- Plakat
- Informacje podstawowe
- Regulamin Rekrutacji do projektu
- Załączniki do Regulaminu Rekrutacji
- Powołanie Komisji Rekrutacyjnej
- Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej
- Lista Rankingowa
- Powołanie Zespołu Projektowego
- Sprawozdanie z realizacji projektu
- Przygotowania - fotogaleria
- Realizacja - fotogaleria
- Wdrażanie - fotogaleria
Sprawozdanie z realizacji projektu
Sprawozdanie z realizacji projektu
„Podnoszenie świadomości zdrowotnej wśród kadry zarządzającej, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie”
Od półtora roku nasza szkoła realizowała projekt pod nazwą „Podnoszenie świadomości zdrowotnej wśród kadry zarządzającej, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie”. Projekt uzyskał pozytywną ocenę oraz dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) na lata 2021-2027, współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Całkowita kwota dofinansowania wyniosła 251 727,92 zł, z czego 82,52% pochodziło z budżetu środków europejskich, a 17,48% z budżetu krajowego.
W ramach przygotowań nauczycieli do udziału w zagranicznych mobilnościach edukacyjnych odbyły się szeroko zakrojone przygotowania. Przez wiele tygodni odbywały się regularne spotkania edukacyjne w ramach zespołów przedmiotowych, podczas których nauczyciele przypominali sobie wiedzę między innymi z zakresu języka angielskiego, geografii, przyrody i kultury krajów europejskich. Dzięki temu dokładnie przygotowali się nie tylko do udziału w zaplanowanych mobilnościach, ale także do pełnej realizacji zaplanowanych celów.
W okresie realizacji projektu, od 4 września 2023 roku do 3 marca 2025 roku, dwudziestu dwóch nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyło w zagranicznych mobilnościach edukacyjnych. Szkolenia te odbywały się w Hiszpanii (Barcelona) oraz w Portugalii (Porto). Podczas dwutygodniowych kursów, pracownicy naszej szkoły mieli możliwość doskonalenia swoich kompetencji językowych oraz kwalifikacji pedagogicznych w zakresie technologii edukacyjnej, zarządzania klasą oraz rozwiązań ICT. Poszerzyli również swoją wiedzę na temat wsparcia zdrowia fizycznego i psychicznego uczniów oraz nauczycieli. Po zakończeniu zagranicznych mobilności edukacyjnych, nasi nauczyciele z dużym zaangażowaniem implementowali zdobytą wiedzę w pracy z uczniami, a także aktywnie dzielili się efektami szkoleń w środowisku szkolnym i lokalnym.
Rezultatem przeprowadzonych mobilności był rozwój zawodowy nauczycieli oraz podniesienie ich kompetencji językowych i dydaktycznych. Wprowadzono nowe, angażujące metody nauczania, co przyczyniło się do poprawy wyników edukacyjnych naszych uczniów oraz podniesienia ogólnego poziomu nauczania. Polepszono również zdrowie fizyczne i psychiczne zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Ponadto, udział nauczycieli w zagranicznych mobilnościach stworzył możliwości nawiązania międzynarodowych kontaktów edukacyjnych, które wspierać będą tworzenie nowych projektów. Warto podkreślić, że prestiż naszej placówki edukacyjnej oraz jej wymiar europejski znacznie wzrósł, a nasi uczniowie w najbliższej przyszłości będą mieli okazję uczestniczyć w projektach eTwinning oraz w międzynarodowych wymianach z rówieśnikami z innych krajów Unii Europejskiej.