• Instrukcja dla Ucznia - korzystanie z Classroom

    •  

     Dla ułatwienia korzystania z aplikacji utworzyliśmy w naszej szkole wszystkim klasom foldery (kafelki) i wysłaliśmy na Gmaila ucznia zaproszenie do klasy. W ten sposób uczeń będzie miał wszystkie przedmioty z lekcjami w jednym folderze (kafelku), jedno pod drugim (zadanie pod zadaniem) i nie będzie musiał przechodzić z przedmiotu do przedmiotu (których w każdej klasie jest kilkanaście). Znacząco skróci to czas pracy przed komputerem i uprości korzystanie z aplikacji. 

      


      

     Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnej aplikacji Classroom na smartfony i tablety

     dostępnej np. w Sklepie Play (bardzo pomocna w sytuacji, gdy kilka osób w domu korzysta z jednego komputera). Na pewno pisanie np. wypracowania na smarfonie jest uciążliwe, ale w aplikacji bardzo szybko możemy sprawdzić informację o nowych lekcjach i zadaniach oraz bezpośrednio z telefonu przesłać zdjęcia (bez konieczności przesyłania ich do komputera).

      


      

     W Google Classroom jest możliwość tworzenia (mamy tutaj do dyspozycji cały pakiet biurowy) i przesyłania różnych załączników (również zdjęć).

      


     Pytanie nr 1. W jaki sposób przesłać gotowy już plik (zdjęcie, dokument tekstowy, prezentację, itp.)?

      

     1. Z prawej strony widzimy kafelek "Twoje zadania", poniżej klikamy na przycisk "Dodaj lub utwórz", gdy chcemy przesłać gotowy już plik - wybieramy ikonkę spinacza "Plik".

      

     2. Klikamy "Wybierz plik z urządzenia". 

      

     3. Wybieramy plik (np. zdjęcie) z naszego komputera, następnie przycisk "Prześlij" (chwilę czekamy aż plik zapiszę się) i na końcu klikamy "Oddaj".

      

     4. Potwierdzamy jeszcze raz polecenie „Oddaj”.

      

     Przed oceną zawsze można wycofać zadanie (przycisk „Wycofaj zadanie”) i dokonać poprawek, a następnie oddać zadanie jeszcze raz.

      


      

     Pytanie nr 2. W jaki sposób otworzyć plik tekstowy w trybie edycji (możliwość pisania)?

      

     Aby otworzyć np. plik Word w trybie edycji (możliwość pisania) należy:

     1. Wyświetlić ten dokument.

     2. W prawym górnym rogu obok ikonki drukarki kliknąć w 3 kropki i wybrać „Otwórz w nowym oknie”.

     3. Następnie dokument otworzy się nowym oknie, gdzie można go pobrać (prawa strona u góry lub z lewej strony u góry Plik, Pobierz, Microsoft Word (.docx)) albo bezpośrednio w Classroom uzupełnić klikając NAD KARTKĄ „Otwórz w dokumenty Google”.

     4. Jeżeli nauczyciel zaznaczył, że uczniowie mogą edytować plik, wtedy można uzupełnić dokument, który następnie można np. zapisać na swoim komputerze (z lewej strony u góry Plik, Pobierz, Microsoft Word (.docx)) lub zamknąć dokument, a następnie potwiedzić wykonanie zadania i kliknąć "Oddaj" (w trybie edycji nie udostępniamy tylko zamykamy dokument).

      

     5. Uczeń może również wysłać wiadomość z prośbą o możliwość edytowania dokumentu bezpośrednio w edytorze tekstu Classroom - należy kliknąć z prawej strony "Poproś o uprawnienia do edycji". Jeżeli uczeń nie chce czekać to może:

      

     a) pobrać plik (z lewej strony u góry Plik, Pobierz, Microsoft Word (.docx)) i w swoim edytorze tekstowym uzupełnić zadanie,  a następnie wysłać jako załącznik;

     lub

     b) skopiować cały dokument (z lewej strony u góry Edycja, Zaznacz wszystko, Kopiuj) i w swoim edytorze tekstowym wkleić wszystko oraz uzupełnić zadanie, a następnie wysłać jako załącznik.


      

     Poniżej znajduje się krótki film instruktażowy dla ucznia pt. "Classroom - instrukcja dla ucznia" autorstwa Pani Joanny Kordzińskiej, a w nim krok po kroku jak:

     1. Informować o zapoznaniu się z materiałami.

     2. Uzupełniać karty pracy do sprawdzenia.

     3. Wysyłać dowolne pliki z własnego komputera.

     W filmie folder (kafelek) nazwano e-nauczanie - w naszej szkole jest to nazwa klasy np. 5a.

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna
   • (58) 686 84 45
   • 73 1160 2202 0000 0002 2395 4448
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
 • Galeria zdjęć

   brak danych