• BALE KARNAWAŁOWE DLA KLAS I-III

• Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. To czas tańców i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. 29 i 30 stycznia w naszej szkole odbyły się długo oczekiwane przez uczniów bale karnawałowe dla klas 1-3.

W tych dniach ubrany w liczne, kolorowe balony hol szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, policjantów, żołnierzy i wielu innych barwnych postaci z bajek i baśni. Przy dźwiękach tanecznej muzyki dzieci mogły pobawić się ze sobą, a także ze swoimi wychowawcami.

Wielką rozrywkę uczestnikom balu zapewniły dziewczyny - wolontariuszki z klasy 7b, które nikomu nie pozwoliły się nudzić. Przebrane m.in. w postaci Myszki Miki i Myszki Minnie od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewały dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy, gier i korowodów. Atmosfera była fantastyczna. Dzieci tańczyły „Chocolate, choco, choco”, „Kaczuszki”, „La bambę”, Rock and rolla, Sambę, Twista, Makarenę, i wiele innych układów tanecznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli również w konkursach, a nagród nie zabrakło dla nikogo. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców i rodziców. Była również okazja do wykonania zdjęć w karnawałowych przebraniach.

W trakcie imprezy wyłoniono Króla i Królową Balu, którzy razem zatańczyli w kółeczku.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Bal karnawałowy umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a dziewczynom - wolontariuszkom z klasy 7b za znakomite poprowadzenie zabawy.