• Uroczyste apele z okazji Świąt Majowych

      30.04.2022

      „Tamte  dni –  to bezcenne kartki pamiętnika

      Pisane nie tylko myślą, ale także i sercem.

      Kartki stare, ale żywe – bo nie można o nich zapomnieć.

      Bo to one kolorem swoich wspomnień

      Zabarwiły teraźniejszość, odsłoniły słońce chmur,

      Zabrały niebezpieczeństwo,

      A zostawiły tylko blask tamtych dni”.

      W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Majowych - Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Konstytucji 3 Maja.

      Apele rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Później młodzi artyści przedstawili ciekawe informacje na temat 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Dnia Flagi RP oraz najważniejszej daty 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodzimy jej 231. rocznicę.

      Jak wspomnieli uczniowie nasza Konstytucja, która powstała w 1791 roku, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych). Wszyscy wykonawcy na scenie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało  akademii uroczysty charakter. Były również przepiękne piosenki oraz taniec. Ten montaż słowno-muzyczno-taneczny był dla całej społeczności szkolnej krótką lekcją historii i skłonił wszystkich do refleksji oraz zadumy.

      Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie będą mogli świadomie obserwować i  przeżywać nadchodzące święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

      Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej Ojczyzny, traci swoją tożsamość. Bądźmy dumni z naszych symboli narodowych i bycia Polką i Polakiem.

     • Uczennica "Szóstki" Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

      26.04.2022

      „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość,  nauka, analiza, poświęcenie. A przede wszystkim miłość do tego, co robisz.”

      22 kwietnia 2022 r. w auli Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego miała miejsce Wojewódzka Gala Wręczenia Zaświadczeń Laureatom Konkursów Przedmiotowych.

      Było to szczególne wydarzenie, gdyż nasza uczennica Zuzanna  Kaszubowska z klasy 8e została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Zuzanna otrzymała zaproszenie na tę ważną uroczystość, gdzie z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty - pani Małgorzaty Bielang odebrała zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Laureata.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Zuzi dalszych sukcesów! 

     • Sukces naszych piłkarzy ręcznych w rozgrywkach ogólnopolskich

      26.04.2022

      W dniach 22-24.04.2022 piłkarze ręczni z klasy 8a rozgrywali w Olecku mecze podczas 1/16 Finałów Mistrzostw Polski Młodzików.

      W pierwszym dniu ulegliśmy zespołowi UKS Diament Ostrołęka, natomiast dwa następne dni przyniosły zwycięstwa naszej drużynie z MLKS Czarni Olecko oraz KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

      Mimo dwóch wygranych spotkań nie awansowaliśmy do 1/8 Finałów, poprzez ujemny bilans bramkowy w grupie zajęliśmy 3. miejsce.

      Tabela końcowa:

      1. UKS Diament Ostrołęka - 6 pkt

      2. MLKS Czarni Olecko - 6 pkt

      3. KS Sokół SP6 Kościerzyna - 6 pkt

      4. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - 0 pkt

      Chłopakom należą się ogromne brawa, walka o wejście do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski toczyła się do samego końca.

      Sezon kończymy na miejscu 17-24 w Polsce.

      Gratulacje dla chłopaków i trenera!

     • Komunikat

      14.04.2022

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym komisje rekrutacyjne przedstawiły wyniki postępowania o zakwalifikowanie się dzieci do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie oraz do klas pierwszych.  

      Informujemy, że do oddziałów „zerówkowych” zakwalifikowano wszystkie zgłoszone dzieci.

      Informację o wynikach rekrutacji dzieci z roczników 2017, 2018, 2019 można uzyskać osobiście w sekretariacie szkoły 15 kwietnia 2022 r. (piątek) w godz. 14.00-15.30 lub w przyszłym tygodniu od wtorku 19 kwietnia do piątku 22 kwietnia w godz. 8.00-15.00. Nie udzielamy informacji telefonicznie.

      Rodzice wszystkich dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszej szkole zobowiązani są do podpisania deklaracji woli uczęszczania do naszego przedszkola – do dnia 22 kwietnia 2022 r. (druk dostępny w sekretariacie szkoły). Jest to warunek przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.

      Jednocześnie informujemy, że do klas pierwszych zakwalifikowano wszystkie zgłoszone dzieci.

       

     • Zbiórka elektroodpadów zakończona sukcesem!

      10.04.2022

      Kolejna zbiórka elektroodpadów w naszej szkole pod opieką AuraEko odniosła sukces. Zbiórka ta była możliwa dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej młodzieży, opiekunów, instytucji takich jak: Nadleśnictwo Kościerzyna, Urząd Miasta Kościerzyna, Spółdzielnie Mieszkaniowe, gazeta "Życie Kaszub" oraz dzięki aktywnemu udziałowi mieszkańców Kościerzyny. Wszystkim bardzo dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

     • Sukces w konkursie "Matematyka na wesoło"

      07.04.2022

      W ostatni wtorek (5.03.2022) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Matematyka na wesoło”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Brało w nim udział 12 uczniów po 2 z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Windorpska (kl.2a) oraz Maciej Majkowski (kl.2a). Martyna osiągnęła duży sukces, bo zajęła III miejsce. Najważniejsza jednak była możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami oraz zdobycie doświadczenia przed kolejnymi konkursami. GRATULUJEMY!

     • MAMY WICEMISTRZÓW POLSKI!

      03.04.2022

      Nikodem Łada, Bartłomiej Reichel, Wiktor Tabarkiewicz oraz trener Mariusz Czaja zdobyli Wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Dąbrowie Białostockiej.

      Jest to ogromny sukces naszych zawodników.

      Serdecznie gratulujemy!

     • "Dzień bez plecaka" w naszej szkole

      02.04.2022

      Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. "Dzień bez plecaka", bo o nim właśnie mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek.

      Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego "Dzień bez plecaka" odbył się w naszej szkole 1 kwietnia br. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

      Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

     • OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

      01.04.2022

      Jak co roku w marcu obchodziliśmy Imieniny Szkoły. To już 30. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 6 imienia ks. dr. Bernarda Sychty. Ta pamiętna uroczystość miała miejsce w naszej szkole 21 marca 1992 roku.

      W tym roku z okazji Imienin Szkoły odbył się uroczysty apel, który przebiegał pod hasłem wiosny i Kaszub. Celem tej uroczystości było przypomnienie sylwetki patrona szkoły ks. dr. Bernarda Sychty i przybliżenie piękna naszego regionu.

      W radosny nastrój wprowadzili wszystkich zgromadzonych uczniowie klas drugich, którzy przygotowali piękne wierszyki oraz piosenki o wiośnie i o Imieninach Szkoły.

      Starsi uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Patrona, jego pracę naukową i działania na rzecz Kaszub. Dzieci recytowały też wiersze w języku kaszubskim.

      Kulminacyjnym momentem uroczystości był występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Młoda Kościerzyna”. Występ wzbudził wiele emocji i bardzo spodobał się, a młodzi artyści zebrali gromkie oklaski.

      Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie wszystkim uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu oraz gościom z ZS-P nr 3, którzy swoim występem uświetnili obchody Dnia Patrona w naszej szkole. Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości.

     • SZACHOWE TURNIEJE KWALIFIKACYJNE W "SZÓSTCE"

      31.03.2022

      W ostatni weekend – 26-27 marca, odbyły się w naszej szkole Szachowe Turnieje Kwalifikacyjne dla uczniów szkół podstawowych i średnich miasta i gminy Kościerzyna. Pierwszy turniej odbył się w sobotę. Do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników, w tym 7 dziewcząt. Turniej odbywał się w systemie szwajcarskim. Zawodnicy rozegrali 7 partii po pół godziny na zawodnika. Rywalizacja była bardzo zacięta. Bezkonkurencyjny okazał się uczeń naszej szkoły Marcin Borkowski z klasy 7a, który wygrał 6 partii i jedną zremisował. Dzięki temu uzyskał od razu normę na IV kategorię. Jeszcze 2 zawodników taką normę zdobyło oraz kolejnych 8 uzyskało swoją pierwszą kategorię (V). Z naszej szkoły byli to: Paweł Turzyński (2d), Jakub Główczewski (2a), Jan Knut (3d) oraz Julian Szalewski (3c).

      Drugi turniej był dwudniowy i rozgrywany był w systemie kołowym. Brało w nim udział 8 zawodników. Pięciu z IV kategoriami i trzech z V kategoriami. Każdy zawodnik rozegrał 7 partii po godzinie dla każdego. Niektóre partie były bardzo zacięte i trwały blisko 2 godziny. Do ostatniej partii toczyła się zacięta walka o uzyskanie normy na III kategorię. Ostatecznie tylko 2 zawodników uzyskało taką normę. Niestety trójce uczniów naszej szkoły nie udał o się tego osiągnąć. Na koniec zwycięzcy turniejów otrzymali pamiątkowe puchary.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach i już teraz na nie zapraszamy. Najbliższy turniej w naszej szkole odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Będzie to turniej z okazji ,,Dnia Dziecka”.

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. I- III

      30.03.2022

      Dnia 09 lutego 2022 r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski Poezji Polskiej, w którym uczestniczyło 35 uczniów kl. I-III. Jury po wysłuchaniu recytatorów przyznało nagrody, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

      WYNIKI KONKURSU

      I miejsce – Maja Żuchlińska Ia

      II miejsce – Małgorzata Groborz IId

      III miejsce – Iwan Kroll IIc

      Wyróżnienia:

      Nikodem Cyra III b

      Jakub Gronczewski II a

      Julia Konkel III c

      Emil Neubauer III d

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW - 9 KWIETNIA 2022 (SOBOTA)

      23.03.2022

      Zespół "Szalone AMEBY" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie w składzie: Iwetta, Julia, Nikola, Angelina i Kamila oraz Pani Beata serdecznie zaprasza do zbiórki elektroodpadów, która odbędzie się w sobotę 9 kwietnia 2022 r. w godz. 8.00-15.00 przy parkingu SP nr 6. Zbieramy: mały sprzęt AGD, komputery, monitory, telewizory, radia, pralki, lodówki, zmywarki, kuchenki, baterie, itp.

      „Dziś poważnie zaczynamy

      i na konkurs się „wbijamy”.

      Franek, szkolny szkielet nasz

      całym duchem wspiera nas.

      Iwetta, Julia i Nikola - nasze zadanie to rymowanie

      i ekologiczne działanie.

      Angelina i Kamila - potrafimy świetnie rapować

      oraz w teamie współpracować.

      Elektroodpady to ważne sprawa

      - i o to ta cała wrzawa!!!”

     • Ogłoszenie

      18.03.2022

      W naszej szkole odbędą się dwa Turnieje szachowe kwalifikacyjne, które umożliwią uzyskanie kategorii szachowej.

      - 26 marca (sobota) o godz. 9.30 turniej na V i IV kategorię dla zawodników z rankingiem 1000 – 1200;

      - 26 i 27 marca (sobota i niedziela) o godz. 9.30 turniej na III kategorię z rankingiem 1250 – 1400.

      Do turnieju można zapisać się samemu na stronie chessarbiter (linki poniżej):

      na V kategorię: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1348/

      na III kategorię: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1349/

      Zapisać się można również 15 minut przed turniejem lub dostarczyć formularz zgłoszenia do organizatora Pana Marka Ferdynusa (sala nr 14). Uczniowie którzy nie są zarejestrowani w systemie chessarbiter muszą wypełnić deklarację i dostarczyć do organizatora lub sędziego przed zawodami.

      Serdecznie zapraszamy.

     • Wielki sukces uczniów klasy 8a i ich trenera

      06.03.2022

      Uczniowie z klasy 8a - Nikodem Łada, Bartłomiej Reichel, Wiktor Tabarkiewicz wraz z trenerem Mariuszem Czają reprezentowali województwo pomorskie podczas 1/2 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej, która odbyła się w Kwidzynie.

      Nasza kadra wojewódzka zajęła 1. miejsce w turnieju i awansowała do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

      Pomorskie 32-21 Zachodniopomorskie

      Pomorskie 26-26 (karne 4-2) Wielkopolskie

      Pomorskie 32-21 Kujawsko-Pomorskie

      Finały odbędą się 29.03-02.04 w Dąbrowie Białostockiej

      Gratulacje i życzymy powodzenia!

     • Zapraszamy do "Szóstki"

      27.02.2022

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      Z radością informujemy, że z dniem 1 marca 2022 r. rozpoczynamy w naszej Szkole rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

      „Szóstka” oferuje swoim uczniom i przedszkolakom możliwość wszechstronnego rozwoju, bardzo dobrą bazę edukacyjną oraz świetnie wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów, dla których dobro dziecka jest nadrzędnym celem.

      Jesteśmy otwarci na ścisłą współpracę z Rodzicami w szeroko rozumianym procesie edukacyjno–wychowawczym. Pragniemy, aby nasi wychowankowie byli otwarci na świat, kreatywni i odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2022 r.

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

      Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2022/2023

     • Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych

      27.02.2022

      Szanowni Rodzice!!!

      Informujemy, iż z dniem 1 marca 2022 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 6 lat do grup przedszkolnych działających w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2022 r.

      Zapisowi do oddziału przedszkolnego podlegają obowiązkowo wszystkie dzieci urodzone w 2016 r.

      Wszystkim naszym przedszkolakom oferujemy:

      - edukację przedszkolną na najwyższym poziomie

      - świetnie wykwalifikowaną i kreatywną kadrę

      - zajęcia z języka angielskiego

      - opiekę pedagoga i psychologa

      - zajęcia logopedyczne

      - zajęcia gimnastyki korekcyjnej

      - rytmikę

      - zaplecze sportowo-rekreacyjne (kompleks boisk "Orlik", sale gimnastyczne, place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea)

      - własną kuchnię i stołówkę

      - magiczny dywan

      - możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych

      - zajęcia w godzinach od 7.00 do 17.00 przez cały rok

      - świetlicę przedszkolną

      - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w miarę potrzeb

      - zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      - wczesne wspomaganie rozwoju

      - zajęcia w sali z lustrami

      Dysponujemy nowymi przestronnymi pomieszczeniami specjalnie przystosowanymi do potrzeb najmłodszych dzieci. Kadra pedagogiczna zapewni Państwa dzieciom wszechstronny rozwój i należycie przygotuje je do podjęcia w kolejnych latach edukacji szkolnej.

      W trakcie roku szkolnego dzieci przygotowują liczne inscenizacje słowno-muzyczne, które przedstawiają rodzicom i uczniom.

      Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci rozwijają wszechstronnie swoją osobowość, nawiązują prawidłowe relacje z rówieśnikami oraz są przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2022/2023 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-2022-2023

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdecznie zapraszamy do „Szóstki”!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych