• Warsztaty sportowe z ekipą Pho3nix Active School

      23.10.2023

      To rzeczywiście niezwykłe wyróżnienie dla naszej szkoły w trzeciej edycji konkursu Pho3nix Active School! Jesteśmy niesamowicie dumni z faktu, że znaleźliśmy się wśród 100 wybranych placówek, które miały przywilej uczestniczyć w niezapomnianych WARSZTATACH SPORTOWYCH, które odbyły się 20 października w "Szóstce" na dużej hali sportowej.

      Nasz wyjątkowy gość, Maks Płuciennik, wraz ze swoją Ekipą, dostarczyli nam prawdziwą dawkę adrenaliny podczas fascynującego pokazu jazdy rowerem BMX. Ich skoki i sztuczki były nie do opisania, i zapierały dech w piersiach.

      Część praktyczna warsztatów rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki, a następnie przeszliśmy do testów, które sprawdzały nasze zdolności w skokach wzwyż, skokach w dal, sile mięśni i zręczności. To sprawiło, że każdy z nas poczuł się jak prawdziwy sportowiec.

      To wyjątkowe wydarzenie nie tylko pozwoliło nam doświadczyć emocji związanych z byciem częścią społeczności sportowej, ale także uczyć się od najlepszych. Duma, jaką odczuwaliśmy podczas tych warsztatów, była ogromna i niezapomniana.

      Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy umożliwili nam uczestnictwo w tym niezwykłym wydarzeniu. Te chwile na pewno na zawsze pozostaną w naszej pamięci, przypominając nam, jak pasjonujący może być świat sportu.

     • Uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      23.10.2023

      W piątek, 13 października, nasza szkoła zamieniła się w miejsce szczególne, pełne wdzięczności i uznania. To właśnie wtedy odbył się uroczysty apel dla klas 4-8 z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Uczniowie klas siódmych, pełni wdzięczności i szacunku, przygotowali wzruszające podziękowania, które były wyrazem uznania za trud i poświęcenie, jakie wkładają nasi nauczyciele i pracownicy szkoły.

      Ale to nie koniec, szkolny "CHÓRnik" dostarczył dźwiękowej magii temu wydarzeniu, prezentując piękne piosenki. Muzyka i słowa były wyrazem głębokiej wdzięczności i szacunku wobec tych, którzy każdego dnia poświęcają się, aby kształtować naszą młodzież.

      Ten dzień przypomniał nam, jak ważną rolę odgrywają nasi nauczyciele i pracownicy szkoły. Jesteśmy wdzięczni za Waszą pracę i oddanie. Dziękujemy!

     • Pasowanie na Przedszkolaka

      23.10.2023

      W czwartek, 12 października, nasza szkoła stała się świadkiem wyjątkowego wydarzenia - ślubowania naszych najmłodszych przedszkolaków. Maluchy, pełne uroku i entuzjazmu, wystąpiły w hali sportowej przed liczną publicznością swoich rodziców.

      Ich występ był prawdziwym wzruszeniem. Trzylatki, choć tak małe, przekazały ogromną dawkę emocji i radości. Ich ślubowanie było wyrazem ich zaangażowania i gotowości do dalszego rozwoju. Mali artyści wyrazili swoje obietnice z takim entuzjazmem, że trudno było oderwać od nich wzrok.

      Rodzice, obserwując swoje pociechy na scenie, byli pełni dumy i wzruszenia. To był moment, który przypomniał nam, jak ważne są początki w życiu, jak cenne są te pierwsze kroki w edukacji i obietnice, które kształtują przyszłość.

      Ślubowanie naszych trzylatków to nie tylko symboliczne zobowiązanie, ale także świadectwo miłości, wsparcia i nadziei. Gratulujemy naszym maluchom ich pierwszych kroków na tej wspaniałej życiowej ścieżce. To wyjątkowy moment, który na pewno pozostanie w sercach rodziców, nauczycieli i dzieci na długi czas.

     • Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Oddziałach Przedszkolnych

      23.10.2023

      Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się 12 października w naszych Oddziałach Przedszkolnych, był niezwykłym wydarzeniem. Grupy zerówkowe zachwyciły wszystkich obecnych swoimi występami, prezentując śpiewy, tańce i wzruszające recytacje wierszy. Wyjątkowym momentem okazała się piękna choreografia z parasolkami, która zaskoczyła i oczarowała widzów.

      Na zakończenie apelu, przedszkolaki wręczyły nauczycielom i pracownikom szkoły urocze kartki z życzeniami. Ich słowa były pełne wdzięczności i szacunku, życząc pedagogom dużo uśmiechu, radości oraz dalszych sukcesów w pracy z dziećmi. To wyjątkowe świętowanie było wyrazem miłości i docenienia tych, którzy kształtują przyszłość naszych maluchów.

      Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przekazujemy serdeczne życzenia, niech Wasza praca przynosi dalsze owocne rezultaty!

     • Ślubowanie Pierwszoklasistów

      23.10.2023

      W dniu 12 października nasza szkoła przemieniła się w arenę wyjątkowej uroczystości, która łączyła ślubowanie klas pierwszych z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. To było niezwykłe święto, które napełniło nas dumą, wzruszeniem i radością.

      W hali sportowej, mali uczniowie klas pierwszych zabłysnęli swoim talentem i zaangażowaniem. Ich recytacje, wiersze, śpiew i niesamowity taniec były nie tylko dowodem na ich zdolności artystyczne, ale także wyrazem entuzjazmu związanego z rozpoczęciem swojej edukacyjnej podróży.

      Jednak to, co sprawiło, że to wydarzenie było wyjątkowe, to nie tylko występy uczniów, ale także ogromne wzruszenie ich rodziców. Widząc swoje dzieci na scenie, wyrażające zobowiązanie do nauki i rozwoju, nie kryli łez i dumy.

      Ślubowanie klas pierwszych to symboliczny moment, który wpisuje się w historię edukacji tych młodych ludzi. To również okazja do wyrażenia szacunku dla nauczycieli w Dniu Edukacji Narodowej, którzy kształtują przyszłość naszych dzieci.

      Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie będzie motywacją dla wszystkich uczniów, aby dążyć do osiągnięcia swoich marzeń i celów. Gratulujemy klasom pierwszym i dziękujemy naszym nauczycielom za ich trud i poświęcenie. Niech to ślubowanie oraz Dzień Edukacji Narodowej przyniosą dalsze sukcesy i piękne chwile na tej wspaniałej edukacyjnej drodze!

     • Szachiści z „Szóstki” najlepsi w powiecie

      10.10.2023

      W piątek, 6 października, odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach drużynowych na szczeblu rejonowym. W zawodach, które odbyły się w SP w Wielkim Podlesiu, startowały najlepsze drużyny z powiatu kościerskiego. W obu grupach po 4 drużyny, oprócz naszej szkoły jeszcze z Lipusza, Starej Kiszewy i gospodarza Wielki Podleś.

      I tak w Igrzyskach klas 1 -6 nasza drużyna wygrała 2 mecze i jeden zremisowała, co dało jej pierwsze miejsce. Wszystkie swoje partie wygrał na 3 szachownicy Jakub Główczewski z klasy 4a.

       

      Skład zwycięskiej drużyny:

      Główczewski Jakub, kl. 4a

      Kropidłowski Nikodem, kl. 5c

      Szalewski Julian, kl. 5c

      Turzyński Paweł, kl. 4d

      Ugowska Blanka, kl. 4a

       

      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rywalizacja była bardzo zacięta. W pierwszej rundzie mecze skończyły się remisami, lecz w kolejnych rundach nasza ekipa wygrała swoje potyczki. Rewelacyjnie zagrali nasi zawodnicy na 1 i 2 szachownicy - Tymoteusz Meyer i Igor Zielinski, którzy wygrali wszystkie partie.

       

      Skład zwycięskiej drużyny:

      Czarnowska Pola, kl. 8a

      Meyer Tymoteusz, kl. 7a

      Milanowski Jakub, kl. 7c

      Wysiecka Julia, kl. 8a

      Zielinski Igor, kl. 8a

       

      Drużynom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenie w kolejnych turniejach.

       

      Opiekunem naszych młodych szachistów jest Pan Marek Ferdynus.

       

     • Młodzi szachiści z "Szóstki" najlepsi w mieście

      03.10.2023

      W piątek 29 września odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach drużynowych na szczeblu miejskim. W zawodach, które odbyły się w Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie w Igrzyskach Dzieci startowało 5 zespołów. Po emocjonujących pojedynkach nasza drużyna zajęła 1. miejsce, wygrywając 3 spotkania i jedno remisując. W Igrzyskach Młodzieży rywalizowały tylko 3 ekipy. Tu również po wygranej i remisie zajęliśmy 1. miejsce. Nasze drużyny będą reprezentować miasto na etapie powiatowym.

      Skład zwycięskiej drużyny w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

      Pola Czarnowska, kl. 8a

      Julia Wysiecka, kl. 8a

      Jakub Milanowski, kl. 7c

      Tymoteusz Meyer, kl. 7a

      Igor Zieliński, kl. 8a

      Skład zwycięskiej drużyny w Igrzyskach Dzieci:

      Blanka Ugowska, kl. 4a

      Jakub Główczewski, kl. 4a

      Paweł Turzyński, kl. 4d

      Nikodem Kropidłowski, kl. 5c

      Julian Szalewski, kl. 5c

      Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie chessarbiter:

      Igrzyska Dzieci - klasy 1-6: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_6471/

      Igrzyska Młodzieży - klasy 7-8 : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_6470/

       

      Zawodnikom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenie na kolejnym etapie zawodów.

      Opiekunem drużyny jest Pan Marek Ferdynus.

     • "Słowianie" przygotowali pieczenie staropolskich podpłomyków

      30.09.2023

      Szkolna Grupa Rekonstrukcyjna "Słowianie" działająca w „Szóstce” zorganizowała ognisko, podczas którego przygotowano wypieki staropolskich podpłomyków.

      Młodzież nie tylko przywdziała stroje rekonstrukcyjne nawiązujące do Słowian z X wieku, ale również odważnie podjęła się upieczenia podpłomyków.

      Dzięki pomocy KDK w Kościerzynie ognisko udało się rozpalić w Strzelnicy.

      Podczas spotkania podpłomyki przyrządzano w dwóch wersjach, zarówno na słono, jak i na słodko z miodem, dostarczając uczestnikom wyjątkowych smaków.

      To wydarzenie przypomniało, że historia może być nie tylko edukacyjna, ale i smakowita, jednocześnie pokazując, że współpraca i zaangażowanie są kluczem do osiągnięcia sukcesu. Wszyscy uczestnicy zachwycali się smakiem podpłomyków i atmosferą tego niezwykłego wydarzenia. Opiekunem Szkolnej Grupy Rekonstrukcyjnej „Słowianie” jest Pan Jędrzej Abramowski.

     • Konkurs ,,Krzywa Wieża w Pizie"

      28.09.2023

      Na początku września w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczno-językowy ,,Krzywa Wieża w Pizie". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II-III. Był on przeznaczony dla chętnych osób. Zadanie polegało na wykonaniu Krzywej Wieży znajdującej się w Pizie oraz ułożeniu krótkiego wierszyka związanego z tą wieżą.

      Prace uczniowie wykonali w domu z pomocą rodziców. Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom jednej z najbardziej znanych budowli świata, wpisanej w 1987 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz tegorocznej rocznicy 850 lat jej istnienia. Drugim zaś celem było sprawdzenie swoich sił w roli poety.

      Technika wykonania prac była dowolna. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością zarówno w wykonaniu wież jak i w napisaniu wierszyków!

      Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i poświęcony dodatkowy czas przeznaczony na wykonanie pięknych wież i interesujących wierszyków.

      Organizatorem konkursu była p. Anna Ekiert.

      Wyniki konkursu plastyczno-językowego ,,Krzywej Wieża w Pizie" dla klas II-III:

      I miejsce - Nikodem Myszk, klasa 2a

      II miejsce - Michał Dziemiński, klasa 2c i Wiktor Jargieło, klasa 3c

      III miejsce - Amelia Budzińska, klasa 2b

      Wyróźnienia: Mila Ponzo, klasa 2c i Maksymilian Kempiński, klasa 2a.

       

      GRATULACJE!

     • Spotkanie w ramach akcji „Kościerzyna - Bezpieczne Miasto”

      26.09.2023

      Dnia 26 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie miało miejsce ważne spotkanie związane z tematem bezpieczeństwa na drodze. Była to już dwunasta edycja tego wydarzenia w ramach programu "Kościerzyna - Bezpieczne Miasto", w którego ramach pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe.

      Szkołę odwiedzili tego dnia wiceburmistrz Kościerzyny, Pan Tomasz Nadolny, oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Dla uczniów miłym zaskoczeniem był przyjazd funkcjonariuszy na policyjnym motocyklu.

      Podczas spotkania policjanci prowadzili ciekawe rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań najmłodszych uczestników ruchu podczas drogi do szkoły i z powrotem do domu. W trakcie prelekcji funkcjonariusze uczyli dzieci m.in. właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasad podróżowania samochodem oraz jazdy rowerem.

      Policjanci omówili także temat sygnalizacji świetlnej i korzystania z elementów odblaskowych, takich jak kamizelki odblaskowe dostarczone przez Urząd Miasta Kościerzyna.

      Podczas spotkania maluchy aktywnie odpowiadały na pytania, wykazując się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przytaczając liczne przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze.

      Zajęcia z przedstawicielami Policji stanowią istotny element programu "Kościerzyna - Bezpieczne Miasto" oraz programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły, mającego na celu podnoszenie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

     • "Sprzątanie łączy ludzi"

      25.09.2023

      W ramach 30. Akcji Sprzątania Świata, która odbyła się 15 września pod hasłem "Sprzątanie łączy ludzi", liczni uczestnicy włączyli się w działania na rzecz czystszego środowiska.

      Nasza szkoła  jest dumna z zaangażowania swoich uczniów z klas 4b, 4c, 5B, 7c i 8a oraz opiekunów, którzy podjęli się sprzątania okolic szkoły oraz terenów wokół "Strzelnicy".

      Ta aktywność to wyraz troski o nasze otoczenie i ważny krok ku zachowaniu czystości naszej planety. "Sprzątanie łączy ludzi" - to hasło, które nabiera szczególnego znaczenia w obliczu wspólnego wysiłku na rzecz zdrowego i pięknego środowiska.

     • Zaproszenie

      16.09.2023

      Z przyjemnością zapraszamy wszystkich Młodych Kucharzy z „Szóstki” na warsztaty kulinarne w Atelier Smaku!

      Kiedy? W czwartki

      Godzina? 14:30-16:05

      Miejsce? Atelier Smaku, pracownia gastronomiczna w szkolnym „Laboratorium Przyszłości”

      Razem odkryjemy tajniki kulinarnego świata, przygotowując wyjątkowe potrawy. Będziemy mieć okazję nauczyć się nowych technik gotowania i cieszyć się smakiem naszych własnych dzieł.

      Czekają na Ciebie:

      - Profesjonalna pracownia gastronomiczna

      - Przyjazna atmosfera

      - Niezapomniane doświadczenie kulinarne

      Prosimy o potwierdzenie Twojego udziału w najbliższą środę u Pani Patrycji Kuklińskiej, sala nr 128, godz. 10:00-14:00.

      Nie może Ciebie zabraknąć! Spędź z nami wyjątkowy czas pełen smaków i aromatów.

       

      Pozdrawiamy,

      Atelier Smaku

     • Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w naszej szkole

      15.09.2023

      W sobotę, 9 września, w ramach corocznej tradycji Narodowego Czytania, zainicjowanej przez Prezydenta RP w 2012 roku, przenieśliśmy się do XIX-wiecznego salonu rodziny Korczyńskich - centralnej przestrzeni powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, poznając życie bohaterów oraz kontekst historyczny tamtych czasów. Ta niezwykła literacka przygoda miała miejsce w naszej szkole! Do wspólnego świętowania kolejnej edycji Narodowego Czytania zaprosili uczniowie i nauczyciele kościerskiej „Szóstki”. Było pięknie i klimatycznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

     • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

      04.09.2023

      Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 4 września 2023 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste apele. W hali sportowej zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele, Przewodnicząca Rady Miasta – Pani Helena Kaszubowska-Nitz oraz Wiceburmistrz Kościerzyny – Pan Tomasz Nadolny.

      Pani dyrektor Małgorzata Kreft przywitała wszystkich po wakacyjnej przerwie, życząc uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym 2023/2024. Szczególnie ciepło zostali powitani uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

      Wszystkim uczniom życzymy w nowym roku szkolnym wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać; wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę oraz osiągania sukcesów, z których jest się dumnym.

      Powodzenia w nowym roku szkolnym!

     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

      29.08.2023

      Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się

      w poniedziałek 4 września 2023 r. w hali sportowej według następującego

      harmonogramu:

      klasy I - III - godz. 08.30, hala sportowa

      klasy IV-VIII - godz. 10.00, hala sportowa.

       

      Po apelu nastąpi spotkanie z wychowawcami klas:

       

      klasa 1a – sala nr 134;

      klasa 1b – sala nr 10;

      klasa 1c – sala nr 135;

      klasa 1d – sala nr 11;

       

      klasa 2a – sala nr 12;

      klasa 2b – sala nr 131;

      klasa 2c – sala nr 15;

      klasa 2d – sala nr 13;

       

      klasa 3a – sala nr 16;

      klasa 3b – sala nr 128;

      klasa 3c – sala nr 133;

      klasa 3d – sala nr 1;

       

      klasa 4a – sala nr 109;

      klasa 4b – sala nr 205;

      klasa 4c – sala nr 201;

      klasa 4d – sala nr 207;

       

      klasa 5a – sala nr 115;

      klasa 5b – sala nr 13;

      klasa 5c – sala nr 206;

      klasa 5d – sala nr 203;

       

      klasa 6a – sala nr 110;

      klasa 6b – sala nr 204;

      klasa 6c – sala nr 114;

       

      klasa 7a – sala nr 12

      klasa 7b – sala nr 111;

      klasa 7c – sala nr 128;

       

      klasa 8a – sala nr 209.

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19;
    83-400 Kościerzyna
    83-400 Kościerzyna
    Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007
    Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001

    RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6
    BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych