• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      18.12.2021

      Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

      Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę daje się odczuć również w naszych Oddziałach Przedszkolnych. Również w tym roku, w przedświątecznym tygodniu, dzieci sprawiły radość swoim bliskim przedstawieniem jasełkowym.

      Przedszkolaki ku radości swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiały historię narodzin Dzieciątka Jezus, uświetnioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia.

      Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały gromkimi brawami. To wszystko sprawiło, że naprawdę poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.

     • KONCERT BOŻONARODZENIOWY W „SZÓSTCE”

      18.12.2021

      Drodzy Nauczyciele i Pracownicy, Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele „Szóstki”

      Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
      Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
      Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść…
      Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
      To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…
      Noc Bożego Narodzenia…

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wszystkim, chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera. Życzymy wiele pozytywnej energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego Nowego Roku, pełnego sukcesów. Życzymy także zdrowia, bo jest ono dziś najcenniejszym darem.

      Jednocześnie dziękujemy za mijający rok, pełen wrażeń, wyzwań i ciężkiej pracy. Przygotowaliśmy dla Państwa w prezencie relację z „Koncertu Bożonarodzeniowego”, który odbył się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że oglądanie jej sprawi Państwu wiele przyjemności i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie wszystkim naszym uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu. Koncert powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli SP6 - Joanny Radtke, Joanny Peplińskiej, Bożeny Peplińskiej, Agnieszki Narloch, Eweliny Nadolskiej, Magdaleny Pestki, Elżbiety Grzyb, Moniki Skowrońskiej - Templer. Dziękujemy naszemu absolwentowi Mateuszowi Kobiela, który odpowiadał za dźwięk podczas koncertów.

      Podziękowania kierujemy także do Nadleśnictwa Kościerzyna, które jak każdego roku pomogło stworzyć świąteczną dekorację.

      Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Sebastiana Duszy, który sfilmował nasz koncert oraz do Pana Michała Malka, który zmontował zamieszczoną relację.

      Składamy też podziękowania Panu Krzysztofowi Wenckiemu, którego materiał niebawem się ukaże.

      Życzymy cudownych wrażeń podczas oglądania.

      Wesołych Świąt

      Dyrekcja SP6

     • Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka"

      13.12.2021

      W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego poznania ich potrzeb. Samorząd Uczniowski objął taką pomocą jedną z rodzin naszego powiatu.

      Do tworzenia paczki zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, ich rodziców oraz pracowników naszej szkoły. Udało się nam przygotować 12 paczek zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie, odkurzacz i upominki. Wszystkie produkty zostały zapakowane w ozdobny papier i przewiezione dnia 12 grudnia w miejsce zbiórki, czyli do Domu Kultury w Kościerzynie, skąd wolontariusze przekazali dary rodzinie.

      Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy na ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.


      Szkolny koordynator akcji

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

      K. Kozłowicz - Burandt

     • IV Mikołajkowy Turniej Szachowy w naszej szkole

      08.12.2021

      W sobotę 4 grudnia w naszej szkole odbył się IV Mikołajkowy Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 30 zawodników i zawodniczek z kościerskich szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7-rundowym po 10 minut na partię dla zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, któremu należą się podziękowania za sprawne przeprowadzenie zawodów.

      Dzięki wsparciu wielu sponsorów wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody!!! Najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń naszej szkoły Alan Aszyk-Krasiński z klasy VIIIe, który wygrał wszystkie swoje partie. GRATULUJEMY!!!

      Po 7 rundach najlepsi w swoich kategoriach okazali się:

      Kategoria rocznik 2012 i młodsi:

      1. Oskar Stankowski – ZS-P nr 3

      2. Jan Knut – SP nr 6

      3. Julian Szalewski – SP nr 6

      Kategoria rocznik 2009 - 2011

      1. Aleksander Karczyński – SP Happy Kids

      2. Tristan Romanowski – SP nr 6

      3. Igor Zielinski – SP nr 6

      Kategoria rocznik – 2007 – 2008

      1. Alan Aszyk-Krasiński – SP nr 6

      2. Xawery Stankowski – ZS-P nr 3

      3. Adam Lis – SP nr 4

      Pełne wyniki turnieju można sprawdzić na stronie chessarbiter:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4193/

     • Zapraszamy do udziału w miejskiej grze terenowej "Matematyka wokół nas"

      03.12.2021

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-6 SP wraz z rodzicami (uczeń + jeden opiekun) do udziału w miejskiej grze terenowej „Matematyka wokół nas”, która się odbędzie w sobotę 11 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 w naszej szkole.

      Projekt "Matematyka wokół nas" jest grą terenową o charakterze popularnonaukowym, upowszechniającą wiedzę z zakresu matematyki oraz historii regionu. Został dofinansowany przez fundację mBanku.

      Na terenie miasta Kościerzyna ukryto dziesięć punktów z zadaniami do wykonania. Celem graczy jest odnalezienie wszystkich dziesięciu punktów z zadaniami posiłkując się wskazówkami i rozwiązanie zadań według instrukcji oraz wpisanie prawidłowych odpowiedzi do karty gracza. Wygrywa ten uczestnik, który w najkrótszym czasie zdobędzie najwięcej punktów.

      Rozpoczęcie gry odbędzie się dnia 11 grudnia o godz. 10.00 (sobota) w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Warunkiem udziału w projekcie jest pobranie, uzupełnienie i przesłanie na pocztę gramiejska@sp6koscierzyna.pl

      skanu/zdjęcia karty zgłoszeniowej do dnia 09.12.2021 r.

      Druk karty zgłoszeniowej, regulamin gry i wszystkie szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na szkolnej stronie internetowej https://sp6kna.edupage.org w zakładce Projekt mPotęga.

      ZAPRASZAMY! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

      30.11.2021

      Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto. Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki, i oczywiście ,,małe co nieco”. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

      Właśnie w czwartek, 25 listopada, nasze oddziały przedszkolnych oraz klasy 1-3 odwiedził Pluszowy Miś ze słodkim poczęstunkiem dla każdego dziecka. Radości nie było końca! Oto krótka fotorelacja z obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole.

     • Pierwsza wycieczka w ramach programu „Poznaj Polskę”

      26.11.2021

      Dnia 23 listopada odbyła się pierwsza wycieczka edukacyjna dla klas 4a, 4b, 4c oraz 6a w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Experyment oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. W Centrum Nauki uczniowie mieli okazję przeprowadzić różne eksperymenty, przećwiczyć resustytację krążeniowo-oddechową oraz poznać budowę ciała ludzkiego. W Muzeum Emigracji uczniowie poznali historię emigracji na przestrzeni wieku.

      Celem wycieczki było poznanie polskiej nauki, historii i kultury, szczególnie w okresie walki o tożsamość narodową w czasach zaborów, poszanowanie języka i dziedzictwa narodowego oraz zobaczenie istotnych miejsc i wydarzeń związanych z historią Polski w XIX wieku i Polaków żyjących na emigracji, które są ważne dla naszej pamięci oraz świadomości narodowej.

     • Dzień Świętego Marcina w naszej szkole

      03.12.2021

      Dzień Świętego Marcina to święto obchodzone w Niemczech, z długą tradycją, podczas którego organizowane są dla dzieci uroczyste pochody z lampionami – latarenkami ulicami miast i miasteczek. Na czele pochodu, niekiedy w towarzystwie orkiestry jedzie na koniu Święty Marcin. 

      W naszej szkole z tej okazji zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina. Technika wykonania i wielkość lampionu były dowolne. W pracach zastosowano różnorodne materiały zarówno naturalne jak i sztuczne. Wszystkie prace zaprezentowane zostały na okolicznościowej wystawie, gdzie swym światełkiem pięknie rozświetlały korytarze naszej szkoły.

      W konkursie przyznano pierwszą nagrodę Oliwii Martwickiej z klasy VIIf oraz dwa wyróżnienia dla uczennicy Oliwii Saworskiej z klasy VIIIc oraz Lenie Brembor z klasy IVb.

      Opiekunem konkursu była Pani Katarzyna Kozłowicz-Burandt

     • Uroczysty Apel w Oddziałach Przedszkolnych z okazji Święta Niepodległości

      21.11.2021

      11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

      Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

      Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

      Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

     • Dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach programu „Poznaj Polskę”

      20.11.2021

      Szkoła Podstawowa nr 6 otrzymała środki finansowe w ramach programu „Poznaj Polskę”, w którym przewidziano dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

      Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

      W ramach projektu w naszej szkole odbędą się cztery wycieczki. Fotograficzne relacje z wyjazdów zamieścimy na stronie internetowej szkoły.

     • Podsumowanie akcji „Zbieram kasztana dla Bohatera Jana”

      01.11.2021

      18 października zakończyła się w naszej szkole akcja „Zbieram kasztana dla Bohatera Jana”. W poniedziałek (25.10.2021) ciężarówka zabrała z naszej szkoły ponad 3,5 tony kasztanów. Sama nasza Szkoła wraz z Oddziałami Przedszkolnymi zebrała ponad tonę kasztanów. Pozostałe kasztany zostały dostarczone do nas z kościerskich szkół jak i innych okolicznych placówek z naszego powiatu i nie tylko. Między innymi były to: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie, Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie, Przedszkole nr 7 w Kościerzynie, Zespół Szkolno–Przedszkolny w Nowym Klinczu, Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu, Szkoła Podstawowa w Pomieczynie, Szkoła Podstawowa w Sulęczynie, Szkoła Podstawowa w Lubaniu. Oprócz tego w akcje zaangażowały się harcerski i zuchy z Nowej Karczmy, Borcza i Kiełpina. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zbieraniu kasztanów uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do udziału w tej akcji. Kasztany zostały przekazane do skupu, a pieniążki z ich sprzedaży trafią do Jasia, który dzięki temu będzie mógł dalej dzielnie walczyć z chorobą.

     • Ciekawe zajęcia kulinarne w klasie 1a

      11.10.2021

      W piątek 8 października 2021 r. uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Narloch uczestniczyli w zajęciach kulinarnych „Mój pomysł na kanapkę”.

      Podstawą naszych kanapek były warzywa. Dowiedzieliśmy się jakie ważne składniki dla naszego zdrowia one zawierają. Pokroiliśmy w plasterki: pomidory, ogórki, paprykę, rzodkiewkę, żółty ser i wędlinę. Pamiętaliśmy, aby wszystkie były wcześniej dokładnie umyte. Potem uruchomiliśmy naszą wyobraźnię i powstały rozmaite kanapki, które zjedliśmy ze smakiem. Powstały także ciekawe myszki i łódeczki z jajek.

      Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania zasad prawidłowego odżywiania się, doskonalenia umiejętności bezpiecznego posługiwania się nożem, samodzielnego przygotowania drugiego śniadania, nakrywania do stołu, kulturalnego zachowywania się przy stole, ale przede wszystkim spędzania czasu w ciekawy i pożyteczny sposób.

     • Drużyna "Szóstki" najlepsza w powiecie kościerskim

      07.10.2021

      W środę, 6 października, uczniowie naszej szkoły brali udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się w Wielkim Podlesiu.

      Drużyna „Szóstki” z klas 7-8 wygrała wszystkie spotkania i zajęła I miejsce. Nasi uczniowie będą reprezentować powiat kościerski w półfinałach wojewódzkich, które zostaną rozegrane w następnym tygodniu w Kolbudach.

      W kategorii Igrzyska Dzieci nasza drużyna uzyskała II miejsce remisując wszystkie spotkania.

      Skład drużyny w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

      Eliza Rekowska – kl. 8d

      Maciej Łącki – kl. 8b

      Alan Aszyk–Krasiński – kl. 8e

      Marcin Borkowski – kl. 7a

      Skład drużyny w kategorii Igrzyska Dzieci:

      Blanka Ugowska - kl. 2a

      Fryderyk Bystron – kl. 5c

      Tymoteusz Meyer – kl. 5a

      Jakub Chajewski – kl. 5A

      Opiekunem naszych młodych szachistów jest Pan Marek Ferdynus. Gratulujemy serdecznie obu drużynom i życzymy zawodnikom dalszych sukcesów przy szachownicach.

     • Spotkanie z dietetykiem w ramach profilaktyki zdrowotnej

      05.10.2021

      W ramach profilaktyki wychowawczej szkoła współpracuje z różnymi instytucjami oraz specjalistami.

      W miesiącu wrześniu odbyły się w  klasach I–III,  we wszystkich grupach przedszkolnych oraz wybranych klasach starszych warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej na temat ”Co nam szkodzi - czyli wpływ produktów spożywczych na nasze zdrowie”, które prowadziła Pani dietetyk Natalia Puchalska.

      Uczniowie zapoznali się ze składem oraz ilością szkodliwych substancji w produktach spożywczych, w tym napojach energetycznych, poznali zdrowe zamienniki słodyczy, uczyli się również czytania „Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla Dzieci i Młodzieży”. Pani dietetyk uświadomiła uczniów o szkodliwym i uzależniającym działaniu cukru dodanego do produktów spożywczych. Starszych uczniów zapoznała również o szkodliwym wpływie na organizm środków odurzających, między innymi alkoholu.

      Nasze przedszkolaki i nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i z wielkim zaangażowaniem konstruowali piramidę żywieniową. Na zakończenie zajęć wszyscy częstowali się przygotowanymi przez panią dietetyk zdrowymi słodkościami w postaci rodzynek.

     • Kolejny sukces naszych sportowców

      05.10.2021

      W piątek, 1 października, na obiektach Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Miejskie Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

      Nasze dwie reprezentację chłopców spisały się wyśmienicie wygrywając w dwóch kategoriach wiekowych, a tym samym awansowały do finałów powiatowych, które odbędą się 5 października w Lubaniu

      Serdecznie gratulujemy.

     • Uczennice "Szóstki" w Finale Ogólnopolskim akcji „Ręczna na Orliku 2021”

      01.10.2021

      Nasze Dziewczęta wraz z opiekunami dotarły dzisiaj do Kielc, gdzie zagrają w Finale Ogólnopolskim akcji „Ręczna na Orliku 2021”. Cała „Szóstka” i Kościerzyna trzymają za Was kciuki! Jesteśmy dumni, że uczennice Naszej Szkoły reprezentują województwo pomorskie!

      W piątek w Hali Legionów odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, losowanie, a także odprawa sędziowska i szkolenie POLADA dla uczestników.

      Ceremonię otwarcia turnieju finałowego swoją obecnością zaszczycił m.in. Sławomir Szmal - światowej sławy polski bramkarz, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki ręcznej, były zawodnik Vive Kielce, który zawsze wpiera inicjatywy zachęcające młodych ludzi do uprawiania sportu.

      „Ręczna na Orliku 2021” to projekt realizowany przez Fundację „Orły Sportu”. Dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego partnerem jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

      W sobotę od rana do wieczora toczyć się będzie rywalizacja na boisku. Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę, a impreza ma zakończyć się o godzinie 15.00. POWODZENIA!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
 • Galeria zdjęć

   brak danych