• Informacje podstawowe

•

Kwota dotacji w wysokości 75.000 zł została przyznana na innowacyjny projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kościerzynie. Inicjatywa nosi nazwę "Odnawialne źródła energii – Szóstka w trosce o klimat i środowisko" i została skomponowana w ramach złożonego projektu do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Całość projektu obejmuje stworzenie nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej, znanej jako „zielona klasa na świeżym powietrzu”, która będzie wykorzystywana do rozwijania zainteresowań przyrodniczych uczniów oraz poszerzania ich wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii. Centralnym elementem tej koncepcji jest specjalnie przygotowana pracownia, pełniąca funkcję miejsca, gdzie uczniowie będą mieli okazję zgłębiać tajniki przyrody oraz zdobywać wiedzę związanej m.in. z Odnawialnymi Źródłami Energii (OZE).

W ramach projektu planowana jest także budowa ścieżki edukacyjnej poświęconej tematyce OZE. Dodatkowo, kluczowym punktem „zielonej klasy” będzie wiata edukacyjna, wyposażona w niezbędne narzędzia oraz odpowiednio zaaranżowaną przestrzeń, umożliwiającą prowadzenie lekcji i warsztatów w otoczeniu przyrody.

Należy podkreślić, że sukces tego przedsięwzięcia byłby niemożliwy bez zaangażowania i pasji nauczycieli, którzy nie tylko przyczynili się do powstania projektu, ale także wykazują stałą chęć doskonalenia się dla dobra uczniów.

Projekt "Odnawialne źródła energii – Szóstka w trosce o klimat i środowisko" otrzymał wsparcie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na lata 2022-2025 – ekoPracownia - zielone serce szkoły (edycja 2023). Stanowi to doskonały przykład, jak zaawansowana i odpowiedzialna edukacja może wpływać pozytywnie na rozwój uczniów oraz korzystny wpływ na lokalne społeczności i środowisko naturalne. Dofinansowanie to jest ważnym krokiem w kierunku promocji zrównoważonej edukacji, inspirującej do dbałości o ekologię i przyszłość naszej planety.