• Wielki sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

      24.06.2021

      W XII Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – 2021” Pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło II miejsce pokonując 322 zespoły z całej Polski.

      W ramach konkursu zebrano już ponad 646 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i ponad 38 ton zużytych baterii i akumulatorów przenośnych.

      W Tegorocznej edycji zebrano blisko 90 ton zużytego sprzętu i ponad 5 ton zużytych baterii i akumulatorów.

      Członkowie zwycięskich Ekozespołów otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe (czytniki e-booków, głośniki, smartwatche, słuchawki bezprzewodowe).

      Ponadto Komisja Konkursowa przyznała następujące Nagrody Główne dla szkół za:

      – zajęcie 1 miejsca – telewizor firmy LG 55NANO816NA,

      – zajęcie 2 miejsca – telewizor firmy LG 55UN74006LB,

      – zajęcie 3 miejsca – telewizor firmy LG 49SM8200PLA,

      – zajęcie 4 miejsca – telewizor firmy LG 55UN71006LB.

      Wszystkie Ekozespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od AURAEKO.

      Link do strony fb AURAEKO:

      https://l.facebook.com/l.php...

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      21.06.2021

      Zakończenie roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. W dniu 25 czerwca 2021r. rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej przez wychowawców odbędzie się w ustalonych godzinach, w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Prosimy, aby na teren szkoły wchodzili tylko uczniowie.

      Ze względu na procedury bezpieczeństwa to zakończenie będzie wyglądało podobnie jak w roku ubiegłym. Mimo to dołożymy wszelkich starań, by pozostało w pamięci uczniów. Odbędzie się według specjalnego harmonogramu oraz z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

      Informujemy, że istnieje możliwość indywidualnego odbioru świadectw w dniach od poniedziałku 28.06.2021r. do czwartku 01.07.2021r. w godz. 8.30 – 13.00 w sekretariacie szkoły po ustaleniu z wychowawcą.

      W załączniku poniżej umieszczono zasady obowiązujące podczas zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w dniu 25.05.2021r. oraz szczegółowy harmonogram.

      KONIEC-ROKU-2020-2021.pdf

     • Szóstka na „Szóstkę”! Mamy to!

      20.06.2021

      Z przyjemnością informujemy, że projekt - Gra terenowa „Matematyka wokół nas” - Szkoły Podstawowej nr 6 otrzymał dofinansowanie w VIII edycji programu mPotęga na rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów klas 4-6. Nagrodzony projekt finansowany jest przez Fundację mBanku i organizowany w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

      Nasza szkoła rywalizowała z 672 szkołami i organizacjami z całej Polski.

      Realizacja zadań projektowych rozpocznie się w połowie września, a kulminacyjnym punktem projektu będzie miejska gra terenowa, w której wezmą udział uczniowie klas 4-6 i rodzice.

      Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju nie tylko umiejętności matematycznych naszych uczniów, ale również kompetencji, takich jak praca w grupie, kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów.

     • Konkurs plastyczny pt. "Żyj zdrowo"

      14.06.2021

      Na przełomie miesiąca kwietnia i maja, w ramach profilaktyki wychowawczej, zorganizowano dla uczniów klas I–III konkurs plastyczny pt. ”Żyj zdrowo”. Pracę należało wykonać samodzielnie, dowolną techniką, korzystając z różnorodnych środków plastycznych. W konkursie wzięło udział 45 uczniów, w tym 16 uzyskało wyróżnienia. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, natomiast pozostali, którzy brali udział w konkursie, otrzymali symboliczne upominki.

      Wszystkie prace były ciekawe, ładnie wykonane. Prace nagrodzone można obejrzeć w holu szkoły.

     • Turniej Szachowy z okazji „Dnia Dziecka 2021”

      14.06.2021

      12 czerwca w "Szóstce" odbył się Turniej Szachowy z okazji „Dnia Dziecka” o mistrzostwo szkoły. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim (7 rund po 10 min. na zawodnika). Sędzią zawodów był Pan Jarosław Czarnota. W zawodach wzięło udział 26 szachistów z klas 1 – 8. Komputer kojarzył zawodników do każdej rundy oraz ustalał kolejność na koniec zawodów. Bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Wołoszyn z klasy 8c, który wygrał wszystkie partie. Na koniec zawodów ustalono wyniki z podziałem na 3 kategorie.

      Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów, a najlepsi w swoich kategoriach dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

       

      Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

       

      Kategoria klasy 1 - 3 (ur. 2011 i młodsi) :

      1. miejsce Nikodem Kropidłowski – klasa 2c

      2. miejsce Jan Knut – klasa 2d

      3. miejsce Zuzanna Dusza – klasa 2d

       

      Kategoria klasy 4 - 6 (ur. 2010 - 2008):

      1. miejsce Alan Aszyk – Krasiński – klasa 7e

      2. miejsce Jakub Chajewski – klasa 4a

      3. miejsce Fryderyk Bystron – klasa 4c

       

      Kategoria klasy 7 – 8 (ur. 2007 i starsi)

      1. miejsce Aleksander Wołoszyn – klasa 8c

      2. miejsce Eliza Rekowska – klasa 7e

      3. miejsce Maksymilian Lipski – klasa 8a

      Organizatorami turnieju byli Pan Marek Ferdynus i Pani Monika Skowrońska-Templer.

      Wszystkim szachistom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, a wyróżnionym gratulujemy wyników!

       

      Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1494/

     • Wizyta alpak i lam z okazji Dnia Dziecka

      01.06.2021

      1 czerwca z okazji Dnia Dziecka jak co roku dla naszych przedszkolaków przygotowaliśmy liczne atrakcje. Jednak największą niespodzianką okazała się wizyta alpak i lam. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat tych wspaniałych zwierząt, zabrać je na spacer, pogłaskać a nawet nakarmić przysmakami. Dzieci przedszkolne były zachwycone futrzanymi gośćmi. Jutro (2 czerwca) zwierzęta odwiedzą nasze starszaki z zerówek.

     • "Cudownych Rodziców mam"

      27.05.2021

      Dzieci są przyszłością narodu, dzieci są radością rodziców. Przecież to właśnie Mama i Tata są dla nich najważniejsi, Mama śpiewa kołysanki, ociera łzy, tuli, a Tata - bawi się, uczy jazdy na rowerze, gry w piłkę... Z dnia na dzień dzieci stają się bardziej samodzielne, inne, niepowtarzalne, oryginalne... Ale zawsze kochają swoich Rodziców! Kochają ‘za’, może ‘wbrew’, czasem ‘mimo’ lub ‘po prostu’ i ‘bez powodu’ BEZWARUNKOWO. I zwykle każde dziecko czy duże, czy małe bez zastanowienia stwierdza: Cudownych Rodziców mam! Nasze starsze przedszkolaki - Misiaki, Niedźwiadki i Pluszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały z okazji Dnia Mamy i Taty specjalną niespodziankę. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, życzymy miłego odbioru, niezapomnianych wrażeń i mnóstwa wzruszeń.

     • „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!”, czyli jak najmłodsi świętowali Dzień Mamy i Taty

      26.05.2021

      „Mama” i „Tata” to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. „Mama” i „Tata” to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

      Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku w naszych oddziałach przedszkolnych – to Święto Mamy i Taty.

      W tym roku przedszkolaki z grupy Słodziaki, Tulisie, Puchatki i Gumisie wraz ze swoimi wychowawczyniami już 24 maja przygotowały specjalną niespodziankę – przedstawienie słowno-muzyczne z okazji Dnia Mamy i Taty.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z występu, życzymy miłego odbioru i wielu niezapomnianych wzruszeń.

     • Ogłoszenie

      24.05.2021

      PŁATNOŚĆ ZA OBIADY DO 27.05.2021

      Nr konta 73 1160 2202 0000 0002 2395 4448

      NALEŻNOŚĆ ZA MIESIĄC MAJ:

      Klasy 1-3 64,00 zł

      Klasy 4-5 12,00 zł

      Klasy 6 12,00 zł

      Klasy 7 12,00 zł

      Klasy 8 28,00 zł

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KL. I-III

      23.05.2021

      Dnia 12 marca 2021 r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski Poezji Polskiej, w którym uczestniczyło 32 uczniów kl. I-III. Jury po wysłuchaniu recytatorów przyznało nagrody, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Nagrody i dyplomy wręczono zwycięzcom dnia 14.05.2021r.

       

      WYNIKI KONKURSU

      I miejsce - Kinga Kalkowska Ic

      II miejsce - Lena Kuźma IIb

      III miejsce - Martyna Miętka IIIc

       

      Wyróżnienia:

      Agata Felskowska Ia

      Ewa Andryk IIa

      Filip Ronkowski IIc

      Julia Stolc IIIc

      Lilianna Rumpczyk IIIb

      Małgorzata Groborz Id

      Nikodem Cyra IIb

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

      14.05.2021

      Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie;

      Rozpoczynamy od dnia 17 maja 2021r. czas nauki stacjonarnej. Przypominamy informacje na temat powrotu uczniów do Szkoły, które przesłaliśmy Rodzicom 30 kwietnia br. przez e-dziennik.

      Minister Edukacji i Nauki wspólnie z Premierem RP zapowiedzieli stopniowy powrót dzieci do szkół. W związku z powyższym przedstawiamy Państwu harmonogram działań oraz zasady powrotu do nauki stacjonarnej.

      Harmonogram:

      1. Od 4 maja 2021r. do nauki stacjonarnej wróciły dzieci z I etapu edukacyjnego /klasy I-III/.

      2. Od 17 maja 2021r. wracają do nauki stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII. W pierwszej fazie ma być to nauka w systemie hybrydowym.
      Jeśli zalecenia MEiN w tym zakresie nie zmienią się to przewidujemy, że w okresie:

      17 do 18 maja 2021r.klasy czwarte i piąta oraz klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      19 do 20 maja 2021r.klasy szóste i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      21 i 24 maja 2021r.klasy siódme i klasy ósme uczą się w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy uczą się zdalnie.

      25, 26, 27 maja 2021r. – Odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej.

      Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas szkoły podstawowej z puli dni dyrektorskich będzie także dzień 28 maja 2021r.

      Wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej zgodnie z obowiązującym planem lekcji dnia 31 maja 2021r.

      W czasie pobytu w szkole obowiązują nadal wszystkie procedury dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w celu przeciwdziałania zarażeniu wirusem Sars-Covid-19; dystans, maseczki, dezynfekcja.

      Poniżej przedstawiamy informacje MEN na temat wytycznych obowiązujących podczas powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego. Zamieszczamy także grafikę z informacjami – w jaki sposób uczniowie wchodzą do szkoły na zajęcia / jak we wrześniu/.

      Cały czas obowiązują w naszej Szkole „Procedury postępowania w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem Sars-Covid – 19”. Do Szkoły wchodzą TYLKO UCZNIOWIE i PRZEDSZKOLAKI.
      Bardzo prosimy Rodziców o wsparcie dzieci w powrocie do szkoły.

      Pozdrawiamy życząc miłego weekendu.

      M. Kreft

      R. Tybora

      Wytyczne-MEN-MZ-i-GIS-maj-2021r..pdf
       

     • Ogólnopolski Test Umiejętności Trzecioklasisty

      09.05.2021

      6 i 7 maja 2021 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do pierwszego w życiu ważnego egzaminu - Ogólnopolskiego Testu Umiejętności Trzecioklasisty, którego organizatorem jest wydawnictwo Nowa Era.

      Uczniowie w pierwszym dniu pisali test z języka polskiego, a w drugim z matematyki. Celem sprawdzianu jest zgromadzenie informacji o poziomie wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania, wiedzy o języku oraz praktycznych umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

      Wyniki i analizy będą bardzo pomocne w rozwijaniu kompetencji naszych uczniów w dalszych latach nauki. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowe stroje, napisali test, a teraz czekają na wyniki.

      Wszystkim trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników!

     • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

      04.05.2021

      Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

      Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

      Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

      • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.

      Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym.
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
     • Obchody Świąt Majowych w Oddziałach Przedszkolnych

      04.05.2021

      Maj to niezwykły miesiąc w historii naszego kraju. W pierwszych trzech dniach maja obchodzimy w Polsce trzy ważne święta, i tak 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie, zaś 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

      Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza kolejne majowe święto - bowiem 3 maja upamiętnia przyjęcie przez nasz kraj niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. W trosce o kształtowanie poczucia tożsamości, przynależności do swojego narodu oraz rozwijanie wartości patriotycznych wśród naszych małych Polaków, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przyłączyły się do uczczenia tych ważnych dla naszego kraju wydarzeń.

      W piątek, 30 kwietnia 2021 r., przedszkolaki uczciły tak ważne i wyjątkowe dla każdego Polaka Święta Majowe. Ubrane w barwy biało czerwone podzieliły się swoimi wiadomościami na temat tych Świąt z rówieśnikami, a także wzbogaciły swoją wiedzę o nowe informacje. Podczas różnych inicjatyw dzieci utrwalały wiedzę o naszym kraju, symbolach narodowych, uczyły się patriotycznych pieśni i wierszy oraz wykonywały prace plastyczne.

      Uwieńczeniem patriotycznych zajęć było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego. Ten dzień bez wątpienia był dla przedszkolaków przygotowaniem do życia w społeczeństwie oraz ważnym elementem kształtowania w nich postaw patriotycznych, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej.

     • „KANGUR W NASZEJ SZKOLE”

      23.04.2021

      W czwartek, 22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły z klas II – VIII brali udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Turniej organizowany jest już od 1992 roku i patronują mu: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka.

      Celem tego konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkoły, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz budzenie nawyku współzawodnictwa.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
   • (58) 686 84 45
   • 25 8328 0007 2001 0015 7632 0007 Opłaty za obiady, za dodatkowe godziny w Oddziałach Przedszkolnych, darowizny.
   • 43 8328 0007 2001 0002 1829 0001
   • www.sp6kna.edupage.org
   • http://hipoterapia.braille.edu.pl/generator.html
   • https://tlumacz.migam.org/
 • Galeria zdjęć

   brak danych