• Rekrutacja do klas pierwszych

      27.02.2022

      Zapisy do klas pierwszych

      Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. dr. B. Sychty w Kościerzynie

      Chcąc spełnić oczekiwania Rodziców oraz marzenia i aspiracje uczniów, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie pragnie przedstawić tegorocznym siedmiolatkom interesującą ofertę edukacyjną.

      Nasza szkoła jest placówką, w której uczniowie nie są anonimowi. Ich sukcesy i osiągnięcia są dumą i radością całej społeczności szkolnej.

      Oferujemy swoim uczniom doskonałe warunki nauki. Sale lekcyjne są duże, dobrze wyposażone i nowoczesne. Szkoła posiada halę sportową, sale gimnastyczne, kompleks boisk "Orlik" oraz 2 place zabaw, w tym nowoczesne Podwórko Talentów Nivea. Nasi wychowankowie odnoszą wiele sukcesów w konkursach wiedzy oraz w zawodach sportowych.

      Naszym uczniom oferujemy:

      szkołę przyjazną i bezpieczną

      naukę języka angielskiego i kaszubskiego

      zajęcia sportowe na sali gimnastycznej

      bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych

      możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań

      opiekę logopedyczną

      opiekę pedagoga i psychologa szkolnego

      opiekę w świetlicy szkolnej od godz. 7.00 do 17.00

      dożywianie w szkolnej stołówce

      zajęcia szachowe rozwijające kreatywność i logiczne rozumowanie

      gimnastykę korekcyją

      magiczny dywan

      zajęcia rewalidacyjne i adaptacyjne

      zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

      zajęcia na sali z lustrami

      Rekrutacja kończy się 31 marca 2022 r.

      Dodatkowe informacje dostępne są na szkolnej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2022/2023 - https://sp6kna.edupage.org/a/rekrutacja-2022-2023

      oraz pod numerem telefonu 58 686 34 34

      Serdeczne zapraszamy do "Szóstki"!

     • Akcja pomocy dla Uchodźców z Ukrainy

      27.02.2022

      W ekstremalnych sytuacjach bierność jest przestępstwem.

      A przyzwoitym jest człowiek wtedy, kiedy pomaga słabszym.

      Marek Edelman

      Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie, Drodzy Mieszkańcy Kościerzyny;

      Od poniedziałku – 28 lutego 2022r. SP nr 6 włącza się w akcję zbierania artykułów dla Uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji niesienia pomocy.

      Bądźmy Razem w tych trudnych chwilach.

      Społeczność SP nr 6

     • Ogłoszenie

      12.02.2022

      Przypominamy, że w dniach 14-25 lutego w godz. 9.00 – 13.00 w naszej szkole odbędą się półkolonie w formie zimowiska. Zgłoszone dzieci przychodzą do szkoły w ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych (wyjście w teren) i maseczkach ochronnych oraz przynoszą ze sobą zmienne obuwie i strój gimnastyczny. W poniedziałek (14.02) wychowawcy grup będą czekali na dzieci przed szkołą (wejście główne). W trakcie zajęć opiekunowie poinformują dzieci o regulaminie i planie zimowiska.

     • ŻYCZENIA NOWOROCZNE

      31.12.2021

      Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom, Przedszkolakom, Rodzicom i Przyjaciołom „Szóstki” z całego serca życzymy wspaniałego Nowego Roku; wypełnionego jasnymi dniami, wieczorami pełnymi nadziei, beztroskimi porankami oraz kolorowymi snami.

      Niech Nowy Rok pozwoli Nam wszystkim zrealizować plany, dotrzymać podjętych zobowiązań, pokonać trudności i odnosić sukcesy w każdej dziedzinie. Na nadchodzący Nowy Rok składamy też życzenia wszelkiej pomyślności, sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Sukcesów w nauce i pracy oraz w życiu osobistym. Podejmowania trafnych decyzji w trudnych sytuacjach. Nade wszystko zdrowia i spokoju ducha.

      Serdecznie pozdrawiamy i polecamy przedszkolny hit Gangu Swojaków. Jest to praca konkursowa przygotowana przez grupę MISIAKI pod kierunkiem wychowawczyni Pani Magdaleny Szala. Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” nastąpi już 17 stycznia 2022 r. Trzymamy kciuki!

      Dyrekcja SP6

       

     • Życzenia na Boże Narodzenie

      24.12.2021

      Drodzy Uczniowie, Kochane Przedszkolaki, Szanowni Rodzice, Przyjaciele „Szóstki”

      W ciszy oczekiwania na wigilijną gwiazdkę przyjmijcie gorące życzenia radości płynącej ze Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech ten błogosławiony czas, który jest symbolem pokoju, rodzinnego ciepła i atmosfery miłości, pozwoli nam znowu uwierzyć, że na świecie jest wiele dobra, które często przychodzi do nas w drugim człowieku. Życzymy Wszystkim Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, życzymy Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzymy sobie i Wam zdrowia, bo jest ono dziś najcenniejszym darem.

      Jednocześnie dziękujemy Wam kochani za mijający rok, pełen wrażeń, wyzwań i ciężkiej pracy.

     • Miejska Gra Terenowa „Matematyka wokół nas” - projekt dofinansowany przez Fundację mBanku

      20.12.2021

      11 grudnia 2021 roku w piękne, sobotnie przedpołudnie w Kościerzynie miało miejsce historyczne wydarzenie – Miejska Gra Terenowa. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez młodych wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 6.

      Do udziału w grze zgłosiło się 19 par - dwuosobowe drużyny składające się z osoby dorosłej (rodzica lub opiekuna) i ucznia klasy IV – VI Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 6.

      Po przywitaniu i zapewnieniu, że to przede wszystkim DOBRA ZABAWA, nastąpiło losowanie kolejności rozpoczęcia gry. Każda drużyna otrzymała KARTĘ GRACZA, kartki w wylosowanym kolorze oraz wskazówkę, dokąd należy się udać po pierwsze zadanie. Zespoły miały do pokonania dziesięć punktów, gdzie mierzyły się z zadaniami zapisanymi za pomocą kodów QR, które musiały odczytać za pomocą czytników, rozwiązywały krzyżówki, zagadki matematyczne.

      Na zakończenie imprezy na uczestników czekała gorąca herbata i drożdżówki.

      Ostatnim punktem gry było uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów.

      Organizatorzy dziękują Fundacji mBanku za sfinansowanie całego przedsięwzięcia, Dyrekcji SP nr 6 za wsparcie i pomoc w organizacji oraz pracownikom Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy bardzo dzielnie pokonali wszystkie konkurencje. Gra została bardzo dobrze odebrana przez młodych matematyków i ich opiekunów, spotkała się z ich entuzjazmem i ogromnym zainteresowaniem. To była ambitna i inspirująca lekcja połączona z dużą dawką ruchu na świeżym powietrzu i możliwością spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      18.12.2021

      Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

      Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę daje się odczuć również w naszych Oddziałach Przedszkolnych. Również w tym roku, w przedświątecznym tygodniu, dzieci sprawiły radość swoim bliskim przedstawieniem jasełkowym.

      Przedszkolaki ku radości swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiały historię narodzin Dzieciątka Jezus, uświetnioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia.

      Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały gromkimi brawami. To wszystko sprawiło, że naprawdę poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.

     • KONCERT BOŻONARODZENIOWY W „SZÓSTCE”

      18.12.2021

      Drodzy Nauczyciele i Pracownicy, Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele „Szóstki”

      Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
      Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
      Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść…
      Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
      To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…
      Noc Bożego Narodzenia…

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wszystkim, chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera. Życzymy wiele pozytywnej energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego Nowego Roku, pełnego sukcesów. Życzymy także zdrowia, bo jest ono dziś najcenniejszym darem.

      Jednocześnie dziękujemy za mijający rok, pełen wrażeń, wyzwań i ciężkiej pracy. Przygotowaliśmy dla Państwa w prezencie relację z „Koncertu Bożonarodzeniowego”, który odbył się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że oglądanie jej sprawi Państwu wiele przyjemności i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie wszystkim naszym uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu. Koncert powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli SP6 - Joanny Radtke, Joanny Peplińskiej, Bożeny Peplińskiej, Agnieszki Narloch, Eweliny Nadolskiej, Magdaleny Pestki, Elżbiety Grzyb, Moniki Skowrońskiej - Templer. Dziękujemy naszemu absolwentowi Mateuszowi Kobiela, który odpowiadał za dźwięk podczas koncertów.

      Podziękowania kierujemy także do Nadleśnictwa Kościerzyna, które jak każdego roku pomogło stworzyć świąteczną dekorację.

      Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Sebastiana Duszy, który sfilmował nasz koncert oraz do Pana Michała Malka, który zmontował zamieszczoną relację.

      Składamy też podziękowania Panu Krzysztofowi Wenckiemu, którego materiał niebawem się ukaże.

      Życzymy cudownych wrażeń podczas oglądania.

      Wesołych Świąt

      Dyrekcja SP6

     • Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka"

      13.12.2021

      W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego poznania ich potrzeb. Samorząd Uczniowski objął taką pomocą jedną z rodzin naszego powiatu.

      Do tworzenia paczki zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, ich rodziców oraz pracowników naszej szkoły. Udało się nam przygotować 12 paczek zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie, odkurzacz i upominki. Wszystkie produkty zostały zapakowane w ozdobny papier i przewiezione dnia 12 grudnia w miejsce zbiórki, czyli do Domu Kultury w Kościerzynie, skąd wolontariusze przekazali dary rodzinie.

      Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy na ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.


      Szkolny koordynator akcji

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

      K. Kozłowicz - Burandt

     • IV Mikołajkowy Turniej Szachowy w naszej szkole

      08.12.2021

      W sobotę 4 grudnia w naszej szkole odbył się IV Mikołajkowy Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 30 zawodników i zawodniczek z kościerskich szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7-rundowym po 10 minut na partię dla zawodnika. Sędzią zawodów był Pan Piotr Kwidziński, któremu należą się podziękowania za sprawne przeprowadzenie zawodów.

      Dzięki wsparciu wielu sponsorów wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody!!! Najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń naszej szkoły Alan Aszyk-Krasiński z klasy VIIIe, który wygrał wszystkie swoje partie. GRATULUJEMY!!!

      Po 7 rundach najlepsi w swoich kategoriach okazali się:

      Kategoria rocznik 2012 i młodsi:

      1. Oskar Stankowski – ZS-P nr 3

      2. Jan Knut – SP nr 6

      3. Julian Szalewski – SP nr 6

      Kategoria rocznik 2009 - 2011

      1. Aleksander Karczyński – SP Happy Kids

      2. Tristan Romanowski – SP nr 6

      3. Igor Zielinski – SP nr 6

      Kategoria rocznik – 2007 – 2008

      1. Alan Aszyk-Krasiński – SP nr 6

      2. Xawery Stankowski – ZS-P nr 3

      3. Adam Lis – SP nr 4

      Pełne wyniki turnieju można sprawdzić na stronie chessarbiter:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4193/

     • Zapraszamy do udziału w miejskiej grze terenowej "Matematyka wokół nas"

      03.12.2021

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-6 SP wraz z rodzicami (uczeń + jeden opiekun) do udziału w miejskiej grze terenowej „Matematyka wokół nas”, która się odbędzie w sobotę 11 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 w naszej szkole.

      Projekt "Matematyka wokół nas" jest grą terenową o charakterze popularnonaukowym, upowszechniającą wiedzę z zakresu matematyki oraz historii regionu. Został dofinansowany przez fundację mBanku.

      Na terenie miasta Kościerzyna ukryto dziesięć punktów z zadaniami do wykonania. Celem graczy jest odnalezienie wszystkich dziesięciu punktów z zadaniami posiłkując się wskazówkami i rozwiązanie zadań według instrukcji oraz wpisanie prawidłowych odpowiedzi do karty gracza. Wygrywa ten uczestnik, który w najkrótszym czasie zdobędzie najwięcej punktów.

      Rozpoczęcie gry odbędzie się dnia 11 grudnia o godz. 10.00 (sobota) w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Warunkiem udziału w projekcie jest pobranie, uzupełnienie i przesłanie na pocztę gramiejska@sp6koscierzyna.pl

      skanu/zdjęcia karty zgłoszeniowej do dnia 09.12.2021 r.

      Druk karty zgłoszeniowej, regulamin gry i wszystkie szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na szkolnej stronie internetowej https://sp6kna.edupage.org w zakładce Projekt mPotęga.

      ZAPRASZAMY! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

      30.11.2021

      Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto. Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki, i oczywiście ,,małe co nieco”. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

      Właśnie w czwartek, 25 listopada, nasze oddziały przedszkolnych oraz klasy 1-3 odwiedził Pluszowy Miś ze słodkim poczęstunkiem dla każdego dziecka. Radości nie było końca! Oto krótka fotorelacja z obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole.

     • Pierwsza wycieczka w ramach programu „Poznaj Polskę”

      26.11.2021

      Dnia 23 listopada odbyła się pierwsza wycieczka edukacyjna dla klas 4a, 4b, 4c oraz 6a w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Experyment oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. W Centrum Nauki uczniowie mieli okazję przeprowadzić różne eksperymenty, przećwiczyć resustytację krążeniowo-oddechową oraz poznać budowę ciała ludzkiego. W Muzeum Emigracji uczniowie poznali historię emigracji na przestrzeni wieku.

      Celem wycieczki było poznanie polskiej nauki, historii i kultury, szczególnie w okresie walki o tożsamość narodową w czasach zaborów, poszanowanie języka i dziedzictwa narodowego oraz zobaczenie istotnych miejsc i wydarzeń związanych z historią Polski w XIX wieku i Polaków żyjących na emigracji, które są ważne dla naszej pamięci oraz świadomości narodowej.

     • Dzień Świętego Marcina w naszej szkole

      03.12.2021

      Dzień Świętego Marcina to święto obchodzone w Niemczech, z długą tradycją, podczas którego organizowane są dla dzieci uroczyste pochody z lampionami – latarenkami ulicami miast i miasteczek. Na czele pochodu, niekiedy w towarzystwie orkiestry jedzie na koniu Święty Marcin. 

      W naszej szkole z tej okazji zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina. Technika wykonania i wielkość lampionu były dowolne. W pracach zastosowano różnorodne materiały zarówno naturalne jak i sztuczne. Wszystkie prace zaprezentowane zostały na okolicznościowej wystawie, gdzie swym światełkiem pięknie rozświetlały korytarze naszej szkoły.

      W konkursie przyznano pierwszą nagrodę Oliwii Martwickiej z klasy VIIf oraz dwa wyróżnienia dla uczennicy Oliwii Saworskiej z klasy VIIIc oraz Lenie Brembor z klasy IVb.

      Opiekunem konkursu była Pani Katarzyna Kozłowicz-Burandt

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie
   • sekretariat.sp6@koscierzyna.gda.pl
   • (58) 686 34 34
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna 83-400 Kościerzyna Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych