• Ciekawe zajęcia kulinarne w klasie 1a

      11.10.2021

      W piątek 8 października 2021 r. uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Narloch uczestniczyli w zajęciach kulinarnych „Mój pomysł na kanapkę”.

      Podstawą naszych kanapek były warzywa. Dowiedzieliśmy się jakie ważne składniki dla naszego zdrowia one zawierają. Pokroiliśmy w plasterki: pomidory, ogórki, paprykę, rzodkiewkę, żółty ser i wędlinę. Pamiętaliśmy, aby wszystkie były wcześniej dokładnie umyte. Potem uruchomiliśmy naszą wyobraźnię i powstały rozmaite kanapki, które zjedliśmy ze smakiem. Powstały także ciekawe myszki i łódeczki z jajek.

      Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania zasad prawidłowego odżywiania się, doskonalenia umiejętności bezpiecznego posługiwania się nożem, samodzielnego przygotowania drugiego śniadania, nakrywania do stołu, kulturalnego zachowywania się przy stole, ale przede wszystkim spędzania czasu w ciekawy i pożyteczny sposób.

     • Drużyna "Szóstki" najlepsza w powiecie kościerskim

      07.10.2021

      W środę, 6 października, uczniowie naszej szkoły brali udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się w Wielkim Podlesiu.

      Drużyna „Szóstki” z klas 7-8 wygrała wszystkie spotkania i zajęła I miejsce. Nasi uczniowie będą reprezentować powiat kościerski w półfinałach wojewódzkich, które zostaną rozegrane w następnym tygodniu w Kolbudach.

      W kategorii Igrzyska Dzieci nasza drużyna uzyskała II miejsce remisując wszystkie spotkania.

      Skład drużyny w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

      Eliza Rekowska – kl. 8d

      Maciej Łącki – kl. 8b

      Alan Aszyk–Krasiński – kl. 8e

      Marcin Borkowski – kl. 7a

      Skład drużyny w kategorii Igrzyska Dzieci:

      Blanka Ugowska - kl. 2a

      Fryderyk Bystron – kl. 5c

      Tymoteusz Meyer – kl. 5a

      Jakub Chajewski – kl. 5A

      Opiekunem naszych młodych szachistów jest Pan Marek Ferdynus. Gratulujemy serdecznie obu drużynom i życzymy zawodnikom dalszych sukcesów przy szachownicach.

     • Spotkanie z dietetykiem w ramach profilaktyki zdrowotnej

      05.10.2021

      W ramach profilaktyki wychowawczej szkoła współpracuje z różnymi instytucjami oraz specjalistami.

      W miesiącu wrześniu odbyły się w  klasach I–III,  we wszystkich grupach przedszkolnych oraz wybranych klasach starszych warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej na temat ”Co nam szkodzi - czyli wpływ produktów spożywczych na nasze zdrowie”, które prowadziła Pani dietetyk Natalia Puchalska.

      Uczniowie zapoznali się ze składem oraz ilością szkodliwych substancji w produktach spożywczych, w tym napojach energetycznych, poznali zdrowe zamienniki słodyczy, uczyli się również czytania „Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla Dzieci i Młodzieży”. Pani dietetyk uświadomiła uczniów o szkodliwym i uzależniającym działaniu cukru dodanego do produktów spożywczych. Starszych uczniów zapoznała również o szkodliwym wpływie na organizm środków odurzających, między innymi alkoholu.

      Nasze przedszkolaki i nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i z wielkim zaangażowaniem konstruowali piramidę żywieniową. Na zakończenie zajęć wszyscy częstowali się przygotowanymi przez panią dietetyk zdrowymi słodkościami w postaci rodzynek.

     • Kolejny sukces naszych sportowców

      05.10.2021

      W piątek, 1 października, na obiektach Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Miejskie Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

      Nasze dwie reprezentację chłopców spisały się wyśmienicie wygrywając w dwóch kategoriach wiekowych, a tym samym awansowały do finałów powiatowych, które odbędą się 5 października w Lubaniu

      Serdecznie gratulujemy.

     • Uczennice "Szóstki" w Finale Ogólnopolskim akcji „Ręczna na Orliku 2021”

      01.10.2021

      Nasze Dziewczęta wraz z opiekunami dotarły dzisiaj do Kielc, gdzie zagrają w Finale Ogólnopolskim akcji „Ręczna na Orliku 2021”. Cała „Szóstka” i Kościerzyna trzymają za Was kciuki! Jesteśmy dumni, że uczennice Naszej Szkoły reprezentują województwo pomorskie!

      W piątek w Hali Legionów odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, losowanie, a także odprawa sędziowska i szkolenie POLADA dla uczestników.

      Ceremonię otwarcia turnieju finałowego swoją obecnością zaszczycił m.in. Sławomir Szmal - światowej sławy polski bramkarz, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki ręcznej, były zawodnik Vive Kielce, który zawsze wpiera inicjatywy zachęcające młodych ludzi do uprawiania sportu.

      „Ręczna na Orliku 2021” to projekt realizowany przez Fundację „Orły Sportu”. Dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego partnerem jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

      W sobotę od rana do wieczora toczyć się będzie rywalizacja na boisku. Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę, a impreza ma zakończyć się o godzinie 15.00. POWODZENIA!

     • "Szóstka" najlepsza w szachach drużynowych

      02.10.2021

      W czwartek, 30 września, odbyły się eliminacje miejskie Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach drużynowych. W zawodach, które odbyły się w KOSiR, reprezentujące naszą szkołę drużyny wygrały w swoich kategoriach wszystkie mecze i zakwalifikowały się do następnego etapu rozgrywek.

      Skład zwycięskiej drużyny w kategorii Igrzyska Dzieci:

      Blanka Ugowska – kl. 2a

      Fryderyk Bystron – kl. 5c

      Tymoteusz Meyer – kl. 5a

      Jakub Chajewski – kl. 5a

      Skład zwycięskiej drużyny w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

      Eliza Rekowska – kl. 8d

      Maciej Łącki – kl. 8b

      Alan Aszyk – Krasiński – kl. 8e

      Marcin Borkowski – kl. 7a

      Opiekunem zwycięskich drużyn jest Pan Marek Ferdynus.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenie na kolejnym szczeblu zawodów.

     • Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

      01.10.2021

      Dnia 27 września w Naszej Szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Jest międzynarodowym świętem obchodzonym w całej Europie dnia 26 września każdego roku. Jego celem jest zgłębienie wiedzy na temat języków i kultury krajów europejskich.
      Tego dnia wszyscy mieli okazję zagłębić się w różnorodność językową innych krajów. Uczniowie z klas IV - VIII zaprezentowa
      li barwy wybranego kraju europejskiego wykorzystując do tego celu kolory swojego codziennego stroju. Z zaangażowaniem i ciekawością uczniowie przygotowali typowe stroje w barwach wylosowanego kraju oraz przedstawiali wybrane zwroty, elementy w obcych językach. Z okazji szkolnego święta języków ogłoszono konkurs pt. "Picture Dictionary", w którym przedstawiano obrazkowo różne przedmioty w obcych językach. Pomysłowe prace wywieszono na gazetce szkolnej.

      Na poziomie klas IV-VI zostały wylosowane kraje, których kulturę należało zaprezentować na forum klasy. W oddziałach V i VI przeprowadzono quiz wiedzy o flagach europejskich. Klasy VII wzięły dział w anglojęzycznym konkursie z wykorzystaniem narzędzi TIK pt. "English for everyone", a klasy VIII z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w konkursie pt. "How to make a perfect cup of English Tea?". Zwycięzcy w nagrodę mieli okazję spróbować prawdziwej angielskiej herbaty i ciastek maślanych. Ponadto, uczniowie klasy 7f przygotowali gazetkę o ciekawostkach z krajów niemieckojęzycznych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów.
      Dzień był pełen pozytywnych wrażeń dla wszystkich i z pewnością na długo zostanie w pamięci.

     • mPotęga po raz ósmy – dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki dla naszej szkoły

      29.09.2021

      Projekt - gra terenowa „Matematyka wokół nas” zgłoszony do konkursu przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kościerzynie został nagrodzony grantem programu mPotęga w VIII Edycji Programu.

      Projekt zakłada zorganizowanie miejskiej gry terenowej, która pozwoli połączyć różne aktywności uczestników. Najważniejsze będą tu umiejętności matematyczne, oprócz nich przydatne okażą się umiejętności sprawnościowe oraz umiejętność logicznego myślenia.

      We wrześniu odbyły się już pierwsze spotkania organizacyjne zespołu zajmującego się przygotowaniem gry terenowej - określenie zasad i trasy gry.

      Z założenia w projekcie udział wezmą dwuosobowe drużyny składające się z osoby dorosłej /rodzica lub opiekuna/ i ucznia, których zadaniem będzie przejść trasę w jak najkrótszym czasie wykonując po drodze zaplanowane przez organizatorów zadania.

      Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

      mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy.

      Za swoją konsekwentną działalność w mPotędze, mBank otrzymał nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie w 2016 r.”

       

     • Szachowy Turniej Kwalifikacyjny w naszej szkole

      02.10.2021

      W sobotę 25 września w naszej szkole odbył się II Szachowy Turniej Kwalifikacyjny. Przeznaczony był on dla uczniów z kościerskich szkół. W rozgrywkach szachowych uczestniczyło 20 zawodników, w tym 3 dziewczęta. Turniej składał się z 7 rund, każdy zawodnik miał pół godziny na partię. Po zaciętych pojedynkach 3 uczestników wypełniło normę na IV kategorię. Z naszej szkoły byli to Jakub Chajewski z klasy Va oraz Alan Aszyk-Krasiński z klasy VIIIe. Obaj podwyższyli swoje kategorie. Pierwsze piątki uzyskało następnych 5 zawodników w tym 4 z naszej szkoły. Są to: Arn Romanowski – kl. Vc, Jakub Milanowski – kl. Vb, Igor Zieliński – kl. VIa oraz Nikodem Kropidłowski – kl. IIIc. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, któremu należą się podziękowania za profesjonalne przeprowadzenie zawodów i poświęcony czas. Następny turniej kwalifikacyjny zostanie przeprowadzony na wiosnę przyszłego roku. Wcześniej, bo w grudniu, zostanie przeprowadzony kolejny turniej Mikołajkowy w szachach, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

      Szczegółowe informacje na temat turnieju można znaleźć na stronie internetowej:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2812/

     • Kościerzyna - Bezpieczne Miasto

      22.09.2021

      17 września w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drodze. Już po raz dziesiąty w ramach programu „Kościerzyna – Bezpieczne Miasto” pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe. Tego dnia „Szóstkę” odwiedził dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

      Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z Panem Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Maluchy odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

      Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu „Kościerzyna – Bezpieczne Miasto” oraz programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły.

      W imieniu uczniów i wychowawców klas pierwszych serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

        

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

      16.09.2021

      15 września w naszej szkole najmłodsi uczniowie m.in. z klasy 1b, 2a, 2b, 3c, 3d obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odwagi. Dzień ten pozwolił dzieciom odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Dzieci miały okazję zapoznać się z książką pt. The Dot, którą napisał Peter H. Reynolds. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Tego dnia nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje piękne prace plastyczne, których motywem przewodnim oczywiście była kropka. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

     • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      02.09.2021

      Wakacje się skończyły i w środę, 1 września, w naszej szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. W tym dniu odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, a na sali gimnastycznej krótka uroczystość, w której wzięli udział pierwszoklasiści wraz z rodzicami.

      1 września to również jeden z najważniejszych dni w roku dla wszystkich przedszkolaków. Każdy z nich tego szczególnego dnia przestępuje przez próg przedszkola w odświętnych strojach. Niektóre dzieci są podekscytowane, inne niepewne, a na twarzach jeszcze innych maluje się zdziwienie.

      Wszystkim naszym uczniom i przedszkolakom życzymy samych radosnych dni i osiągnięcia wytyczonych celów edukacyjnych. Bądźcie odkrywcami i bawcie się nauką.

     • Ogłoszenie

      01.09.2021

      UWAGA!

      Od dnia 01 września 2021 roku obsługę bankową szkoły prowadzi

      Bank Spółdzielczy w Kościerzynie przy ulicy Świętojańskiej 1.

      Nowy numer rachunku to:

      25 8328 0007 2001 0015 7632 0007

      (opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny)

       

     • Ogłoszenie

      01.07.2021

      Drodzy Absolwenci;

      uprzejmie informujemy, że wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 zostaną ogłoszone w piątek 2 lipca 2021 r. od godz. 10.00 - https://wyniki.edu.pl

      Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty musicie odebrać osobiście w sali nr 1 na parterze budynku szkoły w dniu  9 lipca 2021 r. wg poniższego harmonogramu:

      godz. 09.00 – 09.45 – klasa 8a

      godz. 10.00 – 10.45 – klasa 8b

      godz. 11.00 – 11.45 – klasa 8c

      godz. 12.00 – 12.45 – klasa 8d

      Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego, posiadaniu maseczek oraz własnego długopisu (pokwitowanie odbioru zaświadczenia).

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6

       

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie absolwentów

      16.08.2021

      25 czerwca 2021 r. zakończył się rok szkolny. Rok, który wymagał od wszystkich ogromnego zaangażowania i wspierania się nawzajem. Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia związane z panującą pandemią, na uroczystości zakończenia roku szkolnego spotkaliśmy się w innej rzeczywistości, bez udziału osób z zewnątrz. Każda klasa kameralnie pożegnała się z wychowawcą o wyznaczonej godzinie.

      Centralną uroczystością w naszej szkole jest zawsze pożegnanie klas ósmych. Uroczystość tę łączymy z przekazaniem sztandaru szkoły, wyróżnieniem uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, wręczeniem nagród Burmistrza dla najlepszych absolwentów, przekazaniem listów gratulacyjnych i podziękowań rodzicom. Było bardzo uroczyście, miło i wzruszająco.

      Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom, a także rodzicom, którzy wspierają szkołę. Przekazała życzenia udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.

      Uczniom klas ósmych – naszym ABSOLWENTOM – życzymy spełnienia wszystkich marzeń, dostania się do wybranych szkół i wspaniałych wakacji.

     • Zakończenie roku szkolnego w Oddziałach Przedszkolnych

      02.07.2021

      W dniu 24 czerwca 2021 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Szczególny charakter miało pożegnanie starszaków z oddziałów „0”, dla których to prawdziwe rozstanie z beztroskim okresem dzieciństwa - we wrześniu rozpoczną już naukę w klasie pierwszej.

      Dla dzieci z młodszych oddziałów wakacje to tylko dwumiesięczny „urlop” od przedszkola, potem spotkają się znów z koleżankami i kolegami - opalone, wypoczęte i pełne energii.

      Wszystkim wychowankom, tym starszym i młodszym życzymy słonecznych, bezpiecznych i pełnych ciekawych przygód wakacji.

     • Wielki sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

      24.06.2021

      W XII Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – 2021” Pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło II miejsce pokonując 322 zespoły z całej Polski.

      W ramach konkursu zebrano już ponad 646 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i ponad 38 ton zużytych baterii i akumulatorów przenośnych.

      W Tegorocznej edycji zebrano blisko 90 ton zużytego sprzętu i ponad 5 ton zużytych baterii i akumulatorów.

      Członkowie zwycięskich Ekozespołów otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe (czytniki e-booków, głośniki, smartwatche, słuchawki bezprzewodowe).

      Ponadto Komisja Konkursowa przyznała następujące Nagrody Główne dla szkół za:

      – zajęcie 1 miejsca – telewizor firmy LG 55NANO816NA,

      – zajęcie 2 miejsca – telewizor firmy LG 55UN74006LB,

      – zajęcie 3 miejsca – telewizor firmy LG 49SM8200PLA,

      – zajęcie 4 miejsca – telewizor firmy LG 55UN71006LB.

      Wszystkie Ekozespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od AURAEKO.

      Link do strony fb AURAEKO:

      https://l.facebook.com/l.php...

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      21.06.2021

      Zakończenie roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. W dniu 25 czerwca 2021r. rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej przez wychowawców odbędzie się w ustalonych godzinach, w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Prosimy, aby na teren szkoły wchodzili tylko uczniowie.

      Ze względu na procedury bezpieczeństwa to zakończenie będzie wyglądało podobnie jak w roku ubiegłym. Mimo to dołożymy wszelkich starań, by pozostało w pamięci uczniów. Odbędzie się według specjalnego harmonogramu oraz z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

      Informujemy, że istnieje możliwość indywidualnego odbioru świadectw w dniach od poniedziałku 28.06.2021r. do czwartku 01.07.2021r. w godz. 8.30 – 13.00 w sekretariacie szkoły po ustaleniu z wychowawcą.

      W załączniku poniżej umieszczono zasady obowiązujące podczas zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w dniu 25.05.2021r. oraz szczegółowy harmonogram.

      KONIEC-ROKU-2020-2021.pdf

     • Szóstka na „Szóstkę”! Mamy to!

      20.06.2021

      Z przyjemnością informujemy, że projekt - Gra terenowa „Matematyka wokół nas” - Szkoły Podstawowej nr 6 otrzymał dofinansowanie w VIII edycji programu mPotęga na rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów klas 4-6. Nagrodzony projekt finansowany jest przez Fundację mBanku i organizowany w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

      Nasza szkoła rywalizowała z 672 szkołami i organizacjami z całej Polski.

      Realizacja zadań projektowych rozpocznie się w połowie września, a kulminacyjnym punktem projektu będzie miejska gra terenowa, w której wezmą udział uczniowie klas 4-6 i rodzice.

      Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju nie tylko umiejętności matematycznych naszych uczniów, ale również kompetencji, takich jak praca w grupie, kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów.

     • Konkurs plastyczny pt. "Żyj zdrowo"

      14.06.2021

      Na przełomie miesiąca kwietnia i maja, w ramach profilaktyki wychowawczej, zorganizowano dla uczniów klas I–III konkurs plastyczny pt. ”Żyj zdrowo”. Pracę należało wykonać samodzielnie, dowolną techniką, korzystając z różnorodnych środków plastycznych. W konkursie wzięło udział 45 uczniów, w tym 16 uzyskało wyróżnienia. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, natomiast pozostali, którzy brali udział w konkursie, otrzymali symboliczne upominki.

      Wszystkie prace były ciekawe, ładnie wykonane. Prace nagrodzone można obejrzeć w holu szkoły.

     • Turniej Szachowy z okazji „Dnia Dziecka 2021”

      14.06.2021

      12 czerwca w "Szóstce" odbył się Turniej Szachowy z okazji „Dnia Dziecka” o mistrzostwo szkoły. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim (7 rund po 10 min. na zawodnika). Sędzią zawodów był Pan Jarosław Czarnota. W zawodach wzięło udział 26 szachistów z klas 1 – 8. Komputer kojarzył zawodników do każdej rundy oraz ustalał kolejność na koniec zawodów. Bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Wołoszyn z klasy 8c, który wygrał wszystkie partie. Na koniec zawodów ustalono wyniki z podziałem na 3 kategorie.

      Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów, a najlepsi w swoich kategoriach dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

       

      Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

       

      Kategoria klasy 1 - 3 (ur. 2011 i młodsi) :

      1. miejsce Nikodem Kropidłowski – klasa 2c

      2. miejsce Jan Knut – klasa 2d

      3. miejsce Zuzanna Dusza – klasa 2d

       

      Kategoria klasy 4 - 6 (ur. 2010 - 2008):

      1. miejsce Alan Aszyk – Krasiński – klasa 7e

      2. miejsce Jakub Chajewski – klasa 4a

      3. miejsce Fryderyk Bystron – klasa 4c

       

      Kategoria klasy 7 – 8 (ur. 2007 i starsi)

      1. miejsce Aleksander Wołoszyn – klasa 8c

      2. miejsce Eliza Rekowska – klasa 7e

      3. miejsce Maksymilian Lipski – klasa 8a

      Organizatorami turnieju byli Pan Marek Ferdynus i Pani Monika Skowrońska-Templer.

      Wszystkim szachistom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, a wyróżnionym gratulujemy wyników!

       

      Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1494/

     • Wizyta alpak i lam z okazji Dnia Dziecka

      01.06.2021

      1 czerwca z okazji Dnia Dziecka jak co roku dla naszych przedszkolaków przygotowaliśmy liczne atrakcje. Jednak największą niespodzianką okazała się wizyta alpak i lam. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat tych wspaniałych zwierząt, zabrać je na spacer, pogłaskać a nawet nakarmić przysmakami. Dzieci przedszkolne były zachwycone futrzanymi gośćmi. Jutro (2 czerwca) zwierzęta odwiedzą nasze starszaki z zerówek.

     • "Cudownych Rodziców mam"

      27.05.2021

      Dzieci są przyszłością narodu, dzieci są radością rodziców. Przecież to właśnie Mama i Tata są dla nich najważniejsi, Mama śpiewa kołysanki, ociera łzy, tuli, a Tata - bawi się, uczy jazdy na rowerze, gry w piłkę... Z dnia na dzień dzieci stają się bardziej samodzielne, inne, niepowtarzalne, oryginalne... Ale zawsze kochają swoich Rodziców! Kochają ‘za’, może ‘wbrew’, czasem ‘mimo’ lub ‘po prostu’ i ‘bez powodu’ BEZWARUNKOWO. I zwykle każde dziecko czy duże, czy małe bez zastanowienia stwierdza: Cudownych Rodziców mam! Nasze starsze przedszkolaki - Misiaki, Niedźwiadki i Pluszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały z okazji Dnia Mamy i Taty specjalną niespodziankę. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, życzymy miłego odbioru, niezapomnianych wrażeń i mnóstwa wzruszeń.

     • „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!”, czyli jak najmłodsi świętowali Dzień Mamy i Taty

      26.05.2021

      „Mama” i „Tata” to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. „Mama” i „Tata” to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

      Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku w naszych oddziałach przedszkolnych – to Święto Mamy i Taty.

      W tym roku przedszkolaki z grupy Słodziaki, Tulisie, Puchatki i Gumisie wraz ze swoimi wychowawczyniami już 24 maja przygotowały specjalną niespodziankę – przedstawienie słowno-muzyczne z okazji Dnia Mamy i Taty.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z występu, życzymy miłego odbioru i wielu niezapomnianych wzruszeń.

     • Ogłoszenie

      24.05.2021

      PŁATNOŚĆ ZA OBIADY DO 27.05.2021

      Nr konta 73 1160 2202 0000 0002 2395 4448

      NALEŻNOŚĆ ZA MIESIĄC MAJ:

      Klasy 1-3 64,00 zł

      Klasy 4-5 12,00 zł

      Klasy 6 12,00 zł

      Klasy 7 12,00 zł

      Klasy 8 28,00 zł

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. I-III

      23.05.2021

      Dnia 12 marca 2021 r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski Poezji Polskiej, w którym uczestniczyło 32 uczniów kl. I-III. Jury po wysłuchaniu recytatorów przyznało nagrody, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Nagrody i dyplomy wręczono zwycięzcom dnia 14.05.2021r.

       

      WYNIKI KONKURSU

      I miejsce - Kinga Kalkowska Ic

      II miejsce - Lena Kuźma IIb

      III miejsce - Martyna Miętka IIIc

       

      Wyróżnienia:

      Agata Felskowska Ia

      Ewa Andryk IIa

      Filip Ronkowski IIc

      Julia Stolc IIIc

      Lilianna Rumpczyk IIIb

      Małgorzata Groborz Id

      Nikodem Cyra IIb

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

      14.05.2021

      Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie;

      Rozpoczynamy od dnia 17 maja 2021r. czas nauki stacjonarnej. Przypominamy informacje na temat powrotu uczniów do Szkoły, które przesłaliśmy Rodzicom 30 kwietnia br. przez e-dziennik.

      Minister Edukacji i Nauki wspólnie z Premierem RP zapowiedzieli stopniowy powrót dzieci do szkół. W związku z powyższym przedstawiamy Państwu harmonogram działań oraz zasady powrotu do nauki stacjonarnej.

      Harmonogram:

      1. Od 4 maja 2021r. do nauki stacjonarnej wróciły dzieci z I etapu edukacyjnego /klasy I-III/.

      2. Od 17 maja 2021r. wracają do nauki stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII. W pierwszej fazie ma być to nauka w systemie hybrydowym.
      Jeśli zalecenia MEiN w tym zakresie nie zmienią się to przewidujemy, że w okresie:

      17 do 18 maja 2021r.klasy czwarte i piąta oraz klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      19 do 20 maja 2021r.klasy szóste i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      21 i 24 maja 2021r.klasy siódme i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      25, 26, 27 maja 2021r. – Odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej.

      Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej z puli dni dyrektorskich będzie także dzień 28 maja 2021r.

      Wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej zgodnie z obowiązującym planem lekcji dnia 31 maja 2021r.

      W czasie pobytu w szkole obowiązują nadal wszystkie procedury dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w celu przeciwdziałania zarażeniu wirusem Sars-Covid-19; dystans, maseczki, dezynfekcja.

      Poniżej przedstawiamy informacje MEN na temat wytycznych obowiązujących podczas powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego. Zamieszczamy także grafikę z informacjami – w jaki sposób uczniowie wchodzą do szkoły na zajęcia / jak we wrześniu/.

      Cały czas obowiązują w naszej Szkole „Procedury postępowania w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem Sars-Covid – 19”. Do Szkoły wchodzą TYLKO UCZNIOWIE i PRZEDSZKOLAKI.
      Bardzo prosimy Rodziców o wsparcie dzieci w powrocie do szkoły.

      Pozdrawiamy życząc miłego weekendu.

      M. Kreft

      R. Tybora

      Wytyczne-MEN-MZ-i-GIS-maj-2021r..pdf
       

     • Ogólnopolski Test Umiejętności Trzecioklasisty

      09.05.2021

      6 i 7 maja 2021 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do pierwszego w życiu ważnego egzaminu - Ogólnopolskiego Testu Umiejętności Trzecioklasisty, którego organizatorem jest wydawnictwo Nowa Era.

      Uczniowie w pierwszym dniu pisali test z języka polskiego, a w drugim z matematyki. Celem sprawdzianu jest zgromadzenie informacji o poziomie wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania, wiedzy o języku oraz praktycznych umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

      Wyniki i analizy będą bardzo pomocne w rozwijaniu kompetencji naszych uczniów w dalszych latach nauki. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowe stroje, napisali test, a teraz czekają na wyniki.

      Wszystkim trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników!

     • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

      04.05.2021

      Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

      Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

      Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

      • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.

      Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym.
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
     • Obchody Świąt Majowych w Oddziałach Przedszkolnych

      04.05.2021

      Maj to niezwykły miesiąc w historii naszego kraju. W pierwszych trzech dniach maja obchodzimy w Polsce trzy ważne święta, i tak 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie, zaś 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

      Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza kolejne majowe święto - bowiem 3 maja upamiętnia przyjęcie przez nasz kraj niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. W trosce o kształtowanie poczucia tożsamości, przynależności do swojego narodu oraz rozwijanie wartości patriotycznych wśród naszych małych Polaków, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przyłączyły się do uczczenia tych ważnych dla naszego kraju wydarzeń.

      W piątek, 30 kwietnia 2021 r., przedszkolaki uczciły tak ważne i wyjątkowe dla każdego Polaka Święta Majowe. Ubrane w barwy biało czerwone podzieliły się swoimi wiadomościami na temat tych Świąt z rówieśnikami, a także wzbogaciły swoją wiedzę o nowe informacje. Podczas różnych inicjatyw dzieci utrwalały wiedzę o naszym kraju, symbolach narodowych, uczyły się patriotycznych pieśni i wierszy oraz wykonywały prace plastyczne.

      Uwieńczeniem patriotycznych zajęć było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego. Ten dzień bez wątpienia był dla przedszkolaków przygotowaniem do życia w społeczeństwie oraz ważnym elementem kształtowania w nich postaw patriotycznych, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej.

     • „KANGUR W NASZEJ SZKOLE”

      23.04.2021

      W czwartek, 22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły z klas II – VIII brali udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Turniej organizowany jest już od 1992 roku i patronują mu: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka.

      Celem tego konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkoły, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz budzenie nawyku współzawodnictwa.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

     • WAŻNY KOMUNIKAT

      21.04.2021

      Przypominamy, że Rodzice i Opiekunowie wszystkich dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy naszej szkole zobowiązani są do dostarczenia do sekretariatu do dnia 23 kwietnia 2021r. (piątek) oświadczenia woli. Jest to warunek przyjęcia dziecka do wybranego oddziału przedszkolnego. W sytuacji niedopełnienia tego obowiązku, kandydat zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych. Poniżej w załączniku druk do pobrania.

      Oświadczenie_woli_wyboru_oddziału_przedszkonego.pdf

       

     • KOMUNIKAT

      16.04.2021

      Szanowni Rodzice

      Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym komisja rekrutacyjna przedstawiła wyniki postępowania o zakwalifikowanie się do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.  

      Informujemy, że do oddziałów 6-latków /zerówki/ zakwalifikowano wszystkie dzieci z rocznika 2015. Rodzice dzieci sześcioletnich zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu SP6 potwierdzenie woli uczęszczania do naszego przedszkola – do dnia 23 kwietnia 2021r. do godz. 1200.

      Informację o wynikach rekrutacji dzieci z roczników 2016, 2017, 2018 można uzyskać drogą telefoniczną od godz. 1400 dnia 16 kwietnia 2021r. lub w przyszłym tygodniu od godz. 800 do godz. 1200. W celu uzyskania informacji drogą telefoniczną trzeba podać nr PESEL dziecka.

      Można także uzyskać informację o wynikach rekrutacji w sekretariacie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego w godz. 730-1500 począwszy od poniedziałku 19 kwietnia 2021r.

      Rodzice wszystkich dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy naszej szkole zobowiązani są do dostarczenia do sekretariatu do dnia 23 kwietnia 2021r. oświadczenia woli. Jest to warunek przyjęcia dziecka do wybranego oddziału przedszkolnego.

      Jednocześnie informujemy, że do klas pierwszych zakwalifikowano wszystkie dzieci z rocznika 2014.

      Poniżej druki do pobrania:

      Oświadczenie_woli_wyboru_oddziału_przedszkonego.pdf

      Deklaracja_pobytu_dziecka_w_oddziale_przedszkolnym.pdf

      Deklaracja_pobytu_dziecka_w_zerówce.pdf

       

     • IMIENINY SZKOŁY

      27.03.2021

      21 marca to dzień, kiedy urodził się Patron naszej szkoły - ks. dr Bernard Sychta. W tym tygodniu obchodziliśmy więc Imieniny Szkoły. To już 29. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 6 imienia ks. dr. Bernarda Sychty. Ta pamiętna uroczystość odbyła się 21 marca 1992 roku.

      Z tej okazji oddziały „zerówkowe” odwiedziła pani Barbara, która uczy w naszej szkole języka kaszubskiego. Podczas zajęć dzieci poznały abecadło, zwyczaje, kulturę, pieśni i literaturę kaszubską. Prowadząca zajęcia wzbogaciła spotkania o różnorodne pomoce dydaktyczne – przedszkolaki poznały m.in. strój kaszubski i hafty kaszubskie.

      Dzieci wspólnie z panią Basią śpiewały "Kaszubskie nuty" (Kaszëbsczé nótë, inaczej: kaszubski Alfabet) tradycyjną pieśń - wyliczankę, która stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów folkloru kaszubskiego.

      Ponadto w pozostałych oddziałach przedszkolnych panie wychowawczynie przybliżyły dzieciom postać Patrona naszej szkoły, pokazały alfabet kaszubski i wzory kaszubskie.

      Maluchy były zainteresowane tematem i wszystkie, bez wyjątku aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Pięknym podsumowaniem dnia okazały się wspólne zdjęcia w holu głównym szkoły przy wizerunku naszego Patrona.

      W klasie pierwszej dzieci będą miały możliwość zapisać się i uczęszczać na zajęcia języka kaszubskiego.

     • Powitanie Wiosny w Oddziałach Przedszkolnych

      23.03.2021

      Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, wszystko budzi się do życia, wokół jest coraz bardziej zielono i słonecznie. Dzieci z naszych Oddziałów Przedszkolnych co roku uroczyście witają wiosnę. Tak było też i tym razem, choć przywitaliśmy ją w poniedziałek ponieważ tegoroczny Kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny przypadł w niedzielę.

      Oczywiście przygotowania do Powitania Wiosny rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to dzieci na zajęciach zapoznawały się z oznakami wiosny, uczyły się piosenek o tematyce wiosennej, czy też tworzyły wiosenne ozdoby w swoich salach. Gdy wreszcie nadszedł ten oczekiwany moment witania wiosny, przedszkolacy byli gotowi do świętowania.

      Wszystkie dzieciaki obchodziły ten wyjątkowy dzień w swoich grupach, ale wspólnym elementem były niewątpliwie wiosenne kolory w ubiorach naszych podopiecznych. Poza tym nie zabrakło tego dnia licznych konkursów, quizów, zadań od Pani Wiosny, przygotowywania owocowych szaszłyków, a także pięknych wiosennych prac plastycznych oraz zabaw tanecznych.

      Liczymy na to, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości już u nas na dobre.

     • KOMUNIKAT

      22.03.2021

      Wracamy do nauki zdalnej od 22 marca 2021r. do 11 kwietnia 2021r.

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      W środę 17 marca Minister  Adam Niedzielski ogłosił, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych przejdą ze stacjonarnego na zdalny tryb nauczania.

      Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw. 

      Placówki wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego,

      Szkoły będą miały obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19. 

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN. 

      Z poważaniem

      Małgorzata Kreft

      Podstawa prawna:

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br. 

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.Rozporządzenie​_wydawane​_z​_art​_30b​_(COVID-19).docx 0.04MB


       

     • ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW - 10 KWIETNIA 2021 (SOBOTA)

      21.03.2021

      Witajcie!

      Zespół "Bateryjki" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie w składzie: Natalia, Julia, Wiktor, Maks i Kamil melduje gotowość do wykonania zadania. Bacznym okiem obserwuje i ciepłym słowem wspiera nas pani Beata.

      BATERYJKI z górnej półki.

      Maks, Natalia - level HARD.

      Wiktor, Julia, no i Kamil,

      każdy z NAS korony wart.

      Wirus depcze nam po piętach,

      Obostrzenia ciśnie w nas.

      My się jego nie boimy

      i na konkurs TEN spieszymy.

      Z odpadami TU walczymy

      i baterie gromadzimy.

      Zapraszamy - JUŻ działamy.

     • Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie!

      03.03.2021

      Rodzicu, szukasz szkoły przyjaznej, uczącej myślenia i dającej gruntowną wiedzę?Szkoły, w której Twoje dziecko będzie szczęśliwe i bezpieczne?

      POSTAW NA „SZÓSTKĘ”! To najlepszy wybór!

      Informujemy, że 1 marca 2021 r. rozpoczęła się w naszej Szkole rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i klasy czwartej sportowej.

      Więcej informacji znajdą Państwo na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022 oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r. Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

     • Zapraszamy do "Szóstki"

      28.02.2021

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      Z radością informujemy, że z dniem 1 marca 2021r. rozpoczynamy w naszej Szkole rekrutację do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i klasy czwartej sportowej.

      „Szóstka” oferuje swoim uczniom i przedszkolakom możliwość wszechstronnego rozwoju, bardzo dobrą bazę edukacyjną oraz świetnie wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów, dla których dobro dziecka jest nadrzędnym celem.

      Jesteśmy otwarci na ścisłą współpracę z Rodzicami w szeroko rozumianym procesie edukacyjno–wychowawczym. Pragniemy, aby nasi wychowankowie byli otwarci na świat, kreatywni i odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

      Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2021/2022

     • Rekrutacja do klasy czwartej sportowej

      28.02.2021

      "Trening buduje wewnętrzne wartości. Wzmacnia. Uczy szacunku i wiary we własne możliwości".

      Szanowni Rodzice! Drodzy Trzecioklasiści!

      Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie zaprasza w swoje gościnne progi uzdolnionych sportowo i kochających sport uczniów klas trzecich, którzy chcą rozwijać swoje talenty, umiejętności i pasje. Stworzymy przyszłym czwartoklasistom optymalne warunki łączenia zajęć dydaktycznych, rozwijania zainteresowań sportowych i podnoszenia swoich umiejętności w tej dziedzinie.

      Dysponujemy doskonale wykształconą kadrą pedagogów oraz trenerów, dzięki którym uczniowie nie tylko dynamicznie rozwijają się fizycznie, ale mają też zapewnione warunki, by we właściwy sposób przygotować się do egzaminów zewnętrznych i nauki w szkołach średnich. Mamy najlepszą bazę sportową – halę sportową, 2 sale gimnastyczne, 1 salę na zajęcia korekcyjne, kompleks boisk "Orlik", salę z lustrami, dostęp do basenu.

      Sport uczy systematyczności i obowiązkowości. Dzięki niemu dziewczęta i chłopcy nabywają umiejętności współpracy w grupie, potrafią się wspierać i motywować do wysiłku oraz uczą się wspólnie rozwiązywać problemy i pokonywać przeciwności. Sport to także szansa na zdrowy rozwój – w świecie, gdzie coraz mniej czasu przeznaczamy na ruch i rozwój fizyczny, a coraz więcej na przesiadywanie przed komputerem lub smatfonem.

      Sport – to także szansa na zbudowanie właściwych relacji rówieśniczych, opartych na rywalizacji fair play, szacunku dla przeciwnika i umiejętności odnoszenia sukcesów i przeżywania porażek.

      W klasie sportowej realizowany będzie rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin – w tym w klasie IV – 2 godz. zajęć na basenie.

      Zasady rekrutacji:

      bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi i zaświadczeniem lekarza medycyny sportowej;

      pisemna deklaracja rodziców lub prawnych opiekunów;

      pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej.

      W roku szkolnym 2021/2022 utworzona zostanie jedna klasa czwarta sportowa.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Testy sprawnościowe w ramach rekrutacji do klasy czwartej sportowej odbędą się 7 i 8 kwietnia o godz. 16.00.

      Więcej informacji na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022 oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

     • Rekrutacja do klas pierwszych

      28.02.2021

      Zapisy do klas pierwszych

      Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. dr. B. Sychty w Kościerzynie

      Chcąc spełnić oczekiwania Rodziców oraz marzenia i aspiracje uczniów, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie pragnie przedstawić tegorocznym siedmiolatkom interesującą ofertę edukacyjną.

      Nasza szkoła jest placówką, w której uczniowie nie są anonimowi. Ich sukcesy i osiągnięcia są dumą i radością całej społeczności szkolnej.

      Oferujemy swoim uczniom doskonałe warunki nauki. Sale lekcyjne są duże, dobrze wyposażone i nowoczesne. Szkoła posiada halę sportową, sale gimnastyczne, kompleks boisk "Orlik" oraz 2 place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea. Nasi wychowankowie odnoszą wiele sukcesów w konkursach wiedzy oraz w zawodach sportowych.

      Naszym uczniom oferujemy:

      szkołę przyjazną i bezpieczną

      naukę języka angielskiego i kaszubskiego

      zajęcia sportowe na sali gimnastycznej

      bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych

      możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań

      opiekę logopedyczną

      opiekę pedagoga i psychologa szkolnego

      opiekę w świetlicy szkolnej od godz. 7.00 do 17.00

      dożywianie w szkolnej stołówce

      zajęcia szachowe rozwijające kreatywność i logiczne rozumowanie

      gimnastykę korekcyją

      zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

      zajęcia na sali z lustrami

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdeczne zapraszamy do "Szóstki"!

     • Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych

      28.02.2021

      Szanowni Rodzice!!!

      Informujemy, iż z dniem 1 marca 2021 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 6 lat do grup przedszkolnych działających w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2021 r.

      Zapisowi do oddziału przedszkolnego podlegają obowiązkowo wszystkie dzieci urodzone w 2015 r.

      Wszystkim naszym przedszkolakom oferujemy:

      - edukację przedszkolną na najwyższym poziomie

      - świetnie wykwalifikowaną i kreatywną kadrę

      - zajęcia z języka angielskiego

      - opiekę pedagoga i psychologa

      - zajęcia logopedyczne

      - zajęcia gimnastyki korekcyjnej

      - zaplecze sportowo-rekreacyjne (kompleks boisk "Orlik", sale gimnastyczne, place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea)

      - własną kuchnię i stołówkę

      - magiczny dywan

      - możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych

      - zajęcia w godzinach od 7.00 do 17.00 przez cały rok

      - świetlicę przedszkolną

      - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w miarę potrzeb

      - zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      - wczesne wspomaganie rozwoju

      - zajęcia w sali z lustrami

      Dysponujemy nowymi przestronnymi pomieszczeniami specjalnie przystosowanymi do potrzeb najmłodszych dzieci. Kadra pedagogiczna zapewni Państwa dzieciom wszechstronny rozwój i należycie przygotuje je do podjęcia w kolejnych latach edukacji szkolnej.

      W trakcie roku szkolnego dzieci przygotowują liczne inscenizacje słowno-muzyczne, które przedstawiają rodzicom i uczniom.

      Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci rozwijają wszechstronnie swoją osobowość, nawiązują prawidłowe relacje z rówieśnikami oraz są przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021/2022 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-20212022

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

       

     • "Czerwony Kapturek" w wykonaniu grupy przedszkolnej PLUSZAKI

      19.02.2021

      Dzieci z grupy PLUSZAKI miały okazję spróbować swoich sił w tworzeniu przedstawienia, gdzie wcieliły się w role postaci z bajki pt. „Czerwony Kapturek”.

      Wkład pracy każdego przedszkolaka okazał się kluczowy do powstania tego dzieła, co sprawiło, że wszyscy byli zmotywowani i podekscytowani. Inscenizacja jest niespodzianką dedykowaną naszym kochanym Babciom i Dziadkom.

      Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przedstawienia. Kto wie, czy właśnie nie widzimy pierwszych kroków przyszłych wielkich aktorów…? ;)

     • Występy przedszkolaków z okazji Dnia Babci i Dziadka

      16.02.2021

      Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie to jedno z najpiękniejszych świąt, do którego wszystkie przedszkolaki przygotowały się z wielkim zaangażowaniem i emocjami.

      W tym roku każda grupa przedszkolna przygotowała piosenkę, która została nagrana i zmontowana w film, który prezentujemy Państwu dzisiaj.

      A w kolejnych postach - niespodzianki. Oprócz piosenek dzieci z oddziałów przedszkolnych, wspólnymi siłami nagrały krótką inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie".

      A nasze oddziały zerówkowe odnalazły swoje aktorskie talenty w inscenizacjach:

      "Czerwony Kapturek",

      "Prezenty i życzenia dla Babci i Dziadka",

      "Odwiedziny krasnoludków w domku Babci i Dziadka".

      Zaglądajcie Państwo na naszą stronę.

      W kolejnych dniach nowe posty z występami naszych dzieci.

      Zapraszamy do oglądania i udostępniania naszym Babciom i Dziadkom.

     • Bale karnawałowe w Oddziałach Przedszkolnych

      09.02.2021

      Karnawał to czas balów i zabawy. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia w czasie pandemii w naszych Oddziałach Przedszkolnych zamiast jednego dużego balu karnawałowego, odbyły się bale w poszczególnych grupach. Dla naszych przedszkolaków to był dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, piratów, strażaków i wiele innych postaci i zwierzątek. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca i chętnie uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez nasze wspaniałe panie wychowawczynie. Cudowna atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

     • Nowe tablety dla "Szóstki"

      28.01.2021

      Z ogromną przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie znalazła się wśród placówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej przekazał 25 sztuk „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”, z których każdy składa się z nowoczesnego tabletu Blow PlatinumTAB10 4G V1 wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiaturą bezprzewodową (Bluetooth) z etui i rysika oraz logotypów w formie naklejki na etui tabletu.

      „Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzielonej w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB jako operator OSE został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług razem z oprogramowaniem.

      Wartość dostarczonego Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE wynosi 24 261,75 zł brutto. Nowy sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w razie konieczności do realizacji zdalnego nauczania.

      Dziękujemy!

     • "Ekologia na Szóstkę"

      25.01.2021

      Udało się! Stowarzyszenie Razem dla Szóstki przystąpiło do otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w roku 2021 i zdobyło dofinansowanie na realizację projektu "Ekologia na Szóstkę". Celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków i uczniów szkoły, w tym konieczności dbania o środowisko naturalne, zaangażowanie środowiska lokalnego w działania proekologiczne. Poprzez realizację programu pragniemy osiągnąć trudne zadanie edukacji ekologicznej, jakim jest zmiana nawyków i przyzwyczajeń dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

     • Ferie zimowe w naszej szkole

      22.01.2021

      W dniach 04.01-15.01.2021r. odbyły się w naszej szkole półkolonie zimowe pod hasłem „W krainie przygód”. Jak co roku nasi uczniowie mogli liczyć na mnóstwo atrakcji. Wiele zajęć odbywało się na świeżym powietrzu, między innymi zabawy na śniegu, zjeżdżanie na sankach, lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami i korzystanie ze szkolnych placów zabaw. Odbyły się również zajęcia przyrodnicze w parku prowadzone przez Panią Grażynę Sadowską z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

      Na Strzelnicy odbyła się gra terenowa „Kaszebska Stegna” połączona z ogniskiem, którą przygotowały Pani Wioleta Romanowska z Kościerskiego Domu Kultury ze wspomnianą wcześniej Panią Grażyną Sadowską z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało.

      Uczestnicy naszej szkoły dwukrotnie spędzili czas na koniach, gdzie mogli czesać i karmić zwierzęta, jak również na nich pojeździć. Na koniec piekli kiełbaski i grzali się przy ognisku.

      Spędzając czas w szkole korzystali ze wszystkich możliwych atrakcji. Bawili się na sali gimnastycznej, grali w tenisa stołowego, korzystali z chusty animacyjnej, gier interaktywnych i planszowych. Korzystali także z sali komputerowej i kinowej. Odbyły się również wyścigi samochodów zdalnie sterowanych, co okazało się dużą frajdą nie tylko dla chłopców. Nie zabrakło zajęć artystycznych, gdzie dzieci robiły bałwanki, łapacze snów i jednorożce z pomponów oraz upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Uczniowie doskonalili swoje umiejętności kulinarne piekąc gofry i robiąc koktajle owocowe. Dzieci rozwijały również swoje talenty na zajęciach plastycznych i muzycznych. Świetną zabawą okazały się KALAMBURY, KARAOKE I MAM TALENT (gdzie prezentowały swoje talenty).

      Wszyscy uczestnicy zimowiska byli zadowoleni i wspaniale wypoczęli dzięki ciekawym zajęciom i pięknej zimowej pogodzie. Nikomu się nie nudziło - najlepszym dowodem na to były każdego dnia uśmiechnięte buzie dzieci.

     • Powrót do szkoły po feriach

      13.01.2021

      Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie;

      Dnia 18 stycznia 2021r. dzieci klas I-III nareszcie wracają do szkoły.

      Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują wytyczne i procedury dotyczące przeciwdziałaniu zarażeniu COVID – 19. Mając na uwadze dobro i zdrowie uczniów, rodziców i wszystkich pracowników zwracamy się do Państwa z apelem, aby dzieci naszej Szkoły w przestrzeniach wspólnych /na korytarzu, w szatni, świetlicy, placu zabaw itp./ używały maseczek zakrywających usta i nos. Podczas lekcji nie ma takiego obowiązku. Jednocześnie przypominamy, że ciągle obowiązują procedury funkcjonowania Szkoły w okresie pandemii i tym samym zakaz wchodzenia do placówki osób postronnych.

      Zalecamy, by uczniowie dezynfekowali dłonie jak wchodzą do Szkoły, natomiast w trakcie pobytu myli ręce wodą i mydłem. Zbyt częste dezynfekowanie rąk może doprowadzić do zmian skórnych wymagających długotrwałego leczenia /szczególnie w okresie zimowym./

      Przypominamy Państwu, że zgodnie ze Statutem naszej Szkoły mają Państwo prawo usprawiedliwiać samodzielnie nieobecności swojego dziecka ze względu na chorobę do 8 dni w semestrze. Jeśli uczeń pozostaje w domu ze wzgędu na kwarantannę, izolację lub zachorowanie na COVID-19 tych dni nie wliczamy do tej puli. Wystarczy informacja od Państwa przesłana do wychowawcy przez e-dziennik lub inną drogą elektroniczną.

      Informujemy, że uczniowie wchodzą do szkoły zgodnie z zamieszczoną grafiką. Klasy pierwsze wejściem A /do szatni jak dotychczas/; klasy drugie i trzecie wejściem głównym /do szatni przy głównych schodach/.

      W sytuacjach jednostkowych, gdy uczeń dojeżdża do szkoły i jest dużo wcześniej w Kościerzynie bardzo prosimy o kontakt z wychowawcą, który przekaże stosowne informacje pracownikom obsługi, by takie dziecko nie musiało stać przed wejściem.

      Zwracamy się także do Państwa z apelem ze strony władz Miasta, by dzieci jeśli to tylko możliwe nie korzystały z komunikacji miejskiej. Obostrzenia związane z zagrożeniem epidemicznym oraz nonszalancja niektórych pasażerów to niepotrzebne zagrożenie dla naszych dzieci.

      Przypominamy, by uczniowie przynosili do Szkoły zmienne obuwie i używali go. Jak wszyscy wiemy, tylko skuteczna higiena i przestrzeganie zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia są w stanie zapewnić nam wszystkim ochronę.

      Prosimy o zapoznanie się z planem lekcji, ponieważ uległ on drobnej modyfikacji.

      Pozdrawiamy serdecznie życząc Państwu zdrowia.

      M. Kreft

      R. Tybora

       

       

     • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

      06.01.2021

      Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” online, który odbył się 12 listopada. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

      Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy!

      Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 26

      Klasy 2

      Maja Janikowska klasa 2 25 punktów laureat, II miejsce w kraju

      Tomasz Cieszyński klasa 2 24 punkty laureat, III miejsce w kraju

      Marcela Wałdoch klasa 2 24 punkty laureat, III miejsce w kraju

      Natalia Zabrocka klasa 2 23 punkty laureat, IV miejsce w kraju

      Mila Kropidłowska klasa 2 22 punkty laureat, V miejsce w kraju

      Nikola Głowacka klasa 2 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Miłosz Kobiela klasa 2 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Kacper Ginter klasa 2 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Vanessa Wolska klasa 2 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Aleksander Nadolski klasa 2 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

      Klasy 3

      Kuba Wojciechowski klasa 3 21 punktów laureat, VI miejsce w kraju

      Anna Czech klasa 3 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Maja Podgórska klasa 3 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Klasy 7

      Oliwia Saworska klasa 7 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

      Jakub Wierzba klasa 7 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

     • Ogłoszenie

      03.01.2021

      Przypominamy, że w dniach 04-15 stycznia w godz. 9.00 – 13.00 w naszej szkole odbędą się półkolonie w formie zimowiska. Zgłoszone dzieci przychodzą do szkoły w ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych (wyjście w teren) i maseczkach ochronnych oraz przynoszą ze sobą zmienne obuwie i strój gimnastyczny. Jutro (4.01) wychowawcy grup będą czekali na dzieci przed szkołą (wejście główne). W trakcie zajęć opiekunowie poinformują dzieci o regulaminie i planie zimowiska.

     • DAR SERCA DLA MAŁEJ MARYSI

      24.12.2020

      22 grudnia 2020 r. miała miejsce wyjątkowa chwila, jako Stowarzyszenie "Razem dla Szóstki" oficjalnie i z wielką przyjemnością przekazaliśmy uzbierane środki z kiermaszu świątecznego dla Marysi. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, kwota 7615 złotych przeznaczona będzie na poprawę zdrowia ślicznej Marysi. Już 3 stycznia dziewczynka pojedzie na turnus rehabilitacyjny metodą Vojty o wartości 4660 zł. Te siedem dni ćwiczeń to najlepszy prezent. Dziękujemy darczyńcom za okazane serce, wsparcie dzieci i rodziców w robieniu ozdób, zaangażowanie wolontariuszy Stowarzyszenia.

     • PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      23.12.2020

      Drodzy Rodzice Przedszkolaków, Przyjaciele „Szóstki”

      Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, zdrowia i radości każdego dnia.

      Nasze Przedszkolaczki w ciągu ostatnich tygodni, pod troskliwą opieką Pań wychowawczyń przygotowywały dla Państwa prezent. Nie dane nam było spotkać się z Państwem jak dotychczas na koncercie świątecznym. Jednak skrupulatnie zarejestrowaliśmy te cudowne chwile, byście mogli Państwo podziwiać i docenić swoje Pociechy w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Życzymy podczas oglądania wielu wzruszeń i dumy ze swoich dzieci.

      Dyrekcja SP6

     • Sukces naszych uczniów w konkursie „Kaszubska kartka z życzeniami na Boże Narodzenie”

      22.12.2020

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie  „Kaszubska kartka z życzeniami na Boże Narodzenie”, zorganizowanym przez  Kościerski Dom Kultury oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku  Filię  w Kościerzynie.  Uczestnicy mieli za zadanie przygotować autorskie prace plastyczne w postaci kartki z życzeniami, umieszczając na nich motyw plastyczny lub tekst związany z Kaszubami. Technika i format prac był dowolny.

      Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem  -  do organizatorów  wpłynęły 133 prace. Wszystkie były bardzo pomysłowe i jurorzy mieli niemały dylemat, by wyłonić te najciekawsze. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych osób, znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

      W  kategorii  kl. I-IV:  1. miejsce zajęła Katarzyna Jaszewska  z kl. IV b,

                                          3. miejsce – Agata Gintowt z kl. II d,

       a wyróżnione zostały: Lena Kuźma  z kl. II b

                                           oraz Dominika Napientek  z kl. IV a.

      W  kategorii  kl. V – VIII: 1. miejsce zajęła Wiktoria Leszczyńska z kl. VII e,

      wyróżniony został Juliusz Pestka z kl. VII e.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy wykonali piękne prace.

      Kaszubskie kartki bożonarodzeniowe można podziwiać na wystawie w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie do końca stycznia 2021 r. (po uprzednim umówieniu się na wizytę).

       

       

     • "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI". PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6.

      22.12.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele „Szóstki”

      W ciszy oczekiwania na wigilijną gwiazdkę przyjmijcie gorące życzenia radości płynącej ze Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech ten błogosławiony czas, który jest symbolem pokoju, rodzinnego ciepła i atmosfery miłości, pozwoli nam znowu uwierzyć, że na świecie jest wiele dobra, które często przychodzi do nas w drugim człowieku. Życzymy Wszystkim Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, życzymy Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzymy sobie i Wam zdrowia, bo jest ono dziś najcenniejszym darem.

      Jednocześnie dziękujemy Wam kochani za mijający rok, pełen wrażeń, wyzwań i ciężkiej pracy. Nie dane nam było przygotowanie koncertu świątecznego w takiej formie jak dotychczas. Mimo to mamy dla Wszystkich, którym droga jest „Szóstka”, mały prezent.

      Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie dzieciom z klasy IId, uczniom uczęszczającym na lekcje języka kaszubskiego, dziewczętom „CHÓRnika” oraz Weronice z klasy IVc. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych cudownych Absolwentów. Wspaniale jest móc na Was liczyć. Koncert powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli SP6 - Pani Joanny Peplińskiej, Joanny Radtke, Barbary Gostomskiej, Sylwii Wienke, Anny Polak-Wyrowińskiej, Rafała Tybory. Podziękowania kierujemy także do Nadleśnictwa Kościerzyna, które jak każdego roku pomogło stworzyć świąteczną dekorację.

      I „niech Ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas, niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask…”

      Życzymy cudownych wrażeń podczas oglądania przygotowanego materiału.

     • KOLĘDOWANIE NA EKRANIE

      09.12.2020

      Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z całymi rodzinami do udziału w szkolnym konkursie „Kolędowanie na ekranie”. Konkurs polega na dostarczeniu do dnia 20 grudnia 2020 roku filmiku, w którym uczeń sam lub wraz z innymi domownikami/ osobami spokrewnionymi prezentuje jedną wybraną kolędę/utwór o tematyce bożonarodzeniowej/pastorałkę. Poniżej (pod plakatem) umieszczono Regulamin konkursu wraz z załącznikiem (zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie i upowszechnianie wizerunku na potrzeby konkursu on-line).

     • SZÓSTKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT

      09.12.2020

      Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji Samorządu Uczniowskiego pt. "Szóstka przygotowuje się do świąt". Więcej informacji można znaleźć w załączonym filmiku.

      Termin przysyłania zdjęć i filmików: 20 grudnia. Przesłanie filmiku lub zdjęcia jest jednoznaczne ze zgodą na jego publikację na stronie internetowej szkoły oraz szkolnej stronie na Facebooku.

     • MIKOŁAJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      08.12.2020

      7 grudnia to był dzień pełen wrażeń dla naszych Przedszkolaków, które pod choinką znalazły prezenty od Świętego Mikołaja. W powietrzu unosił się zapach pieczonych pierniczków, dzieci miały okazję pięknie je ustroić. Odbyło się wielkie ,,pisanie” listów do Świętego Mikołaja. Zewsząd było słychać dźwięki kolęd. Oczy i serca cieszyły własnoręcznie wykonane ozdoby i kartki świąteczne. Na sam koniec Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, kiedy znalazły się całkiem blisko Św. Mikołaja.

     • „Serce może ofiarować, ręka tylko dać”

      03.12.2020

      Kochani Mieszkańcy Kościerzyny i okolic!

      W najbliższą sobotę, 5 grudnia, o godz. 10.00 rozpocznie się licytacja charytatywna on-line pod nazwą „Kiermasz Świąteczny dla Marysi”. Licytowane przedmioty to ozdoby świąteczne wykonane przez Uczniów Szóstki, które w dniach 5-7 grudnia będą wystawiane na aukcjach w dwóch turach godzinowych 10.00-15.00 oraz 15.00-20.00.

      Wiemy, że to nie jest łatwy rok. Tym bardziej jednak Bądźmy Razem. Sprawmy wspólnie, by dla Malutkiej Marysi ta iskierka nadziei, która nam przyświeca stała się realną szansą na odzyskanie zdrowia. Kościerzyna może wszystko. Już raz to WSPÓLNIE udowodniliśmy. Teraz też damy radę. Nie zawiedźmy tej Malutkiej Kruszynki. Bądźcie razem z Nami. Warto pomagać! Link do licytacji https://www.facebook.com/Razem-Dla-Sz%C3%B3stki-101801561787474

     • Rekrutacja uzupełniająca do Projektu Zdolni z Pomorza

      02.12.2020

      Powiat Kościerski wraz z Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego zaprasza do udziału w Projekcie „Zdolni z Pomorza - powiat kościerski" młodzież, która interesuje się: matematyką, fizyką, informatyką, biologią, chemią lub kompetencjami społecznymi (np. j.polski, historia, WOS, sztuka, współpraca, itp.) będącą obecnie uczniami:

      * VII - VIII klasy szkoły podstawowej,

      * szkoły ponadpodstawowej.

      Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów klas VII i VIII interesujących się fizyką i chemią.

       

      W ramach projektu dla uzdolnionych uczniów zaplanowaliśmy m.in.:

      * ciekawe zajęcia pozalekcyjne,

      * warsztaty rozwijające kreatywność,

      * spotkania akademickie na największych pomorskich uczelniach,

      * stypendia,

      * obozy naukowe.

       

      Aby uczeń mógł wziąć udział w Projekcie należy w terminie od 27 listopada 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. złożyć do Starostwa Powiatowego - Biuro Obsługi Interesanta, ul. 3 Maja 9C w Kościerzynie 5 poniższych dokumentów:

      1. Arkusz nominacji [1],

      2. Oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych przez Starostwo

      [2],

      3. Oświadczenie klauzula informacyjna RODO [3],

      4. Wniosek o przeprowadzenie badań diagnostycznych [4],

      5. Oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych przez Poradnię

      Psychologiczno-Pedagogiczną [5].

      Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:

      http://www.powiatkoscierski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=39&menu=46&dzialy=46&akcja=artykul&artykul=1776

     • Konkurs fotograficzno-plastyczny pt. "Jesień w moim mieście"

      26.11.2020

      W listopadzie w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzno-plastyczny pt. “Jesień w moim mieście”. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Wyróżnione nagrodą zostały następujące zdjęcia i prace: 

      Zdjęcie Kornelii z klasy VI B - Jesień na ul. Strzeleckiej w Kościerzynie

      Zdjęcie Poli z klasy V A - Jesień na Rynku w Kościerzynie

      Zdjęcie Amelii z klasy VII A - Jesień w lesie (zdjęcie z psem)

      Praca Zuzi z klasy II B 

      Praca Dominiki z klasy IV A

      Gratulacje! Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych fotografii. 

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      21.11.2020

      21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

      Nasi uczniowie również zaangażowali się w obchody tego święta – wykonali wspaniałe kartki z pozdrowieniami dla uczniów Szkoły Podstawowej w Baboszewie (woj. mazowieckie). W zamian nasza szkoła otrzymała piękne kartki od koleżanek i kolegów z Baboszewa. W akcji "Wymiany Pocztówkowej" uczestniczyły też nasze maluchy z Oddziałów Przedszkolnych.

       

     • Ogłoszenie

      09.11.2020

      11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to święto o charakterze państwowym, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Święto Niepodległości zostało ustanowione w 1937 roku, następnie zniesione w 1945 roku, a później przywrócone w okresie transformacji systemowej w 1989 roku. 11 listopada jest więc dniem wolnym od pracy i szkoły. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, 12 i 13 listopada 2020r. są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć szkolnych. W te dni szkoła nie organizuje nauki zdalnej. Świetlica szkolna będzie dostępna zgodnie z godzinami swojej pracy dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały bez zmian.

      Nauczycielka muzyki naszej szkoły – Pani Anna Zazula wspólnie z koleżankami przygotowała dla uczniów recital muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy do wysłuchania.

     • Ogłoszenie

      03.11.2020

      Informujemy, że biblioteka szkolna w czasie nauczania zdalnego pełni popołudniowe dyżury według poniższego harmonogramu:

      Poniedziałek   15.15 – 17.00

      Czwartek  15.15 – 17.00

     • Zmiana organizacji pracy szkoły

      30.10.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      W związku z decyzją MEN w dniach 26 października 2020r. – 8 listopada 2020r. zajęcia dla klas IV-VIII będą odbywać się w formie zdalnej. Zajęcia dydaktyczne będą realizowane zgodnie z planem lekcji z wykorzystaniem platformy Google Classroom i Google Meet. Wszystkie zajęcia w klasach I-III oraz w oddziałach „zerówek” odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

     • Budowa ogrodzenia wokół Podwórka Talentów Nivea

      25.10.2020

      24 października pracownicy firmy Novum Edukacja ze Szczytna zakończyli budowę i montaż ogrodzenia wokół Podwórka Talentów Nivea w Kościerzynie.

      Estetyczne, bezpieczne i niezwykle trwałe przęsła ogrodzenia wykonano z materiałów najwyższej jakości, które odporne są na warunki atmosferyczne. Ogrodzenie, dedykowane specjalnie do placu zabaw, wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo bawiących się na nim dzieci, ale również uniemożliwi wstęp zwierzętom. Dodatkowo zamontowano funkcjonalne ławki, które pozwolą na chwilę odpoczynku dla przebywających na placu zabaw rodziców i opiekunów. 

     • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA KLAS PIERWSZYCH

      15.10.2020

      13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Na chwilę, kiedy dzieci z klas pierwszych staną się pełnoprawnymi uczniami wszyscy czekali bardzo niecierpliwie. Ten moment poprzedziły liczne przygotowania – dzieci poznawały swoją szkołę, kolegów, swoje prawa, ale też i obowiązki. Wspólnie z wychowawcami przygotowywały również całą uroczystość, podczas której zachwyciły talentem recytatorskim oraz umiejętnościami wokalnymi. Uroczysty apel uświetniły również występy taneczne uczniów klasy 2d pod opieką p. Joanny Radtke.

      Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Małgorzata Kreft symbolicznie pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a następnie wspólnie z wychowawcami pozowały do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.

      Życzymy Wam samych miłych i pogodnych chwil w naszej ukochanej szkole. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie „Szóstkę”. Pamiętajcie, że jest to szczególny rok szkolny – rok kiedy nasza szkoła obchodzi swoje 35. urodziny.

     • „Trzeba żyć mimo wszystko”

      09.10.2020

      Kuba – mimo, że byłeś z nami tylko rok, odcisnąłeś w naszych sercach ślad, który nigdy nie zniknie. Dzisiaj zadajemy sobie pytanie, kto z nas więcej nauczył się dzięki temu, że dane nam było być razem. Bilans wypada zdecydowanie na Twoją korzyść. To Ty nauczyłeś nas więcej. Pokazałeś nam wszystkim, jak kochać życie, jak o nie walczyć, jak spełniać marzenia, jak kochać ludzi. Dlatego dziękujemy za każdy moment Twojej obecności, za uśmiech na lekcjach, za wspólne przerwy, za optymizm każdego dnia. Dałeś nam wspaniałą lekcję życia pełnego nadziei, wiary i miłości. Pokazałeś całym sobą, że warto walczyć o każdy dzień…

      Dziękujemy Tobie z całego serca.

      Zawsze już będziesz uczniem „Szóstki”, zawsze „Szóstka” będzie z Ciebie dumna i zawsze będzie Twoją szkołą.

      Kuba – do zobaczenia na wiecznej lekcji…

      Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy „Szóstki”

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

      04.10.2020

      2 października kolejny raz nasza szkoła brała udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMT Day). W tym roku po raz pierwszy do akcji przystąpiły również klasy 2-3. Podczas lekcji nauczyciele organizowali ciekawe zabawy, konkursy i zawody sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

      Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszyscy mieli okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nagrodą za pozytywne zdanie egzaminu w starszych klasach był tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

      06.10.2020

      29 września 2020 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy mały jubileusz głośnego czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

      Od dawna dobrze wiemy, że czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, wzbogaca słownictwo. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

      W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki. Starsi uczniowie mogli wysłuchać fragmentów „Dziennika Cwaniaczka”, „Magicznego drzewa”, „Zwiadowców” oraz „Borową ciotkę” w języku kaszubskim. Natomiast grupom „zerówki” wychowawczynie zaprezentowały fragmenty „Neli małej Reporterki”.

      Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

     • NIEWIELE TRZEBA, ABY SPRAWIĆ DZIECIOM RADOŚĆ

      27.09.2020

      Kochane dzieci, drodzy mieszkańcy Kościerzyny i okolic.

      W piątek 25 września oficjalnie otwarte zostało „Podwórko Talentów Nivea” przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Dziękujemy wszystkim Szacownym Gościom, którzy uświetnili tą uroczystość swoją obecnością. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Starostę Alicję Żurawską, Pana Burmistrza Michała Majewskiego, zastępcę Burmistrza Dawida Jereczka, Przewodniczącą Rady Miejskiej Helenę Kaszubowską – Nitz, Panią wizytator Kuratorium Oświaty Jolantę Kowalewską, Księdza proboszcza z Wielkiego Mędromierza – absolwenta naszej szkoły Wojciecha Trapkowskiego i wiele innych osób, którym gorąco dziękujemy za obecność.

      Po zamontowaniu urządzeń i udostępnieniu ich dzieciom, kolejki do skorzystania z nich przeszły nasze oczekiwania. Nasze dzieci długo czekały na miejsce, które uatrakcyjni im pobyt w szkole i przedszkolu, w czasie zajęć świetlicowych i po zakończeniu lekcji.  Zamontowane urządzenia na placu zabaw to kosztowna inwestycja. Została sfinansowana przez Firmę Nivea w kwocie 250 000 zł. w ramach corocznego konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Włożyliśmy wiele wysiłku w przygotowania do rywalizacji konkursowej i dzięki wspólnej pracy „Szóstki”, rodziców naszych uczniów i przedszkolaków oraz wszystkich przyjaciół szkoły, którzy głosowali na naszą kandydaturę zdobyliśmy w tym roku – za drugim podejściem pierwsze miejsce w Polsce wśród miast od 20 do 60 tysięcy mieszkańców.

      Nie było w piątek wśród nas przedstawicieli inwestora i wykonawcy, na co wpływ miał trudny czas pandemii. Niemniej jednak w imieniu własnym, rodziców, a przede wszystkim dzieci chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania firmie Nivea - inwestorowi i firmie Novum Edukacja – wykonawcy naszego placu zabaw. Dziękujemy również kolejny raz wszystkim, którzy uwierzyli, że nasze marzenie może się spełnić i wspierali wszystkie nasze wysiłki. Już niebawem dzięki wsparciu władz miasta Kościerzyny nasz plac zabaw zostanie ogrodzony, co znacznie poprawi bezpieczeństwo korzystających z niego maluchów.

      Spełnione marzenia są bezcenne. Wierzymy, że to cudowne miejsce będzie przynosić radość wszystkim najmłodszym kościerzakom i dzieciom z okolicznych miejscowości. Dziękujemy wszystkim za życzenia i podarunki dla przedszkolaków od Pana Tomasza Szali. Nowy plac zabaw dla dzieci oraz nowy bezpieczny parking to inwestycje, które uświetniają mijającą w tym roku 35. rocznicę powstania naszej szkoły. To piękny prezent dla „Szóstki”.

      Dyrekcja SP6

      M. Kreft

      R. Tybora

     • Podwórko Talentów Nivea w "Szóstce"

      12.09.2020

      We wtorek, 8 września, nastąpił odbiór techniczny Podwórka Talentów Nivea w Kościerzynie. Oficjalne otwarcie odbędzie się niebawem w terminie uzgodnionym z inwestorem.

      Cieszymy się, że z placu zabaw mogą cieszyć się już wszyscy mali mieszkańcy Kościerzyny. Zgodnie z regulaminem inwestora z Podwórka Nivea mogą korzystać dzieci pod opieką rodziców lub innych osób dorosłych. Pragniemy poinformować, że od piątku plac zabaw objęty jest całodobowym monitoringiem w celu wyeliminowania niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań niektórych uczestników. Bardzo prosimy osoby dorosłe o zwracanie uwagi nastolatkom, że plac zabaw jest dla dzieci, a nie dla młodzieży. Dziękujemy za pomoc w tym zakresie. Pamiętajmy, że Podwórko Nivea to nasz wspólny sukces i dbajmy o to, by jak najdłużej służyło najmłodszym kościerzakom.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      26.08.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
       

      Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 1 września 2020 roku.
      W tym roku szkolnym, ze względu na panującą epidemię, nie będzie uroczystej inauguracji na sali gimnastycznej. 

      Uczniowie wchodzą do szkoły oznaczonymi wejściami i wskazaną przez wychowawców drogą kierują się do wyznaczonych sal zachowując bezpieczny dystans.
       

      Serdecznie zapraszamy na spotkania organizacyjne uczniów naszej szkoły wg następującego porządku:
       

      Godzina 8.00 – 9.40

      klasy 8 i 7 – spotkanie z wychowawcami

      8a – s. 209

      8b – s. 203

      8c – s. 205

      8d – s. 207

      7a – s. 201

      7b – s. 115

      7c – s. 206

      7d – s. 204

      7e – s. 114

       

      Godzina 9.15 – 10.55

      klasy 6 – spotkanie z wychowawcami

      6a – s. 111

      6b – s. 110

      6c – s. 109

      6d – s. 1

      6e – s. 128

      6f – s. 4

       

      Godzin 10.30 – 12.00

      klasy 5 i 4 – spotkanie z wychowawcami

      5a – s. 10

      4a – s. 11

      4b – s. 12

      4c – s. 13

       

      Edukacja wczesnoszkolna;

      Godzina 8.15 – 10.00

      klasy 3 – spotkanie z wychowawcami

      3a – s. 133

      3b – s. 15

      3c – s. 16

       

      Godzina 9.15 – 11.00

      klasy 2 – spotkanie z wychowawcami

      2a – s. 131

      2b – s. 132

      2c – s. 135

      2d – s. 134

       

      Klasy pierwsze – 1 września 2020r. godz. 11.15 sala gimnastyczna – wyjątkowo tego dnia wejście od strony Orlika (klasa 1c i 1d) i przez salę gimnastyczną (klasa 1a i 1b - dolne wejście do sali gimnastycznej). Uczeń + jeden rodzic. Konieczne jest zachowanie dystansu społecznego i reżimu sanitarnego dorosłych – maseczki i dezynfekcja rąk.

      Informacja o przydziale uczniów do klas zostanie przekazana w sali gimnastycznej, można ją także otrzymać drogą telefoniczną w sekretariacie szkoły po weryfikacji danych osobowych przez pracownika. Po spotkaniu na sali klasy pierwsze z wychowawcami + jeden rodzic udadzą się do sal lekcyjnych wg grafiku:

      1a – sala 201

      1b – sala 132

      1c – sala 131

      1d – sala 15

      WYPOSAŻENIE_UCZNIA_KLASY_PIERWSZEJ.pdf

     • Świetne wyniki Ósmoklasistów "Szóstki"

      04.08.2020

      31 lipca 2020r. nastąpiło ogłoszenie wyników egzaminu ósmoklasisty. Jesteśmy dumni z wyników Absolwentów "Szóstki". Uzyskali oni z matematyki i języka polskiego wyniki dużo wyższe niż powiatowe, a także wyższe niż wojewódzkie i krajowe. Z języka angielskiego Uczniowie SP6 uzyskali wynik znacznie lepszy niż średnia powiatu, lecz o dwa punkty procentowe niższy niż województwo i kraj.

      Troje z naszych absolwentów uzyskała maksymalną ilość punktów. Są to Kalina z klasy 8a – z matematyki, Zuzia z klasy 8a – z języka angielskiego oraz Ola z klasy 8b z matematyki.

      Gratulujemy z całego serca Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom.

      Drodzy Absolwenci "Szóstki"! Gratulujemy Wam świetnych rezultatów na egzaminie! Jesteście Wspaniali, bo poza stresem egzaminacyjnym musieliście się zmierzyć z niełatwą sytuacją wymuszoną pandemią, niepewnością co do samych egzaminów, a mimo to fantastycznie sobie z tym poradziliście.

      Jesteśmy pewni, że osiągnięte wyniki pozwolą Wam dostać się do wymarzonej szkoły. Życzymy Wam powodzenia w dalszej edukacji i satysfakcji z dokonanego wyboru.

     • Ogłoszenie

      29.07.2020

      Odbiór zaświadczeń oraz informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

      Drodzy Absolwenci;

      uprzejmie informujemy, że zaświadczenia oraz informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty musicie odbierać osobiście w sali 128 na pierwszym piętrze budynku szkoły w dniu 31 lipca 2020 r. wg poniższego harmonogramu:

      godz. 10.00 – 10.45 – klasa 8a

      godz. 11.00 – 11.45 – klasa 8b

      godz. 12.00 – 12.45 – klasa 8c

      godz. 13.00 – 13.45 – klasa 8d

      Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, posiadaniu maseczek i rękawiczek oraz własnego długopisu (pokwitowanie odbioru zaświadczenia).

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6

     • Kochamy pomagać!

      05.07.2020

      Nasze Oddziały Przedszkolne w SP nr 6 zawsze chętnie włączają się do akcji, gdzie można pomagać. Dziękujemy za nominację do #gaszynchallenge Bibliotece Miejskiej im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie. Przyłączyliśmy się do zbiórki "Waleczna Zosia". Dziewczynka ma jedynie pół roku i już potrzebuje naszego wsparcia!!! Choroba postępuje z dnia na dzień, dlatego CZAS ma tu OGROMNE znaczenie. Bardzo zachęcamy do pomagania! Link do akcji: https://www.siepomaga.pl/waleczna-zosia

      "Moja piątka już leci, przybijesz swoją? Nasz jeden ruch = całe życie Zosi. Wspólnie damy radę!" Kolejno do akcji #gaszynchallenge nominujemy:

      1. Przedszkole nr 7 w Kościerzynie

      2. Przedszkole Językowe BLUEBELL w Kościerzynie

      3. Szkołę Podstawową w Kiełpinie

      Życzymy POWODZENIA!!!

     • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

      24.06.2020

      Zakończenie roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. W dniu 26 czerwca 2020 r. rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej przez wychowawców odbędzie się w ustalonych godzinach, w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

      Prosimy, aby na teren szkoły wchodzili uczniowie wyznaczonych klas wraz z wychowawcą.

      Ze względu na procedury bezpieczeństwa to zakończenie będzie inne niż dotychczas, ale dołożymy wszelkich starań, by pozostało w pamięci uczniów. Odbędzie się według specjalnego harmonogramu oraz z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

      Informujemy, że istnieje możliwość indywidualnego odbioru świadectw w dniach od poniedziałku 29.06.2020r. do piątku 03.07.2020 r. w godz. od 8.30 – 13.00.

      W załączniku poniżej umieszczono Procedury rozdawania świadectw szkolnych przez wychowawców w dniu 26.06.2020 r. oraz szczegółowy harmonogram.

      KONIEC_ROKU_SZKOLNEGO_2019-2020.pdf

     • Ogłoszenie

      03.06.2020

      Prosimy bardzo Rodziców o uregulowanie płatności za obiady (za miesiąc marzec; 8 x 4zł = 32 zł). Wpłat można dokonywać szkole od 8-24 czerwca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 9.00-13.00 u intendenta szkoły.

     • Opieka przedszkolna w okresie wakacyjnym

      29.05.2020

      Szanowni Rodzice Przedszkolaków;

      Wszystkim Naszym Przedszkolakom życzymy cudownego Dnia Dziecka, pełnego radości i licznych atrakcji.

      Jednocześnie mając na względzie zbliżający się okres wakacji, prosimy Rodziców o wypełnienie deklaracji dotyczącej potrzeb w zakresie opieki przedszkolnej w lipcu i sierpniu. Opłaty za korzystanie z przedszkola pozostają bez zmian. Wszystkie dzieci zostaną przyjęte. Nie ma powodu do korzystania w tym okresie z oferty przedszkoli niepublicznych. Deklaracje uczestnictwa należy składać w wybranych placówkach do 25 czerwca 2020r. Jednocześnie informujemy, że do odwołania obowiązują wszystkie procedury i zasady postępowania wprowadzone w związku z zagrożeniem zarażenia przez COVID -19.

      Wypełnioną i podpisaną deklarację proszę przesłać na adres; przedszkolewakacje@zsp1koscierzyna.pl

      Po analizie przesłanych deklaracji postaramy się w jak największym zakresie sprostać oczekiwaniom Rodziców.

      Informujemy, że obecnie działa w naszej Szkole jeden oddział przedszkolny – mamy w nim jeszcze 8 wolnych miejsc. Jeśli będą kolejne chętne dzieci otworzymy kolejny oddział.

      Bardzo prosimy Państwa o głosowanie na lokalizację Kościerzyny w konkursie „Podwórko talentów NIVEA” – mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zdołamy wywalczyć nowe miejsce zabaw dla dzieci „Szóstki” i okolic.

      Deklaracja_-_wakacje(1).pdf​​​​​​​

      Pozdrawiamy serdecznie.

      MKreft

      RTybora


     • Upominki i życzenia z okazji Dnia Matki

      26.05.2020

      Z okazji Dnia Matki dziewczęta naszej szkoły przygotowały upominki dla swoich kochanych mam. Pod fachowym okiem pani Magdy własnoręcznie wykonały metodą szydełkową piękne koszyki. Bardzo dziękujemy dziewczętom za zaangażowanie, a pani Magdzie i Siostrom Katechetkom za przygotowanie akcji.
      Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wielu powodów do radości, dni pełnych uśmiechu oraz dużo zdrowia.

     • Kościerzyna ponownie walczy o Podwórko NIVEA!

      22.05.2020

      Nasze miasto bierze udział w konkursie Podwórka Talentów Nivea!

      Od 22 maja można oddawać swoje głosy na lokalizacje zgłoszone w konkursie na budowę placu zabaw Nivea. Wśród nich znalazła się także ta z Naszego Miasta – przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie!

      Aby pomóc dzieciom i mieszkańcom Kościerzyny w wygraniu RODZINNEGO, OGÓLNODOSTĘPNEGO PLACU ZABAW wystarczy RAZ DZIENNIE zagłosować na stronie internetowej https://podworko.nivea.pl/2020/lokalizacja/239-koscierzyna

      Serdecznie zapraszamy do głosowania!

      Wspierajmy talenty dzieci z Kościerzyny i pomóżmy im wygrać wyjątkowy plac zabaw.

       

      Aby oddać głos należy:

       

      1. Wejść w link: https://podworko.nivea.pl/2020/lokalizacja/239-koscierzyna…

      2. Zarejestrować się na stronie.

      3. Potwierdzić rejestrację w mailu podanym przez nas przy rejestracji.

      4. Zalogować się.

      5. Zagłosować na SP6 Kościerzyna.

       

      "...By się cieszyć podwórkami"

       

      Oddawać głos można co 24 godziny. Wierzymy w siłę Kościerzyny! Razem możemy więcej! Głosowanie trwa do 24.06.2020

       

     • Ogłoszenie

      14.04.2020

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      Informujemy, że po przeprowadzeniu weryfikacji złożonych wniosków, wszyscy kandydaci zgłoszeni do klasy pierwszej naszej placówki zostaną przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

      W związku z trwającą kwarantanną i zawieszeniem pracy szkół, w razie pytań prosimy kontaktować się telefonicznie z sekretariatem szkoły – tel. 58 686 34 34 lub poprzez pocztę elektroniczną sekretariat.zsp1@koscierzyna.gda.pl

      Szczegółowe informacje dotyczące podręczników, materiałów ćwiczeniowych przekażemy Państwu w późniejszym terminie.

      Jednocześnie informujemy, że jeśli nie dokonali Państwo zapisu dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021 – to można dokonać takiego zapisu drogą elektroniczną lub przekazując dokumenty rekrutacyjne do szkoły w godz. 800-1400 przy wejściu głównym.

     • Zapraszamy wszystkich uczniów do Google Classroom

      06.04.2020

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

      Nasza szkoła uzyskała pełny dostęp do platformy edukacyjnej w ramach usługi Google Suite dla Szkół i Uczelni. Jest to pakiet bezpłatnych aplikacji Google, dostosowanych specjalnie do potrzeb szkół. Umożliwiają one efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami. Jednym z elementów Google Suite jest platforma edukacyjna Google Classroom, która w naszej szkole już działa.

      Dla ułatwienia korzystania z aplikacji utworzyliśmy w naszej szkole wszystkim klasom foldery (kafelki) i wysłaliśmy na Gmaila uczniom zaproszenie do klasy. W ten sposób uczeń będzie miał wszystkie przedmioty z lekcjami w jednym folderze (kafelku), jedno pod drugim (zadanie pod zadaniem) i nie będzie musiał przechodzić z przedmiotu do przedmiotu (których w każdej klasie jest kilkanaście). Znacząco skróci to czas pracy przed komputerem i uprości korzystanie z aplikacji.

      Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnej aplikacji Classroom na smartfony i tablety

       

       

      dostępnej np. w Sklepie Play (bardzo pomocna w sytuacji, gdy kilka osób w domu korzysta z jednego komputera). Na pewno pisanie np. wypracowania na smarfonie jest uciążliwe, ale w aplikacji bardzo szybko możemy sprawdzić informację o nowych lekcjach i zadaniach oraz bezpośrednio z telefonu przesłać zdjęcia (bez konieczności przesyłania ich do komputera).

       

     • WAŻNE! AKTUALIZACJA!

      15.03.2020

      Szanowni Rodzice!

      W związku z zagrożeniem epidemiologicznym informujemy, że od poniedziałku 16.03.2020 r. szkoła jest zamknięta.

      Wszelkie dokumenty – również te związane z rekrutacją można przesyłać pocztą tradycyjną na adres szkoły. Jednocześnie informujemy, że dokumenty rekrutacyjne można wypełnić, zeskanować lub sfotografować i przesłać elektronicznie na adres rekrutacja@zsp1koscierzyna.pl 

      W innych sprawach proszę kontaktować się telefonicznie z pracownikami szkoły – nr tel. 58 686 34 34 w godz. 8.00-13.00 lub poprzez e-mail; sekretariat.zsp1@koscierzyna.gda.pl Przypominamy o stałym i koniecznym kontakcie z wychowawcami i nauczycielami poprzez e-dziennik.

      Od poniedziałku nauczyciele SP6 zgodnie zaleceniem Ministra Edukacji rozpoczną zajęcia e-learningowe z uczniami. Na stronie internetowej szkoły https://sp6kna.edupage.org w zakładce Nauka zdalna będziemy umieszczać materiały dla uczniów.

     • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

      13.03.2020

      Pomimo czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczniów pozostających w domu zachęcamy zgodnie z apelem MEN do wykonywania zadań zleconych im przez nauczycieli zdalnie. Nauczyciele w najbliższym czasie będą wspierać uczniów w nauce i przekazywać materiały do samodzielnej pracy w domu. Materiały będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły w zakładce Nauka zdalna, portalach edukacyjnych lub w dzienniku elektronicznym. Prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości.

     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

      27.02.2020

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      Z radością informujemy, że z dniem 2 marca 2020r. rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i klasy czwartej sportowej w naszej Szkole. „Szóstka” oferuje swoim uczniom i przedszkolakom możliwość wszechstronnego rozwoju, dobrą bazę edukacyjną oraz wykwalifikowanych pedagogów, dla których dobro dziecka jest nadrzędnym celem. Jesteśmy otwarci na ścisłą współpracę z Rodzicami w szeroko rozumianym procesie edukacyjno – wychowawczym. Pragniemy, aby nasi wychowankowie byli otwarci na świat, kreatywni i odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości. Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2020/2021.

     • Konkurs z języka niemieckiego "Łamańce językowe"

      22.03.2020

      10 marca w naszej szkole odbył się konkurs z języka niemieckiego "Łamańce językowe". Zadaniem uczniów było poprawne i szybkie przeczytanie wylosowanego łamańca w języku niemieckim. Dla najlepszych przygotowano dyplomy oraz atrakcyjne nagrody - gry wspomagające opanowanie słówek w języku niemieckim. Gratulujemy zwycięzcom. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to:

      1. Eliza Hildebrandt z klasy 6c I miejsce

      2. Sophie Serafino z klasy 6a II miejsce

      3. Jakub Kowalczyk z klasy 5c III miejsce

      4. Wiktoria Wantoch-Rekowska z klasy 6c

      5. Aleksandra Maciak z klasy 6c

      6. Bartłomiej Bronk z klasy 5c

      Konkurs przygotowały pani K. Kozłowicz-Burandt oraz pani J. Łącka

     • Eliminacje Miejskie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - edycja XXXVII

      11.03.2020

      9 marca 2020 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje miejskie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - edycja XXXVII. Każdy z uczestników eliminacji, które odbyły się w trzech grupach – kategoriach wiekowych, recytował po dwa utwory. Komisja konkursowa, oceniając deklamacje, zgodnie z regulaminem brała pod uwagę dobór repertuaru, tematykę utworu umożliwiającą zbudowanie osobistej wypowiedzi dotyczącej ważnych spraw i przeżyć, kulturę mowy, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury konkursu w składzie: Maria Cyra (przewodnicząca), Katarzyna Krefta, Barbara Waśniewska, Karmelita Jóźwik, przyznało następujące miejsca:

      Kategoria dzieci młodsze

      1. Amelia Kikolska - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

      2. Wiktor Kuczkowski - Szkoła Podstawowa nr 4

      3. Szymon Tutkowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

       

      Kategoria dzieci starsze

      1. Maciej Zaborowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

      2. Anna Narloch Zespół - Szkolno-Przedszkolny nr 2

      3. Alicja Flisikowska - Szkoła Podstawowa nr 4

       

      Kategoria młodzież

      1. Agnieszka Myszka - Prywatna Szkoła Podstawowa "Prymus"

      2. Dagmara Konsorska - Szkoła Podstawowa nr 6

      3. Olga Brzeska - Prywatna Szkoła Podstawowa "Prymus"

       

      Ponadto wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni za udział w konkursie. Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni w konkursie, będą reprezentować nasze miasto w eliminacjach powiatowych. Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów, a szanownemu jury serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

     • Turniej Poezji Śpiewanej w naszej szkole

      07.03.2020

      6 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje miejskie Turnieju Poezji Śpiewanej. Jury konkursu w składzie: Jan Zamkowski (przewodniczący), Izabela Kaszubowska, Anna Zazula-Łaga, przyznało następujące miejsca:

      1. Eryk Lipski   Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

      2. Natalia Mańska   Szkoła Podstawowa nr 6

      Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni w konkursie, będą reprezentować nasze miasto w eliminacjach powiatowych. Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów, a szanownemu jury serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

     • Nasi chłopcy najlepsi w powiecie kościerskim

      07.03.2020

      5 marca 2020 r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Chłopców w Piłce Ręcznej. W turnieju wzięły udział cztery reprezentacje gmin powiatu kościerskiego: ZS Lipusz, SP Nowa Karczma, ZSP Nowy Klincz i gospodarz SP 6 Kościerzyna. Reprezentacja naszej szkoły składająca się z chłopców klasy 7d, 8b i 8d okazała się najlepsza i wywalczyła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trenerce pani Elżbiecie Reichel oraz dziękujemy pani Ewie Kuźmie za organizację zawodów.

      Oto wyniki meczów z udziałem naszej reprezentacji:

      SP 6 Kościerzyna – ZSP Nowy Klincz 25 : 9

      SP 6 Kościerzyna – SP Nowa Karczma 16 : 4

      SP 6 Kościerzyna – ZS Lipusz 21 : 3

      Kolejność końcowa igrzysk:

      1. miejsce SP nr 6 w Kościerzynie

      2. miejsce Zespół Szkół w Lipuszu

      3. miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Klinczu

      4. miejsce Szkoła Podstawowa w Nowej Karczmie

      Korzystając z okazji zapraszamy w swoje gościnne progi uzdolnionych sportowo i kochających sport uczniów klas trzecich, którzy chcą rozwijać swoje talenty, umiejętności i pasje. W roku szkolnym 2020/2021 planujemy utworzenie klasy czwartej sportowej. Stworzymy przyszłym czwartoklasistom optymalne warunki łączenia zajęć dydaktycznych, rozwijania zainteresowań sportowych i podnoszenia swoich umiejętności w tej dziedzinie.

     • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch

      01.03.2020

      Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

      Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia: 

      • codziennie mierzyć temperaturę ciała
      • zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

      W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

      Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

      Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

      Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach: 

     • Dzień Dinozaura w Oddziałach Przedszkolnych

      26.02.2020

      Dzisiaj w Oddziałach Przedszkolnych spędziliśmy cudowny dzień w świecie dinozaurów, ponieważ 26 lutego przypada nietypowe święto - Dzień Dinozaura. Przedszkolaki udały się więc w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych stworów. Bawiły się w paleontologów, były liczne zabawy ruchowe i plastyczne. Starsze grupy uczestniczyły w grze planszowej ,,Śladami dinozaurów ". To był naprawdę ciekawy dzień.

     • KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. I -III

      26.02.2020

      21 lutego 2020 r. odbyły się szkolne eliminacje XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, w których uczestniczyło 29 uczniów kl. I-III szkoły podstawowej. Jury po wysłuchaniu recytatorów przyznało nagrody, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

      WYNIKI  KONKURSU  KATEGORIA  KL. I – III

      I miejsce  -  Ewa Andryk I a

      II miejsce – Anna Pysznik III b

      III miejsce – Alicja Węsierska III a

      Wyróżnienia:

      1. Dorota Wanta II c

      2. Julia Stolc II c

      3. Nikodem Cyra I b

      4. Zuzanna Fąferko I c

      Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce, będą reprezentować naszą szkołę w konkursie miejskim.
      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Dzień Kota w Oddziałach Przedszkolnych

      18.02.2020

      17 lutego to Międzynarodowy Dzień Kota. W tym dniu wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół dorysowując sobie wąsy. Były też wesołe zabawy, konkursy, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, śpiewanie kocich piosenek. Celem obchodów tego dnia było przybliżenie świata kotów oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

     • BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      17.02.2020

      Karnawał to wyjątkowy czas zabaw i balów. Także nasze dzieci z oddziałów przedszkolnych, 14 lutego, wzięły udział w zabawie karnawałowej, podczas której królowały śmiech, taniec, zabawa i przede wszystkim niesamowita atmosfera.

      Nasi wspaniali rodzice oraz ich pociechy, jak zwykle stanęli na wysokości zadania, czego efektem były cudowne stroje naszych przedszkolaków. Tańce połączone były z licznymi konkursami, dzięki czemu był to niezapomniany czas dla nas wszystkich. Podziękowania należą się panu Tomaszowi Szali, który zapewnił oprawę muzyczną, wolontariuszkom, kadrze pedagogicznej oraz... Myszkom - Miki i Minnie, zachęcającym wszystkich do wspólnej zabawy. Nie możemy doczekać się już kolejnego balu!

     • Dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6

      16.02.2020

      Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. W czwartek 13 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6.

      Zgromadzeni uczniowie bawili się przy takich hitach jak: „Chocolate, choco, choco”, „Kaczuszki”, „Macarena” i wielu innych układach tanecznych. Samorząd Uczniowski przygotował również wiele zabaw takich jak konkurs z krzesełkami czy konkurs „zamrożony taniec”. Dyskoteka karnawałowa umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

     • Ciekawe warsztaty dla przedszkolaków

      17.02.2020

      13 lutego w grupie Słodziaki odbyły się warsztaty ,,Dokarmiamy ptaki" prowadzone przez Panią Ewę Gołuńską z Nadleśnictwa w Kościerzynie. Dzieci miały możliwość zdobycia różnych informacji i ciekawostek na temat życia ptaków. Ćwiczyły rączki poprzez ugniatanie pokarmów dla ptaków. Zajęcia bardzo spodobały się przedszkolakom, które czekają już na kolejne spotkanie z Panią Ewą. Serdecznie dziękujemy!

     • Zimowisko w naszej szkole

      02.03.2020

      Jak co roku w naszej szkole podczas trwania zimowiska nie zabrakło mnóstwa atrakcji. Dzieci miały okazję korzystać z basenu, kina, lodowiska. Wzięły udział w teatrzykach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską i Kościerski Dom Kultury, w warsztatach „Odkrywców”, w zajęciach zorganizowanych przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, Bibliotekę Miejską i KOS-EKO. Zwiedziły Muzeum Kolejnictwa i Ziemi Kościerskiej. Bawiły się na placach zabaw oraz miały możliwość obcowania z końmi.

      Nasze tegoroczne hasło brzmiało „ATRAKCYJNIE, BEZPIECZNIE i ZDROWO” - i tak też było. Zapraszamy już za rok! Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim osobom, firmom i instytucjom za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu zimowiska.

     • Dyskoteka karnawałowa dla klas 7-8

      15.02.2020

      Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. W środę 12 lutego 2020 r. uczniowie klas 7-8 mieli okazję odetchnąć od trudów nauki uczestnicząc w szkolnej dyskotece karnawałowej. Zgromadzeni uczniowie świetnie się bawili przy światowych przebojach i konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję przez naszych szkolnych DJ-ów i Samorząd Uczniowski. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok!

     • NIETYPOWA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

      14.02.2020

      11 lutego uczennice naszej szkoły uczestniczyły w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, w profesjonalnym treningu siatkarskim poprowadzonym przez zawodników Trefla Gdańsk Wojciecha Grzyba i Bartłomieja Mordyla w Ergo Arenie. Dziewczęta pod okiem znanych siatkarzy mogły doskonalić swoje umiejętności. Dodatkowo zwiedziliśmy Ergo Arenę i poznaliśmy historię powstania jednej z najbardziej popularnych hal sportowych w Polsce.

     • Zumba Kids w naszej szkole

      09.02.2020

      4 lutego 2020 r. w sali lustrzanej dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas 1-3 wzięły udział w zajęciach taneczno-ruchowych Zumba Kids. Zabawa była przednia, w której również chłopcy uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem. Maluchy dowiodły, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością i nawet tak energiczny jak Zumba nie jest w stanie obniżyć ich poziomu energii – wciąż było mało i mało...

      Zajęcia z Zumby to dla dzieci wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas takich zajęć maluchy uczą się nie tylko tańca, ale i koordynacji, równowagi. Zumba promuje zdrowy styl życia u dzieci oraz wyrabia umiejętności: odpowiedzialność, zaufanie oraz umiejętność ważną w życiu - pracę zespołową.

     • Spotkanie informacyjne

      05.02.2020

      Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne Rodziców 3, 4 i 5 latków. Zebranie odbędzie się 10 lutego 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 15.30 w stołówce szkolnej i będzie dotyczyć kontynuacji edukacji przedszkolnej dzieci w naszych oddziałach w roku szkolnym 2020/2021.

       

      Dyrekcja SP nr 6 w Kościerzynie

       

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYCH ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      04.02.2020

      Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w czwartek 30 stycznia dzieci z naszych Oddziałów Przedszkolnych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi.

      Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym na wielkiej scenie w szkolnej hali sportowej.

      Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wystąpiły przed swoimi bliskimi. Na koniec przedstawienia na scenie pojawili się goście specjalni - Myszka Miki i Myszka Minnie, które wraz z przedszkolakami zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Każdy maluch wręczył również swojej babci i swojemu dziadkowi specjalnie przygotowany upominek.

      To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

      Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

      Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, a w szczególności wolontariuszom i wolontariuszkom z naszej szkoły.

     • BALE KARNAWAŁOWE DLA KLAS I-III

      03.02.2020

      Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. To czas tańców i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. 29 i 30 stycznia w naszej szkole odbyły się długo oczekiwane przez uczniów bale karnawałowe dla klas 1-3. W tych dniach ubrany w liczne, kolorowe balony hol szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, policjantów, żołnierzy i wielu innych barwnych postaci z bajek i baśni.

      Przy dźwiękach tanecznej muzyki dzieci mogły pobawić się ze sobą, a także ze swoimi wychowawcami. Wielką rozrywkę uczestnikom balu zapewniły dziewczyny - wolontariuszki z klasy 7b, które nikomu nie pozwoliły się nudzić. Przebrane m.in. w postaci Myszki Miki i Myszki Minnie od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewały dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy, gier i korowodów. Atmosfera była fantastyczna. Dzieci tańczyły „Chocolate, choco, choco”, „Kaczuszki”, „La bambę”, Rock and rolla, Sambę, Twista, Macarenę, i wiele innych układów tanecznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli również w konkursach, a nagród nie zabrakło dla nikogo. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców i rodziców. Była również okazja do wykonania zdjęć w karnawałowych przebraniach.

      W trakcie imprezy wyłoniono Króla i Królową Balu, którzy razem zatańczyli w kółeczku. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.

      Bal karnawałowy umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

      Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a dziewczynom - wolontariuszkom z klasy 7b za znakomite poprowadzenie zabawy.

     • Ogłoszenie

      21.01.2020

      Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

      Informujemy, że od 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) w naszej szkole obowiązywać będzie nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Plan jest już dostępny na szkolnej stronie internetowej.

      Uwaga! Do poprawnego wyświetlenia nowego planu może być konieczne wyczyszczenie pamięci przeglądarki internetowej.

     • Przedszkolaki z wizytą w Domu Dziennego Pobytu Seniora w Kościerzynie

      22.01.2020

      Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy "Tulisie" odwiedziły seniorów z Domu Dziennego Pobytu Seniora w Kościerzynie. Całe spotkanie przepełnione było wspólną radością i chwilami wzruszeń. Nasze dzieciaczki z okazji tej wyjątkowej wizyty przygotowały piosenkę i laurki. Natomiast seniorzy ugościli małych gości smakołykami - goframi ze słodkimi dodatkami, owocową sałatką i ciastkami. Oczywiście nie zabrakło także wspólnych zabaw i tańców, które dostarczyły wszystkim wiele uśmiechu i pozytywnych emocji. Był to wspaniale spędzony czas i mamy nadzieję, że tego typu spotkań z naszymi kościerskimi seniorami będzie jeszcze więcej.

     • Spektakl pt. „LODOWA KRAINA” w naszych Oddziałach Przedszkolnych

      12.01.2020

      9 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszych Oddziałach Przedszkolnych aktorów teatru Krak-Art z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „Lodowa kraina”. Było to niezwykłe przedstawienie teatralne zrealizowane na podstawie znanej bajki.

      Piękne królestwo skrywało swoją tajemnicę. Dwie siostry, niegdyś mocno ze sobą związane, żyły daleko od siebie. Młodsza siostra – Anna, czuła się samotna, ponieważ jej siostra Elza stroniła od życia towarzyskiego i wciąż odsuwała ją od siebie. Wszystko zmieniło się, gdy na jaw wyszła niezwykła moc Elzy, która przypadkowo ściągnęła zimową klątwę na swoje królestwo. Bajka przeniosła najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Pokazała, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo.

      Artyści zaangażowali małych widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu, do wspólnego tańca, śpiewania oraz wypowiadania się. Spektakl wzbudził u widzów wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły ich uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

     • Na ratunek Australii

      12.01.2020

      Uczniowie klasy VIb wraz z wychowawcą - panią Sylwią Wienke w dniach 09-10 stycznia przeprowadzili zbiórkę funduszy na rzecz zwierząt poszkodowanych w pożarach Australii. Odzew naszych uczniów i pracowników Szkoły był oszałamiający. W ciągu tych dwóch dni udało się zebrać 1000 zł, które zostaną przekazane na konto Organizacji WWF. Środki zebrane przez WWF zostaną wykorzystane min. na rehabilitację i ratowanie zwierząt, a po ugaszeniu pożarów na odbudowę ich siedlisk. Szczególne podziękowania dla klasy VIc, która przekazała część pieniędzy zebranych podczas grudniowego Kiermaszu Świątecznego.

     • WIZYTA SZCZEGÓLNYCH GOŚCI W NASZEJ SZKOLE

      20.12.2019

      Uczniowie „Szóstki” mieli okazję pochwalić się swoimi talentami wokalnymi i tanecznymi przed szczególnymi gośćmi. Dnia 19 grudnia 2019 r. do naszej Szkoły przybył ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, któremu nasi uczniowie zaprezentowali „Koncert Bożonarodzeniowy”. Na widowni zasiedli także ks. prałat Marian Szczepiński, ks. prałat Antoni Bączkowski - proboszcz parafii św. Trójcy, Siostry Franciszkanki z Orlika na czele z Przełożoną Prowincjalną Siostrą Mironą. Obecne były także Siostry Benedyktynki Samarytanki z Parchowa z podopiecznymi oraz Pani dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych – Alicja Kirstein i inni zaproszeni goście.

      Przedstawienie spotkało się z dużym uznaniem ze strony Gości, którzy na zakończenie nagrodzili wykonawców oklaskami na stojąco. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna zwrócił się do dzieci i młodzieży naszej Szkoły z wyrazami uznania za ich talent, pracę i staranność, którą wszyscy zauważyli w każdym fragmencie przedstawienia. Biskup Ryszard Kasyna przekazał także wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

      Końcowym akcentem tego szczególnego spotkania było wspólne zdjęcie pamiątkowe księdza Biskupa Kasyny i 250 występujących w Koncercie Bożonarodzeniowym uczniów „Szóstki”. Dziękujemy raz jeszcze Siostrom Faustynie i Ilonie za olbrzymią pracę włożoną w przygotowania do koncertu oraz wszystkim uczniom za ich wytrwałość.

      Życzymy wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

     • Przedstawienie pt. ,,Dwa Pingwinki - Pink i Punk"

      20.12.2019

      Dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej dzieci z Oddziałów Przedszkolnych mogły obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru Gargulec pt. ,,Dwa Pingwinki - Pink i Punk". Na dalekim biegunie północnym żyją sobie dwa pingwiny. Grzeczny Pink i Punk - rozrabiaka. Czy warto budzić ze snu niedźwiedzia polarnego? Czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Czy można się śmiać z czyjegoś nieszczęścia? Pewne jest jedno - śnieżny taniec pingwinów rozweseli nawet smutasa. Bajka uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Były piękne kostiumy, wesoła muzyka, dużo śmiechu i wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy!

     • Sukces naszych piłkarzy ręcznych

      20.12.2019

      X Memoriał im. Lecha Stolińskiego w Piłce Ręcznej Chłopców zakończony. Ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce w turnieju, przegrywając w finale z MKS Sambor SP12 I Tczew 15:9. Wielkie brawa dla chłopaków!

      Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Bednarek, a najlepszym zawodnikiem drużyny Bartłomiej Reichel.

      Tabela końcowa turnieju:

      1. MKS Sambor SP12 I Tczew

      2. KS Sokół SP6 Kościerzyna

      3. UKS Bellator Ryjewo

      4. UKS Dwójka Czersk

      5. MKS Brodnica

      6. MTS Kwidzyn

      7. UKS Nowa Karczma

      8. UKS Siódemka Osowa Gdańsk

      9. UKS Kontra Warszawa

      10. UKS Lipusz

      11. MKS Sambor SP12 II Tczew

      12. MKS Sambor SP12 III Tczew

     • KIERMASZ I KONCERT BOŻONARODZENIOWY W NASZEJ SZKOLE

      15.12.2019

      Radosne oczekiwanie na Święta, które niosą ze sobą przesłanie wzajemnej życzliwości i poczucia wspólnoty 12 grudnia stało się w naszej „Szóstce” jeszcze bardziej uroczyste. Dzięki determinacji Sióstr Ilony i Faustyny, olbrzymiej pomocy ze strony Nauczycieli i Pracowników niepedagogicznych oraz pełnej oddania postawie dzieci, Koncert Bożonarodzeniowy w Naszej Szkole zgromadził wielu gości. Mogliśmy cieszyć się obecnością Rodziców naszych uczniów i ich rodzin, ale również ,,Przyjaciół Szkoły”.

      Przed koncertem w holu głównym szkoły uczniowie i wychowawcy klas przygotowali kiermasz ozdób świątecznych, a na sali gimnastycznej samorząd szkolny prowadził kawiarenkę.

      Bardzo serdecznie dziękujemy za udział i ogromne zaangażowanie.

      Życzymy wszystkim wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020!

       

     • Ogłoszenie

      06.12.2019

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie 

      Serdecznie zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy i kiermasz ozdób świątecznych – wykonanych przez uczniów naszej szkoły – dnia 12 grudnia 2019r.

      Informujemy, że w grudniu zmianie uległ termin konsultacji dla Państwa. Odbędą się one także dnia 12 grudnia 2019r. /w czwartek/.

      Kiermasz odbędzie się w godzinach 16.00-18.00 w holu głównym szkoły.

      Koncert Bożonarodzeniowy – godz. 18.00 – sala gimnastyczna.

      Konsultacje dla Rodziców – spotkania z wychowawcami – w godzinach 16.30- 17.45.

      Samorząd Szkolny zaprasza tego dnia do kawiarenki usytuowanej na sali gimnastycznej,
       gdzie będzie można skosztować wypieków świątecznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

      Liczymy na Państwa obecność.
      Pozdrawiamy serdecznie

      M. Kreft, R. Tybora

     • Wspólnie dla dobra lasu

      27.12.2019

      7 grudnia 2019 r. 17 uczniów klasy VI e uczestniczyło w wyjeździe do lasu w ramach współpracy podjętej z Nadleśnictwem Kościerzyna. Klasa bierze udział w tzw. „leśnym wolontariacie” i realizuje projekt „Wspólnie dla dobra lasu”. Tym razem uczniowie wzięli udział w pracach związanych z pozyskaniem nasion - zbierali szyszki.

      Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, ponieważ spędzili czas na świeżym powietrzu. Odczuli satysfakcję z dobrze wykonanej, pożytecznej pracy, która w przyszłości zaowocuje nowym pokoleniem lasu. Podczas paru godzin spędzonych w lesie klasie VI e udało się zebrać 40 kg szyszek.

     • III Mikołajkowy Turniej Szachowy w naszej szkole

      08.12.2019

      W sobotę 7 grudnia w naszej szkole odbył się kolejny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Kościerzyna. W III Turnieju Mikołajkowym wzięło udział 51 uczniów. Współorganizatorem turnieju była ,,Akademia Młodego Szachisty”. Sędzią zawodów był Piotr Kwidzyński z Polskiego Związku Szachowego. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim, 7 rund po 10 min. na zawodnika. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: młodziki – 12 zawodników, juniorzy młodsi – 16, juniorzy - 23.

      Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Przy tej samej liczbie punktów o miejscach decydowały dodatkowe punkty pomocnicze.

      Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach:

      Młodziki:            1. Kucharski Albert SP 2

                                2. Repiński Wiktor SP Prymus

                                3. Milewczyk Michalina SP 2

       

      Juniorzy młodsi: 1. Bystron Fryderyk SP 6

                                 2. Meyer Tymoteusz SP 6

                                 3. Zieliński Igor SP 6

                                 4. Chajewski Jakub SP 6

       

      Juniorzy:             1. Lemka Ksawer SP Wielki Podleś

                                 2. Browarczyk Wiktor SP 3

                                 3. Maciej Łącki SP 6

      Pełne wyniki turnieju są dostępne na stronie internetowej http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5975//.

      Dzięki wsparciu licznych sponsorów każdy uczestnik turnieju szachowego otrzymał nagrodę, a między rundami można było poczęstować się słodkościami.

      Serdecznie zapraszamy na kolejne turnieje, które odbędą się w przyszłym roku.

     • Wizyta św. Mikołaja w Oddziałach Przedszkolnych

      08.12.2019

      Na naszych przedszkolaków 6 grudnia czekało mnóstwo atrakcji! Od rana na szkolnym korytarzu czekała już na dzieci przystrojona choinka, a całe Oddziały Przedszkolne dzięki dekoracjom, dzieciom i wychowawcom ubranym tego dnia na czerwono i w mikołajowych czapkach zamieniło się w krainę św. Mikołaja. W pewnej chwili niespodziewanie On sam złożył nam wizytę! Wszystkie dzieci otrzymały z rąk sympatycznego brodacza batoniki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły za co bardzo dziękujemy. Przedszkolaki zaśpiewały przy choince naszemu gościowi piosenkę pt. „Kochany Panie Mikołaju”. Oprócz tego każda grupa miała dodatkowe atrakcje: Słodziaki bawiły się w szkolnej harcówce, która zamieniła się tego dnia w plac zabaw, oglądały świąteczny film na tablicy interaktywnej; Tulisie i Puchatki odwiedziły Zozolandię, a Misiaki, Niedźwiadki i Gumisie już dzień wcześniej były w kinie na filmie pt. „Królowa Lodu 2”.

      A to jeszcze nie koniec atrakcji! Oprócz pisania listów do św. Mikołaja, wykonania jego portretu, na dzieci czekały też w salach małe upominki, a największy, wspólny prezent na koniec - tego dnia nasze Oddziały dzięki sponsorom i zaangażowaniu dyrekcji wzbogaciły się o nowoczesny DYWAN INTERAKTYWNY! Ma on wiele fantastycznych funkcji edukacyjnych i w niezwykły sposób rozwija spostrzegawczość oraz integrację sensoryczną dzieci. Dzięki niemu nasze przedszkolaki będą się świetnie bawić i jednocześnie poznawać wiele nowych i ciekawych rzeczy o otaczającym ich świecie. Dzieci były zachwycone! Gorąco i mikołajkowo dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w sfinansowaniu tego zakupu, a w szczególności Państwu Barbarze i Zbigniewowi Sandelewskim.

     • Spotkanie z Mikołajem na kościerskim Rynku

      08.12.2019

      Na ten dzień najmłodsi mieszkańcy Kościerzyny czekali z niecierpliwością. W piątek, ku uciesze szczególnie tych najmłodszych, do centrum miasta przybył św. Mikołaj. Sympatyczny brodacz rozmawiał z dziećmi i wręczał im słodkie upominki. Na spotkanie ze św. Mikołajem udały się również dzieci z naszej szkoły – klasy Ic i Id.

      Wszyscy wspólnie śpiewali świąteczne piosenki i doskonale się bawili. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Kościerski Dom Kultury.

      Świąteczne życzenia najmłodszym mieszkańcom miasta składali też burmistrz Kościerzyny Michał Majewski oraz wiceburmistrz Dawid Jereczek.

     • Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt klas V-VI

      09.12.2019

      5 grudnia z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się coroczny Powiatowy Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt klas V-VI. Była super zabawa, pełne emocji spotkania oraz sportowa rywalizacja. W turnieju uczestniczyło 11 zespołów. Zwyciężyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Kamila Herman, Angelika Stencel, Sophie Serafino i Laura Orlikowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz najlepsze trzy drużyny świąteczne upominki oraz puchar. Nagrodę fair play otrzymała Amelia Pałubicka-Knopik. Szczególne podziękowania należą się sędzinom, uczennicom klas VIII.

     • Dyskoteka andrzejkowa w Oddziałach Przedszkolnych

      06.12.2019

      28 listopada w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Piękne dekoracje, skoczna muzyka i fantastyczne, błyszczące stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnej zabawy. Zanim jednak zabawa rozpoczęła się na dobre, panie przygotowały dla każdej grupy kilka wróżb pełnych czarów i magii, bo wiadomo, że andrzejki są doskonałą okazją do poznania przyszłości… Było świetnie, wesoło i tajemniczo!

     • Dzień Pluszowego Misia w naszych Oddziałach Przedszkolnych

      29.11.2019

      Gdzie dzieci, tam pluszowe misie. Nie ma dziś chyba dziecka, które nie posiada swej ulubionej maskotki i nie ma pewnie takiego, które nie chciałoby świętować jego urodzin. 25 listopada obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci brały udział w różnych zabawach, konkursach, quizach, zgadywankach oraz wykonywały prace plastyczne, gdzie motywem przewodnim był pluszowy niedźwiadek.

      Szczególne podziękowania kierujemy do pani Beaty Jansen, która wraz podopiecznymi ze szkolnego Klubu Przyjaciół Książki zorganizowała i przeprowadziła bardzo ciekawą lekcję na temat historii pluszowego misia oraz jego obecności w literaturze dziecięcej.

      Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

     • Ogłoszenie

      16.11.2019

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 19 i 20 listopada 2019 r. (wtorek, środa) o godz. 17.00 odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

      Poniżej zamieszczono harmonogram spotkań.

      Wywiadowki2019_listopad.pdf​​​​​​​


     • III Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

      27.12.2019

      16 listopada 2019 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się III Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, w której wzięły udział przedstawicielki klasy VIIIa - Wiktoria Łukowicz, Zuzanna Okuniewska i Monika Prądzińska wraz z p. Anną Polak-Wyrowińską. Trzecia edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej odbywała się pod hasłem „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości”.

      Podczas sześciogodzinnych obrad czterdziestu pięciu uczniów prelegentów wygłosiło trzydzieści trzy referaty. Temat dyskutowany był podczas dwóch sesji w ramach sześciu paneli dziedzinowych - z biologii, chemii, fizyki, informatyki, matematyki i nauk humanistycznych.

      Pomorscy uczniowie postanowili zmierzyć się z tematem pod różnymi kątami. Rozważali m.in. kwestie związane z mechanizmami uczenia się i pamięci, działaniem mózgu seryjnego zabójcy czy wpływem nowych technologii na ludzki układ nerwowy. Inni dzielili się swoją wiedzą na temat iluzji optycznych, czyli tego, jak mózg nas oszukuje. Jeszcze inni wspólnie ze słuchaczami zastanawiali się, na ile jesteśmy niezależni w obszarze podejmowanych przez nas decyzji. Byli też tacy, którzy analizowali pojawianie się motywu mózgu w literaturze, malarstwie i filmie czy neurobiologiczne podstawy percepcji dzieł sztuki. Jeszcze inni zwrócili uwagę na wpływ czytania na rozwój intelektualny, opisywali działanie neuronów lustrzanych w zakresie empatii i przemocy, analizowali działanie mózgu podczas snu.

      Obok najzdolniejszych uczniów można było wysłuchać wystąpień uznanych autorytetów, m.in. niezwykle ciekawego wykładu otwierającego pt. „Fakty i mity na temat mózgu”, który wygłosiła dr Dorota Myślińska z Uniwersytetu Gdańskiego.

      Organizatorami wydarzenia był Samorząd Województwa Pomorskiego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku oraz Politechnika Gdańska, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka oraz Pomorski Kurator Oświaty.

     • Sukces w konkursie wokalnym

      16.11.2019

      14 listopada uczennice z chóru szkolnego „CHÓRnik” uczestniczyły w XVI Wojewódzkim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych im. Władysława Szafera w Gdańsku. W konkursie wzięło udział 18 szkół z województwa pomorskiego. Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach: solista, zespół, montaż słowno-muzyczny. „CHÓRnik” wyśpiewał 2. miejsce piosenką pt. „Taki kraj”. Serdecznie gratulujemy!

     • Obchody Święta Niepodległości w Oddziałach Przedszkolnych

      12.11.2019

      W dniu 8 listopada 2019 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na galowo, a ich bluzki zdobiły wykonane przez wolontariuszki z naszej szkoły kotyliony. Panie wychowawczynie opowiedziały dzieciom o wydarzeniach historycznych naszej Ojczyzny, maluchy dowiedziały się co to znaczy odzyskać niepodległość. Młodsze przedszkolaki poznały symbole narodowe, a starsze utrwaliły wiadomości na ich temat. Dzieci wykonały też prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe. O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami odśpiewały hymn dla Niepodległej. Odbył się też uroczysty apel przygotowany przez grupy Puchatki i Gumisie. Podczas występu dzieci recytowały wiersze o ojczyźnie, śpiewały piosenki patriotyczne. Apel uświetniły tańce uczennic ze szkolnego zespołu tanecznego.

      Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy, a wspólne świętowanie z pewnością zapadnie w umysły dzieci i pozwoli kształtować szacunek do ojczyzny i tradycji narodowych.

     • Uroczysty apel dla klas I-III z okazji Święta Niepodległości

      11.11.2019

      Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczysty apel z tej okazji odbył się 8 listopada. Uczniowie klas I-III przedstawili montaż słowno–muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów, pieśni patriotyczne w ich wykonaniu oraz specjalnie przygotowane układy taneczne wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

     • Ślubowanie i pasowanie Przedszkolaków z grupy Słodziaki

      10.11.2019

      31 października w Oddziałach Przedszkolnych odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania naszych najmłodszych przedszkolaków. Zakończył się zatem okres adaptacji dzieci do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć maluchy w poczet pełnoprawnych przedszkolaków. „Słodziaki” przedstawiły piękny program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Za część artystyczną dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie obiecały być dzielnymi przedszkolakami i dobrymi kolegami, nie grymasić, zgodnie bawić się i przychodzić każdego dnia z uśmiechem. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Kreft symbolicznie pasowała ich na przedszkolaków.

      Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz śliczne maskotki. Rodzice maluchów z dumą i wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w szczególnie miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci.

     • Sukces naszych młodych koszykarzy

      09.11.2019

      Nie samą piłką nożną żyje człowiek. 8 listopada 2019 r. w Starej Kiszewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Koszykówce Chłopców 3x3. Reprezentacja klasy Va zdobyła wicemistrzostwo powiatu kościerskiego w kat. wiekowej 2008/2009.

      Skład drużyny: Ignaś Gintowt, Łukasz Litwin, Antek Migiel, Ksawery Federowicz. Serdecznie gratulujemy!

     • Udział w akcji KOŁA STOP, ROBISZ KROK

      04.11.2019

      30 października na Kościerskim Rynku uczniowie klas spotkali się z policjantami i strażnikami miejskimi. W ramach programu Kościerzyna Bezpieczne Miasto najmłodsi mieszkańcy uczyli się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnie. 

      Akcja KOŁA STOP, ROBISZ KROK to odpowiedź na dramatyczną sytuację na polskich drogach. Stale wzrasta liczba wypadków na przejściach dla pieszych. Chcemy to zmienić docierając z przekazem do dzieci, rodziców i dziadków. Elementy odblaskowe, zwiększona uwaga, a przede wszystkim ostrożność wszystkich uczestników ruchu drogowego to podstawowe zasady, których należy przestrzegać. Od ośmiu lat uczniowie kościerskich szkół rozpoczynający naukę otrzymują kamizelki odblaskowe. Wszyscy uczniowie klas młodszych uczestniczą w zajęciach rozszerzających wiedzę o zasadach poruszania się na drogach.

      Do akcji włączyła się również nasza szkoła. Naszą placówkę godnie reprezentowali uczniowie klasy 1d, którymi zaopiekowała się wychowawczyni p. Joanna Radtke.

     • Jesienna ścieżka sensoryczna w Oddziałach Przedszkolnych

      30.10.2019

      Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową oraz stymuluje receptory znajdujące się w stopach. Chodzenie po ścieżce sensorycznej dodatkowo usprawnia motorykę dużą i rozwija równowagę u naszych pociech. Przedszkolaki bardzo lubią jesień. Dlatego 24 października w naszych Oddziałach Przedszkolnych powstała jesienna ścieżka sensoryczna. Maluchy miały okazję przechadzać się ścieżką sensoryczną utworzoną z kasztanów, żołędzi, szyszek, liści, kamyków oraz innych przedmiotów. Dzieci wchodziły do każdego z pudełek nóżkami, by mogły poczuć różne struktury przedmiotów.

      Spacer po wyznaczonej trasie sprawił maluchom mnóstwo radości. Każde kolejne przejście po ścieżce było coraz pewniejsze i zabawniejsze. Przedszkolaki były zachwycone i prosiły o powtórzenie zajęć. Z pewnością będzie jeszcze okazja pobawić się w ten sposób.

     • SUKCES NASZYCH MŁODYCH PIŁKARZY

      27.10.2019

      24 października chłopcy z klasy Va sportowej okazali się najlepszym zespołem podczas powiatowego turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który został rozegrany na Stadionie Miejskim w Kościerzynie i tym samym wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę w Gdańsku. Gratulujemy wszystkim chłopakom za walkę, poświęcenie i grę do ostatniego gwizdka.
      Dziękujemy Kościerskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za sprawną współorganizacje zawodów.

     • Wizyta Strażaków w Oddziałach Przedszkolnych

      26.10.2019

      Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Każde dziecko powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. 21 października gościliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

      Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Maluchy z bliska miały możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, kiedy założył strażacki kask. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

      Dziękujemy strażakom za przybycie do naszych oddziałów przedszkolnych i przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.

     • Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

      20.10.2019

      11 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli: p. Katarzynę Kozłowicz - Burandt, p. Hannę Szutę, p. Joannę Peplińską i p. Hannę Szymkowiak. Prowadzący: Katarzyna Piesik i Marceli Piechowski podziękowali pedagogom za przekazywaną wiedzę, za trud i serce, włożone w kształtowanie młodych umysłów.

      Uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno - muzyczny oraz zabawną scenkę, podczas której uformowano ucznia. Aby tego dokonać, kucharka - Karolina Zolondek - użyła kilku składników. Były to: wyobraźnia, wrażliwość, poczucie humoru, wiedza, systematyczność, pomysłowość, spryt, umiejętność ściągania i zabiegania o dobre stopnie oraz dobry wzrok i słuch. Po odpowiednim uformowaniu tak przygotowanego ciasta (na kształt sympatycznych zwierzątek) i wypieczeniu go w odpowiedniej temperaturze, powstał uczeń, a właściwie uczennica (gdyż w tej roli wystąpiła Oliwia Górska).

      Wszystkim podobał się występ. Można też było zauważyć, jak wielu uczniów i nauczycieli włączyło się do śpiewania piosenki: "Chodź, pomaluj mój świat".

      Na zakończenie programu artystycznego wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły usłyszeli życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, zadowolenia z pracy, uznania, należnego szacunku oraz wdzięczności uczniów. Młodzież podziękowała za okazane serce i wysiłek, wkładany w codzienną pracę.

      Podobnie jak w ubiegłym roku zaprezentowane zostały również wyniki konkursu na najbardziej uśmiechniętego nauczyciela. Dla laureatów konkursu uczniowie przygotowali specjalną niespodziankę – wypicie szklanki soku z cytryny.

     • Dzień Edukacji Narodowej w Oddziałach Przedszkolnych

      19.10.2019

      Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Oddziałów Przedszkolnych za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W tym uroczystym dniu maluchy zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek i występów tanecznych, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

      Na zakończenie dzieci wręczyły dyrekcji piękne kwiaty i kartki z życzeniami. Pani dyrektor Małgorzata Kreft podziękowała wszystkim przedszkolakom za wspaniały występ oraz skierowała do Grona Pedagogicznego i Niepedagogicznego wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

     • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

      15.10.2019

      11 października w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania Pierwszoklasistów. Tego dnia dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor Małgorzata Kreft symbolicznie pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy i rożki ze słodyczami – ufundowane i przygotowane przez Radę Rodziców. Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z okazji tego święta przygotowały bardzo ciekawy występ słowno-muzyczny oraz podziękowały wszystkim pracownikom szkoły.

     • Zumba w Oddziałach Przedszkolnych

      30.10.2019

      Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Dzieci od najwcześniejszych lat odczuwają potrzebę ruchu. Dlatego też w naszych Oddziałach Przedszkolnych zorganizowano lekcję pokazową Zumby. Tego typu zajęcia korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci, a jednocześnie są świetną zabawą.

      Dzieci podczas lekcji z uwagą wykonywały polecenia pani instruktor, bawiąc się przy wspaniałej muzyce i znanych piosenkach. Po skończonych zajęciach z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.