• Zakończenie roku szkolnego i uroczyste pożegnanie klas trzecich

      23.08.2022

      24 czerwca 2022 roku o godz. 12.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich.

      Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów klas 1-3, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, w tym Pana Burmistrza.

      W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia wręczenia nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy w osiągnięciu sukcesu.

      Miłą niespodziankę dla Trzecioklasistów przygotowali uczniowie klas drugich, którzy dobrym słowem i piosenką pożegnali starszych kolegów.

      Na koniec uroczystości wystąpiła Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz życząc wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, a Trzecioklasistom - aby w trakcie trwania wakacji nabrali sił i energii na nadchodzące od września nowe wyzwania w klasie czwartej.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach 4-7

      23.08.2022

      24 czerwca o godz. 10.30 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-VII.

      Był to dzień podsumowania ciężkiej i wytężonej pracy.

      Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie podsumowała miniony rok szkolny 2021/2022.

      W czasie uroczystego apelu uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych.

      Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy! Teraz nadszedł czas zasłużonych wakacji. Drodzy Uczniowie - spędzajcie je wesoło i bezpiecznie!

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Oddziałach Przedszkolnych

      23.08.2022

      „Chociaż słońce jasno świeci, trochę smutne są dziś dzieci.

      Bo koniec roku, przedszkola mija czas, teraz wakacje czekają nas”.

      W dniu 23 czerwca 2022 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, a także pożegnanie starszaków z oddziałów „0”. Minęło dziesięć wspaniałych miesięcy wspólnych zajęć i zabaw, aż nadszedł czas wakacji i rozstania. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a wszyscy obecni docenili to ogromnymi brawami.

      Po wyjątkowej części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji. Następnie starszaki otrzymały książki i dyplomy ukończenia przedszkola. Dla dzieci było to wyjątkowe pożegnanie, bowiem od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. W tym dniu nie zabrakło również życzeń, podziękowań, a nawet łez wzruszenia.

      Życzymy wszystkim dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas i o swoim przedszkolu.

      Drodzy Rodzice! Dziękujemy za współpracę, za wszelkie działania wspierające nasze przedszkole, za zrozumienie oraz zaangażowanie, życzliwość i bezinteresowną pomoc!

     • Lekcje języka włoskiego w naszej szkole

      22.06.2022

      W tym roku szkolnym pierwszy raz nasze dzieci z zerówek rozpoczęły naukę języka włoskiego.

      Zajęcia odbywały się dla chętnych maluchów i trwały od 14 marca do 13 czerwca.

      Przez kilka miesięcy dzieciaki nauczyły się wybranych zwrotów powitalnych i przedstawiać się w języku włoskim. Poznały liczby od 1 do 10 oraz wybrane nazwy kolorów.

      Nauczyły się dwóch piosenek pt.: ,,Uno, due, tre..." i ,,Panie Janie". Podczas festynu szkolnego wraz z uczennicami z kl. 2a, 2d i 3c zaśpiewały te piosenki.

      Uczennice z kl. 2a, 2d i 3c przygotowały również na festyn następujące plakaty: ,,Liczby", ,,Przybory szkolne"  i ,,Zwierzęta", które były wystawione na włoskim festynie.

      Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach tego pięknego i melodyjnego języka, jakim jest język włoski.

      BUONE VACANZE BAMBINI!!!

     • Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Mikrofon Burmistrza Kościerzyny

      19.06.2022

      W dniu 14 czerwca 2022 r. po przerwie związanej z pandemią do kalendarza kościerskich imprez kulturalnych powrócił, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6, Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Mikrofon Burmistrza Kościerzyny.

      XII edycja Konkursu odbyła się w Sali Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie.

       

      Laureatami tegorocznego Konkursu zostali:

       

      w kategorii klas 1-3

      1 miejsce: Antonina Bielawa SP nr 3

      2 miejsce: duet Maja Żuchlińska i Liliana Zamkowska SP nr 6

       

      w kategorii klasy 4-6

      1 miejsce:

      Ex aequo

      Liliana Okuniewska SP nr 2

      i Nadia Pranczk SP nr 1

      2 miejsce: Marta Ostrowska SP nr 6

       

      w kategorii klasy 7-8

      1 miejsce:

      Ex aequo

      Eryk Lipski SP nr 1

      i Zuzanna Kaszubowska SP nr 6

      2 miejsce: Oliwia Skwierawska SP nr 3

      3 miejsce: Maria Wardal Szkoła PRYMUS

       

      Serdecznie gratulujemy !

       

     • Wycieczka na Hel – Początek Polski

      19.06.2022

      Dnia 3 czerwca br. uczniowie klas 8e i 8c wzięli udział w wycieczce na Hel.

      Jest to niezwykle urokliwe miasto położone w województwie pomorskim, w powiecie puckim, na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim.

      Podczas wycieczki uczniowie przejeżdżali wzdłuż Półwyspu Helskiego przez słynne miejscowości uzdrowiskowe: Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę, aż do celu naszej wycieczki – Helu.

      Przespacerowali się malowniczymi uliczkami oraz drewnianą promenadą wzdłuż plaży, aż do portu rybackiego. Odwiedzili fokarium, należące do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zobaczyli mieszkające tam foki i pokaz karmienia fok.

      Zwiedzili latarnie morską oraz przepłynęli statkiem „Ocean” po Zatoce Puckiej.

     • Wyjście do Stacji Uzdatniania Wody w Kościerzynie

      19.06.2022

      W dniach 17, 19 maja i 7 czerwca uczniowie klas 7b, 7c, 7d, 7f oraz 8e, 8b, 8c wzięli udział w wyjściu do Stacji Uzdatniania Wody w Kościerzynie.

      Celem wycieczki było poznanie procesu uzdatniania wód gruntowych od momentu poboru wody do chwili dostarczenia jej mieszkańcom.

      Uczniowie zapoznali się z procesem technologicznym usuwania żelaza i manganu z wody, napowietrzania jej oraz ozonowania celem usunięcia bakterii i wirusów. Następnie uczniowie poznali sposoby racjonalnego gospodarowania wodą.

      Omówiony został również obieg wody w przyrodzie.

     • Moc atrakcji i mnóstwo dziecięcych uśmiechów na szkolnym festynie w „Szóstce”- 09.06.2022

      12.06.2022

      Społeczność szkolna przy wsparciu przyjaciół i Rady Rodziców w czwartkowe popołudnie zorganizowała dla uczniów i ich bliskich festyn pod hasłem „Z Szóstką zdrowo i kolorowo”.

      Tego dnia w szkole zapanowała prawdziwie radosna atmosfera zabawy.

      Festyn rozpoczął się występami naszych uroczych przedszkolaków, które zaprezentowały swoje talenty artystyczne z okazji zaplanowanego „Dnia Rodziny”. Dzieci swoimi występami dostarczyły rodzicom i opiekunom mnóstwo pięknych i wzruszających chwil.

      Następnie zaprezentowali się nasi starsi uczniowie. Pięknie zatańczyły dzieci z klasy IIId pod kierunkiem Pani J. Radtke oraz dziewczynki z klasy VIIc.

      Na instrumentach muzycznych zagrali nasi uczniowie pod opieką Pani A. Dargacz. Nie zabrakło oczywiście występu naszego szkolnego „CHÓR-nika” z Panią J. Peplińską.

      W części artystycznej zaprezentowali swoje talenty również uczniowie z Ukrainy – Sofiia (kl. 4a) i Mariia (kl. IIIb).

      Wielką atrakcją festynu były ogromne, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, na których dzieci mogły ćwiczyć wspinaczkę i równowagę.

      Dzięki zaangażowaniu Pani Jolanty Pollak uczestnicy festynu mogli skorzystać z profesjonalnych zajęć „Zumby” i wspólnie zatańczyć do największych hitów dziecięcych. Natomiast Państwo Stencel częstowali najmłodszych przepyszną watą cukrową.

      Dziękujemy również Pani Teresie Preis za zorganizowanie warsztatów „papieru czerpanego” oraz ekologicznych – z segregacji śmieci.

      Przybyli goście mogli też skorzystać z fachowej porady dietetyka – Pani Natalii Puchalskiej.

      Tego dnia szkolna stołówka zamieniła się w przytulną kawiarenkę, gdzie pracownicy szkoły i Rada Rodziców częstowali pysznościami. Za „dar serca" można było skosztować smacznych ciast, deserków czy poczęstować się chlebem ze smalcem. Rodzice naszych uczniów z Ukrainy przygotowali również swoje narodowe specjały.

      Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd policyjnego radiowozu, karetki pogotowia i ogromnego wozu strażackiego. Bardzo dziękujemy naszym kościerskim służbom, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie Pań W. Wałdoch i B. Wolskiej.

      Funkcjonariusze Policji przypomnieli naszym gościom o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Dzieci mogły porozmawiać z treserami psów policyjnych i poznać umiejętności ich czworonożnych podopiecznych w symulowanych sytuacjach.

      Pracownicy Pogotowia zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Uczestnicy festynu mogli skorzystać m.in. z fantomów i pod czujnym okiem profesjonalistów przypomnieć sobie lub nauczyć się jak takiej pomocy udzielić.

      Straż pożarna zaprezentowała wyposażenie wozu strażackiego i przypomniała, jak ważne jest, by każdy już od najmłodszych lat znał numer telefonu alarmowego 112, by wezwać pomoc w razie potrzeby.

      Dla najmłodszych przybyłych gości nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji i warsztatów tj. foto-budka, modelowanie balonów, studio fryzur, malowanie twarzy, gry planszowe, papierowe zwierzaki, kwiaty z bibuły, lampiony, gniotki antystresowe, lepienie z masy solnej, papierowe aniołki, gry matematyczne, zagadki geograficzne, mega-kolorowanki oraz zajęcia tematyczne z języka kaszubskiego, włoskiego i ukraińskiego.

      Gdy słońce przebiło się z pochmurnego nieba na szkolnym Orliku odbyły się zawody sportowe, gry i zabawy integracyjne. Bawiliśmy się z chustą animacyjną, malowaliśmy na folii i puszczaliśmy ogromne bańki mydlane. Podczas festynu odbyły się również rozgrywki szachowe. Wolontariusze w przebraniu naszej maskotki – przedszkolnego Misia, częstowały przybyłych gości cukierkami.

      Podczas festynu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Pogoda, choć kapryśna pozwoliła uczestnikom w pełni wykorzystać zaplanowane atrakcje - dzięki temu przybyli goście mogli przyjemnie i wesoło spędzić czas. Zorganizowane wydarzenie dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń, stając się przy tym świetną atrakcją do integracji międzypokoleniowej i międzykulturowej.

      Dziękujemy wszystkim Nauczycielom naszej szkoły oraz Pracownikom, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy także do Rodziców i mieszkańców Kościerzyny, którzy tego dnia odwiedzili mury „Szóstki” oraz do sponsorów, którzy wsparli nasze działania.

      Do zobaczenia na kolejnym festynie w „Szóstce”!

     • Zaproszenie

      06.06.2022

      Serdecznie zapraszamy na festyn szkolny, który odbędzie w czwartek 9 czerwca 2022 r.

      Rozpoczęcie zaplanowano o godz. 16.00 przy kompleksie boisk „Orlik”. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie dobrego humoru, świetniej zabawy i muzyki.

     • „Szóstka” – jako pierwsza z kościerskich Szkół Podstawowych została beneficjentem konkursu Erasmus+

      03.06.2022

      Nasza szkoła bierze udział w konkursie ogłoszonym przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, w ramach sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1.

      Nasz wniosek „Podnoszenie kompetencji metodycznych i językowych nauczycieli jako szansa na sukces edukacyjny uczniów” (nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041925) został bardzo wysoko oceniony i zatwierdzony do realizacji. Zajęliśmy siódme miejsce w Polsce.

      Tym samym uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 21 502 euro na realizację działań w obrębie projektów krótkoterminowych (KA122-SCH). Koordynatorem projektu jest Pani Jarosława Norek - nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.

      W ramach realizacji projektu osiem nauczycielek z naszej szkoły wyjedzie na szkolenia metodyczno-językowe do Dublina, Florencji, Barcelony i Berlina. W czasie zaplanowanych kursów uczestnicy poznają nowe, innowacyjne metody nauczania oraz nowoczesne i skuteczne techniki i formy pracy z uczniami.

      Zdobędą praktyczne doświadczenie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji i dowiedzą się jak poprawić zarówno miękkie umiejętności uczniów, jak i ich krytyczne i kreatywne myślenie.

      W czasie kursów nauczyciele udoskonalą metody zarządzania klasą poprzez TIK tak, aby zoptymalizować pracę na lekcjach. Ponadto zapoznają się z podstawami metody CLIL, aby w przyszłości korzystać z nich w czasie zajęć. W końcu, doskonaląc swój warsztat pracy nauczyciele odświeżą i poszerzą swoje kompetencje językowe. Dzięki temu w przyszłości jeszcze bardziej zaangażują się w udział w projektach międzynarodowych i innowacjach pedagogicznych.

      Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia pomogą nam w kolejnych konkursach Erasmusa zorganizować wymianę międzynarodową młodzieży.

     • Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

      31.05.2022

      W sobotę 28 maja w ,,Szóstce” odbył się turniej szachowy z okazji ,,Dnia dziecka”. Do turnieju zgłosiło się 60 uczniów ze szkół podstawowych i ,,zerówek” miasta i gminy Kościerzyna. Z powodu dużej liczby zawodników turniej rozegrano w dwóch grupach. W pierwszej rywalizowali uczniowie rocznika 2012 i młodsi (37 zawodników), a w drugiej - rocznik 2011 i starsi (23 zawodników).

      Dzięki licznym sponsorom każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrody! Był kubek z elementem szachowym (dla każdego uczestnika), karnety na basen, bilety do kina, gry edukacyjne, książki szachowe i gadżety elektroniczne.

      W przerwach pomiędzy kolejnymi rundami przygotowano drożdżówki i słodycze.

      Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na partię dla każdego zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, który już od wielu lat prowadzi nasze turnieje.

      Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:

      Rocznik 2012 i młodsi:

      1. Jan Knut – SP nr 6 Kościerzyna

      2. Jan Rolbiecki – SP Wielki Podleś

      3. Blanka Ugowska – SP nr 6 Kościerzyna

      Roczniki 2011 – 2009:

      1. Seweryn Zabrocki – SP Gołubie

      2. Jakub Chajewski – SP nr 6 Kościerzyna

      3. Igor Zieliński – SP nr 6 Kościerzyna

      Rocznik 2008 i starsi:

      1. Alan Aszyk – Krasiński – SP nr 6 Kościerzyna

      2. Maciej Łącki – SP nr 6 Kościerzyna

      3. Marcin Borkowski – SP nr 6 Kościerzyna

      Serdecznie gratulujemy!

      Dokładne wyniku turnieju można znaleźć na stronie chessarbiter:

      grupa pierwsza: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_3221/

      grupa druga i trzecia: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1970/

      Organizatorami turnieju byli Monika Skowrońska-Templer i Marek Ferdynus -nauczyciele SP nr 6 w Kościerzynie oraz Mirosław Nowak z ,,Akademii Młodego Szachisty”.

      Już dzisiaj zapraszamy na kolejne turnieje, które odbędą się w naszej szkole.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19;
    83-400 Kościerzyna
    83-400 Kościerzyna
    Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007
    Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001

    RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6
    BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych