•

Projekt - gra terenowa „Matematyka wokół nas” zgłoszony do konkursu przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kościerzynie został nagrodzony grantem programu mPotęga w VIII Edycji Programu.

Projekt zakłada zorganizowanie miejskiej gry terenowej, która pozwoli połączyć różne aktywności uczestników. Najważniejsze będą tu umiejętności matematyczne, oprócz nich przydatne okażą się umiejętności sprawnościowe oraz umiejętność logicznego myślenia.

We wrześniu odbyły się już pierwsze spotkania organizacyjne zespołu zajmującego się przygotowaniem gry terenowej - określenie zasad i trasy gry.

Z założenia w projekcie udział wezmą dwuosobowe drużyny składające się z osoby dorosłej /rodzica lub opiekuna/ i ucznia, których zadaniem będzie przejść trasę w jak najkrótszym czasie wykonując po drodze zaplanowane przez organizatorów zadania.

Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy.

Za swoją konsekwentną działalność w mPotędze, mBank otrzymał nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie w 2016 r.”