• V Mikołajkowy Turniej Szachowy w „Szóstce”

      05.12.2022

      W sobotę 3 grudnia w naszej szkole odbył się V Mikołajkowy Turniej Szachowy.

      Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza grupa to rocznik 2013 i młodsi, a druga - rocznik 2012 i starsi.

      Do rywalizacji w sumie przystąpiło 58 zawodników i zawodniczek z miasta i gminy Kościerzyna.

      Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na partię dla zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, któremu należą się podziękowania za sprawne przeprowadzenie zawodów.

      Dzięki wsparciu wielu sponsorów wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody! Najlepszymi zawodnikami w obu grupach okazali się uczniowie z naszej szkoły!

      Kategoria rocznik 2013 i młodsi:

      1. Jakub Główczewski – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 3a)

      2. Maciej Noga – SP Niedamowo

      3. Oskar Stankowski – SP nr 4 w Kościerzynie

      4. Zuzanna Stawarz - PSP Happy Kids Kościerzyna

      5. Ignacy Kreft – Bluebell Kościerzyna

      6. Paweł Turzyński – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 3d)

      W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze uczniowie SP nr 6: Iga Kropidłowska (klasa 2a) oraz Alan Sierocki (klasa 2b).

      Kategoria rocznik 2012 i starsi:

      1. Marcin Borkowski – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 8f)

      2. Mateusz Pobłocki – SP Niedamowo

      3. Jan Rolbiecki – SP Wielki Podleś

      4. Przemysław Noga – SP Niedamowo

      5. Wojciech Pazda – SP nr 6 w Kościerzynie (klasa 8e)

      W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze uczniowie SP nr 6: Jan Knut (klasa 4d) oraz Julian Szalewski (klasa 4c).

      Serdecznie gratulujemy!

      Pełne wyniki turnieju można sprawdzić na stronie chessarbiter:

      roczni 2013 i młodsi: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6288/

      rocznik 2012 i starsi: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6392/

     • Ogłoszenie

      27.11.2022

      Informujemy, że 3 grudnia 2022 r. (sobota) o godzinie 9.30 naszej szkole odbędzie się Mikołajkowy Turniej Szachowy.

      Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Kościerzyna.

      Do udziału w turnieju można zapisać się samemu na stronie chessarbiter:

      Rocznik 2013 i młodsi – link - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6288/

      Rocznik 2012 i starsi – link -

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6392/

      Zapisać się można również 20 minut przed rozpoczęciem turnieju lub dostarczyć formularz zgłoszenia do organizatora turnieju - Pana Marka Ferdynusa (sala nr 14).

      Serdecznie zapraszamy!

     • Ogłoszenie

      24.11.2022

      „Kolory depresji”

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Mieszkańcy Kościerzyny

      Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Moniką Barańską, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 6 dnia 25 listopada 2022 r. o godz. 15.30. Tematem spotkania jest szeroko pojęta depresja wśród dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu sprawi, że uzyskają Państwo rzetelną wiedzę i praktyczne informacje na temat przeciwdziałania kryzysom wśród dzieci i młodzieży, jak również potrzeb dzieci w kryzysie emocjonalnym. Dzisiejsza trudna rzeczywistość nie oszczędza dzieci i młodzieży. Warto więc dowiedzieć się jak przebiega depresja u dzieci i nastolatków, jak ją zauważyć i na czym polegają sygnały ostrzegawcze.

      W związku z powyższym prosimy tych z Państwa, którzy są zdeklarowani uczestniczyć w spotkaniu o potwierdzenie swojej obecności i przesłanie takiej informacji na e-mail - rodziceszkolenie@sp6koscierzyna.pl – pozwoli to nam przygotować się logistycznie do tego spotkania.

      Zapraszamy Państwa serdecznie

     • Ogłoszenie

      13.11.2022

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 15, 16 i 17 listopada 2022 r. (wtorek, środa, czwartek) odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami.

      Serdecznie zapraszamy.

      Jednocześnie informujemy, że w tym tygodniu nie odbędą się dyżury nauczycieli w ramach godzin dostępności.

      Poniżej w załączniku zamieszczono harmonogram spotkań.

      Wywiadowki_LISTOPAD_2022.pdf


     • Przedstawienia profilaktyczno-wychowawcze w naszej szkole

      10.11.2022

      W dniach 8.11. i 9.11.2022 uczniowie z klas I–III i dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały bajkę profilaktyczno–wychowawczą pt.: ”Świat według Reksia” z udziałem aktorów teatru profilaktycznego ”Nawigator”.

      Niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem opowiadał historię przyjaźni małego chłopca i jego wiernego psa, historię, która jest teatralną lekcją, skupioną tematycznie na realizacji najważniejszych działań edukacyjnych i profilaktycznych szkoły, obejmujących najmłodszych uczniów, to jest: promocji zdrowego stylu życia, zapobiegania agresji, kształtowania pozytywnego i akceptującego nastawienia do siebie i innych, uwrażliwienia i kształtowania właściwego stosunku do zwierząt i nauki opieki nad nimi, promocji etosu prawdy i dobra, szacunku do opiekunów i osób starszych, podstawy ekologii i ochrony środowiska.

      Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale utrwaliły też wiedzę na temat kultury zachowania i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

     • Do hymnu, szkoło!

      03.11.2022

      "Do Hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W czwartek 27 października 652 uczniów kościerskiej "Szóstki" zaśpiewało wspólnie trzy pieśni hymniczne. Jurorów zaskoczył jednak niezapowiedziany występ przedszkolaków, które z pamięci zaśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

      25 lipca br. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło piątą edycję konkursu "Do Hymnu". Jedyną szkołą z Kościerzyny, która zakwalifikowała się do konkursu jest kościerska "Szóstka". 27 października 652 uczniów szkoły odśpiewało trzy wybrane pieśni hymniczne. Były to: "Mazurek Dąbrowskiego", "Gaude Mater Polonia" oraz "Rota". Tym ogromnym chórem dyrygowała Pani Joanna Peplińska, która na co dzień jest szkolnym pedagogiem.

      Odśpiewanie przez ten ogromny chór trzech wybranych utworów pozytywnie zaskoczyło jurorów konkursu, ale dodatkową niespodzianką było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu przez przedszkolaków.

     • Szachowe turnieje kwalifikacyjne w naszej szkole

      31.10.2022

      W ostatni weekend października br. odbyły się w naszej szkole szachowe turnieje kwalifikacyjne dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Kościerzyna. Do rywalizacji przystąpiło 45 zawodników w tym 19 dziewcząt. Turniej odbywał się w systemie szwajcarskim. Zawodnicy rozegrali 6 partii po pół godziny na zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach: na V i na IV kategorię. Wszyscy zawodnicy, którzy uzyskali nowe kategorie szachowe otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca puchar. W pierwszej grupie rywalizowało 33 zawodników. Rywalizacja o swoją pierwszą kategorię była bardzo zacięta a zwycięzca został wyłoniony w ostatniej rundzie. Pierwsze miejsce i puchar zdobył Alan Sierocki, uczeń naszej szkoły (klasa 2b). W sumie 19 zawodników uzyskało V kategorię w tym uczniowie ,,Szóstki”:

      Ewa Andryk (kl. 4a)

      Julia Budnarowska (kl. 4a)

      Dominik Karczewski (kl. 2d)

      Iga Kropidłowska (kl. 2a)

      Nikodem Kropidłowski (kl. 4c)

      Szymon Kropidłowski (kl. 8e)

      Zofia Łyczykowska (kl. 2a)

      Lena Szczepańska (kl. 3c)

       

      W drugiej grupie grało 12 zawodników z V kategoriami. Po zaciętej rywalizacji 4 uzyskało ,,czwórki”. Byli wśród nich uczniowie naszej szkoły:

      Jan Knut (kl. 4d)

      Jakub Główczewski (kl. 3a).

      Turniej wygrał Filip Węsiora z ZS-P nr 3 w Kościerzynie.

       

      Szczegółowe wyniki można sprawdzić na stronie chessarbiter.

      V kat. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5975/

      IV kat. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6101/

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach i już teraz na nie zapraszamy. Najbliższy turniej w naszej szkole odbędzie się 3 grudnia. Będzie to ,,Turniej Mikołajkowy”.

     • Wycieczki do Sztutowa

      30.10.2022

      Już tradycją są wycieczki organizowane do Sztutowa dla najstarszych klas uczniów naszej szkoły.

      19 i 25 października br. wszyscy uczniowie klas ósmych mieli okazję zwiedzać KL Stutthof - najdłużej działający obóz nazistowski na okupowanych ziemiach w czasie II wojny światowej. Poznali metody eksterminacji ludności (nie tylko Pomorza), złożyli kwiaty w byłym krematorium, minutą ciszy oddali hołd ofiarom obozu. Była to trudna lekcja historii.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 6

      25.10.2022

      Październik to miesiąc wyborów samorządowych w Naszej Szkole. Chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w kampanii wyborczej przedstawiając swoje programy. Na liście kandydatów znaleźli się uczniowie z klas V i VI, którzy chcieli w roku szkolnym 2022/2023 reprezentować społeczność uczniowską.

      Największym zaufaniem zostały obdarzone następujące osoby:

      Martyna Mietka - klasa Vc - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

      Liliia Kotiash - klasa VIc - zastępca

       

      Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym!

     • „DO HYMNU”

      25.10.2022

      Z przyjemnością informujemy, że Nasza szkoła znalazła się w gronie zakwalifikowanych szkół podstawowych do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu". W województwie pomorskim takich szkół jest zaledwie 10!

      „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      W naszej szkole dnia 27.10.2022 r. o godz. 11:50 odbędzie się uroczysta prezentacja przygotowanego przez nas repertuaru. Prężnie przygotowujemy się do wspólnego zaśpiewania Hymnu Państwowego, „Gaude Mater Polonia” oraz „Roty” przed komisją jurorską.

      Konkurs „Do Hymnu” to nasze wspólne wspaniałe przedsięwzięcie. Przy wsparciu nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, dyrekcji oraz ogromnym zaangażowaniu uczniów - 27 października pięknie wpisze się w karty historii naszej szkoły.

      Przypomnijmy, że rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ROKIEM JÓZEFA WYBICKIEGO. W 2022 r. przypada 200. rocznica jego śmierci oraz 225. rocznica powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”,  która od 1927 roku jest polskim hymnem narodowym. Uchwała w sprawie ustanowienia Roku Józefa Wybickiego zwraca uwagę na dokonania polityczne patrona urodzonego w Będominie na Kaszubach, przypominając m. in. o jego udziale w pracach nad wdrożeniem Konstytucji 3 Maja.

     • Warsztaty z dietetykiem

      24.10.2022

      W dniach od 17.10 do 21.10 uczniowie klas I –III oraz dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych brały udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyka, p. Natalię Puchalską.

      Zajęcia odbywały się w nowo otwartej pracowni, która powstała w naszej szkole dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości”. #laboratoriaprzyszłosci

      Spotkania dietetyka z najmłodszymi dziećmi naszej szkoły miały na celu pomóc zmienić nawyki żywieniowe u dzieci, żeby były zdrowe i zdrowo się rozwijały.

      Co zatem podać dziecku zamiast słodyczy? Może warstwową owsiankę? Taki super deser właśnie przygotowywali nasi uczniowie.

      Temat zajęć brzmiał: ”Dlaczego śniadanie jest takie ważne?”. Celem zajęć było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych związanych ze spożywaniem śniadania, uświadomienie znaczenia odpowiedniego żywienia dla utrzymania zdrowia oraz utrwalenie zasady regularnego spożywania posiłków.

      Podczas wstępnej pogadanki dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, jak również otrzymały na ten temat cenne wskazówki i informacje.

      Następnie z wielkim zaangażowaniem przygotowywały warstwową owsiankę z przyniesionych produktów. Były to owoce, jak również produkty mleczne i zbożowe. Uczniowie mieli też okazję zrobić z pomocą pani Natalii kolorowe musy owocowe, które dodawali do deseru. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na spokojne spożywanie przygotowanego przez siebie posiłku.

      Te warsztaty były fantastycznym, pysznym i pełnym energii początkiem dnia.

      #laboratoriaprzyszłosci

     • „Wszystko zaczyna się od przedszkola”

      24.10.2022

      W piątek 14 października w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”.

      Bohaterami były dzieci z grupy Słodziaki oraz Tulisie, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice.

      Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieciaki wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

      Na pamiątkę tego ważnego dnia maluchy otrzymały dyplomy oraz upominki.

      Miłą niespodzianką okazały się też odwiedziny naszej pluszowej maskotki – Misia, który poczęstował wszystkie dzieci słodkościami.

     • Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

      24.10.2022

      „Jest taki szczególny jeden dzień,

      w którym serca wszystkich biją mocniej...”

      Dzień Edukacji Narodowej to dzień wyjątkowy. Serca zarówno uczniów jak i nauczycieli tego dnia biją innym rytmem...

      W przeddzień tego święta w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-8 i pracownicy „Szóstki’.

      Uczniowie klas ósmych w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali zabawne scenki z życia szkolnego nauczycieli, pokazali także z jakimi trudnościami pedagodzy zmagają się na co dzień.

      W dalszej części spotkania złożyli szczere podziękowania tym, dzięki którym osiągają wyznaczone cele. Nauczyciele, pedagodzy i pracownicy niepedagogiczni otrzymali od młodzieży życzenia oraz podziękowania za trud włożony w codzienną pracę.

      Pani Dyrektor Małgorzata Kreft również podziękowała gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji. W swoim wystąpieniu podkreśliła ich ogromne zaangażowanie oraz realizację różnorodnych przedsięwzięć edukacyjnych. Życzyła jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy.

     • Ślubowanie klas pierwszych

      23.10.2022

      13 października w naszej szkole odbyły się akademie, podczas których z ust uczniów popłynęły bardzo miłe i ciepłe słowa skierowane do nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      To szczególny czas do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi.

      Podczas uroczystego apelu klasy pierwsze złożyły też ślubowanie i od tej chwili stały się prawowitymi uczniami naszej Szkoły.

      Uroczystość ta odbyła się w stylu marynarskim, gdyż

      "Nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata

      płynie wraz z uczniami przez szkolne lata…"

      Pierwszaki miały okazję odwiedzić wyspy Radości i Szczęścia, a dzięki wykonaniu mnóstwa zadań stały się prawdziwymi marynarzami, a zarazem Uczniami SP nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty.

      Naszym Pierwszakom życzymy samych szóstek oraz wielu sukcesów szkolnych.

     • Warsztaty integracyjne w klasach pierwszych

      20.10.2022

      W miesiącu wrześniu odbyły się we wszystkich klasach pierwszych warsztaty integracyjne wspomagające proces adaptacji społeczno–emocjonalny. Celem zajęć było budowanie poczucia wspólnoty grupowej, doskonalenie umiejętności współdziałania podczas realizacji zadań grupowych, budowanie pozytywnego obrazu samego siebie poprzez pozytywne wzmocnienie ze strony innych osób oraz tworzenie poczucia bezpieczeństwa i zaufania w zespole klasowym.

      Podczas zajęć panowała atmosfera zabawy, uczniowie chętnie brali udział w poszczególnych ćwiczeniach. Niniejsze spotkania pozwoliły na wspólne bliższe poznanie się oraz zaprezentowanie pracy pedagoga, co z kolei procentuje dalszymi kontaktami zarówno indywidualnymi jak i grupowymi.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
   • 90 8328 0007 2001 0015 7632 0001 RACHUNEK BANKOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIERZYNIE /PÓŁKOLONIE/
 • Galeria zdjęć

   brak danych