• Klasa IV - sportowa

• Trening buduje wewnętrzne wartości. Wzmacnia.

Uczy szacunku i wiary

we własne możliwości.

Szanowni Rodzice!  Drodzy Trzecioklasiści!

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie zaprasza w swoje gościnne progi uzdolnionych sportowo i kochających sport uczniów klas trzecich, którzy chcą rozwijać swoje talenty, umiejętności i pasje. Stworzymy przyszłym czwartoklasistom optymalne warunki łączenia  zajęć dydaktycznych, rozwijania zainteresowań sportowych i podnoszenia swoich umiejętności w tej dziedzinie.

Dysponujemy doskonale wykształconą kadrą pedagogów oraz trenerów, dzięki którym uczniowie nie tylko dynamicznie rozwijają się fizycznie, ale mają też zapewnione warunki, by we właściwy sposób przygotować się do egzaminów zewnętrznych i nauki w szkołach średnich. Mamy najlepszą bazę sportową – halę sportową, 2 -  sale gimnastyczne, 1 – salę na zajęcia korekcyjne, kompleks boisk Orlik, dostęp do basenu.

Sport uczy systematyczności i obowiązkowości. Dzięki niemu dziewczęta i chłopcy nabywają umiejętności współpracy w grupie, potrafią się wspierać i motywować do wysiłku oraz uczą się wspólnie rozwiązywać problemy i pokonywać przeciwności. Sport to także szansa na zdrowy rozwój – w świecie, gdzie coraz mniej czasu przeznaczamy na ruch i rozwój fizyczny, a coraz więcej na przesiadywanie przed komputerem lub smatfonem.

Sport – to także szansa na zbudowanie właściwych relacji rówieśniczych, opartych na rywalizacji fair play, szacunku dla przeciwnika i umiejętności odnoszenia sukcesów i przeżywania porażek.

W klasie sportowej realizowany będzie rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin – w tym w klasie IV – 2 godz. zajęć na basenie.

Zasady rekrutacji;

• bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi i zaświadczeniem lekarza medycyny sportowej
          • pisemna deklaracja rodziców lub prawnych opiekunów
          • pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej.

W roku szkolnym  2020/2021 utworzona zostanie jedna klasa sportowa.

• sekretariat.zsp1@koscierzyna.gda.pl
      • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19; 83-400 Kościerzyna