowa dla klas 7-8

      01.12.2019

      W czwartek 28 listopada odbyła się w szkole dyskoteka andrzejkowa dla klas 7-8. Licznie zgromadzeni uczniowie wspaniale się bawili przy piosenkach i konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję przez naszych szkolnych DJ-óch - Mateusza i Jakuba z klasy 8a. Serdecznie dziękujemy!

     • Dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-6

      01.12.2019

      W środę 27 listopada odbyła się w szkole dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-6. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili przy piosenkach i konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję przez naszego szkolnego DJ-a - Mateusza Kobielę z klasy 8a. Serdecznie dziękujemy!

     • Dzień Pluszowego Misia w naszych Oddziałach Przedszkolnych

      29.11.2019

      Gdzie dzieci, tam pluszowe misie. Nie ma dziś chyba dziecka, które nie posiada swej ulubionej maskotki i nie ma pewnie takiego, które nie chciałoby świętować jego urodzin. 25 listopada obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci brały udział w różnych zabawach, konkursach, quizach, zgadywankach oraz wykonywały prace plastyczne, gdzie motywem przewodnim był pluszowy niedźwiadek.

      Szczególne podziękowania kierujemy do pani Beaty Jansen, która wraz podopiecznymi ze szkolnego Klubu Przyjaciół Książki zorganizowała i przeprowadziła bardzo ciekawą lekcję na temat historii pluszowego misia oraz jego obecności w literaturze dziecięcej.

      Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

     • Ogłoszenie

      16.11.2019

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 19 i 20 listopada 2019 r. (wtorek, środa) o godz. 17.00 odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

      Poniżej zamieszczono harmonogram spotkań.

      Wywiadowki2019_listopad.pdf​​​​​​​


     • Sukces w konkursie wokalnym

      16.11.2019

      14 listopada uczennice z chóru szkolnego „CHÓRnik” uczestniczyły w XVI Wojewódzkim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych im. Władysława Szafera w Gdańsku. W konkursie wzięło udział 18 szkół z województwa pomorskiego. Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach: solista, zespół, montaż słowno-muzyczny. „CHÓRnik” wyśpiewał 2. miejsce piosenką pt. „Taki kraj”. Serdecznie gratulujemy!

     • Uroczysty apel dla klas IV-VIII z okazji Święta Niepodległości

      14.11.2019

      8 listopada uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W sali gimnastycznej młodzież obejrzała program artystyczny. Podczas występu szkolni artyści zaprezentowali piękną recytację wierszy oraz wykonanie piosenek o tematyce patriotycznej. Zebrani mogli też usłyszeć najważniejsze wiadomości z historii Polski. Galowe stroje uczniów oraz kotyliony w barwach narodowych nadały temu przedstawieniu piękny i uroczysty charakter.

     • Obchody Święta Niepodległości w Oddziałach Przedszkolnych

      12.11.2019

      W dniu 8 listopada 2019 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na galowo, a ich bluzki zdobiły wykonane przez wolontariuszki z naszej szkoły kotyliony. Panie wychowawczynie opowiedziały dzieciom o wydarzeniach historycznych naszej Ojczyzny, maluchy dowiedziały się co to znaczy odzyskać niepodległość. Młodsze przedszkolaki poznały symbole narodowe, a starsze utrwaliły wiadomości na ich temat. Dzieci wykonały też prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe. O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami odśpiewały hymn dla Niepodległej. Odbył się też uroczysty apel przygotowany przez grupy Puchatki i Gumisie. Podczas występu dzieci recytowały wiersze o ojczyźnie, śpiewały piosenki patriotyczne. Apel uświetniły tańce uczennic ze szkolnego zespołu tanecznego.

      Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy, a wspólne świętowanie z pewnością zapadnie w umysły dzieci i pozwoli kształtować szacunek do ojczyzny i tradycji narodowych.

     • Uroczysty apel dla klas I-III z okazji Święta Niepodległości

      11.11.2019

      Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczysty apel z tej okazji odbył się 8 listopada. Uczniowie klas I-III przedstawili montaż słowno–muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów, pieśni patriotyczne w ich wykonaniu oraz specjalnie przygotowane układy taneczne wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

     • Wycieczka Przedszkolaków do Nadleśnictwa w Kościerzynie

      14.11.2019

      7 listopada nasze Przedszkolaki odwiedziły Nadleśnictwo w Kościerzynie. Celem wyjścia do sali edukacyjnej było zapoznanie się z różnorodnością zwierząt żyjących w naszych lasach oraz zdobycie informacji w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Od Pani Ewy Gołuńskiej otrzymaliśmy prezenty, które pomogą nam utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach. Serdecznie dziękujemy.

     • Ślubowanie i pasowanie Przedszkolaków z grupy Słodziaki

      10.11.2019

      31 października w Oddziałach Przedszkolnych odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania naszych najmłodszych przedszkolaków. Zakończył się zatem okres adaptacji dzieci do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć maluchy w poczet pełnoprawnych przedszkolaków. „Słodziaki” przedstawiły piękny program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Za część artystyczną dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie obiecały być dzielnymi przedszkolakami i dobrymi kolegami, nie grymasić, zgodnie bawić się i przychodzić każdego dnia z uśmiechem. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Kreft symbolicznie pasowała ich na przedszkolaków.

      Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz śliczne maskotki. Rodzice maluchów z dumą i wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w szczególnie miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci.

     • Zbiórka na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Kościerzynie

      09.11.2019

      W październiku nasze Oddziały Przedszkolne włączyły się do zbiórki na rzecz schroniska Animalsi w Kościerzynie. Zebraliśmy sporo karmy dla zwierząt, pościeli, ręczników, koców i zabawek. Wszystkie dary zostały przekazane do schroniska. Zwierzakom łatwiej będzie przetrwać zimę. Dziękujemy Wam drogie dzieci i rodzice za okazane wsparcie dla schroniska.

     • Nasze Przedszkolaki pomogły Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci

      09.11.2019

      Nasze Oddziały Przedszkolne postanowiły odpowiedzieć na apel Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci i przyłączyły się do zbiórki pampersów, chusteczek nawilżanych, środków czystości i kosmetyków. Serdecznie dziękujemy za dobre serca naszym maluchom i ich rodzicom. To dzięki Wam udało się zebrać mnóstwo darów dla dzieci, które potrzebują naszej pomocy.

     • Sukces naszych młodych koszykarzy

      09.11.2019

      Nie samą piłką nożną żyje człowiek. 8 listopada 2019 r. w Starej Kiszewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Koszykówce Chłopców 3x3. Reprezentacja klasy Va zdobyła wicemistrzostwo powiatu kościerskiego w kat. wiekowej 2008/2009.

      Skład drużyny: Ignaś Gintowt, Łukasz Litwin, Antek Migiel, Ksawery Federowicz. Serdecznie gratulujemy!

     • Sukces naszych młodych szczypiornistów

      06.11.2019

      We wtorek, 5 listopada, w Kartuzach odbył się XXV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców im. Krzysztofa Milewskiego. Nasi piłkarze ręczni z klasy 6a okazali się najlepsi i zajęli 1. miejsce.
      Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartłomiej Reichel, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny Dawid Idziak. Wielkie gratulacje dla całego zespołu!

     • Wyjazd do Ergo Areny w Gdańsku na mecz siatkówki

      04.11.2019

      Środowy wieczór 30 października uczniowie naszej szkoły spędzili na meczu Naszej Drużyny, Trefla Gdańsk w Ergo Arenie. Mecz z Czarnymi Radom zakończył się wynikiem 3:1 dla Trefla. Było dużo emocji. Uczniowie poznali tajniki sportu zawodowego oraz aktywnie uczestniczyli w widowisku sportowym.

     • Udział w akcji KOŁA STOP, ROBISZ KROK

      04.11.2019

      30 października na Kościerskim Rynku uczniowie klas spotkali się z policjantami i strażnikami miejskimi. W ramach programu Kościerzyna Bezpieczne Miasto najmłodsi mieszkańcy uczyli się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnie. 

      Akcja KOŁA STOP, ROBISZ KROK to odpowiedź na dramatyczną sytuację na polskich drogach. Stale wzrasta liczba wypadków na przejściach dla pieszych. Chcemy to zmienić docierając z przekazem do dzieci, rodziców i dziadków. Elementy odblaskowe, zwiększona uwaga, a przede wszystkim ostrożność wszystkich uczestników ruchu drogowego to podstawowe zasady, których należy przestrzegać. Od ośmiu lat uczniowie kościerskich szkół rozpoczynający naukę otrzymują kamizelki odblaskowe. Wszyscy uczniowie klas młodszych uczestniczą w zajęciach rozszerzających wiedzę o zasadach poruszania się na drogach.

      Do akcji włączyła się również nasza szkoła. Naszą placówkę godnie reprezentowali uczniowie klasy 1d, którymi zaopiekowała się wychowawczyni p. Joanna Radtke.

     • Jesienna ścieżka sensoryczna w Oddziałach Przedszkolnych

      30.10.2019

      Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową oraz stymuluje receptory znajdujące się w stopach. Chodzenie po ścieżce sensorycznej dodatkowo usprawnia motorykę dużą i rozwija równowagę u naszych pociech. Przedszkolaki bardzo lubią jesień. Dlatego 24 października w naszych Oddziałach Przedszkolnych powstała jesienna ścieżka sensoryczna. Maluchy miały okazję przechadzać się ścieżką sensoryczną utworzoną z kasztanów, żołędzi, szyszek, liści, kamyków oraz innych przedmiotów. Dzieci wchodziły do każdego z pudełek nóżkami, by mogły poczuć różne struktury przedmiotów.

      Spacer po wyznaczonej trasie sprawił maluchom mnóstwo radości. Każde kolejne przejście po ścieżce było coraz pewniejsze i zabawniejsze. Przedszkolaki były zachwycone i prosiły o powtórzenie zajęć. Z pewnością będzie jeszcze okazja pobawić się w ten sposób.

     • SUKCES NASZYCH MŁODYCH PIŁKARZY

      27.10.2019

      24 października chłopcy z klasy Va sportowej okazali się najlepszym zespołem podczas powiatowego turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który został rozegrany na Stadionie Miejskim w Kościerzynie i tym samym wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę w Gdańsku. Gratulujemy wszystkim chłopakom za walkę, poświęcenie i grę do ostatniego gwizdka.
      Dziękujemy Kościerskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za sprawną współorganizacje zawodów.

     • Wizyta Strażaków w Oddziałach Przedszkolnych

      26.10.2019

      Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Każde dziecko powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. 21 października gościliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

      Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Maluchy z bliska miały możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, kiedy założył strażacki kask. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

      Dziękujemy strażakom za przybycie do naszych oddziałów przedszkolnych i przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.

     • Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

      20.10.2019

      11 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli: p. Katarzynę Kozłowicz - Burandt, p. Hannę Szutę, p. Joannę Peplińską i p. Hannę Szymkowiak. Prowadzący: Katarzyna Piesik i Marceli Piechowski podziękowali pedagogom za przekazywaną wiedzę, za trud i serce, włożone w kształtowanie młodych umysłów.

      Uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno - muzyczny oraz zabawną scenkę, podczas której uformowano ucznia. Aby tego dokonać, kucharka - Karolina Zolondek - użyła kilku składników. Były to: wyobraźnia, wrażliwość, poczucie humoru, wiedza, systematyczność, pomysłowość, spryt, umiejętność ściągania i zabiegania o dobre stopnie oraz dobry wzrok i słuch. Po odpowiednim uformowaniu tak przygotowanego ciasta (na kształt sympatycznych zwierzątek) i wypieczeniu go w odpowiedniej temperaturze, powstał uczeń, a właściwie uczennica (gdyż w tej roli wystąpiła Oliwia Górska).

      Wszystkim podobał się występ. Można też było zauważyć, jak wielu uczniów i nauczycieli włączyło się do śpiewania piosenki: "Chodź, pomaluj mój świat".

      Na zakończenie programu artystycznego wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły usłyszeli życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, zadowolenia z pracy, uznania, należnego szacunku oraz wdzięczności uczniów. Młodzież podziękowała za okazane serce i wysiłek, wkładany w codzienną pracę.

      Podobnie jak w ubiegłym roku zaprezentowane zostały również wyniki konkursu na najbardziej uśmiechniętego nauczyciela. Dla laureatów konkursu uczniowie przygotowali specjalną niespodziankę – wypicie szklanki soku z cytryny.

     • Dzień Edukacji Narodowej w Oddziałach Przedszkolnych

      19.10.2019

      Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Oddziałów Przedszkolnych za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W tym uroczystym dniu maluchy zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek i występów tanecznych, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

      Na zakończenie dzieci wręczyły dyrekcji piękne kwiaty i kartki z życzeniami. Pani dyrektor Małgorzata Kreft podziękowała wszystkim przedszkolakom za wspaniały występ oraz skierowała do Grona Pedagogicznego i Niepedagogicznego wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

     • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

      15.10.2019

      11 października w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania Pierwszoklasistów. Tego dnia dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor Małgorzata Kreft symbolicznie pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy i rożki ze słodyczami – ufundowane i przygotowane przez Radę Rodziców. Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z okazji tego święta przygotowały bardzo ciekawy występ słowno-muzyczny oraz podziękowały wszystkim pracownikom szkoły.

     • Zumba w Oddziałach Przedszkolnych

      30.10.2019

      Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Dzieci od najwcześniejszych lat odczuwają potrzebę ruchu. Dlatego też w naszych Oddziałach Przedszkolnych zorganizowano lekcję pokazową Zumby. Tego typu zajęcia korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci, a jednocześnie są świetną zabawą.

      Dzieci podczas lekcji z uwagą wykonywały polecenia pani instruktor, bawiąc się przy wspaniałej muzyce i znanych piosenkach. Po skończonych zajęciach z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

     • Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

      13.10.2019

      3 października w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci p. Agnieszką Frączek. Organizatorem spotkania była Biblioteka Miejska w Kościerzynie. Pani Agnieszka przybliżyła nam swoją twórczość, w ciekawy sposób wyjaśniła proces powstawania i wydawania książek. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci klas drugich i z oddziałów przedszkolnych, była możliwość zakupu książek z autografem. Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny Kujach i Pani Magdaleny Konsorskiej.

     • Debata przedwyborcza

      02.10.2019

      1 października w naszej szkole odbyła się debata przedwyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Celem spotkania było przybliżenie wizerunku uczennic i uczniów startujących w wyborach. Kandydaci zaprezentowali swoje pomysły na ten rok szkolny, przekonywali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę oraz sumiennie wywiązywać się z powierzonych obowiązków. A teraz czekamy na wybory. Zapraszamy już 3 października.

     • Jesienne zajęcia plastyczne w naszych Oddziałach Przedszkolnych

      30.09.2019

      W piątek 27 września w naszych Oddziałach Przedszkolnych zorganizowane zostały zajęcia plastyczne, podczas których dzieci bawiły się masą SOLNĄ. Najwięcej radości sprawiło maluchom wykonanie wesołych jeżyków. Dzieciaki oprócz masy solnej wykorzystały też dary jesieni, czyli jarzębinę, kasztany czy jesienne liście.

     • Europejski Dzień Języków w naszej szkole

      07.10.2019

      W czwartek 26 września 2019 roku w naszej szkole po raz trzeci obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tego dnia każdy uczeń miał możliwość przebrania się w strój lub barwy kraju europejskiego. Dzięki temu w czasie przerw korytarze były pełne flag i uczniów w kolorowych strojach. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w szkole odbyły się liczne konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne.

     • Dzień Przedszkolaka w SP nr 6

      07.10.2019

      W Dniu Przedszkolaka odbyła się w naszej szkole mini sesja zdjęciowa oraz seans filmowy, na który dzieci otrzymały specjalne bilety z zaproszeniem. Podczas seansu nie mogło oczywiście zabraknąć popcornu.

     • Bezpieczny Przedszkolak - spotkanie z Panem Policjantem

      23.09.2019

      Bezpieczeństwo dzieci jest jednym z głównych priorytetów policjantów z Kościerzyny. Wizyta w oddziałach przedszkolnych okazała się dla dzieci dużą atrakcją, okazją do poznania zawodu policjanta i możliwością nauki podstawowych zasad postępowania w miejscach zagrożonych wypadkiem lub zagubieniem.

      Podczas spotkania mundurowi przypominali najmłodszym jak należy prawidłowo przechodzić przez ulicę, uczyli podstawowych zasad ruchu drogowego oraz ostrzegali przed odłączaniem się od opiekunów w miejscach zaludnionych.

      Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały co należy do zadań stróżów prawa. Po spotkaniu wielu chłopców i dziewczynek marzy o zawodzie policjanta.

     • Szkółka Tańca i Ruchu "FANTAZJA"

      21.09.2019

      17 września naszą placówkę odwiedziła Szkółka Tańca i Ruchu „FANTAZJA”. Uczniom klas I-III bardzo spodobała się lekcja pokazowa. Dzieci mogły przekonać się, że taniec to nie tylko pasja, ale doskonałe zajęcia ruchowe dla organizmu człowieka - wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację, pomagają utrzymać kondycję i dobrą formę.

     • Uroczyste otwarcie nowych Oddziałów Przedszkolnych

      14.09.2019

      W dniu 12 września 2019 roku dzieci z sześciu oddziałów przedszkolnych po raz pierwszy brały udział w szkolnej akademii. Uroczystość zorganizowano z okazji otwarcia nowych pomieszczeń szkoły – zaadaptowanych na potrzeby przedszkolaków. Zgromadzeni goście i rodzice mieli okazję obejrzeć krótki program artystyczny, a po nim uczestniczyć w oficjalnym otwarciu nowych sal przedszkolnych.

      Sale na potrzeby oddziałów przedszkolnych zostały całkowicie wyremontowane, wymieniono podłogi, ściany otrzymały nowe wizualizacje. W holu powstał kącik zabaw dla dzieci, a także strefa relaksu dla najmłodszych. Łazienki w tej części zostały zmodernizowane tak, aby dostosować je dla dzieci w wieku przedszkolnym.

      Nowe oddziały przedszkolne są całkowicie autonomiczne, posiadają oddzielne wejście od zachodniej strony, które jest kodowane, aby wykluczyć wejście niepowołanych osób, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo przebywających tam dzieci.

      W trakcie uroczystości podziękowania za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia otrzymali darczyńcy, pracownicy szkoły oraz pani architekt Małgorzata Kulawczuk-Gruba.

     • OGŁOSZENIE

      06.09.2019

      Informujemy, że w dniach 10 i 11 września 2019 r. (wtorek, środa) o godz. 17.00 odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Poniżej zamieszczono harmonogram spotkań. Serdecznie zapraszamy.

      Wywiadowki_2019_wrzesien.pdf

     • UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      15.09.2019

      Nowy rok szkolny uczniowie i nauczyciele SP nr 6 rozpoczęli uroczystym apelem o godz. 8.30 /klasy I-III/ i o godz. 10.00 /klasy IV-VIII/. W inauguracji roku szkolnego uczestniczył pan wiceburmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek, pani dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych – Alicja Kirstein oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Karol Narloch i sekretarz Rady Rodziców pan Andrzej Miszczak.

      Podczas apelu pani dyrektor podziękowała Panu Andrzejowi Miszczakowi w imieniu nauczycieli, rodziców i uczniów za 22 lata społecznej pracy dla naszej szkoły. Pan A. Miszczak aktywnie pracował w Radzie Rodziców SP nr 6 pełniąc funkcję przewodniczącego lub jako członek zarządu Rady Rodziców. W trakcie apelu uczniowie i zgromadzeni rodzice uczcili minutą ciszy wszystkie ofiary II wojny światowej. Po apelu uczennice klas VIII złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem kościerskich nauczycieli pomordowanych podczas wojny.

      Wszystkim uczniom życzymy w nowym roku szkolnym wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać; wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę oraz osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Powodzenia w nowym roku szkolnym!

     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

      28.08.2019

      Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019 r. według następującego harmonogramu:

      godz. 8.30 – klasy I-III SP

      godz. 10.00 – klasy IV-VIII SP

      Uroczyste otwarcie nowych oddziałów przedszkolnych odbędzie się w późniejszym terminie, więc zajęcia dla naszych najmłodszych dzieci rozpoczną się już 2 września o godz. 8.00.

     • Informacja dla Rodziców o NNW

      26.08.2019

      Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Umowa ta może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Dotyczy to zarówno nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak i w przypadku wycieczek szkolnych i wypoczynku organizowanego w kraju.

      Przepisy nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły (w tym rady rodziców), do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów.

      W związku z powyższym, informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 rodzice samodzielnie podejmują decyzję o ubezpieczeniu dziecka, dokonują wyboru firmy ubezpieczeniowej, opłacają składkę i dochodzą ewentualnych roszczeń; bez udziału Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

     • SPOTKANIE INFORMACYJNE

      20.08.2019

      Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne Rodziców i Opiekunów dzieci przyjętych do nowych oddziałów przedszkolnych (również oddziałów zerowych 6-latków).

      Spotkanie odbędzie się w ostatnim tygodniu wakacji - 26 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 16:30 w stołówce szkolnej i będzie związane z organizacją pracy w poszczególnych oddziałach.

      Dyrekcja SP nr 6 w Kościerzynie

     • OGŁOSZENIE

      09.08.2019

      Historia - 23.08.2019 r. (piątek) godz. 8.30     

      Matematyka - 26.08.2019 r. (poniedziałek) godz. 8.30

      Język polski- 26.08.2019 r. (poniedziałek) godz. 8.30     

      Przyroda - 26.08.2019 r. (poniedziałek) godz. 10.30

     • ZAPRASZAMY DO NOWYCH ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

      09.08.2019

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      Przedstawiamy ofertę naszych nowych oddziałów przedszkolnych, które rozpoczną działalność już 2 września 2019 r. Jesteśmy przekonani, że nasza wizja edukacyjna spotka się z życzliwym przyjęciem wszystkich zakwalifikowanych dzieci. Kolorowe i przestronne sale dydaktyczne, odrębny segment szkoły tylko na potrzeby dzieci przedszkolnych oraz osobne wejście i posiłki przygotowywane przez naszą kuchnię zagwarantują przedszkolakom komfortowe warunki pobytu i możliwość harmonijnego rozwoju. Zajęcia z języka angielskiego, opieka logopedyczna i pedagogiczna oraz gimnastyka korekcyjna to tylko niektóre formy zajęć dodatkowych, z których będą korzystały dzieci. Zapewniamy dzieciom opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00.

      Do zobaczenia po wakacjach!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.zsp1@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna
   • (58) 686 84 45
   • 73 1160 2202 0000 0002 2395 4448
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
 • Galeria zdjęć

  • Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt klas V-VI
  • Spotkanie z Mikołajem na kościerskim Rynku
  • Akcja Koła STOP, Robisz KROK
  • Debata przedwyborcza
  • Podwójny sukces w IV Mistrzostwach Pomorza w Wyścigach Drezyn Ręcznych