• Wielki sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

      24.06.2021

      W XII Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – 2021” Pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło II miejsce pokonując 322 zespoły z całej Polski.

      W ramach konkursu zebrano już ponad 646 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i ponad 38 ton zużytych baterii i akumulatorów przenośnych.

      W Tegorocznej edycji zebrano blisko 90 ton zużytego sprzętu i ponad 5 ton zużytych baterii i akumulatorów.

      Członkowie zwycięskich Ekozespołów otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe (czytniki e-booków, głośniki, smartwatche, słuchawki bezprzewodowe).

      Ponadto Komisja Konkursowa przyznała następujące Nagrody Główne dla szkół za:

      – zajęcie 1 miejsca – telewizor firmy LG 55NANO816NA,

      – zajęcie 2 miejsca – telewizor firmy LG 55UN74006LB,

      – zajęcie 3 miejsca – telewizor firmy LG 49SM8200PLA,

      – zajęcie 4 miejsca – telewizor firmy LG 55UN71006LB.

      Wszystkie Ekozespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od AURAEKO.

      Link do strony fb AURAEKO:

      https://l.facebook.com/l.php...

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      21.06.2021

      Zakończenie roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. W dniu 25 czerwca 2021r. rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej przez wychowawców odbędzie się w ustalonych godzinach, w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Prosimy, aby na teren szkoły wchodzili tylko uczniowie.

      Ze względu na procedury bezpieczeństwa to zakończenie będzie wyglądało podobnie jak w roku ubiegłym. Mimo to dołożymy wszelkich starań, by pozostało w pamięci uczniów. Odbędzie się według specjalnego harmonogramu oraz z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

      Informujemy, że istnieje możliwość indywidualnego odbioru świadectw w dniach od poniedziałku 28.06.2021r. do czwartku 01.07.2021r. w godz. 8.30 – 13.00 w sekretariacie szkoły po ustaleniu z wychowawcą.

      W załączniku poniżej umieszczono zasady obowiązujące podczas zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w dniu 25.05.2021r. oraz szczegółowy harmonogram.

      KONIEC-ROKU-2020-2021.pdf

     • Szóstka na „Szóstkę”! Mamy to!

      20.06.2021

      Z przyjemnością informujemy, że projekt - Gra terenowa „Matematyka wokół nas” - Szkoły Podstawowej nr 6 otrzymał dofinansowanie w VIII edycji programu mPotęga na rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów klas 4-6. Nagrodzony projekt finansowany jest przez Fundację mBanku i organizowany w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

      Nasza szkoła rywalizowała z 672 szkołami i organizacjami z całej Polski.

      Realizacja zadań projektowych rozpocznie się w połowie września, a kulminacyjnym punktem projektu będzie miejska gra terenowa, w której wezmą udział uczniowie klas 4-6 i rodzice.

      Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju nie tylko umiejętności matematycznych naszych uczniów, ale również kompetencji, takich jak praca w grupie, kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów.

     • Konkurs plastyczny pt. "Żyj zdrowo"

      14.06.2021

      Na przełomie miesiąca kwietnia i maja, w ramach profilaktyki wychowawczej, zorganizowano dla uczniów klas I–III konkurs plastyczny pt. ”Żyj zdrowo”. Pracę należało wykonać samodzielnie, dowolną techniką, korzystając z różnorodnych środków plastycznych. W konkursie wzięło udział 45 uczniów, w tym 16 uzyskało wyróżnienia. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, natomiast pozostali, którzy brali udział w konkursie, otrzymali symboliczne upominki.

      Wszystkie prace były ciekawe, ładnie wykonane. Prace nagrodzone można obejrzeć w holu szkoły.

     • Turniej Szachowy z okazji „Dnia Dziecka 2021”

      14.06.2021

      12 czerwca w "Szóstce" odbył się Turniej Szachowy z okazji „Dnia Dziecka” o mistrzostwo szkoły. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim (7 rund po 10 min. na zawodnika). Sędzią zawodów był Pan Jarosław Czarnota. W zawodach wzięło udział 26 szachistów z klas 1 – 8. Komputer kojarzył zawodników do każdej rundy oraz ustalał kolejność na koniec zawodów. Bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Wołoszyn z klasy 8c, który wygrał wszystkie partie. Na koniec zawodów ustalono wyniki z podziałem na 3 kategorie.

      Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów, a najlepsi w swoich kategoriach dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

       

      Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

       

      Kategoria klasy 1 - 3 (ur. 2011 i młodsi) :

      1. miejsce Nikodem Kropidłowski – klasa 2c

      2. miejsce Jan Knut – klasa 2d

      3. miejsce Zuzanna Dusza – klasa 2d

       

      Kategoria klasy 4 - 6 (ur. 2010 - 2008):

      1. miejsce Alan Aszyk – Krasiński – klasa 7e

      2. miejsce Jakub Chajewski – klasa 4a

      3. miejsce Fryderyk Bystron – klasa 4c

       

      Kategoria klasy 7 – 8 (ur. 2007 i starsi)

      1. miejsce Aleksander Wołoszyn – klasa 8c

      2. miejsce Eliza Rekowska – klasa 7e

      3. miejsce Maksymilian Lipski – klasa 8a

      Organizatorami turnieju byli Pan Marek Ferdynus i Pani Monika Skowrońska-Templer.

      Wszystkim szachistom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, a wyróżnionym gratulujemy wyników!

       

      Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1494/

     • Wizyta alpak i lam z okazji Dnia Dziecka

      01.06.2021

      1 czerwca z okazji Dnia Dziecka jak co roku dla naszych przedszkolaków przygotowaliśmy liczne atrakcje. Jednak największą niespodzianką okazała się wizyta alpak i lam. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat tych wspaniałych zwierząt, zabrać je na spacer, pogłaskać a nawet nakarmić przysmakami. Dzieci przedszkolne były zachwycone futrzanymi gośćmi. Jutro (2 czerwca) zwierzęta odwiedzą nasze starszaki z zerówek.

     • "Cudownych Rodziców mam"

      27.05.2021

      Dzieci są przyszłością narodu, dzieci są radością rodziców. Przecież to właśnie Mama i Tata są dla nich najważniejsi, Mama śpiewa kołysanki, ociera łzy, tuli, a Tata - bawi się, uczy jazdy na rowerze, gry w piłkę... Z dnia na dzień dzieci stają się bardziej samodzielne, inne, niepowtarzalne, oryginalne... Ale zawsze kochają swoich Rodziców! Kochają ‘za’, może ‘wbrew’, czasem ‘mimo’ lub ‘po prostu’ i ‘bez powodu’ BEZWARUNKOWO. I zwykle każde dziecko czy duże, czy małe bez zastanowienia stwierdza: Cudownych Rodziców mam! Nasze starsze przedszkolaki - Misiaki, Niedźwiadki i Pluszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały z okazji Dnia Mamy i Taty specjalną niespodziankę. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, życzymy miłego odbioru, niezapomnianych wrażeń i mnóstwa wzruszeń.

     • „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!”, czyli jak najmłodsi świętowali Dzień Mamy i Taty

      26.05.2021

      „Mama” i „Tata” to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. „Mama” i „Tata” to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

      Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku w naszych oddziałach przedszkolnych – to Święto Mamy i Taty.

      W tym roku przedszkolaki z grupy Słodziaki, Tulisie, Puchatki i Gumisie wraz ze swoimi wychowawczyniami już 24 maja przygotowały specjalną niespodziankę – przedstawienie słowno-muzyczne z okazji Dnia Mamy i Taty.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z występu, życzymy miłego odbioru i wielu niezapomnianych wzruszeń.

     • Ogłoszenie

      24.05.2021

      PŁATNOŚĆ ZA OBIADY DO 27.05.2021

      Nr konta 73 1160 2202 0000 0002 2395 4448

      NALEŻNOŚĆ ZA MIESIĄC MAJ:

      Klasy 1-3 64,00 zł

      Klasy 4-5 12,00 zł

      Klasy 6 12,00 zł

      Klasy 7 12,00 zł

      Klasy 8 28,00 zł

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. I-III

      23.05.2021

      Dnia 12 marca 2021 r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski Poezji Polskiej, w którym uczestniczyło 32 uczniów kl. I-III. Jury po wysłuchaniu recytatorów przyznało nagrody, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Nagrody i dyplomy wręczono zwycięzcom dnia 14.05.2021r.

       

      WYNIKI KONKURSU

      I miejsce - Kinga Kalkowska Ic

      II miejsce - Lena Kuźma IIb

      III miejsce - Martyna Miętka IIIc

       

      Wyróżnienia:

      Agata Felskowska Ia

      Ewa Andryk IIa

      Filip Ronkowski IIc

      Julia Stolc IIIc

      Lilianna Rumpczyk IIIb

      Małgorzata Groborz Id

      Nikodem Cyra IIb

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

      14.05.2021

      Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie;

      Rozpoczynamy od dnia 17 maja 2021r. czas nauki stacjonarnej. Przypominamy informacje na temat powrotu uczniów do Szkoły, które przesłaliśmy Rodzicom 30 kwietnia br. przez e-dziennik.

      Minister Edukacji i Nauki wspólnie z Premierem RP zapowiedzieli stopniowy powrót dzieci do szkół. W związku z powyższym przedstawiamy Państwu harmonogram działań oraz zasady powrotu do nauki stacjonarnej.

      Harmonogram:

      1. Od 4 maja 2021r. do nauki stacjonarnej wróciły dzieci z I etapu edukacyjnego /klasy I-III/.

      2. Od 17 maja 2021r. wracają do nauki stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII. W pierwszej fazie ma być to nauka w systemie hybrydowym.
      Jeśli zalecenia MEiN w tym zakresie nie zmienią się to przewidujemy, że w okresie:

      17 do 18 maja 2021r.klasy czwarte i piąta oraz klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      19 do 20 maja 2021r.klasy szóste i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      21 i 24 maja 2021r.klasy siódme i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      25, 26, 27 maja 2021r. – Odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej.

      Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej z puli dni dyrektorskich będzie także dzień 28 maja 2021r.

      Wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej zgodnie z obowiązującym planem lekcji dnia 31 maja 2021r.

      W czasie pobytu w szkole obowiązują nadal wszystkie procedury dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w celu przeciwdziałania zarażeniu wirusem Sars-Covid-19; dystans, maseczki, dezynfekcja.

      Poniżej przedstawiamy informacje MEN na temat wytycznych obowiązujących podczas powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego. Zamieszczamy także grafikę z informacjami – w jaki sposób uczniowie wchodzą do szkoły na zajęcia / jak we wrześniu/.

      Cały czas obowiązują w naszej Szkole „Procedury postępowania w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem Sars-Covid – 19”. Do Szkoły wchodzą TYLKO UCZNIOWIE i PRZEDSZKOLAKI.
      Bardzo prosimy Rodziców o wsparcie dzieci w powrocie do szkoły.

      Pozdrawiamy życząc miłego weekendu.

      M. Kreft

      R. Tybora

      Wytyczne-MEN-MZ-i-GIS-maj-2021r..pdf
       

     • Ogólnopolski Test Umiejętności Trzecioklasisty

      09.05.2021

      6 i 7 maja 2021 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do pierwszego w życiu ważnego egzaminu - Ogólnopolskiego Testu Umiejętności Trzecioklasisty, którego organizatorem jest wydawnictwo Nowa Era.

      Uczniowie w pierwszym dniu pisali test z języka polskiego, a w drugim z matematyki. Celem sprawdzianu jest zgromadzenie informacji o poziomie wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania, wiedzy o języku oraz praktycznych umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

      Wyniki i analizy będą bardzo pomocne w rozwijaniu kompetencji naszych uczniów w dalszych latach nauki. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowe stroje, napisali test, a teraz czekają na wyniki.

      Wszystkim trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników!

     • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

      04.05.2021

      Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

      Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

      Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

      • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.

      Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym.
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
     • Obchody Świąt Majowych w Oddziałach Przedszkolnych

      04.05.2021

      Maj to niezwykły miesiąc w historii naszego kraju. W pierwszych trzech dniach maja obchodzimy w Polsce trzy ważne święta, i tak 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie, zaś 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

      Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza kolejne majowe święto - bowiem 3 maja upamiętnia przyjęcie przez nasz kraj niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. W trosce o kształtowanie poczucia tożsamości, przynależności do swojego narodu oraz rozwijanie wartości patriotycznych wśród naszych małych Polaków, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przyłączyły się do uczczenia tych ważnych dla naszego kraju wydarzeń.

      W piątek, 30 kwietnia 2021 r., przedszkolaki uczciły tak ważne i wyjątkowe dla każdego Polaka Święta Majowe. Ubrane w barwy biało czerwone podzieliły się swoimi wiadomościami na temat tych Świąt z rówieśnikami, a także wzbogaciły swoją wiedzę o nowe informacje. Podczas różnych inicjatyw dzieci utrwalały wiedzę o naszym kraju, symbolach narodowych, uczyły się patriotycznych pieśni i wierszy oraz wykonywały prace plastyczne.

      Uwieńczeniem patriotycznych zajęć było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego. Ten dzień bez wątpienia był dla przedszkolaków przygotowaniem do życia w społeczeństwie oraz ważnym elementem kształtowania w nich postaw patriotycznych, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej.

     • „KANGUR W NASZEJ SZKOLE”

      23.04.2021

      W czwartek, 22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły z klas II – VIII brali udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Turniej organizowany jest już od 1992 roku i patronują mu: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka.

      Celem tego konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkoły, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz budzenie nawyku współzawodnictwa.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

     • WAŻNY KOMUNIKAT

      21.04.2021

      Przypominamy, że Rodzice i Opiekunowie wszystkich dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy naszej szkole zobowiązani są do dostarczenia do sekretariatu do dnia 23 kwietnia 2021r. (piątek) oświadczenia woli. Jest to warunek przyjęcia dziecka do wybranego oddziału przedszkolnego. W sytuacji niedopełnienia tego obowiązku, kandydat zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych. Poniżej w załączniku druk do pobrania.

      Oświadczenie_woli_wyboru_oddziału_przedszkonego.pdf

       

     • KOMUNIKAT

      16.04.2021

      Szanowni Rodzice

      Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym komisja rekrutacyjna przedstawiła wyniki postępowania o zakwalifikowanie się do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.  

      Informujemy, że do oddziałów 6-latków /zerówki/ zakwalifikowano wszystkie dzieci z rocznika 2015. Rodzice dzieci sześcioletnich zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu SP6 potwierdzenie woli uczęszczania do naszego przedszkola – do dnia 23 kwietnia 2021r. do godz. 1200.

      Informację o wynikach rekrutacji dzieci z roczników 2016, 2017, 2018 można uzyskać drogą telefoniczną od godz. 1400 dnia 16 kwietnia 2021r. lub w przyszłym tygodniu od godz. 800 do godz. 1200. W celu uzyskania informacji drogą telefoniczną trzeba podać nr PESEL dziecka.

      Można także uzyskać informację o wynikach rekrutacji w sekretariacie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego w godz. 730-1500 począwszy od poniedziałku 19 kwietnia 2021r.

      Rodzice wszystkich dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy naszej szkole zobowiązani są do dostarczenia do sekretariatu do dnia 23 kwietnia 2021r. oświadczenia woli. Jest to warunek przyjęcia dziecka do wybranego oddziału przedszkolnego.

      Jednocześnie informujemy, że do klas pierwszych zakwalifikowano wszystkie dzieci z rocznika 2014.

      Poniżej druki do pobrania:

      Oświadczenie_woli_wyboru_oddziału_przedszkonego.pdf

      Deklaracja_pobytu_dziecka_w_oddziale_przedszkolnym.pdf

      Deklaracja_pobytu_dziecka_w_zerówce.pdf

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001 RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych