• Informacje o programie

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie otrzymała wsparcie finansowe w kwocie

187 200 złotych.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły mogą zakupić wyposażenie techniczne potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli naszym uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności, uatrakcyjni spędzanie czasu wolnego wychowankom naszej szkoły.

Do 31.12.2021 roku nasza szkoła wydała 60% otrzymanych funduszy i zakupiła m.in. sprzęt audio-video, mikser cyfrowy, gogle wirtualnej rzeczywistości (VR), drukarki 3d z zestawem filamentów, roboty edukacyjne, stację lutowniczą, laptopy, maszyny do szycia, hafciarkę cyfrową z akcesoriami, mikser kuchenny.

Na potrzeby programu Laboratoria Przyszłości wyremontowaliśmy i zaadaptowaliśmy nowe pomieszczenia, które od 1 września 2022 r. staną się prawdziwą krainą rozwijania kreatywności i dziecięcych pasji.

Obecnie placówka jest w trakcie realizowania zakupów w ramach Programu Laboratoria Przyszłości za pozostałe 40% środków.