• Dzień Babci i Dziadka w naszych Oddziałach Przedszkolnych

      16.01.2023

      Dzień Babci i Dzień Dziadka to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez.

      W życiu i serduszku każdego dziecka dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta?

      13 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z naszych Oddziałów Przedszkolnych przygotowały wyjątkowe przedstawienie.

      Oprócz montażu słowno–muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać więc swoje pociechy w różnych formach artystycznych.

      Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

      Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

     • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA DLA KLAS 4-8

      15.01.2023

      Karnawał to niewątpliwie czas zabawy i radości. Dlatego po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie jak najbardziej zasłużyli na dobrą rozrywkę.

      W czwartek 12 stycznia, Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami zorganizował w naszej szkole dyskotekę karnawałową dla klas 4 - 8. Poza zabawą przy muzyce, uczniowie uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Dużo emocji wzbudził m.in. konkurs z krzesełkami czy konkurs tańca z balonami.

      Nie zabrakło też zimnych napojów, słodyczy oraz popkornu i waty cukrowej.

      Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej okazał się wybór Króla i Królowej balu.

      Atmosfera była fantastyczna, a tańcom nie było końca. Jednak jak wszystko co dobre, szybko się kończy. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

     • EKOLOGICZNY POKAZ MODY W NASZEJ SZKOLE

      15.01.2023

      W środę 4 stycznia aż 54 uczniów klas I-III wzięło udział w Ekologicznym Pokazie Mody, który po raz drugi odbył się w naszej szkole.

      Komisja konkursowa po trudnej i burzliwej naradzie wyłoniła zwycięzców zabawy – najbardziej kreatywnych i najatrakcyjniej prezentujących swoje dzieła sztuki uczniów.

      Prezentację naszych modelek i modeli uświetnił występ Zuzi Fąferko i Julii Konkel z klasy 4c, które zaśpiewały piosenkę pt. „Góry do góry!”.

      Dziękujemy sponsorom nagród i słodkości dla dzieci – Stowarzyszeniu „Razem dla Szóstki”, Kościerskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji KOSiR, kinie Remus, firmie Reserved oraz Radzie Rodziców.

     • V Mikołajkowy Turniej Szachowy w „Szóstce”

      05.12.2022

      W sobotę 3 grudnia w naszej szkole odbył się V Mikołajkowy Turniej Szachowy.

      Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza grupa to rocznik 2013 i młodsi, a druga - rocznik 2012 i starsi.

      Do rywalizacji w sumie przystąpiło 58 zawodników i zawodniczek z miasta i gminy Kościerzyna.

      Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na partię dla zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, któremu należą się podziękowania za sprawne przeprowadzenie zawodów.

      Dzięki wsparciu wielu sponsorów wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody! Najlepszymi zawodnikami w obu grupach okazali się uczniowie z naszej szkoły!

      Kategoria rocznik 2013 i młodsi:

      1. Jakub Główczewski – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 3a)

      2. Maciej Noga – SP Niedamowo

      3. Oskar Stankowski – SP nr 4 w Kościerzynie

      4. Zuzanna Stawarz - PSP Happy Kids Kościerzyna

      5. Ignacy Kreft – Bluebell Kościerzyna

      6. Paweł Turzyński – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 3d)

      W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze uczniowie SP nr 6: Iga Kropidłowska (klasa 2a) oraz Alan Sierocki (klasa 2b).

      Kategoria rocznik 2012 i starsi:

      1. Marcin Borkowski – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 8f)

      2. Mateusz Pobłocki – SP Niedamowo

      3. Jan Rolbiecki – SP Wielki Podleś

      4. Przemysław Noga – SP Niedamowo

      5. Wojciech Pazda – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 8e)

      W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze uczniowie SP nr 6: Jan Knut (klasa 4d) oraz Julian Szalewski (klasa 4c).

      Serdecznie gratulujemy!

      Pełne wyniki turnieju można sprawdzić na stronie chessarbiter:

      roczni 2013 i młodsi: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6288/

      rocznik 2012 i starsi: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6392/

     • Ogłoszenie

      27.11.2022

      Informujemy, że 3 grudnia 2022 r. (sobota) o godzinie 9.30 naszej szkole odbędzie się Mikołajkowy Turniej Szachowy.

      Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Kościerzyna.

      Do udziału w turnieju można zapisać się samemu na stronie chessarbiter:

      Rocznik 2013 i młodsi – link - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6288/

      Rocznik 2012 i starsi – link -

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6392/

      Zapisać się można również 20 minut przed rozpoczęciem turnieju lub dostarczyć formularz zgłoszenia do organizatora turnieju - Pana Marka Ferdynusa (sala nr 14).

      Serdecznie zapraszamy!

     • Ogłoszenie

      24.11.2022

      „Kolory depresji”

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Mieszkańcy Kościerzyny

      Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Moniką Barańską, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 6 dnia 25 listopada 2022 r. o godz. 15.30. Tematem spotkania jest szeroko pojęta depresja wśród dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu sprawi, że uzyskają Państwo rzetelną wiedzę i praktyczne informacje na temat przeciwdziałania kryzysom wśród dzieci i młodzieży, jak również potrzeb dzieci w kryzysie emocjonalnym. Dzisiejsza trudna rzeczywistość nie oszczędza dzieci i młodzieży. Warto więc dowiedzieć się jak przebiega depresja u dzieci i nastolatków, jak ją zauważyć i na czym polegają sygnały ostrzegawcze.

      W związku z powyższym prosimy tych z Państwa, którzy są zdeklarowani uczestniczyć w spotkaniu o potwierdzenie swojej obecności i przesłanie takiej informacji na e-mail - rodziceszkolenie@sp6koscierzyna.pl – pozwoli to nam przygotować się logistycznie do tego spotkania.

      Zapraszamy Państwa serdecznie

     • Ogłoszenie

      13.11.2022

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 15, 16 i 17 listopada 2022 r. (wtorek, środa, czwartek) odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami.

      Serdecznie zapraszamy.

      Jednocześnie informujemy, że w tym tygodniu nie odbędą się dyżury nauczycieli w ramach godzin dostępności.

      Poniżej w załączniku zamieszczono harmonogram spotkań.

      Wywiadowki_LISTOPAD_2022.pdf


     • Przedstawienia profilaktyczno-wychowawcze w naszej szkole

      10.11.2022

      W dniach 8.11. i 9.11.2022 uczniowie z klas I–III i dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały bajkę profilaktyczno–wychowawczą pt.: ”Świat według Reksia” z udziałem aktorów teatru profilaktycznego ”Nawigator”.

      Niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem opowiadał historię przyjaźni małego chłopca i jego wiernego psa, historię, która jest teatralną lekcją, skupioną tematycznie na realizacji najważniejszych działań edukacyjnych i profilaktycznych szkoły, obejmujących najmłodszych uczniów, to jest: promocji zdrowego stylu życia, zapobiegania agresji, kształtowania pozytywnego i akceptującego nastawienia do siebie i innych, uwrażliwienia i kształtowania właściwego stosunku do zwierząt i nauki opieki nad nimi, promocji etosu prawdy i dobra, szacunku do opiekunów i osób starszych, podstawy ekologii i ochrony środowiska.

      Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale utrwaliły też wiedzę na temat kultury zachowania i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

     • Do hymnu, szkoło!

      03.11.2022

      "Do Hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W czwartek 27 października 652 uczniów kościerskiej "Szóstki" zaśpiewało wspólnie trzy pieśni hymniczne. Jurorów zaskoczył jednak niezapowiedziany występ przedszkolaków, które z pamięci zaśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

      25 lipca br. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło piątą edycję konkursu "Do Hymnu". Jedyną szkołą z Kościerzyny, która zakwalifikowała się do konkursu jest kościerska "Szóstka". 27 października 652 uczniów szkoły odśpiewało trzy wybrane pieśni hymniczne. Były to: "Mazurek Dąbrowskiego", "Gaude Mater Polonia" oraz "Rota". Tym ogromnym chórem dyrygowała Pani Joanna Peplińska, która na co dzień jest szkolnym pedagogiem.

      Odśpiewanie przez ten ogromny chór trzech wybranych utworów pozytywnie zaskoczyło jurorów konkursu, ale dodatkową niespodzianką było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu przez przedszkolaków.

     • Szachowe turnieje kwalifikacyjne w naszej szkole

      31.10.2022

      W ostatni weekend października br. odbyły się w naszej szkole szachowe turnieje kwalifikacyjne dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Kościerzyna. Do rywalizacji przystąpiło 45 zawodników w tym 19 dziewcząt. Turniej odbywał się w systemie szwajcarskim. Zawodnicy rozegrali 6 partii po pół godziny na zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach: na V i na IV kategorię. Wszyscy zawodnicy, którzy uzyskali nowe kategorie szachowe otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca puchar. W pierwszej grupie rywalizowało 33 zawodników. Rywalizacja o swoją pierwszą kategorię była bardzo zacięta a zwycięzca został wyłoniony w ostatniej rundzie. Pierwsze miejsce i puchar zdobył Alan Sierocki, uczeń naszej szkoły (klasa 2b). W sumie 19 zawodników uzyskało V kategorię w tym uczniowie ,,Szóstki”:

      Ewa Andryk (kl. 4a)

      Julia Budnarowska (kl. 4a)

      Dominik Karczewski (kl. 2d)

      Iga Kropidłowska (kl. 2a)

      Nikodem Kropidłowski (kl. 4c)

      Szymon Kropidłowski (kl. 8e)

      Zofia Łyczykowska (kl. 2a)

      Lena Szczepańska (kl. 3c)

       

      W drugiej grupie grało 12 zawodników z V kategoriami. Po zaciętej rywalizacji 4 uzyskało ,,czwórki”. Byli wśród nich uczniowie naszej szkoły:

      Jan Knut (kl. 4d)

      Jakub Główczewski (kl. 3a).

      Turniej wygrał Filip Węsiora z ZS-P nr 3 w Kościerzynie.

       

      Szczegółowe wyniki można sprawdzić na stronie chessarbiter.

      V kat. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5975/

      IV kat. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6101/

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach i już teraz na nie zapraszamy. Najbliższy turniej w naszej szkole odbędzie się 3 grudnia. Będzie to ,,Turniej Mikołajkowy”.

     • Wycieczki do Sztutowa

      30.10.2022

      Już tradycją są wycieczki organizowane do Sztutowa dla najstarszych klas uczniów naszej szkoły.

      19 i 25 października br. wszyscy uczniowie klas ósmych mieli okazję zwiedzać KL Stutthof - najdłużej działający obóz nazistowski na okupowanych ziemiach w czasie II wojny światowej. Poznali metody eksterminacji ludności (nie tylko Pomorza), złożyli kwiaty w byłym krematorium, minutą ciszy oddali hołd ofiarom obozu. Była to trudna lekcja historii.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 6

      25.10.2022

      Październik to miesiąc wyborów samorządowych w Naszej Szkole. Chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w kampanii wyborczej przedstawiając swoje programy. Na liście kandydatów znaleźli się uczniowie z klas V i VI, którzy chcieli w roku szkolnym 2022/2023 reprezentować społeczność uczniowską.

      Największym zaufaniem zostały obdarzone następujące osoby:

      Martyna Mietka - klasa Vc - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

      Liliia Kotiash - klasa VIc - zastępca

       

      Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001 RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych