• Wielki sukces naszych wokalistek w Czersku

      26.05.2022

      Za nami XX Jubileuszowy Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" – Czersk 2022.

      Naszą szkołę w tym roku reprezentowały:

      Zuzanna Kaszubowska – 1. miejsce w kategorii klas 7-8 SP

      Kornelia Datta - kategoria klas 1-3 SP

      Lilka Zamkowska i Maja Żychlińska - 1. miejsce w kategorii klas 1-3 SP zespoły

      CHÓRnik – 3. miejsce w kategorii klas 7-8 SP oraz 1. miejsce w kategorii dodatkowej - piosenki Anny Jantar.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu zdolności muzycznych i wokalnych oraz zdobywania czołowych miejsc w kolejnych konkursach piosenki.

     • Wycieczka do Chełmna - miasta zakochanych

      15.05.2022

      12 maja br. uczniowie klas 8b, 8e i 5b brali udział w wycieczce do Chełmna. To niezwykle urokliwe miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim w dolinie Dolnej Wisły.

      Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawej historii tego miejsca. Szczególną uwagę zwróciły przepiękne stylowe kamieniczki, mury miejskie z basztami, a także renesansowy ratusz. Ciekawostką była też informacja, że Chełmno od niedawna nazywane jest miastem zakochanych.

      Przyjazna atmosfera tego prastarego grodu sprawiła, że niejeden z uczniów obiecał sobie w najbliższym czasie pojechać do Chełmna jeszcze raz.

     • Sukces naszych piłkarzy

      15.05.2022

      12 maja 2022 r. na Orliku w Karsinie odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2009/2010, którzy okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając 1️. miejsce w turnieju i tym samym wywalczyli awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim

      Gratulujemy serdecznie.

     • Zebrania z Rodzicami

      05.05.2022

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 9 i 10 maja 2022 r. (poniedziałek, wtorek) odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami. 

      Serdecznie zapraszamy.

      Poniżej w załączniku zamieszczono harmonogram spotkań.

      Jednocześnie informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły (planowany 06.05.2022 r.) oraz Festyn Szkolny (planowany 02.06.2022 r.) zostały przeniesione na dzień 09.06.2022 r.

      Wywiadówki_MAJ_2022_.pdf

     • KOMUNIKAT

      05.05.2022

      Przypominamy, że w naszej placówce obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na teren szkoły: rowerów, deskorolek, łyżworolek, hulajnóg i innych sprzętów, których używanie na terenie szkoły może naruszyć zasady BHP.

      Uczniowie przyjeżdżający do szkoły na rowerze lub hulajnodze zobowiązani są do pozostawienia sprzętu przed szkołą i zabezpieczenia go przed kradzieżą poprzez przypięcie do stojaków rowerowych znajdujących się przed budynkiem szkoły. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za źle zabezpieczone mienie.

     • OGŁOSZENIE

      05.05.2022

      Informujemy, że 28 maja 2022 r. (sobota) o godzinie 9.30 w naszej szkole odbędzie się Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka.

      Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Kościerzyna. Rywalizacja będzie przebiegać w 3 kategoriach wiekowych:

      - rocznik 2012 i młodsi

      - roczniki 2009 – 2011

      - rocznik 2008 i starsi

      Do udziału w turnieju można zapisać się samemu na stronie chessarbiter:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1970/

      Zapisać się można również 20 minut przed rozpoczęciem turnieju lub dostarczyć formularz zgłoszenia do organizatora turnieju - Pana Marka Ferdynusa (sala nr 14).

      Serdecznie zapraszamy!

     • Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Oddziałach Przedszkolnych

      30.04.2022

      Dzień 3 maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia
      Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyźmie,
      o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

      Upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych Przedszkolaków było celem uroczystości,
      która odbyła się w piątek 29 kwietnia 2022 r.

      Akademia rozpoczęła się od pięknego polskiego tańca - poloneza, po nim nastąpiła część artystyczna. Dzieci słowem, piosenką i tańcem oddawały szacunek symbolom narodowym oraz miłość do ojczyzny. Przybliżyły znaczenie tego święta w historii naszej ojczyzny. Podczas uroczystości nie zabrakło flagi państwowej, hymnu, kotylionów.
      Był to wyjątkowy montaż słowno-muzyczno-taneczny. Maluchy zaprezentowały swoje
      umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dzieci w galowych strojach prezentowały się niezwykle uroczyście.

      Dzień ten był dla Przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

     • Uroczyste apele z okazji Świąt Majowych

      30.04.2022

      „Tamte  dni –  to bezcenne kartki pamiętnika

      Pisane nie tylko myślą, ale także i sercem.

      Kartki stare, ale żywe – bo nie można o nich zapomnieć.

      Bo to one kolorem swoich wspomnień

      Zabarwiły teraźniejszość, odsłoniły słońce chmur,

      Zabrały niebezpieczeństwo,

      A zostawiły tylko blask tamtych dni”.

      W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Majowych - Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Konstytucji 3 Maja.

      Apele rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Później młodzi artyści przedstawili ciekawe informacje na temat 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Dnia Flagi RP oraz najważniejszej daty 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodzimy jej 231. rocznicę.

      Jak wspomnieli uczniowie nasza Konstytucja, która powstała w 1791 roku, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych). Wszyscy wykonawcy na scenie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało  akademii uroczysty charakter. Były również przepiękne piosenki oraz taniec. Ten montaż słowno-muzyczno-taneczny był dla całej społeczności szkolnej krótką lekcją historii i skłonił wszystkich do refleksji oraz zadumy.

      Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie będą mogli świadomie obserwować i  przeżywać nadchodzące święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

      Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej Ojczyzny, traci swoją tożsamość. Bądźmy dumni z naszych symboli narodowych i bycia Polką i Polakiem.

     • Uczennica "Szóstki" Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

      26.04.2022

      „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość,  nauka, analiza, poświęcenie. A przede wszystkim miłość do tego, co robisz.”

      22 kwietnia 2022 r. w auli Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego miała miejsce Wojewódzka Gala Wręczenia Zaświadczeń Laureatom Konkursów Przedmiotowych.

      Było to szczególne wydarzenie, gdyż nasza uczennica Zuzanna  Kaszubowska z klasy 8e została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Zuzanna otrzymała zaproszenie na tę ważną uroczystość, gdzie z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty - pani Małgorzaty Bielang odebrała zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Laureata.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Zuzi dalszych sukcesów! 

     • Sukces naszych piłkarzy ręcznych w rozgrywkach ogólnopolskich

      26.04.2022

      W dniach 22-24.04.2022 piłkarze ręczni z klasy 8a rozgrywali w Olecku mecze podczas 1/16 Finałów Mistrzostw Polski Młodzików.

      W pierwszym dniu ulegliśmy zespołowi UKS Diament Ostrołęka, natomiast dwa następne dni przyniosły zwycięstwa naszej drużynie z MLKS Czarni Olecko oraz KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

      Mimo dwóch wygranych spotkań nie awansowaliśmy do 1/8 Finałów, poprzez ujemny bilans bramkowy w grupie zajęliśmy 3. miejsce.

      Tabela końcowa:

      1. UKS Diament Ostrołęka - 6 pkt

      2. MLKS Czarni Olecko - 6 pkt

      3. KS Sokół SP6 Kościerzyna - 6 pkt

      4. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - 0 pkt

      Chłopakom należą się ogromne brawa, walka o wejście do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski toczyła się do samego końca.

      Sezon kończymy na miejscu 17-24 w Polsce.

      Gratulacje dla chłopaków i trenera!

     • Komunikat

      14.04.2022

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym komisje rekrutacyjne przedstawiły wyniki postępowania o zakwalifikowanie się dzieci do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie oraz do klas pierwszych.  

      Informujemy, że do oddziałów „zerówkowych” zakwalifikowano wszystkie zgłoszone dzieci.

      Informację o wynikach rekrutacji dzieci z roczników 2017, 2018, 2019 można uzyskać osobiście w sekretariacie szkoły 15 kwietnia 2022 r. (piątek) w godz. 14.00-15.30 lub w przyszłym tygodniu od wtorku 19 kwietnia do piątku 22 kwietnia w godz. 8.00-15.00. Nie udzielamy informacji telefonicznie.

      Rodzice wszystkich dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszej szkole zobowiązani są do podpisania deklaracji woli uczęszczania do naszego przedszkola – do dnia 22 kwietnia 2022 r. (druk dostępny w sekretariacie szkoły). Jest to warunek przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.

      Jednocześnie informujemy, że do klas pierwszych zakwalifikowano wszystkie zgłoszone dzieci.

       

     • Zbiórka elektroodpadów zakończona sukcesem!

      10.04.2022

      Kolejna zbiórka elektroodpadów w naszej szkole pod opieką AuraEko odniosła sukces. Zbiórka ta była możliwa dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej młodzieży, opiekunów, instytucji takich jak: Nadleśnictwo Kościerzyna, Urząd Miasta Kościerzyna, Spółdzielnie Mieszkaniowe, gazeta "Życie Kaszub" oraz dzięki aktywnemu udziałowi mieszkańców Kościerzyny. Wszystkim bardzo dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

     • Sukces w konkursie "Matematyka na wesoło"

      07.04.2022

      W ostatni wtorek (5.03.2022) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Matematyka na wesoło”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Brało w nim udział 12 uczniów po 2 z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Windorpska (kl.2a) oraz Maciej Majkowski (kl.2a). Martyna osiągnęła duży sukces, bo zajęła III miejsce. Najważniejsza jednak była możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami oraz zdobycie doświadczenia przed kolejnymi konkursami. GRATULUJEMY!

     • MAMY WICEMISTRZÓW POLSKI!

      03.04.2022

      Nikodem Łada, Bartłomiej Reichel, Wiktor Tabarkiewicz oraz trener Mariusz Czaja zdobyli Wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Dąbrowie Białostockiej.

      Jest to ogromny sukces naszych zawodników.

      Serdecznie gratulujemy!

     • "Dzień bez plecaka" w naszej szkole

      02.04.2022

      Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. "Dzień bez plecaka", bo o nim właśnie mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek.

      Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego "Dzień bez plecaka" odbył się w naszej szkole 1 kwietnia br. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

      Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

     • OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

      01.04.2022

      Jak co roku w marcu obchodziliśmy Imieniny Szkoły. To już 30. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 6 imienia ks. dr. Bernarda Sychty. Ta pamiętna uroczystość miała miejsce w naszej szkole 21 marca 1992 roku.

      W tym roku z okazji Imienin Szkoły odbył się uroczysty apel, który przebiegał pod hasłem wiosny i Kaszub. Celem tej uroczystości było przypomnienie sylwetki patrona szkoły ks. dr. Bernarda Sychty i przybliżenie piękna naszego regionu.

      W radosny nastrój wprowadzili wszystkich zgromadzonych uczniowie klas drugich, którzy przygotowali piękne wierszyki oraz piosenki o wiośnie i o Imieninach Szkoły.

      Starsi uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Patrona, jego pracę naukową i działania na rzecz Kaszub. Dzieci recytowały też wiersze w języku kaszubskim.

      Kulminacyjnym momentem uroczystości był występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Młoda Kościerzyna”. Występ wzbudził wiele emocji i bardzo spodobał się, a młodzi artyści zebrali gromkie oklaski.

      Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie wszystkim uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu oraz gościom z ZS-P nr 3, którzy swoim występem uświetnili obchody Dnia Patrona w naszej szkole. Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
 • Galeria zdjęć

   brak danych