• Wycieczka na Hel – Początek Polski

      19.06.2022

      Dnia 3 czerwca br. uczniowie klas 8e i 8c wzięli udział w wycieczce na Hel.

      Jest to niezwykle urokliwe miasto położone w województwie pomorskim, w powiecie puckim, na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim.

      Podczas wycieczki uczniowie przejeżdżali wzdłuż Półwyspu Helskiego przez słynne miejscowości uzdrowiskowe: Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę, aż do celu naszej wycieczki – Helu.

      Przespacerowali się malowniczymi uliczkami oraz drewnianą promenadą wzdłuż plaży, aż do portu rybackiego. Odwiedzili fokarium, należące do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zobaczyli mieszkające tam foki i pokaz karmienia fok.

      Zwiedzili latarnie morską oraz przepłynęli statkiem „Ocean” po Zatoce Puckiej.

     • Wyjście do Stacji Uzdatniania Wody w Kościerzynie

      19.06.2022

      W dniach 17, 19 maja i 7 czerwca uczniowie klas 7b, 7c, 7d, 7f oraz 8e, 8b, 8c wzięli udział w wyjściu do Stacji Uzdatniania Wody w Kościerzynie.

      Celem wycieczki było poznanie procesu uzdatniania wód gruntowych od momentu poboru wody do chwili dostarczenia jej mieszkańcom.

      Uczniowie zapoznali się z procesem technologicznym usuwania żelaza i manganu z wody, napowietrzania jej oraz ozonowania celem usunięcia bakterii i wirusów. Następnie uczniowie poznali sposoby racjonalnego gospodarowania wodą.

      Omówiony został również obieg wody w przyrodzie.

     • Moc atrakcji i mnóstwo dziecięcych uśmiechów na szkolnym festynie w „Szóstce”- 09.06.2022

      12.06.2022

      Społeczność szkolna przy wsparciu przyjaciół i Rady Rodziców w czwartkowe popołudnie zorganizowała dla uczniów i ich bliskich festyn pod hasłem „Z Szóstką zdrowo i kolorowo”.

      Tego dnia w szkole zapanowała prawdziwie radosna atmosfera zabawy.

      Festyn rozpoczął się występami naszych uroczych przedszkolaków, które zaprezentowały swoje talenty artystyczne z okazji zaplanowanego „Dnia Rodziny”. Dzieci swoimi występami dostarczyły rodzicom i opiekunom mnóstwo pięknych i wzruszających chwil.

      Następnie zaprezentowali się nasi starsi uczniowie. Pięknie zatańczyły dzieci z klasy IIId pod kierunkiem Pani J. Radtke oraz dziewczynki z klasy VIIc.

      Na instrumentach muzycznych zagrali nasi uczniowie pod opieką Pani A. Dargacz. Nie zabrakło oczywiście występu naszego szkolnego „CHÓR-nika” z Panią J. Peplińską.

      W części artystycznej zaprezentowali swoje talenty również uczniowie z Ukrainy – Sofiia (kl. 4a) i Mariia (kl. IIIb).

      Wielką atrakcją festynu były ogromne, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, na których dzieci mogły ćwiczyć wspinaczkę i równowagę.

      Dzięki zaangażowaniu Pani Jolanty Pollak uczestnicy festynu mogli skorzystać z profesjonalnych zajęć „Zumby” i wspólnie zatańczyć do największych hitów dziecięcych. Natomiast Państwo Stencel częstowali najmłodszych przepyszną watą cukrową.

      Dziękujemy również Pani Teresie Preis za zorganizowanie warsztatów „papieru czerpanego” oraz ekologicznych – z segregacji śmieci.

      Przybyli goście mogli też skorzystać z fachowej porady dietetyka – Pani Natalii Puchalskiej.

      Tego dnia szkolna stołówka zamieniła się w przytulną kawiarenkę, gdzie pracownicy szkoły i Rada Rodziców częstowali pysznościami. Za „dar serca" można było skosztować smacznych ciast, deserków czy poczęstować się chlebem ze smalcem. Rodzice naszych uczniów z Ukrainy przygotowali również swoje narodowe specjały.

      Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd policyjnego radiowozu, karetki pogotowia i ogromnego wozu strażackiego. Bardzo dziękujemy naszym kościerskim służbom, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie Pań W. Wałdoch i B. Wolskiej.

      Funkcjonariusze Policji przypomnieli naszym gościom o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Dzieci mogły porozmawiać z treserami psów policyjnych i poznać umiejętności ich czworonożnych podopiecznych w symulowanych sytuacjach.

      Pracownicy Pogotowia zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Uczestnicy festynu mogli skorzystać m.in. z fantomów i pod czujnym okiem profesjonalistów przypomnieć sobie lub nauczyć się jak takiej pomocy udzielić.

      Straż pożarna zaprezentowała wyposażenie wozu strażackiego i przypomniała, jak ważne jest, by każdy już od najmłodszych lat znał numer telefonu alarmowego 112, by wezwać pomoc w razie potrzeby.

      Dla najmłodszych przybyłych gości nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji i warsztatów tj. foto-budka, modelowanie balonów, studio fryzur, malowanie twarzy, gry planszowe, papierowe zwierzaki, kwiaty z bibuły, lampiony, gniotki antystresowe, lepienie z masy solnej, papierowe aniołki, gry matematyczne, zagadki geograficzne, mega-kolorowanki oraz zajęcia tematyczne z języka kaszubskiego, włoskiego i ukraińskiego.

      Gdy słońce przebiło się z pochmurnego nieba na szkolnym Orliku odbyły się zawody sportowe, gry i zabawy integracyjne. Bawiliśmy się z chustą animacyjną, malowaliśmy na folii i puszczaliśmy ogromne bańki mydlane. Podczas festynu odbyły się również rozgrywki szachowe. Wolontariusze w przebraniu naszej maskotki – przedszkolnego Misia, częstowały przybyłych gości cukierkami.

      Podczas festynu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Pogoda, choć kapryśna pozwoliła uczestnikom w pełni wykorzystać zaplanowane atrakcje - dzięki temu przybyli goście mogli przyjemnie i wesoło spędzić czas. Zorganizowane wydarzenie dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń, stając się przy tym świetną atrakcją do integracji międzypokoleniowej i międzykulturowej.

      Dziękujemy wszystkim Nauczycielom naszej szkoły oraz Pracownikom, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy także do Rodziców i mieszkańców Kościerzyny, którzy tego dnia odwiedzili mury „Szóstki” oraz do sponsorów, którzy wsparli nasze działania.

      Do zobaczenia na kolejnym festynie w „Szóstce”!

     • Zaproszenie

      06.06.2022

      Serdecznie zapraszamy na festyn szkolny, który odbędzie w czwartek 9 czerwca 2022 r.

      Rozpoczęcie zaplanowano o godz. 16.00 przy kompleksie boisk „Orlik”. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie dobrego humoru, świetniej zabawy i muzyki.

     • „Szóstka” – jako pierwsza z kościerskich Szkół Podstawowych została beneficjentem konkursu Erasmus+

      03.06.2022

      Nasza szkoła bierze udział w konkursie ogłoszonym przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, w ramach sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1.

      Nasz wniosek „Podnoszenie kompetencji metodycznych i językowych nauczycieli jako szansa na sukces edukacyjny uczniów” (nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041925) został bardzo wysoko oceniony i zatwierdzony do realizacji. Zajęliśmy siódme miejsce w Polsce.

      Tym samym uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 21 502 euro na realizację działań w obrębie projektów krótkoterminowych (KA122-SCH). Koordynatorem projektu jest Pani Jarosława Norek - nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.

      W ramach realizacji projektu osiem nauczycielek z naszej szkoły wyjedzie na szkolenia metodyczno-językowe do Dublina, Florencji, Barcelony i Berlina. W czasie zaplanowanych kursów uczestnicy poznają nowe, innowacyjne metody nauczania oraz nowoczesne i skuteczne techniki i formy pracy z uczniami.

      Zdobędą praktyczne doświadczenie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji i dowiedzą się jak poprawić zarówno miękkie umiejętności uczniów, jak i ich krytyczne i kreatywne myślenie.

      W czasie kursów nauczyciele udoskonalą metody zarządzania klasą poprzez TIK tak, aby zoptymalizować pracę na lekcjach. Ponadto zapoznają się z podstawami metody CLIL, aby w przyszłości korzystać z nich w czasie zajęć. W końcu, doskonaląc swój warsztat pracy nauczyciele odświeżą i poszerzą swoje kompetencje językowe. Dzięki temu w przyszłości jeszcze bardziej zaangażują się w udział w projektach międzynarodowych i innowacjach pedagogicznych.

      Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia pomogą nam w kolejnych konkursach Erasmusa zorganizować wymianę międzynarodową młodzieży.

     • Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

      31.05.2022

      W sobotę 28 maja w ,,Szóstce” odbył się turniej szachowy z okazji ,,Dnia dziecka”. Do turnieju zgłosiło się 60 uczniów ze szkół podstawowych i ,,zerówek” miasta i gminy Kościerzyna. Z powodu dużej liczby zawodników turniej rozegrano w dwóch grupach. W pierwszej rywalizowali uczniowie rocznika 2012 i młodsi (37 zawodników), a w drugiej - rocznik 2011 i starsi (23 zawodników).

      Dzięki licznym sponsorom każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrody! Był kubek z elementem szachowym (dla każdego uczestnika), karnety na basen, bilety do kina, gry edukacyjne, książki szachowe i gadżety elektroniczne.

      W przerwach pomiędzy kolejnymi rundami przygotowano drożdżówki i słodycze.

      Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na partię dla każdego zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, który już od wielu lat prowadzi nasze turnieje.

      Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:

      Rocznik 2012 i młodsi:

      1. Jan Knut – SP nr 6 Kościerzyna

      2. Jan Rolbiecki – SP Wielki Podleś

      3. Blanka Ugowska – SP nr 6 Kościerzyna

      Roczniki 2011 – 2009:

      1. Seweryn Zabrocki – SP Gołubie

      2. Jakub Chajewski – SP nr 6 Kościerzyna

      3. Igor Zieliński – SP nr 6 Kościerzyna

      Rocznik 2008 i starsi:

      1. Alan Aszyk – Krasiński – SP nr 6 Kościerzyna

      2. Maciej Łącki – SP nr 6 Kościerzyna

      3. Marcin Borkowski – SP nr 6 Kościerzyna

      Serdecznie gratulujemy!

      Dokładne wyniku turnieju można znaleźć na stronie chessarbiter:

      grupa pierwsza: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_3221/

      grupa druga i trzecia: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1970/

      Organizatorami turnieju byli Monika Skowrońska-Templer i Marek Ferdynus -nauczyciele SP nr 6 w Kościerzynie oraz Mirosław Nowak z ,,Akademii Młodego Szachisty”.

      Już dzisiaj zapraszamy na kolejne turnieje, które odbędą się w naszej szkole.

     • Wielki sukces naszych wokalistek w Czersku

      26.05.2022

      Za nami XX Jubileuszowy Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" – Czersk 2022.

      Naszą szkołę w tym roku reprezentowały:

      Zuzanna Kaszubowska – 1. miejsce w kategorii klas 7-8 SP

      Kornelia Datta - kategoria klas 1-3 SP

      Lilka Zamkowska i Maja Żychlińska - 1. miejsce w kategorii klas 1-3 SP zespoły

      CHÓRnik – 3. miejsce w kategorii klas 7-8 SP oraz 1. miejsce w kategorii dodatkowej - piosenki Anny Jantar.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu zdolności muzycznych i wokalnych oraz zdobywania czołowych miejsc w kolejnych konkursach piosenki.

     • Wycieczka do Chełmna - miasta zakochanych

      15.05.2022

      12 maja br. uczniowie klas 8b, 8e i 5b brali udział w wycieczce do Chełmna. To niezwykle urokliwe miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim w dolinie Dolnej Wisły.

      Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawej historii tego miejsca. Szczególną uwagę zwróciły przepiękne stylowe kamieniczki, mury miejskie z basztami, a także renesansowy ratusz. Ciekawostką była też informacja, że Chełmno od niedawna nazywane jest miastem zakochanych.

      Przyjazna atmosfera tego prastarego grodu sprawiła, że niejeden z uczniów obiecał sobie w najbliższym czasie pojechać do Chełmna jeszcze raz.

     • Sukces naszych piłkarzy

      15.05.2022

      12 maja 2022 r. na Orliku w Karsinie odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2009/2010, którzy okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając 1️. miejsce w turnieju i tym samym wywalczyli awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim

      Gratulujemy serdecznie.

     • Zebrania z Rodzicami

      05.05.2022

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 9 i 10 maja 2022 r. (poniedziałek, wtorek) odbędą się w naszej szkole zebrania wychowawców klas z Rodzicami. 

      Serdecznie zapraszamy.

      Poniżej w załączniku zamieszczono harmonogram spotkań.

      Jednocześnie informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły (planowany 06.05.2022 r.) oraz Festyn Szkolny (planowany 02.06.2022 r.) zostały przeniesione na dzień 09.06.2022 r.

      Wywiadówki_MAJ_2022_.pdf

     • KOMUNIKAT

      05.05.2022

      Przypominamy, że w naszej placówce obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na teren szkoły: rowerów, deskorolek, łyżworolek, hulajnóg i innych sprzętów, których używanie na terenie szkoły może naruszyć zasady BHP.

      Uczniowie przyjeżdżający do szkoły na rowerze lub hulajnodze zobowiązani są do pozostawienia sprzętu przed szkołą i zabezpieczenia go przed kradzieżą poprzez przypięcie do stojaków rowerowych znajdujących się przed budynkiem szkoły. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za źle zabezpieczone mienie.

     • OGŁOSZENIE

      05.05.2022

      Informujemy, że 28 maja 2022 r. (sobota) o godzinie 9.30 w naszej szkole odbędzie się Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka.

      Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Kościerzyna. Rywalizacja będzie przebiegać w 3 kategoriach wiekowych:

      - rocznik 2012 i młodsi

      - roczniki 2009 – 2011

      - rocznik 2008 i starsi

      Do udziału w turnieju można zapisać się samemu na stronie chessarbiter:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1970/

      Zapisać się można również 20 minut przed rozpoczęciem turnieju lub dostarczyć formularz zgłoszenia do organizatora turnieju - Pana Marka Ferdynusa (sala nr 14).

      Serdecznie zapraszamy!

     • Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Oddziałach Przedszkolnych

      30.04.2022

      Dzień 3 maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia
      Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyźmie,
      o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

      Upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych Przedszkolaków było celem uroczystości,
      która odbyła się w piątek 29 kwietnia 2022 r.

      Akademia rozpoczęła się od pięknego polskiego tańca - poloneza, po nim nastąpiła część artystyczna. Dzieci słowem, piosenką i tańcem oddawały szacunek symbolom narodowym oraz miłość do ojczyzny. Przybliżyły znaczenie tego święta w historii naszej ojczyzny. Podczas uroczystości nie zabrakło flagi państwowej, hymnu, kotylionów.
      Był to wyjątkowy montaż słowno-muzyczno-taneczny. Maluchy zaprezentowały swoje
      umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dzieci w galowych strojach prezentowały się niezwykle uroczyście.

      Dzień ten był dla Przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych